Íránský prezident před diplomaty vynadal USA: Američtí generálové by mohli být mrtví, Írán na kolenou neuvidíte   
Pridal tk Úterý 11 únor 2020 - 03:16:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Íránský prezident Hasan Rúhání se v Teheránu setkal s lídry diplomatických misí a zastupitelství. Promluvil o amerických sankcích a vraždě generála Kásima Sulejmáního.

Co by mohl Sulejmání?

Během setkání íránský prezident prohlásil, že generál Íránských revolučních gard Sulejmání by lehce mohl zlikvidovat americké generály v regionu.

„Nikdo v našem regionu nemá pochyb o tom, že generál Sulejmání usiloval o regionální stabilitu a klid. Kdyby chtěl, mohl lehce zabít americké generály v Afghánistánu, Iráku a dalších místech,“ řekl s tím, že vražda osoby, která se oficiálně nachází na území druhé země, je porušením všech mezinárodních norem.

Velitel speciálních sil Kuds Kásim Sulejmání byl zabit 3. ledna v oblasti mezinárodního letiště v Bagdádu. Operace prováděly Spojené státy, které svůj krok odůvodnily tím, že íránský velitel stál za útoky proti americkým silám v Iráku. Írán 8. ledna odpověděl raketovým útokem na americké základny v Iráku.

„Despotické sankce“

Rúhání se také dotkl otázky protiíránských sankcí za strany Spojených států. Jsou podle něj nehumánní a namířené proti každému Íráncovi.

„Despotické sankce USA jsou namířené proti celému (íránskému, pozn. red.) národu. Dnes nikdo nepochybuje o tom, že maximální tlak a sankce USA jsou namířené proti každému, jinak řečeno není výjimka pro žádného člověka, žádnou nemoc, žádný výrobek potřebný pro lidi,“ sdělil íránský prezident a dodal, že se americké sankce týkají i náhradních dílů pro letadla, což ovlivňuje bezpečnost letů.

Podle něj se USA snaží srazit na kolena jak íránskou vládu, tak íránský národ, v tom však neuspějí – nehledě na překážky se íránské vládě dařilo řídit zemi.

V roce 2015 tzv. šestka (Velká Británie, Německo, Čína, Rusko, USA a Francie) a Írán uzavřely dohodu o společném všeobsáhlém akčním plánu, který předpokladal zrušení sankcí výměnou za omezení íránského jaderného programu. Avšak v květnu 2018 USA oznámily jednostranné vystoupení a obnovení tvrdých sankcí proti Islámské republice. Írán učinil prohlášení o etapovitém škrtání svých závazků vyplývajících z dohody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Btxv
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27301
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1426 sec,0.0576 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,358kB