Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo českou neziskovku Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací   
Pridal tk Středa 13 listopad 2019 - 06:03:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ministerstvo spravedlnosti RF zařadilo českou organizaci Člověk v tísni na seznam zahraničních a nevládních organizací, jejichž činnost je v Rusku považována za nežádoucí. Takové informace se uvádí ve zprávě na oficiálních stránkách ministerstva.

Uvádí se, že daná neziskovka je na seznam nežádoucích organizací v Rusku od 7. listopadu roku 2019, a to na základě rozhodnutí náměstka generálního prokurátora Ruské federace. Takové rozhodnutí bylo učiněno v rámci boje proti osobám „zapojeným do porušování základních lidských práv a svobod“.

Člověk v tísni se tak stal již devatenáctou organizací v pořadí, jejíž činnost ruské ministerstvo spravedlnosti označilo za nežádoucí. Tato nezisková organizace přitom považuje za svůj hlavní cíl poskytování pomoci v krizových bodech a podporu rozvoje demokracie a lidských práv ve světě.

Již v červenci ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na tento seznam kanadskou nevládní organizaci Světový kongres Ukrajinců.

Kromě toho generální prokuratura zahrnula na seznam organizací uznaných za nežádoucí také Nadaci svobodné Rusko (Free Russia Foundation, pozn. red.).

V případě, že je daná organizace do zmiňovaného seznamu zařazena, jsou její účty zmrazeny a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je také zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění), shromažďovat a distribuovat své materiály, a to i prostřednictvím médií.

Pokud budou zahraniční nevládní organizace v Rusku nadále fungovat i v rozporu s tímto zákazem, pak budou muset zaplatit administrativní pokutu ve výši až 100 tisíc rublů. Stejně tak budou potrestáni i jejich zaměstnanci. Peněžní pokuta za spolupráci se zakázanými organizacemi pak činí 20–25 tisíc rublů pro úředníky, až 15 tisíc rublů pro obyčejné občany a 50–100 tisíc rublů pro banky.

Reakce Člověka v tísni

Organizace Člověk v tísni zareagovala na zprávu z Ruska na svých oficiálních stránkách na Facebooku. Uvádí, že zařazení na seznam nežádoucích organizací pro ni není překvapením, i přesto to ale považuje za nepříjemnost.

„Zařazení na seznam nežádoucích organizací je samozřejmě nepříjemnost, doufali jsme, že se to stane později, ale nejsme první a ani poslední komu se to stalo,“ podotýkají.

Dále organizace uvedla, jaké kroky v souvislosti s tímto rozhodnutím podnikne dále.

„V tuto chvíli zastavujeme veškeré aktivity na podporu ruských partnerů a přátel, abychom je neohrožovali a budeme si muset promyslet jaké kroky podnikneme k tomu, abychom byli opatrnější, ale v žádném případě to neznamená, že bychom v Rusku přestali pracovat,“ prohlásili v organizaci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AvaX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=26368
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0672 sec,0.0327 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,012,008B