Čína a Rusko jednaly o multilaterálních záležitostech   
Pridal tk Sobota 18 květen 2019 - 06:16:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dne 16. května asistent čínského ministra zahraničí Zhang Jun (Čang Ťün) v Moskvě jednal s náměstkem ruského ministra zahraničí Sergeyem Vershininem o multilaterálních záležitostech. Obě strany si do hloubky vyměnily názory na čínsko-ruské strategické koordinace v multilaterálním rámci, na globální řízení, na mezinárodní a regionální žhavé otázky, na spolupráci mezi členskými zeměmi BRICS a dosáhly širokého konsenzu.

Pan Zhang Jun (Čang Ťün) uvedl, že pod strategickým vedením čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) a ruského prezidenta Vladimíru Putina čínsko-ruské bilaterální vztahy zaznamenávají silný trend rozvoje a rozvoj bilaterálních vztahů se nachází v nejlepším období v historii. Obě strany by měly správně praktikovat shody dosažené hlavami obou zemí a prohloubit strategickou spolupráci mezi oběma stranami v multilaterálním rámci, musí důkladně chránit základní zájmy obou zemí, také se musí zasloužit o nové přínosy ohledně zachování světového míru a o podporu společného rozvoje.

Zhang Jun prohlásil, že unilateralismus se již po celém světě stal zdrojem nestabilních a nejistých problémů, které ovlivňují světovou ekonomiku, ovlivňují mezinárodní řád a sedí na dně mezinárodní morálky. Mezinárodní společenství si stále více uvědomuje nebezpečí unilateralismu, Čína je ochotna pokračovat v práci s Ruskem, chce prosazovat zásady, chce se odvážit bojovat a pevně podporovat multilateralismus, hodlá chránit svobodný a otevřený nediskriminační mnohostranný obchodní systém, jehož jádro je v OSN, chce chránit mezinárodní řád založený na mezinárodním právu a hodlá také bránit mezinárodní spravedlnost.

Sergey Vershinin uvedl, že se ruská strana domnívá, že jednostrannost je nepřijatelná v rozporu s cíli a zásadami Charty OSN. Ruská strana je ochotna posílit koordinaci a spolupráci s Čínou na všech úrovních, chce podporovat multilateralismus, chce chránit postavení OSN a Rady bezpečnosti a hodlá hájit základní normy mezinárodního práva a mezinárodních vztahů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24758
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2025 sec,0.1295 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,249kB