Venezuela všestranně přehodnotí vztahy s některými evropskými zeměmi   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:40:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Venezuelské ministerstvo zahraničí dne 4. února vydalo prohlášení, ve kterém ostře odsoudilo to, že některé evropské země uznaly předsedu Venezuelského parlamentu Juana Guaidáho za dočasného prezidenta. Prohlásilo, že znovu všestranně přehodnotí vztahy s těmito zeměmi.

Venezuelské ministerstvo zahraničí ve svém prohlášení odsoudilo tyto evropské země za to, že se veřejně účastnily amerického plánu na svrhnutí legální vlády prezidenta Madura, také vyzvalo zainteresované země, aby okamžitě opravily své stanovisko.

V prohlášení se opakuje, že Maduro je zvolen za venezuelského prezidenta prostřednictvím legálních a demokratických voleb, svrchovanost Venezuely nemůže být ovlivněna ostatními zeměmi. Prohlášení vyzvalo zainteresované země, aby se držely základních zásad o stycích mezi zeměmi a prostřednictvím mírového dialogu a politických prostředků pomohly Venezuele řešit vnitřní spory.

Téhož dne Španělsko, Německo, Británie, Francie a Švédsko oznámily, že uznávají Guaidáho za dočasného prezidenta, také požádaly o nové volby ve Venezuele.

Dne 23. ledna Duaidó na jedné akci opozičních stran oznámil, že je venezuelský dočasný prezident, také požádal o nové volby. USA a některé latinsko-americké země tak rychle vyjádřily podporu pro Duaidóa. Ve snaze přinutit Madura k odstoupení ze své funkce USA před několika dny upevnily sankce vůči Venezuele v oblasti financí a ropy. Americký prezident Donald Trump také prohlásil, že nevylučuje vojenský zásah na Venezuelu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23885
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0937 sec,0.0574 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,052kB