Letecké útoky Izraele způsobily ničivé škody v jižním pásmu Gazy   
Pridal tk Sobota 15 červen 2019 - 04:59:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Izraelské síly provedly v pátek několik náletů v blízkosti Khan Younis v jižním pásmu Gazy. Izraelské letectví zasáhlo Gazu v pátek večer v reakci na rakety vypuštěné z enklávy.

Záběry ukazují poškození v blízkosti pobřeží, které byly údajně způsobené nálety. Zatím nebyly podány žádné zprávy o zraněných.

Izraelské nálety přišly poté, co raketa zasáhla náboženskou školu v jižním izraelském městě Sderot ve čtvrtek večer podle Izraelských obranných sil (IDF).

Izraelská armáda uvedla na Twitteru, že se zaměřila na teroristické cíle Hamásu v Gaze.

Izraelské letectví zasáhlo Gazu v pátek večer v reakci na rakety vypuštěné z enklávy.

„Dnes večer vojenská letadla a letadla izraelských obranných sil zaútočila na několik teroristických cílů, včetně teroristické infrastruktury na vojenských základnách a na námořní základně Hamásu. Útok byl reakcí na raketový útok z pásma Gazy dříve večer,“ řekla armádní tisková služba.


Tyto útoky proběhly několik hodin poté, co rakety vypálené z území enklávy poškodily budovu synagogy a náboženské školy v jižním izraelském městě Sderot. Nikdo nebyl zraněn.

Tisková agentura Shehab, která souvisí s Hamásem zase informovala, že udeřila třikrát do námořního zařízení poblíž Khan Yunis na jihu pásma Gazy. Podle ní byla napadena také místa na východ od města Gazy. Zatím nebyly hlášeny žádné oběti.

Útok byl proveden několik hodin poté, co Izrael oznámil zavedení kompletní námořní blokády pásma Gazy jako trest za vypuštění balónů s výbušnými zařízeními z enklávy.

Tyto akce jsou v rozporu s neformální dohodou o příměří, které bylo dosaženo na začátku května mezi Izraelem a představiteli Hamásu v Gaze.

Zdroj: Shehab

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25013
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3003 sec,0.2256 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,309kB