Čína a Rusko jednaly o multilaterálních záležitostech   
Pridal tk Sobota 18 květen 2019 - 06:16:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dne 16. května asistent čínského ministra zahraničí Zhang Jun (Čang Ťün) v Moskvě jednal s náměstkem ruského ministra zahraničí Sergeyem Vershininem o multilaterálních záležitostech. Obě strany si do hloubky vyměnily názory na čínsko-ruské strategické koordinace v multilaterálním rámci, na globální řízení, na mezinárodní a regionální žhavé otázky, na spolupráci mezi členskými zeměmi BRICS a dosáhly širokého konsenzu.

Pan Zhang Jun (Čang Ťün) uvedl, že pod strategickým vedením čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a ruského prezidenta Vladimíru Putina čínsko-ruské bilaterální vztahy zaznamenávají silný trend rozvoje a rozvoj bilaterálních vztahů se nachází v nejlepším období v historii. Obě strany by měly správně praktikovat shody dosažené hlavami obou zemí a prohloubit strategickou spolupráci mezi oběma stranami v multilaterálním rámci, musí důkladně chránit základní zájmy obou zemí, také se musí zasloužit o nové přínosy ohledně zachování světového míru a o podporu společného rozvoje.

Zhang Jun prohlásil, že unilateralismus se již po celém světě stal zdrojem nestabilních a nejistých problémů, které ovlivňují světovou ekonomiku, ovlivňují mezinárodní řád a sedí na dně mezinárodní morálky. Mezinárodní společenství si stále více uvědomuje nebezpečí unilateralismu, Čína je ochotna pokračovat v práci s Ruskem, chce prosazovat zásady, chce se odvážit bojovat a pevně podporovat multilateralismus, hodlá chránit svobodný a otevřený nediskriminační mnohostranný obchodní systém, jehož jádro je v OSN, chce chránit mezinárodní řád založený na mezinárodním právu a hodlá také bránit mezinárodní spravedlnost.

Sergey Vershinin uvedl, že se ruská strana domnívá, že jednostrannost je nepřijatelná v rozporu s cíli a zásadami Charty OSN. Ruská strana je ochotna posílit koordinaci a spolupráci s Čínou na všech úrovních, chce podporovat multilateralismus, chce chránit postavení OSN a Rady bezpečnosti a hodlá hájit základní normy mezinárodního práva a mezinárodních vztahů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24758
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1287 sec,0.0632 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,312kB