Putin promluvil o volbě, se kterou se bude muset Evropská unie vypořádat   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:40:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ruský prezident Vladimir Putin je překvapen tím, že na pozadí amerických nároků vůči Číně se nediskutuje o dotování evropských zemědělských výrobců. Domnívá se tedy, že si nakonec EU bude muset vybrat mezi dvěma variantami: buď otevře trh pro produkty zemědělsko-průmyslového komplexu rozvojových zemí nebo hranice pro migranty.

„Pokud se mám vrátit ještě ke G20, jedná se o ekonomické fórum. Byly na něm vzneseny otázky liberální politiky a postoje k migraci s ohledem na ekonomiku. Mezi Čínou a Spojenými státy americkými existují spory o obchodních záležitostech. Čína je mimo jiné obviňována i z obchodních a průmyslových dotací. Pokud však chceme diskutovat o problému průmyslových dotací, pak diskutujme také o problému zemědělských dotací, které jsou v Evropské unii široce využívány,“ řekl Putin, když odpovídal na dotazy novinářů na tiskové konferenci, která se konala po summitu G20.

Ruský lídr dále dodal, že pokud bude i nadále pokračovat tato politika, při které bude zemědělský trh uzavřen, nebo v případě rozvojových zemí relativně uzavřen, pak vyvstává otázka, jak rozvíjet ekonomiky těchto zemí.

„Vzniká otázka, jak odblokovat jednání ve WTO (Světová obchodní organizace, pozn. red.) a zda by nebylo lepší část těchto dotací směřovat na podporu zemědělské produkce v rozvojových zemích, aby zde byla vytvořena pracovní místa. Co naši kolegové chtějí? Otevřít trh pro zboží, které by v tomto případě mohlo vzniknout, nebo otevřít hranice pro migranty? Něco se bude muset udělat. Ať už tohle nebo něco jiného,“ prohlásil závěrem ruský prezident.

G20 a letošní summit v Japonsku

Fórum G20 představuje skupinu největších ekonomik světa zastoupených ministry financí a guvernéry centrálních bank. Celkově se jedná o členy 19 států a Jednotného vnitřního trhu Evropské unie. Na pravidelných schůzkách jsou přítomni také nejvyšší exekutivní představitelé - předsedové vlád či prezidenti států.

Letos se summit G20 koná v japonském městě Ósaka, a to ve dnech 28. až 29. června. Odstartoval včera s malým zpožděním, jelikož se prezidenti Ruska a Jihoafrické republiky, Vladimir Putin a Cyril Ramaphosa, zdrželi na bilaterální schůzce.

Na letošním summitu se ještě před prvním pracovním setkáním konalo tradiční slavnostní fotografování.

Setkání Trumpa a Putina

Mimo jiné se na okraji summitu G20 sešli i prezidenti Ruska a USA, Vladimir Putin a Donald Trump.

„Oba státníci se shodli na tom, že zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem odpovídá zájmům obou zemí a celého světa,“ stojí v prohlášení Bílého Domu.

Podle dostupných informací oba lídři mluvili o kontrole zbrojení, situaci v Íránu, Sýrii, Venezuele a na Ukrajině. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že Trumpovi bude posláno oficiální pozvání na přehlídku, která se má konat na Rudém náměstí dne 9. května 2020.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mMCb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25166
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0675 sec,0.0287 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,016,120B