Nechval dne před večerem   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:58:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
je staré české přísloví, které má hlubokou pravdivost. Můžeme si ho připomenout v rámci zamyšlení nad demonstracemi chvilkových milionářů.

Je efektní zdůrazňovat, že se na Letenské pláni sešly stovky tisíc nespokojenců, kteří by se chtěli zbavit předsedy vlády a oligarchy Babiše.

Ale co pak? Uvědomí si demonstranti, že i podle západních zdrojů je v ČR pět rodin, které vyšly z Klausovy privatizace a které ovládají Česko? Uvádí se jmenovitě Petr Kellner z PPF, Marek Dospiva z Penty, Patrik Tkáč z J&T, Karel Komárek z KKCG a Zdeněk Bakala z BXR.

A ty západní zdroje si dobře všimly, že mezi těmi „co ovládají Česko,“ není Andrej Babiš, který těm rodinám totiž svým politickým angažmá hodil do jejich pracně vybudovaného vlivu na politiku vidle. Proto se na něj žalovalo u EU. Že by se někdo z demonstrantů nad něčím takovým pozastavil? Ti pohodlnější si sice na další demonstrace nechávají udělat polstrované židličky, ale vzpomenout si na latinské přísloví Cui bono, to je nenapadne.

Měli jsme těch demonstrací v historii povícero. Zrovna teď se vzpomíná na demonstraci v roce 1419, kdy pražská chudina pod vedením kněze Želivského vyházela z okna radnice konšely rovnou na špičaté sudlice. Skončilo to bitvou u Lipan, kdy se ti bohatší domluvili, že jim to husitské hnutí kazí kšefty a že už si z bohatství katolické církve nahrabali dost a teď je potřeba si ho užívat.

Kolem třicetlleté války si na nějakou masovou demonstraci nevzpomínám, to bylo taky jen o rozdělování majetku a lid do toho neměl co mluvit, jen ho vojska vydrancovala a pak se rozhodlo, do kterého kostela budou poddaní povinně chodit.

Z novější doby pak bylo Václavské náměstí zaplněno v roce 1942 při holdu oddanosti třetí říši (přísahej a … drž hubu). No a v únoru 1948 holdovali Gottwaldovi kromě milicionářů jistě i ti, jež v r. 1938 zklamala západní demokracie a kteří ovšem za pár let zjistili, že „socialistické hospodářství“ má s nimi krapet jiné záměry.

Prvomájové pochody byly lidem označovány za „existenční pochody“, zaměstnanci se povinně sešli u své fabriky, odpochodovali to a pak šli pod rozkvetlé kaštany na pivo.

No a předposlední demonstrace byly v listopadu 1989. Pochybuji, že ti, co tam cinkali klíči, cinkali za Kellnera, Bakalu nebo Koženého…

A tak i teď, kdyby se těm, co na Letné tleskali hérečkám, rozsvítilo a pochopili by, že po likvidaci Babiše vstanou noví oligarchové, pro které ti demonstranti jsou jen kanonenfutrem, snad by si to připravování pohodlných židliček rozmysleli.

onlooker

Zdroj: http://outsidermedia.cz/nechval-dne-pred-vecerem/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25492
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0946 sec,0.0357 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,253kB