Čínský zástupce apeloval na urychlení politického procesu v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 02 květen 2019 - 05:02:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Čínský stálý zástupce v OSN Ma Chaoxu (Ma Čchao-sü) pronesl 30. dubna projev na zasedání Rady bezpečnosti OSN o syrské otázce, ve kterém apeloval na urychlení politického procesu v této zemi.

Ma Chaoxu uvedl, že vojenský konflikt v Sýrii, který vstoupil do devátého roku, přinesl celé zemi velké ztráty. Čínská strana vyjadřuje smutek nad ztrátami syrských obyvatel. Zároveň apeloval na OSN, aby hrála roli hlavní síly při zprostředkování. OSN by měla upevnit koordinaci se syrskou vládou, podporovat založení ústavního výboru, ve kterém budou zastoupeny všechny strany a který bude přijat všemi stranami, a klást důraz na zájmy všech stran včetně syrské vlády, aby byl zahájen trvalý a efektivní politický proces. Členské země Rady bezpečnosti OSN by měly být sjednocené, vysílat stejný hlas a vytvořit dobré prostředí a podmínky pro politické řešení syrské otázky.

Ma Chaoxu dodal, že mezinárodní společenství musí tvrdě bojovat proti teroristickým silám v Sýrii, aby vytvořilo bezpečné podmínky pro politický proces. Terorismus ohrožuje stabilitu v této zemi, proto je boj proti terorismu důležitý úkol pro řešení syrské otázky. Mezinárodní společenství by mělo posílit spolupráci podle charakteru místních teroristů a společně bojovat proti všem teroristickým organizacím na seznamu Rady bezpečnosti OSN, aby nadále upevnilo výsledky v boji proti terorismu.

Ma Chaoxu poukázal na to, že různé syrské strany by měly na základě zájmů svých obyvatel neustále řešit spory prostřednictvím dialogu. Mezinárodní společenství by mělo podporovat různé syrské strany v upevňování vzájemné politické důvěry a hledat způsob řešení otázek, který bude přijatelný pro všechny strany.

Ma Chaoxu se domnívá, že o budoucnosti a osudu Sýrie musí rozhodnout syrští obyvatelé. V procesu politického řešení musí být respektována svrchovanost, nezávislost, jednota a celistvost syrského území.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24590
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1051 sec,0.0421 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,246kB