Vzhledem ke krizi veřejného zdraví by se různé státy měly sjednotit a spolupracovat   
Pridal tk Středa 05 únor 2020 - 03:39:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
WHO označila epidemii zápalu plic způsobenou novým typem koronaviru za událost ohrožující veřejné zdraví mezinárodního významu. Hlavním cílem tohoto opatření je poskytnout nezbytnou mezinárodní pomoc zemím se slabým zdravotním systémem a nedostatečnou kapacitou veřejného zdravotnictví. Vzhledem ke krizi veřejného zdraví by se různé státy měly sjednotit a spolupracovat, což je ve společném zájmu všech zemí. Dnes to řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing).

Hua Chunying se vyslovila v tom smyslu, že WHO vyzvala země, aby na základě faktů přijaly racionální opatření. Čína od vypuknutí epidemie přijala bezprecedentně přísná preventivní a kontrolní opatření, z nichž mnohá přesahují doporučení WHO a požadavky mezinárodních zdravotních předpisů. Podle zprávy o epidemii zveřejněné 3. února je ve světě 153 potvrzených případů, tedy méně než 1 % případů v Číně. Díky úsilí Číny se podařilo účinně zabránit šíření epidemie do dalších zemí.

Hua Chunying poukázala na to, že WHO uvedla, že čínská opatření jsou pevná a silná a WHO měla vždy důvěru ve vítězství Číny nad epidemií. Některé vyspělé země se silnými schopnostmi prevence epidemie a pokročilými zařízeními pro prevenci epidemie ale naopak jako první přijaly nadměrná omezující opatření, což je v rozporu s doporučeními WHO.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27249
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1664 sec,0.0704 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,355kB