Ruský a americký prezident vedli telefonický rozhovor o bilaterálních a mezinárodních otázkách   
Pridal tk Neděle 05 květen 2019 - 05:39:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump vedli 3. května telefonický rozhovor o bilaterálních a mezinárodních otázkách.

Portál Kremlu zveřejnil 3. května deklaraci, ve které se uvádí, že Putin téhož dne vedl na pozvání dlouhý telefonický rozhovor s Trumpem. Oba vedoucí představitelé jednali o současném stavu a perspektivě bilaterálních vztahů a diskutovali hlavně o hospodářské spolupráci. Obě strany vyslovily přání k rozvoji vzájemně výhodných ekonomických a obchodních vztahů a vyjádřily ochotu vést aktivní dialog o mnoha otázkách, včetně strategické stability.

Putin podle deklarace informoval Trumpa o hlavních výsledcích jeho setkání se severokorejským nejvyšším vedoucím představitelem Kim Čong-unem, ke kterému došlo 25. dubna ve Vladivostoku, a zdůraznil, že severokorejská strana svědomitě plní své povinnosti, což by mělo být zohledněno ve snížení sankcí a tlaku na KLDR. Obě strany se shodly na tom, že současným hlavním úkolem je pokračovat v likvidaci nukleárních zbraní na Korejském poloostrově a realizovat dlouhodobou normalizaci situace na Korejském poloostrově.

V deklaraci se také uvádí, že obě strany jednaly o situaci na Ukrajině. Putin zdůraznil, že pro řešení domácího sporu na Ukrajině má velký význam Minská dohoda a noví ukrajinští vedoucí představitelé by měli podniknout skutečná opatření na plnění této dohody.

Pokud jde o situaci ve Venezuele, Putin v dialogu zdůraznil, že pouze venezuelští lidé mají právo rozhodnout o budoucnosti své země. Vnější síla, která zasahuje do vnitřních záležitostí Venezuely a snaží se násilně změnit vládnoucí systém, naruší perspektivu politického řešení krize.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24612
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1589 sec,0.0942 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,245kB