Pompeo tvrdí, že cílem USA je stabilita na Ukrajině   
Pridal tk Sobota 09 listopad 2019 - 10:49:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ministr zahraničních věcí Spojených států Mike Pompeo řekl, že cílem USA je stabilita na Ukrajině. Příslušné prohlášení diplomat učinil na tiskové konferenci v Berlíně.

„Je to projekt, na němž pracujeme,“ řekl ministr během odpovědi na otázku o vztazích Washingtonu a Kyjeva.

Pompeo dodal, že Spojené státy jsou „velmi nakloněny“ otázce dosažení stability na Ukrajině. Připomněl také, že prezident USA Donald Trump třikrát poskytl Kyjevu prostředky k ochraně před „ruskou agresí“.

„Jsme na to hrdí, myslíme si, že v tom je smysl – pro svobodu, pro Evropu, pro mír a suverenitu Ukrajiny,“ prohlásil diplomat.

Předtím bývalá americká velvyslankyně v Kyjevě Marie Jovanovitchová prohlásila, že od roku 2014 USA vyčlenily Ukrajině téměř miliardu dolarů k upevnění bezpečnosti.

Nenávist k Ukrajině

Minulý týden list The Washington Post s odkazem na aktuální a bývalé zaměstnance administrativy amerického prezidenta napsal, že Trump pociťuje „nezkrotnou nenávist“ k Ukrajině, a to od prvních dnů svého pobytu v Bílém domě.

Příčinou tohoto vztahu vůči bývalé sovětské republice bylo podezření ze spolupráce Kyjeva s Demokratickou stranou, zejména s Hillary Clintonovou, během předvolební kampaně roku 2016, která byla namířená proti Trumpovi, který byl kandidátem na prezidentský post.

„Prostě nenáviděl Ukrajinu,“ sdělil informátor listu. V článku se dál praví, že na jedné schůzce se zaměstnanci Bílého domu v květnu nesouhlasil prezident s jejich návrhem na poskytnutí pomoci nové vládě této země a tvrdil, že se ho Kyjev „snažil zničit“. Úředníci dotázání listem vyslovili rovněž mínění, že se nepřízeň Trumpa vůči Ukrajině zřejmě nedá překonat.

Vojenská pomoc Ukrajině

V tomto finančním roce Washington vyčlenil Ukrajině 250 milionů dolarů na nákup zbraní a výcvik vojáků. Bývalá americká velvyslankyně v Kyjevě Marie Jovanovitchová dříve prohlásila, že od roku 2014 USA vyčlenily Ukrajině téměř miliardu dolarů na upevnění bezpečnosti.

V roce 2017 Washington schválil dodávky zbraní Kyjevu včetně mobilních protitankových raketových komplexů Javelin. Kromě toho americká vláda povolila prodej Ukrajině protilodních raket a prostředků pobřežní ochrany.

Ruské úřady opakovaně varovaly před dodávkami zbraní na Ukrajinu. Moskva prohlásila, že tento krok povede k eskalaci konfliktu v Donbasu. Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina zdůraznil, že dodávky zbraní na Ukrajinu zvenčí budou překážkou v realizaci Minských dohod.

Proti prodeji zbraní Kyjevu se také vyjádřili mnozí evropští politici, kteří nazvali takové kroky riskantní cestou z krize.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AsYM

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26332
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1006 sec,0.0593 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,047kB