Fico: Svět má čtyři světové strany. Jsem podporovatel kvalitních vztahů s Ruskem a Čínou   
Pridal tk Středa 15 květen 2019 - 05:29:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Podle slovenského politika Roberta Fica patří Slovensko do Evropské unie, přičemž toto zahraničněpolitické směřování státu nic neohrožuje. I tak ale považuje za důležité mít dobré vztahy s Ruskem a Čínou.

„Já stále tvrdím, že jsme v EU a NATO, ale svět má čtyři světové strany. Jsem podporovatel i dobrých a kvalitních vztahů s Ruskem a Čínou. Ale základní životní prostor je EU,“ prohásil Fico na půdě slovenského parlamentu v reakci na spor mezi Andrejem Dankem a poslankyní Most-Híd Katarínou Cséfalvayovou.

Poslankyně kritizovala zpochybňování slovenské pozice v EU a NATO. Po dvaceti letech konsenzu v zahraniční politice a deklaracích ústavních činitelů nastala doba, kdy se v celém politickém spektru zpochybňuje pozice Slovenska v EU a NATO.

Robert Fico po těchto slovech prohlásil, v jeho očích není nic dostatečně silné na to, aby to dokázalo změnit kurz zahraniční politiky Slovenska.

Fico, bývalý slovenský premiér a předseda politické strany SMER, také na půdě Slovenské národní rady prohlásil, že slovenská opozice rozpoutala v zemi nenávistnou a štvavou kampaň.

„Mrzí mě to, že se obsahem slovenské politiky stala nenávist. (…) Pro mnohé, a to je hlavně velká část opozice, to je to jediné, co nabízejí veřejnosti,“ prohlásil Fico.

„Možná byste byli rádi, kdyby mě někdo zabil – a to teď říkám úplně vážně. (…) Někdy mám pocit, že by měli být chráněni i další lidé v mém okruhu (kromě jeho samotného – red.). Nežádal jsem o to a nebudu o to žádat. Ale ta bestialita a ty útoky, které se objevují, nemají hranice. To, co opozice způsobila šířením nenávisti, je neuvěřitelné,“ dodal Fico na tiskové konferenci.

Bývalý premiér tato slova pronesl v souvislosti s tím, že je přesvědčený o tom, že by měl mít jako bývalý dlouholetý předseda vlády nadále ochranku, neboť pro to existuje množství důvodů.

Ministryně vnitra Denisa Saková předtím prohlásila, že jednala s ředitelem úřadu pro ochranu ústavních činitelů a probrala s ním v této věci argumenty. Prohlásila, že situace je natolik vážná, že ochranka bude bývalému premiérovi poskytována i nadále.

Roberta Fica na premiérském postu vystřídal jeho stranický kolega Peter Pellegrini, který nastoupil do funkce v březnu roku 2018. Na premiérský post Pellegriniho vynesla politická krize vyvolaná vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. V souvislosti s tím odstoupil ze svého postu i slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mzfR


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24727
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1077 sec,0.0477 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,245kB