Neuvěřitelný objev vědců: všichni lidé mohou cítit magnetické pole Zemi   
Pridal tk Čtvrtek 21 březen 2019 - 03:51:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 3   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Vědci předpokládají, že lidé kdysi byli schopni cítit magnetické pole Země a používat to pro navigaci, stejně jako například ptáci a zvířata, ale tuto schopnost ztratili. Předpokládá se, že tato dovednost se dá obnovit pomocí některých tréninků.

Skupina vědců našla důkazy toho, že mozek člověka je schopen objevit magnetické pole Země, nehledě na předchozí protichůdné výsledky. Článek na to téma s výsledky nového experimentu byl zveřejněn na webu Science Alert. Objev ukazuje, že lidé zcela neztratili mechanismus vlastního orientování pomocí magnetického pole, který používá mnoho druhů zvířat.

Uvádí se, že během experimentu měl pokusný účastník sedět na obyčejné židli, která se nacházela uvnitř Faradayovy klece, která filtruje všechna vnější magnetická pole. Pak vědci použili kotouče, které také byly uvnitř klece, pro vytvoření umělého řízeného magnetického pole uvnitř klece. I když účastníci experimentu nic necítili, jejich mozek, který byl spojen s elektroencefalografickým (EEG) strojem, jasně reagoval, když vědci změnili směr umělého magnetického pole.

Kromě toho vědci zjistili, že mozek člověka ignoruje ta magnetická pole, která jsou minimálně o 25 procent silnější než pole Země. Znamená to, že různé elektronické stroje nemohou ovlivnit funkce mozku.

Skupina vědců předpokládá, že mechanismus, který dovoluje cítit magnetické pole, spočívá v nedávno objevené schopnosti buněk vytvářet nanokřišťály feromagnetického minerálu magnetit.

Zdroj: Science Alert
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24267
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Zpětné odkazy
Fotbollskläder Barn
Komentáře - Info kuryr
From: Fotbollskläder Barn

Borussia Dortmund Fodboldtrøje
Novinky / Komentáře / Neuvěřitelný objev vědců: všichni lidé mohou cítit magnetické pole Zemi - Info kuryr
From: Borussia Dortmund Fodboldtrøje

Billiga Atletico Madrid Tröja Barn
Novinky / Komentáře / Neuvěřitelný objev vědců: všichni lidé mohou cítit magnetické pole Zemi - Info kuryr
From: Billiga Atletico Madrid Tröja Barn

Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0594 sec,0.0235 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,047,136B