V Evropě bude pro NATO zřízen první vojenský internet na světě   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:44:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Vojenské sítě všech členských zemí NATO budou spojeny do jedné sítě. Německo a Nizozemsko se už dohodly na tom, že spojí úsilí a zřídí první vojenský internet v dějinách. Oznámil to v pátek německý portál ZDNet.

Podle jeho informací patřičnou dohodu ve středu podepsaly ministryně obrany SRN a Nizozemska Ursula von der Leyenová a Ank Bijleveldová v Bruselu na zasedání ministrů členských zemí NATO.

Nová sjednocená síť dostane název Tactical Edge Networking (TEN) a spojí v budoucnu vojenské sítě všech členských zemí NATO (v současné době patří do NATO 29 států, včetně Česka a Slovenska).

Předpokládá se, že v první etapě bude prostřednictvím sítě navázáno spojení mezi pozemními operacemi německé armády (D-LBO) a taktickým komunikačním programem FOXTROT nizozemského ministerstva obrany.

Hlavní sídlo TEN bude v německém Koblenzi a technologickým designem se budou zabývat odborníci z nizozemského Amersfortu. Cena rozvoje sítě se odhaduje na několik milionů eur.

Těchto prostředků bude využito na nové vybavení vojáků a vojenské techniky zařízením slučitelným s TEN.

27. června schválili ministři obrany členských zemí NATO vojensko-kosmickou koncepci aliance. Tento dokument předpokládá monitorování vesmíru, ochranu komunikací a zjištění startů raket, oznámil generální tajemník aliance Jens Stoltenberg na tiskové konferenci ve čtvrtek. O militarizaci vesmíru nejde, zdůraznil.

NATO buduje leteckou základnu v Albánii

Na začátku června generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Tiraně potvrdil, že aliance bude pokračovat v realizaci programu, který je zaměřen na vybudování moderní letecké základny NATO v Albánii. Aliance investuje celkem 51 milionů eur do modernizace existujících objektů na letecké základně ve městě Kuçovë, včetně projektů na skladování a logistiku paliva. Vše probíhá na pozadí protestů uvnitř země. Již dříve lídr opozice a předseda Demokratické strany Lulzim Basha obvinil předsedu vlády z násilí a slíbil, že bude bojovat, dokud se Socialistická strana nevzdá moci.

Zdroj: ZDNet

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25167
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0972 sec,0.0552 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,052kB