V Malajsii vyzvali k tomu, aby nebylo obviňováno Rusko ve věci MH17   
Pridal tk Čtvrtek 01 srpen 2019 - 05:21:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Malajsijský ministr zahraničních věcí Saifuddin Abdullah vyzval k tomu, aby Rusko nebylo obviňováno z havárie Boeingu MH17. Diplomat uvedl, že Kuala Lumpur je znepokojen tím, co se děje kolem vyšetřování události.

„Malajsie vyzývá všechny účastníky vyšetřování, aby zůstali maximálně nezaujatými a umožnili nám prostudovat veškerý spisový materiál,“ citují Abdullaha noviny Izvestija.

Ministr zahraničních věcí také vyzval k provedení otevřeného vyšetřování tragédie. Diplomat zdůraznil, že země, které se účastní vyšetřování, odmítají poskytnout malajsijským zástupcům úplný přístup ke spisovým materiálům. Podle jeho názoru to znamená, že před Kuala Lumpurem mohou tajit některé podrobnosti.

Abdullah uvedl, že vyšetřování ještě není ukončeno a západní země už vystupují s obviněními a dokonce uvádějí jména zúčastněných.

Podle ministrových slov se vztah Malajsie k Rusku nezhoršil, jelikož v Moskvě i v Kuala Lumpuru zastávají stejný názor ohledně havárie Boeingu.

Dříve malajsijský premiér Mahathir Mohamad kritizoval stanovisko Spojených států, Nizozemska a Austrálie ohledně havárie MH17. Podle něj tyto země nemají zájem zjistit skutečné příčiny havárie letadla, ale jednoduše se rozhodly přenést odpovědnost na Rusko.

Havárie MH17

Malajský Boeing, který letěl z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, havaroval 17. července 2014 poblíž Doněcku. Na palubě bylo 298 lidí, všichni zemřeli. Kyjev obvinil z havárie domobranu a uvedl, že Ukrajina nemá prostředky, které by umožnily sestřelit letadlo v této nadmořské výšce.

Společný vyšetřovací tým později předložil průběžné výsledky vyšetřování. Vyšetřovatelé tvrdí, že Boeing byl sestřelen systémem protivzdušné obrany Buk, který patřil 53. vzdušné obranné raketové brigádě ruských ozbrojených sil z Kursku.

Vyšetřovatelé také uvedli, že je těžké odpovědět na otázku, kdy a jakému soudu budou výsledky vyšetřování předány.

Podle ruského ministerstva zahraničí jsou obvinění společného vyšetřovacího týmu z účasti Moskvy na pádu malajského Boeingu neopodstatněná a politováníhodná a vyšetřování je zkreslené a jednostranné. Později prezident RF Vladimir Putin poznamenal, že Rusku nebylo dovoleno vyšetřovat katastrofu pádu letadla na východní Ukrajině a Moskva může výsledky vyšetřování uznat pouze tehdy, pokud se na něm bude moci plně podílet.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8QDb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25427
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0889 sec,0.0509 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,056kB