Organizace Transparency International podala žalobu na Babiše. Důvodem je pomluva. Po premiérovi požaduje omluvu   
Pridal tk Sobota 13 červenec 2019 - 05:53:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Nezisková organizace Transparency International (TI) žaluje českého premiéra Andreje Babiše. Důvodem má být prý poškozování dobrého jména. Babiš totiž v minulosti Transparency International označil za zkorumpovanou a neomluvil se.

K věci se na sociální síti vyjádřil i ředitel TI David Ondráček. Ten na Twitteru informoval o podání žaloby ke Krajskému soudu v Praze. Ve svém postu píše o tom, že organizace po premiérovi požaduje omluvu.

Vážení, za svá nepravdivá tvrzení se Vám tímto hluboce omlouvám.
S pozdravem, Ing. Andrej Babiš

Tuto omluvu čekáme od premiéra za jeho opakované lži a invektivy na naši adresu, proto jsme podali žalobu a bráníme naši pověst.

Kauza Babiš vs. TI a podání žaloby

Andrej Babiš několikrát urazil danou společnost, i když ji její vedení opakovaně veřejně vyzvalo k tomu, aby s útoky na jejich organizace a urážkami přestal. V červnu pak Babiš od zmiňované organizace obdržel týdenní lhůtu na to, aby se omluvil. K předžalobní výzvě se však Babiš neměl.

„Přes všechny zaslané apely předseda vlády dále pokračuje v útocích proti TI,“ uvedla organizace.

Organizace se tak uchýlila k dalším krokům. A jedním z těchto kroků je právě podání žaloby.

„Považuji za nezbytné, aby nezávislý soud připomenul Andreji Babišovi, že není přípustné bezdůvodně někoho urážet a osočovat,“ dodal k podání žaloby Pavel Uhl, který je advokátem a členem Správní rady TI.

„Žaloba se týká soustavného poškozování dobrého jména TI. Trestně stíhaný premiér již řadu měsíců naši protikorupční organizaci uráží ve svých veřejných vystoupeních, kdy nás mimo jiné označuje jako ‚zkorumpovanou Transparency‘,“ stojí v prohlášení.

Ondráček tvrdí, že útoky českého premiéra lze považovat za cílenou snahu o poškozování roky budovaného dobrého jména organizace.

„Česko je stále právním státem, a proto se budeme bránit veřejně a u soudu proti podobným praktikám oligarchů, kteří vidí okolní svět optikou – sluha, nebo nepřítel‘,“ okomentoval věc.

V této souvislosti dokonce i sekretariát TI v Berlíně uvedl, že česká pobočka dané globální sítě jedná nezávisle a objektivně v souladu se základními hodnotami a cíli celé organizace. V souvislosti s danou kauzou navíc premiér Babiš obdržel od předsedy dozorčí rady české TI Vladimíra Králíčka otevřený dopis. V tom se uvádělo, že se v této organizaci žádné podvody ani korupce nevyskytují.

Organizace Transparency International

Transparency International Česká republika je česká kancelář, která patří k mezinárodní síti nevládních organizací Transparency International. Ta v problematice korupce jako jediná zapojuje trojici – občanská společnost, podniky i vládní instituce. Společnost má více než 100 národních poboček, přičemž její hlavní sídlo se nachází v Berlíně.

Výroční zpráva TI za rok 2018 uvádí, že náklady této neziskovky představovaly 9,96 milionu korun a příjmy v podobě dotací, grantů či darů 10,22 milionu. Velké množství peněz, asi tři miliony, pak organizace získala na projekty od resortu zahraničí, ale také od resortu vnitra a práce a sociálních věcí. K dalším finančním zdrojům Transparency International pak patří Evropský úřad pro boj proti podvodům či International Visegrad Fund.

Daná nezisková organizace tak například již delší dobu poukazuje na Babišův střet zájmů. Městský úřad v Černošicích v lednu premiérovi za přestupek v podobě střetu zájmů uložil pokutu. I když se český předseda vlády vůči dané věci odvolal, případem začali zabývat krajští úředníci a věc navrátili k novému projednání.

Zdroj: https://sptnkne.ws/6xY3

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25268
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0904 sec,0.0330 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,196kB