Ředitel WHO informoval o vyčerpání světových zásob lékařských masek   
Pridal tk Sobota 08 únor 2020 - 05:51:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Světové zásoby jednorázových masek a respirátorů nestačí k boji proti šíření nového koronaviru a musí být poskytnuty především lékařům. Na pátečním briefingu to prohlásil Tedros Adhanom Ghebreyesus, generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO).

„Svět se potýká s vážnými problémy na trhu osobních ochranných pomůcek. Poptávka je stokrát vyšší, než je obvyklé, a ceny se zvýšily až 20krát. Tato situace je navíc komplikována tím, že pomůcky osobní ochrany jsou široce a nevhodně používány mimo nemocniční oddělení. V důsledku toho máme dnes vyčerpány zásoby na příštích 4-6 měsíců,“ řekl.

Podle generálního ředitele WHO je v první řadě nutné zajistit ochranné pomůcky pro lékaře a další zdravotnické pracovníky, kteří se potýkají se šířením viru v popředí. To bude vyžadovat 7-10 % tržních příležitostí.

Vypuknutí koronaviru 2019-nCoV

Koncem prosince čínské úřady informovaly o vypuknutí zápalu plic neznámého původu v hustě obydleném Wu-chanu (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili, že původcem onemocnění se stal nový typ koronaviru 2019-nCoV, který se přenáší z člověka na člověka. Celkový počet nakažených po celém světě přesáhl 30 tisíc.

Největší počet nakažených v Evropě hlásí Německo, virus se objevil i v Itálii, ve Španělsku, Francii, Velké Británii, Švédsku a v Norsku. Dva případy hlásí i Rusko.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Počet nakažených již totiž přesáhl úroveň onemocnění při epidemii SARS, která vypukla v roce 2003. WHO globální stav zdravotní nouze vyhlásila teprve pošesté v historii, zatím však není navrženo ani omezení cestování a obchodu. Některé země již přijímají různá opatření – vyhlašují zvláštní stav, uzavírají hranice, ruší lety a nevydávají víza.

Co se týče opatření v České republice, tak v pondělí česká vláda rozhodla, že od 9. února budou zakázány přímé lety mezi Českem a Čínou, aby bylo zabráněno šíření viru do ČR. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který zákaz navrhl, k věci dodal, že úřady pokračují v monitoringu situace kolem epidemie. Česká republika také poskytne Číně finanční pomoc ve výši 10 milionů korun, a to skrze mezinárodní organizace.

Příznaky

Po vyšetření nově nakažených se zjistilo, že prvními příznaky koronaviru mohou být průjem, nevolnost a další problémy s trávicí soustavou, bolesti hlavy a ve vzácnějších případech také tlak na hrudi. Lékaři také poznamenávají, že v řadě případů byly u infikovaných pozorovány pouze atypické příznaky nemoci a nedocházelo ani k zvýšení teploty, takže přítomnost nebezpečného viru bylo možné zjistit až po dalších testech.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BsfA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27274
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0755 sec,0.0298 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,051kB