Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku a Rekonstrukci státu   
Pridal tk Čtvrtek 23 květen 2019 - 09:25:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář podává trestní oznámení za křivé obvinění na senátora Václava Lásku, uskupení Rekonstrukce státu a sdružení Frank Bold. Informuje se o tom na oficiálních stránkách Prezidenta ČR.

Mynář zároveň vyzval senátora Lásku k tomu, aby měl odvahu a po tom, co se pokusil obvinit prezidentskou kancelář z páchání údajného trestného činu, se dobrovolně vzdal své imunity. Uvádí se to ve zprávě.

„Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, které se snaží zaujmout veřejnost nesmyslnými útoky na mou osobu,” uvedl Mynář.

Václav Láska ho dříve obvinil z toho, že vedoucí KPR seznamoval soudce se stanovisky prezidenta republiky a tím se tak podle něj dopustil trestného činu. Případem se později zabývala Národní centrála proti organizovanému zločinu. Ta ale rozhodla, že se Vratislav Mynář trestného činu nedopustil. Státní zástupce Jan Lelek poté potvrdil verdikt a dodal, že ne každý projevený zájem o soudem projednávanou věc musí být trestným činem zasahování do nezávislosti soudu.

„Na pana senátora Lásku a s ním spolupracující neziskové organizace podám trestní oznámení za křivé obvinění. Věřím, že bude ochoten se k záležitosti postavit čelem a dobrovolně se vzdá imunity. Zároveň se budu zajímat o financování pochybné a zpackané právní analýzy spolku Frank Bold, která sloužila jako podklad na mě podaného trestního oznámení. Pokud byla hrazena z veřejných peněz, budu spolek vyzývat k vrácení finančních prostředků a zvážím další právní kroky,” uvedl Mynář.

Dříve předseda senátorského klubu Senátor 21 Václav Láska podal ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení ústavy. Na základě této žaloby, pokud ji podpoří tři pětiny senátorů, by mohl ústavní soud rozhodnout o zbavení prezidenta úřadu.

Zdroj: https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/vedouci-kpr-podava-trestni-oznameni-na-senatora-lasku-a-vyzyva-ho-ke-zbaveni-imunity-14804


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24823
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2059 sec,0.1655 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,044kB