Politolog Zbořil udeřil na Českou televizi: Tímto tentokrát překročila nejen míru slušnosti, ale i povinností   
Pridal tk Neděle 08 září 2019 - 06:59:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Politolog Zdeněk Zbořil ostře zaútočil na Českou televizi. Podle Zbořila místo toho, aby točila pořady s fake news, by měla nejprve ohodnotit svou vlastní práci. Prohlásil to v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Zbořil zdůraznil, že vedení veřejnoprávních médií by mělo kontrolovat, co hlásají jejich redaktoři. Narážel tím na informaci v Deníku N, že se chystá zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO). Danou informaci převzala i další média, ve skutečnosti však Babiš zatím zůstává obviněnou osobou.

„Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. (…) Tady nějaký zdroj informací, o kterém si tedy nemusíme myslet, že je zrovna nejserióznější, někteří novináři ho označují za ten tzv. Bakala-press, tak vypustí informaci, že premiér Babiš je zbaven nařčení, že se dopouštěl trestných činů, a tu zprávu převezme Československý, pardon, Český rozhlas,“ opravil se vzápětí, „Česká televize a ČTK a v podstatě způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy,“ říká Zbořil.

„A tak „opisovali“ redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude,“ doplnil politolog.

Další chybu podle Zbořila prý média udělala, když nedostatečně informovala o státní návštěvě předsedy vlády v Turecku.

Soukup: ČT šířila fake news ohledně protestů na Václaváku

Již dříve média informovala o tom, že majitel TV Barrandov Jaromír Soukup upozornil na skutečnost, že česká média svým čtenářům poskytovala nepřesné informace o protivládních protestech v Praze. Organizátoři prý psali až o 50 000 lidech, kteří na Václaváku v ten den nebyli.

„To říká, že v 18:30 hod, kdy demonstrace začala, bylo na Václavském náměstí 70 tisíc lidí. Organizátoři, Česká televize a Bakalova média se semkli a všichni dohromady říkali 120 tisíc, ale ministerstvo říká o 50 tisíc méně,“ shrnul věc Soukup. Následně divákům sdělil, že pokud za to od České televize čekají omluvu ve smyslu, že to „přepískli“, tak mají smůlu. „Kdo by se k takové drobnosti vracel, že jo?!“ uvedl Soukup, který informace organizátorů o počtu demonstrujících označil za fake news.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9F6P

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25762
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0618 sec,0.0292 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,011,984B