Zvláštní vyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga se zúčastnil otevřených debat na vysoké úrovni v Radě bezpečnosti OSN   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:38:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Zvláštní vyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a čínský stálý zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) se včera zúčastnil otevřených debat na vysoké úrovni v Radě bezpečnosti OSN na téma „žoldnéřské jednotky jsou hlavní příčinou nejistoty a nestability v Africe".

Ma Zhaoxu se vyslovil v tom smyslu, že činnost žoldnéřských jednotek představuje hrozbu pro mezinárodní mír a bezpečnost a vážně ohrožuje mír a stabilitu rozvojových zemí, zejména afrických zemí. Mezinárodní společenství by mělo tomuto problému věnovat velkou pozornost. Žoldnéřské aktivity porušují cíle a zásady Charty OSN, zasahují do vnitřních záležitostí rozvojových zemí, jako je Afrika, a podkopávají svrchovanost, nezávislost a územní celistvost těchto zemí. Čína se rozhodně staví proti tomu.

Ma Zhaoxu poukázal na to, že mezinárodní společenství by mělo dodržovat cíle a principy Charty OSN a základní normy mezinárodních vztahů, prosazovat zásady suverénní rovnosti a nevměšování se do vnitřních záležitostí, plně respektovat dominanci afrických zemí v regionálních záležitostech a podporovat „řešení afrických otázek africkým způsobem".

Mezinárodní společenství by mělo koordinovat své akce zaměřené na posílení mezinárodní a regionální spolupráce s cílem pomoci africkým zemím vhodně reagovat a nakonec eliminovat hrozbu žoldnéřských jednotek. Mezinárodní společenství by mělo podporovat jednak urychlení afrického rozvoje, ale i odstraňování základních příčin konfliktů a nepokojů a také zlepšovat úroveň hospodářského a sociálního rozvoje afrických zemí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23884
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0807 sec,0.0418 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,053kB