Export z Německa do Ruska i přes sankce roste   
Pridal tk Úterý 16 červenec 2019 - 02:43:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Objem exportu z Německa do Ruska vzrostl, a to i navzdory trvajícím sankcím Evropské unie. Informovala o tom televizní společnost Mitteldeutscher Rundfunk (MDR, Středoněmecký rozhlas, pozn. red.) s odvoláním na reakci vlády SRN na vyžádání strany Die Linke v Německém spolkovém sněmu.

Uvádí se, že v roce 2018 německé společnosti prodaly Rusku zboží v hodnotě téměř 26 miliard eur, což je o 130 milionů eur více než v roce 2017. Poznamenává se také, že objemy vývozu vzrostly „z velké části díky vývoji tržních podmínek v Ruské federaci“.

Podle údajů, poskytnutých německou vládou, se objem vývozu z východních spolkových zemí Německa do Ruska i přes všeobecný pozitivní trend poněkud zmenšil. V roce 2018 činilo množství zboží prodaného ze Saska, Saska-Anhaltska, Durynska, Braniborska a Meklenburska-Předního Pomořanska celkem 1,6 miliardy eur, což je o 54 milionů méně než v roce 2017.

„Sankce jsou politicky chybné a Východu způsobují ekonomické škody v hodnotě několik miliard dolarů,“ řekl k věci Dietmar Bartsch, předseda frakce strany Die Linke v Bundestagu.

Podle údajů německé vlády, vývoz ze SRN do Ruska v roce 2012 činil 38,1 miliardy eur. V roce 2013, ještě před zavedením sankcí, objem vývozu klesl na 36 miliard euro. Po zavedení sankčních opatření se vývoz prudce snížil na 21,6 miliardy eur, ale od roku 2017 zase rostl.

Danko o spolupráci s Ruskem

Jíž dříve předseda Národní rady SR a Slovenské národní strany SNS Andrej Danko vyjádřil politování nad tím, že SR dosud plně nevyužila potenciálu spolupráce s Ruskem. Jak poznamenal Danko, na Slovensku v posledních letech začínají chápat, že západní sankce proti Moskvě nedávají smysl. Zopakoval, že je spokojen s obnovením ruských práv v PACE a vyjádřil důvěru, že v budoucnu budou také zrušeny evropské sankce uvalené na Rusko.

„A protože tyto sankce byly zrušeny, stejně jako v případě Rady Evropy, budou zrušeny i sankce proti Ruské federaci,“ řekl novinářům předseda Národní rady SR. „Jsem hrdý na to, že Slovenská republika, zejména její poslanci, hlasovala pro to, aby Ruská federace plně fungovala v rámci Parlamentního shromáždění Rady Evropy,“ dodal.

Vztahy Ruska s jinými státy

Vztahy Ruska se západními státy se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině a kvůli Krymu, který se znovu připojil k Rusku poté, co bylo na daném poloostrově realizováno referendum.

Západ tenkrát obvinil Rusko ze zásahu a zavedl proti němu sankce. Moskva podnikla odvetná opatření, zahájila nahrazení importu a nejednou prohlásila, že je kontraproduktivní hovořit s ní jazykem sankcí.

Rusko také opakovaně uvedl, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem minských dohod o urovnání. V poslední době znějí v zemích EU stále hlasitěji názory ohledně nutnosti zrušení protiruských sankcí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/7dqB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25297
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1093 sec,0.0386 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,254kB