Během protestů v Hongkongu bylo zraněno 17 lidí   
Pridal tk Neděle 03 listopad 2019 - 05:03:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Sedmnáct lidí bylo zraněno v Hongkongu, kde sobotní protesty opět vyústily do srážek s policií, uvádí televizní a rozhlasová korporace RTHK s odkazem na lékařské služby.

V sobotu uspořádalo více než 100 kandidátů za Demokratickou stranu do obvodní rady Hongkongu setkání s voliči v parku Viktoria. Lidé vyšli do ulic i v jiných obvodech. Protestující zakládali požáry a házeli na policisty Molotovovy koktejly (zápalné láhve). Policie odpovídala vodními děly a slzným plynem.

"Vedení zdravotnických zařízení v Hongkongu uvedlo, že do 22:00 (15:00 středoevropského času) bylo ve všech obvodech 17 pacientů hospitalizováno při hromadných akcích, z nichž jeden je ve vážném stavu, sedm ve stabilizovaném, zbývajících devět už bylo propuštěno z nemocnice," sdělila rozhlasová a televizní společnost.

Zranění lidé jsou ve věku od 18 do 71 let.

Kancelář agentury Sin-chua přepadli vandalové

Předtím se uvádělo, že kancelář informační agentury Sin-chua v Queen's Road přepadli vandalové a rozbili skleněné vstupní dveře.

Sin-chua ostře odsoudila jednání protestujících, kteří v sobotu přepadli pobočku agentury v Hongkongu.

„Zástupce pobočky Asie a Tichomoří agentury Sin-chua důrazně odsuzuje barbarské činy rebelů, kteří v kanceláři asijsko-tichooceánské pobočky Sin-chua spáchali vandalské činy. Tyto akce jsou nesmírně pobuřující. Doufáme, že hongkongská policie s náležitou přísností vyšetří tento případ a potrestá rebely dle zákona,“ uvedla agentura.

Hromadné protesty vyprovokované projednáváním zákona o vydávání se konají v Hongkongu od začátku června. Hongkongská vláda navrhla provést úpravu stávajícího Zákona o podezřelých pachatelích na útěku.

Navrhovaný mechanismus by umožnil vydávání podezřelých z příkazu vedoucího okresní správy do jurisdikcí, s nimiž Hongkong nemá dohodu, včetně pevninské Číny. Odpůrci návrhu zákona se však domnívají, že tím dojde k oslabení nezávislosti soudního systému v Hongkongu v souladu se zásadou „jedna země, dva systémy“ a umožní ústřední vládě bojovat proti lidem, kteří jsou pro úřady nepohodlní.

Po rozsáhlých protestních akcích hongkongské orgány učinily ústupky a oznámily časově neomezené pozastavení posuzování změn. Odpůrci návrhu zákona však byli i nadále nespokojení, požadovali úplné zamítnutí návrhu a dali úřadům ultimátum, kterému nebylo vyhověno. Protesty, stále více doprovázené násilím a střety s policií, pokračují.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ap6f
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26277
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0925 sec,0.0522 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,047kB