Trump komentuje výbuch rakety v Rusku: Naše technologie jsou lepší   
Pridal tk Středa 14 srpen 2019 - 01:51:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Spojené státy mají podobné rakety jako Rusko, ale lepší. V pondělí večer to prohlásil americký prezident Donald Trump, který tímto komentoval výbuch raketového motoru v Rusku. Při nehodě zahynulo pět lidí.

Dne 8. srpna došlo k nehodě v Archandělském regionu na severozápadě Ruska během zkoušek raketového pohonu. Během nehody zahynulo pět pracovníků státní korporace Rosatom a další tři byli zraněni.

Americká média spekulovala, že mohlo dojít k výbuchu rakety s plochou dráhou letu na jaderný pohon. Mělo se údajně jednat o střelu Burevestnik, která v kódovém označení NATO nese název SSC-X-9 Skyfall.

„Spojené státy se hodně učí z nepodařeného výbuchu rakety v Rusku. Máme podobné, ale mnohem vyspělejší. Výbuch ruského Skyfallu vyvolal obavy u lidí kvůli vzduchu kolem objektu a mimo něj. To není dobře!“ napsal Trump na Twitter.

V pondělí šéf Rosatomu Alexej Lichačov potvrdil, že zaměstnanci jeho korporace, kteří zemřeli v Archandělském regionu, se podíleli na testech nových zbraní. Dodal, že práce na jejich vývoji bude dokončena.

„Vzdali jsme poslední hold našim kolegům, kteří tragicky zahynuli během testů nového produktu. Zůstali věrní až do hořkého konce a zesnuli jako skuteční hrdinové,“ uvedl Lichačov, kterého cituje tiskové oddělení Rosatomu.

„Tito lidé jsou chloubou našeho jaderného průmyslu. Naše další práce na nových zbraních, která bude bezesporu dokončena, bude pro něj tou největší poklonou. Splníme příkaz naší vlasti a její bezpečnost bude zaručena,“ dodal Lichačov.

V korporaci Rosatom dříve oznámili, že dalším třem zraněným zaměstnancům Rosatomu se dostává té nejlepší léčby, a dodali, že věří v jejich brzké zotavení. Zahynulí odborníci budou doporučení ke státnímu vyznamenání.

Dříve některá světová média jako The New York Times psala, že došlo k výbuchu malého jaderného reaktoru. Podle Rosatomu však došlo k výbuchu během technických prací na izotopových zdrojích energie pro raketový motor. Samotná nehoda se odehrála na mořské platformě.

„(pozn. Výbuch) byl způsoben kombinací několika faktorů. Během testů nových technologií tyto věci nejsou ojedinělé (…). Naši zaměstnanci byli bezpochyby obeznámeni o významu a potenciálních rizikách těchto zkoušek,“ uvedli v agentuře Rosatom.

Kromě toho portál televizní stanice Al-Džazíra vydal fotografie exploze na muničním skladě na Sibiři, ke kterému došlo 5. srpna, za výbuch v Archandělské oblasti. Fotografie proto mohly vzbudit dojem, že došlo k výbuchu jaderné bomby. Stejné fotografie zveřejnily i další média, včetně MSNBC nebo AP.

Martin Mazaný

Zdroj: https://sptnkne.ws/8Wnv
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25523
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0817 sec,0.0286 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,012,000B