V Evropě bude pro NATO zřízen první vojenský internet na světě   
Pridal tk Neděle 30 červen 2019 - 06:44:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Vojenské sítě všech členských zemí NATO budou spojeny do jedné sítě. Německo a Nizozemsko se už dohodly na tom, že spojí úsilí a zřídí první vojenský internet v dějinách. Oznámil to v pátek německý portál ZDNet.

Podle jeho informací patřičnou dohodu ve středu podepsaly ministryně obrany SRN a Nizozemska Ursula von der Leyenová a Ank Bijleveldová v Bruselu na zasedání ministrů členských zemí NATO.

Nová sjednocená síť dostane název Tactical Edge Networking (TEN) a spojí v budoucnu vojenské sítě všech členských zemí NATO (v současné době patří do NATO 29 států, včetně Česka a Slovenska).

Předpokládá se, že v první etapě bude prostřednictvím sítě navázáno spojení mezi pozemními operacemi německé armády (D-LBO) a taktickým komunikačním programem FOXTROT nizozemského ministerstva obrany.

Hlavní sídlo TEN bude v německém Koblenzi a technologickým designem se budou zabývat odborníci z nizozemského Amersfortu. Cena rozvoje sítě se odhaduje na několik milionů eur.

Těchto prostředků bude využito na nové vybavení vojáků a vojenské techniky zařízením slučitelným s TEN.

27. června schválili ministři obrany členských zemí NATO vojensko-kosmickou koncepci aliance. Tento dokument předpokládá monitorování vesmíru, ochranu komunikací a zjištění startů raket, oznámil generální tajemník aliance Jens Stoltenberg na tiskové konferenci ve čtvrtek. O militarizaci vesmíru nejde, zdůraznil.

NATO buduje leteckou základnu v Albánii

Na začátku června generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Tiraně potvrdil, že aliance bude pokračovat v realizaci programu, který je zaměřen na vybudování moderní letecké základny NATO v Albánii. Aliance investuje celkem 51 milionů eur do modernizace existujících objektů na letecké základně ve městě Kuçovë, včetně projektů na skladování a logistiku paliva. Vše probíhá na pozadí protestů uvnitř země. Již dříve lídr opozice a předseda Demokratické strany Lulzim Basha obvinil předsedu vlády z násilí a slíbil, že bude bojovat, dokud se Socialistická strana nevzdá moci.

Zdroj: ZDNet

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25167
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0997 sec,0.0400 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,250kB