V příští válce Izrael zcela zničíme, varuje vůdce Hizballáhu   
Pridal tk Neděle 14 červenec 2019 - 04:35:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Vůdce libanonské teroristické organizace Hizballáh Hasan Nasralláh se nechal slyšet, že pokud vypukne další válka, pak jeho hnutí dokáže zničit Izrael. Nasralláh rovněž varoval před útokem na Írán, který bude mít ničivý dopad na celý region.

Nasralláh v pátek poskytl rozhovor libanonské televizi Al-Manar. Stalo se tak u příležitosti 13. výročí druhé libanonské války z roku 2006, kdy izraelská armáda v reakci na ostřelování severního Izraele a zajetí pěti svých vojáků podnikla invazi do jižního Libanonu.

„Jakákoli válka bude pro Izrael mnohem větší než v roce 2006 a postaví ho na pokraj existence,“ uvedl.

Hnutí podle něj získalo zcela nové útočné zbraně, a to v dostatečném množství, včetně přesně naváděných střel a dronů. Nasralláh tvrdí, že organizace má na dostřel jak město Netanja v centrálním distriktu Izraele, tak i město Ašdod nebo Ejlat na jihu země.

Kromě toho na mapě ukázal strategické cíle, které má jeho organizace na mušce. Jedná se o Ben Gurionovo mezinárodní letiště, skladiště zbraní, petrochemické a desalinizační závody, město Tel Aviv a přístav Ašdod. Nasralláh rovněž varoval, že Hizballáh je připraven podniknout invazi do Galilei na severu Izraele.

Útok na Írán bude katastrofou

Vůdce teroristického hnutí připustil, že stahuje své muže ze Sýrie. Podle něj je příčinou to, že jsou syrské síly schopny již bojovat samostatně.

„Syrská armáda se obnovila a rozhodla se, že nás již nepotřebuje,“ vysvětlil. Dodal však, že v zemi nadále působí.

Nasralláh se rovněž domnívá, že izraelské údery proti íránským cílům v Sýrii nepřimějí Teherán, aby zemi opustil.

Izrael dlouhou dobu obviňuje Írán, že využívá syrské území k podpoře teroristického hnutí Hizballáh, kterému dodává zbraně. Izraelské vzdušné síly příležitostně provádějí letecké útoky proti íránským cílům a silám Hizballáhu na území Sýrie. Nasralláh však v rozhovoru varoval, že to může být pro Izrael riskantní. V lednu izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že nedovolí, aby Írán upevnil své síly v Sýrii.

Podle Nasralláha má Írán schopnosti, aby v případě útoku „zuřivě a tvrdě bombardoval Izrael“. Tvrdí, že Teherán bude schopen zaútočit na Izrael a americké síly v regionu, odradí americkou vojenskou operaci proti Íránu.

„V případě války s Íránem region shoří,“ poznamenal.

Schůzka v Jeruzalémě

V Jeruzalémě se dne 25. června konala trilaterální „bezpečnostní schůzka“, které se zúčastnili premiér Netanjahu, jeho poradce pro národní bezpečnost Meir Ben-Šabbat, poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton a předseda ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. Po jejím skončení Netanjahu vyjádřil naději, že se mu ve spolupráci s Ruskem a USA podaří dostat Írán ze Sýrie.

Samotný fakt, že ke schůzce došlo, Netanjahu ve čtvrtek večer označil za „pekelnou změnu“ v izraelských diplomatických vztazích.

„Hledám prostor pro dohodu v Sýrii, protože všichni máme cíl dostat Írán ze Sýrie. To je důležitý počáteční bod,“ řekl Netanjahu v rozhovoru se šéfredaktorem listu Jisra'el ha-jom Boazem Bismothem. „Izrael si sedl a promluvil si s USA a Ruskem, jak dostat Írán ze Sýrie,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/6DQR
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25282
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0816 sec,0.0387 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,050kB