Trump požádal o miliardy dolarů na vytvoření hypersonických zbraní   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:12:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Bílý dům navrhl, aby Kongres přidělil 3,2 miliardy dolarů (73,12 miliard Kč) na vývoj hypersonických zbraní pro fiskální rok 2021. Je to uvedeno v návrhu rozpočtu. Daná úroveň financování je o 459 milionů dolarů (10,48 miliard Kč) vyšší než v roce 2020.

Americký prezident také oznámil, že Washington má „super rychlé střely“, kterými bude čelit Rusku. Během vystoupení před guvernéry amerických států řekl Trump, že Pentagon jich má „obrovské množství“.

„Označujeme je jako super rychlé. Jsou pět, šest a dokonce sedmkrát rychlejší než obyčejné rakety,“ uvedl prezident.

Podle něj Spojené státy potřebují „super rychlé střely“, protože Moskva již takové zbraně vlastní. Moskva podle něj mohla získat informace o odpovídajících technologiích od předchozího vedení země. „Můžu říct, jak je dostali. Dostali je možná z plánů Obamovy administrativy,“ řekl prezident. Trump dodal, že v té době Washington ještě takové rakety nevytvářel a podle jeho názoru je to velmi špatně.

Vojenský výcvik

Administrace Donalda Trumpa navrhuje přidělit 25,5 milionu dolarů (582,7 milionů Kč) na pomoc evropským zemím ve vojenském vzdělávání, zejména v boji proti vlivu Ruska, uvádí návrh rozpočtu ministerstva zahraničí.

„Mezinárodní vojenské vzdělávací a výcvikové programy pro Evropu posilují regionální bezpečnost a slučitelnost ozbrojených sil Spojených států, NATO a Evropy a také (rozšiřují, pozn. red.) pomoc v odolávání ruské agresi,“ je uvedeno v navrhovaném rozpočtu.

„Mezi prioritní příjemce patří Bulharsko, Gruzie, Polsko, Rumunsko, Turecko a Ukrajina,“ dodává se. Cílem pomoci při vojenském výcviku je především zajistit, aby armáda těchto zemí „rozuměla a schválila doktrínu a operační taktiku amerických ozbrojených sil“.

Hlavní hrozby pro USA

Rozpočet Bílého domu pro fiskální rok 2021 označuje Čínu a Rusko za hlavní hrozbu. Vyplývá to z publikovaného dokumentu. Fiskální rok 2021 ve Spojených státech začíná 1. října 2020.

„Při vstupu do roku 2020 se hrozby, kterým Amerika čelí, rychle posouvají a vyvíjejí. Zatímco americký lid stále čelí nebezpečí, které představují islamističtí teroristé a nadnárodní zločinci, Amerika se potýká také s problémy obnovujících se konkurenčních národních států, včetně Číny a Ruska. Rozpočet odráží potřebu nové americké strategie, která by odpovídala realitě této nové éry,“ praví se v rozpočtu.

V souvislosti s tím předpokládá návrh rozpočtu USA přidělení 700 milionů dolarů (15,99 miliard Kč) na „boj“ proti Rusku a dalších 24 milionů dolarů (548,42 milionů Kč) na boj proti „ruské propagandě a dezinformacím“.

„Boj proti ruskému vlivu, podpora spojenců USA. Rozpočet stanoví alokaci 0,7 miliardy dolarů. (Tyto prostředky budou použity na) pomoc Evropě, Eurasii, Střední Asii v posílení společné bezpečnosti, ochraně územní celistvosti spojenců USA,“ píše se v dokumentu.

Nutno podotknout, že rozpočtové návrhy odrážejí postavení administrativy, je však nepravděpodobné, že se stanou zákonem. Kongres USA přijímá rozpočet sám. V minulosti Kongres nesouhlasil s návrhem rozpočtu Trumpa. V současné době je americký rozpočet financován až do konce fiskálního roku a strany v Kongresu pravděpodobně přijmou prozatímní rozpočty počínaje zářím a po listopadových kongresových a prezidentských volbách začnou nová vyjednávání o rozpočtu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bt8f
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27300
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
PoÚtStČtPaSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0787 sec,0.0431 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,036,240B