(Po)trefený Hašek perlil a zvracel. Nebo naopak?   
Pridal tk Středa 12 únor 2020 - 18:22:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Je pozoruhodné, jak se někteří lepšolidi z kategorie VIP umí, zcela nevědomky, degradovat na pitomce. Domnívají se totiž, že když se (v tom lepším případě) jen hanlivě vyjádří (vulgárně se vyjadřují Novotný, Hřebejk, Nový, Navrátil, koloběžka Štěpánová, hvězda Hrzánová a další) na adresu pro několik lidí nepohodlného politika/ků/.

Tito „umělci“ nejen z řad herců se totiž domnívají, že u svých kolegů stoupnou ani ne tak na ceně jako charakterově na významu a zařadí se mezi ty, kteří jsou dnes IN a o kterých si zřejmě myslí, že budou kdysi slavní. Jenže zapomínají, že sláva = polní tráva.

Jedním z těch, kteří jednu svou slávu zažili, ale tráva mu už notně povadla, je také bývalý reprezentační hokejový brankář Dominik Hašek, alias „Dominátor“. Ten, jak „vytlemeně“ (sorry za ten výraz) vypadá na své fotografii (viz výše), tak stejně „vytlemeně“ ( rozuměj pejorativně) říká naprosto nepřijatelná a urážlivá slova na adresu premiéra A. Babiše, cituji: „Fuj, hnus, zvracím. Prosím pana estébáka Andreje Babiše, aby se nepřibližoval k mému nejmilovanějšímu sportu, hokeji, kterému jsem zasvětil 40 let svého života. Nechci, aby český ‚národní‘ sport byl jakkoli poskvrněn Vaším jménem. Mimochodem, chyběl jste dnes opět v Parlamentu!“

To je fakt síla, nepřekvapilo by, kdyby to řekl řiťoryjský, pardon řeporyjský starosta Novotný, ale Dominik Hašek se zřejmě v rétorice starosty Novotného shlédnul a snaží se své „hlubokomyslné“ kritické názory reprodukovat jeho stylem. Snad u několika lidí, kteří jej mají stále za hokejovou ikonu, našel za svá slova uznání, ale u většiny slušných lidí jeho popularita hluboko propadla! Tím se jen potvrzuje jak výše uvedeno, že ve snaze se zviditelnit, v blahé naději, že se jeho popularita na veřejnosti zvýší, se naopak jen totálně ztrapnil a udělal ze sebe pitomce!

Jedna z reakcí v diskusi na Haškovo vyjádření bylo trefné cituji: „Kupte si pytlíky na blitky... Mimochodem, tenhle příspěvek taky vyvolává dávení...“ , a korunu tomu nasadil jiný čtenář, který se vyjádřil více než adekvátně: „V hokejové bráně může stát i tupé hovado, stačí, když mu neprojde puk za záda. Z toho (rozuměj Haškova vyjádření) morální autoritu nevytřískáte….!“

Jenže jak se zdá, pan „Dominátor“ se zřejmě svých expresivních výroků nehodlá vzdát v domnění, že v očích několika svých příznivců přece jen posílil své ego. Když se totiž dozvěděl, že je to 96 let, co ve svých 24 letech zemřel významný český básník, člen Literární skupiny a Devětsilu Jiří Wolker, který byl nejnadanějším představitelem proletářské poezie prý neváhal a podíval se na jeho tvorbu.

Konkrétně na báseň „Poštovní schránka“ ze sbírky Host do domu, kterou „odborně“ zhodnotil následovně: „Je obdivuhodné, jak o hov*ě dokázal napsat tak neskutečně krásnou báseň,“ rozplýval se bývalý brankář, reprezentant D. Hašek. Nebude ten obdiv třeba proto, že on coby literární ho*no, neumí docenit kvality čtyřiadvacetiletého básníka Jiřího Wolkera?

Bylo již zmíněno, že pan Dominik Hašek byl svého času známý a populární hokejový brankář. Post v brance sebou nepochybně nese sebou i jistá rizika, například v možnosti zasažením puku do některé části těla, ale i do hlavy, který je jistě jeden z nejvážnějších. Kolik jich D. Hašek za své působení v brance dostal, ví jen on sám a nelze vyloučit, že to nezanechalo nějaké následky. Na základě jeho hlubokomyslných výroků vše nasvědčuje tomu, že to přece jen nějaké následky zřejmě zanechalo. Není divu, každé povolání sebou nese nejen rizika, ale také následky.

Horník má po dlouhodobé práci v dole zaprášené plíce, zedník po létech práce na stavbách revma, záněty karpálů apod., řidič TIRu odrovnaná záda, tenista tenisový loket, hokejista nejčastěji vyražené zuby atd., no a hokejový brankář po mnoha trefách do hlavy nějaký otřes mozku s následky, decentně řečeno, profesionální přitroublostí. Mohu se také mýlit a pan Hašek je či může být zcela zdráv, pak jsou ovšem jeho trapné výroky o to společensky závažnější! U lepšolidí je to však zřejmě standard.

Jak se ještě tyto „následky“, jsou-li opodstatněné, projeví v čase, až se budou prezentovat kandidáti na prezidenta, jen otázka.

Zatím pan Hašek na emoční výzvu M. Kalouska odpověděl, že má v tuto chvíli jiné cíle z čehož ovšem nelze zcela vyloučit, že by se případně o post prezidenta nehodlal ucházet. Vzhledem k jeho výše uvedeným výrokům to docela reálné je. Nicméně, dovedete si představit, že by pan Dominik Hašek, alias Dominátor, byl prezidentem? Upřímně, Pepu Vyskoče si představit umím, ale Haška? Vyloučeno!

Jiří B a ť a ,
10. února 2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27322
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1265 sec,0.0411 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,363kB