Maduro nařídil vojákům, aby byli připraveni odrazit agresi USA   
Pridal tk Čtvrtek 23 květen 2019 - 04:09:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dříve poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton prohlásil, že Spojené státy projednávají všechny varianty činnosti ve Venezuele. Na reakci venezuelského lídra nemuseli dlouho čekat.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro nařídil ozbrojených sílám země být ve stavu připravenosti, aby mohly odrazit jakékoliv akce ze strany Spojených států.

„Nařídil jsem všem ozbrojeným oddílům být ve střehu a být připraveni bránit mír, aby zabránily jakémukoli pokusu severoamerické říše podniknout jakoukoliv avantýru proti naší vlasti. Našim vítězstvím bude mír,“ napsal venezuelský prezident na Twitteru.

​Minulý týden, když Maduro navštívil stát Aragua, uspořádal spolu s tisíci vojáků „pochod věrnosti“. Tehdy předal některým vojákům vyznamenání a ve svém projevu tradičně zkritizoval americký imperialismus. Vojáci skandovali, že jsou připraveni a čekají na Američany „se zbraněmi v rukou“.

Pokus o státní převrat ve Venezuele

Dne 30. dubna se venezuelská opozice pokusila o státní převrat. Její lídr Juan Guaidó a jeho stoupenci se sešli v Caracasu před vojenskou základnou Carlota a vyzvali armádu a lid ke svržení zákonného prezidenta Nicolase Madura.

Hlava státu a ministr obrany prohlásili, že ozbrojené síly zůstávají věrné legitimní moci. Pokus o státní převrat byl neúspěšný a okamžitě bylo zahájeno jeho vyšetřování.

V lednu zemi zasáhla vlna protestních akcí proti Madurovi. Předseda parlamentu Juan Guaidó se tehdy sám prohlásil za prozatímního prezidenta země. Tento krok schválily USA a některé jiné země. Madura jakožto legitimního a úřadujícího prezidenta Venezuely podpořilo Rusko a řada jiných zemí, jako např. Mexiko, Čína, Turecko a Indonésie. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neplatný.

Zdroj: Twiter, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24815
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0630 sec,0.0274 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,042kB