„Říše zla.“ Kalousek si dojemně dělá starosti o ruské protestující. Petříčkův úřad se k němu připojil. Co oba zamlčují?   
Pridal tk Pondělí 05 srpen 2019 - 06:12:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Miroslav Kalousek na své stránce na sociální sítí komentoval události spojené se včerejšími nezákonnými protesty v Moskvě. O „lidská práva“ v Rusku si začalo dělat starosti také Petříčkovo ministerstvo zahraničí. Skutečnou povahu mítinku ruské „opozice“ ale zamlčují!

„Jsme znepokojeni opětovným masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě. Vyzýváme ruské úřady, aby respektovaly základní #LidskáPráva a svobody a aby v souvislosti s nadcházejícími volbami do místních zastupitelstev ctily závazky vyplývající z členství Ruska v #OBSE,“ napsalo na svém Twitteru české ministerstvo zahraničí.

Jsme znepokojeni opětovným masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě. Vyzýváme ruské úřady, aby respektovaly základní #LidskáPráva a svobody a aby v souvislosti s nadcházejícími volbami do místních zastupitelstev ctily závazky vyplývající z členství Ruska v #OBSE.
— MZV ČR (@mzvcr) 4 августа 2019 г.

​Ještě dále se svojí kritikou Ruska zašel bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který se k sobotní nepovolené akci vyjádřil na svém Facebooku.

„V roce 1983 nazval Ronal Reagan Sovětský svaz “říší zla”. Uběhlo 36 let, SSSR neexistuje, ale vládci v Kremlu nic nezapomněli a ničemu novému se nenaučili. Je mi stydno za každého českého politika, který jim podlézá a jejich zločiny zlehčuje a přehlíží,“ prohlásil Kalousek a svůj komentář doplnil o video, na němž je vidět zásah policie proti několika mužům.

Včerejší akce ruské liberální opozice byla již druhá, první se konala 27. července. Obě akce byly nepovolené. Účastníci těchto nepovolených akcí se během nich chovali nezákonně. Prvního mítinku se podle informací policie účastnilo asi 3,7 tisíce lidí, z nichž okolo 700 lidí byli žurnalisté a blogeři. Sobotního nezákonného mítinku se účastnilo přibližně 1,5 lidí.

Během mítinku 27. července protestující úmyslně zastavili provoz na jedné z nejrušnějších moskevských ulic – Sadovom kolcu. Podle informací očitých svědků se v dopravní zácpě, která následně vznikla, nacházely i vozy záchranné služby.

Někteří protestující, kteří se nezákonných akcí v Moskvě zúčastnili, přišli na mítink vyzbrojeni pistolemi, municí, pepřovými spreji, noži či kladivy.

Policii se podařilo několik z nich zadržet.

Celkově bylo během sobotní akce podle informací policie zadrženo okolo 600 lidí.

Někteří organizátoři, účastníci a podporovatelé nezákonných akcí před začátkem na sociálních sítích vyhrožovali policistům a jejich rodinám. Slibovali, že se jim budou mstít.

Nezákonné mítinky v Moskvě kritizoval i předseda Rady pro lidská práva při prezidentovi Ruska Michail Fedotov. Prohlásil, že bojovat o svá práva je nezbytné, ale v rámci zákona.

Publicista Viktor Marachovskij, který nezákonným akcím v ruském hlavním městě také věnuje pozornost, řekl, že včera, v den konání nezákonného protestu, se v Moskvě skutečně konala masová akce, které se zúčastnily stovky tisíc lidí – hudební festival Šašlik live v Parku Gorkého. Toho se zúčastnilo 200 000 lidí, většina z nich byla mládež.
Zdroj: https://sptnkne.ws/8Snp
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25450
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0904 sec,0.0509 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,065kB