USA informovaly o tom, že proturečtí ozbrojenci ostřelují americké vojáky v Sýrii   
Pridal tk Pondělí 04 listopad 2019 - 05:38:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
USA informovaly Rusko o ostřelování amerických vojáků v Sýrii ze strany protureckých ozbrojenců. Na briefingu o tom hovořil vedoucí Centra pro příměří znepřátelených stran generálmajor Jurij Borenkov.

Kolonu, která se pohybovala po cestě M4 směrem k hranici s Irákem, začali ostřelovat šest kilometrů západně od obce Tell-Tamer. Nikdo nebyl následkem střelby zraněn.

Turecko ale útok své armády nebo spojeneckých skupin na členy americké koalice popírá.

Borenkov uvedl, že ruská vojenská policie pokračuje v hlídání syrsko-turecké hranice na trasách Kámišlí – Dejruna-Aga provincie Hasaka a Kobani – Šiuh-Faukani provincie Aleppo.

Během 24 hodin ruští vojáci zaznamenali 31 případů porušení režimu zastavení střelby, ozbrojenci ostřelovali obce v provinciích Aleppo, Latákie, Idlib a Hamá.

Ruská vojenská policie hlídá syrsko-tureckou hranici

Ruská vojenská policie pokračuje v hlídání syrsko-turecké hranice na dvou trasách, řekl na briefingu Borenkov.

„Třetího listopadu ruská strana pokračovala v provádění hlídky na trasách Kámišlí – Dejruna-Aga provincie Hasaka a Kobani – Šiuh-Faukani provincie Aleppo,“ řekl.

RF a Turecko podepsaly 22. října desetibodové memorandum o vzájemném porozumění, především o zavedení jednotek ruské vojenské policie a syrské pohraniční služby na syrské straně hranice s Tureckem mimo zónu turecké operace Pramen míru. Usnadní to stažení kurdských jednotek a jejich zbraní 30 kilometrů od syrsko-turecké hranice.

Ministr obrany RF Sergej Šojgu v úterý sdělil, že odsun Kurdů byl dokončen před termínem. Poté bylo zahájeno společné rusko-turecké provádění hlídek.

Do Sýrie se během 24 hodin vrátilo více než 1,4 tisíce uprchlíků z Jordánska a Libanonu

Téměř 740 lidí se vrátilo z Libanonu do Sýrie během 24 hodin, dalších více než 700 lidí dorazilo z Jordánska, vyplývá z informačního bulletinu centra pro přijímání, dislokaci a ubytování uprchlíků, uveřejněného na webu Ministerstva obrany RF.

Inženýrské jednotky syrských ozbrojených sil také za den dokončily úkoly vyčištění terénu a objektů od min v Al-Harra, Jasim (provincie Dar'á) a Dúmá (provincie Damašek). Specialisté vyčistili od min 2,4 ha území, objevili a zničili 33 výbušných předmětů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ApV6


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26283
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0848 sec,0.0344 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,109kB