Jak mohou tito američtí politici, kteří mají sobecké a postranní motivy, spekulovat o čínské „náboženské svobodě"?   
Pridal tk Neděle 21 červenec 2019 - 04:16:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Americký viceprezident Mike Pence a ministr zahraničí Mike Pompeo 18. července ve svém projevu obvinili Čínu z omezování „náboženské svobody" a z porušování lidských práv. Jako vysoce postavení představitelé americké vlády ignorují ve svých tvrzeních fakta a převracejí černou a bílou, což je hrubé zasahování do vnitřních záležitostí Číny a snaha o vytvoření rozdělení a chaosu v Číně pod záminkou „náboženské svobody" a „lidských práv". To bude mít nepochybně vážný dopad na čínsko-americké vztahy.

Využívat Xinjiang (Sin-ťiang) a Tibet jako příklad pro hanobení čínských etnických a náboženských politik byl vždy „zájmem" některých lidí ve Spojených státech. Mike Pence a Mike Pompeo úmyslně ignorují fakta, která již získala uznání mezinárodního společenství:

V Xinjiangu je průměrně jedna mešita na každých 533 muslimů. Celkový počet místních mešit dosáhl 24,4 tisíce. Místní samospráva zřídila v souladu se zákonem střediska pro vzdělávání a odbornou přípravu v oblasti profesních dovedností, ve kterých se studenti učí společný jazyk země, právní znalosti, profesní dovednosti a znalosti pro de-extremizaci. V uplynulých téměř třech letech nedošlo v Xinjiangu k žádným násilným případům, což ukazuje, že preventivní opatření proti terorismu, jako je zřízení podobných středisek, dosáhla pozoruhodných výsledků a místní obyvatelé je vítají.

Mnoho zahraničních diplomatů, kteří v posledních letech provedli vlastní návštěvu Xinjiangu a Tibetu, se domnívají, že čínská vláda udělala mnoho účinné práce v zájmu ochrany lidských práv, zejména v oblasti ochrany lidských práv etnických menšin. Velvyslanci 37 zemí v OSN, včetně Ruska, Saúdské Arábie a Pákistánu, nedávno poslali společný dopis předsedovi Rady OSN pro lidská práva a Vysokému komisaři pro lidská práva, ve kterém vysoce ocenili Čínu za dosažení pozoruhodných úspěchů při podpoře rozvoje lidských práv a boji proti terorismu a extremismu v Xinjiangu.

Čínsko-americká spolupráce je v souladu s trendem doby a odpovídá vůli lidí obou zemí. Jako vysoce postavení úředníci americké vlády by měli Mike Pence a Mike Pompeo skutečnými kroky přispívat k rozvoji čínsko-amerických vztahů, nikoli dělat přesný opak. Pokud trvají na své vlastní cestě, zanechají pouze trvalé historické stigma.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25332
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1184 sec,0.0408 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,359kB