Naryškin: Britská a francouzská „pronacistická neutralita“   
Pridal tk Sobota 15 únor 2020 - 06:29:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Šéf ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin obvinil ve středu Velkou Británii a Francii z „pronacistické neutrality“ a nečinnosti ve chvíli militarizace Německa Hitlerem. Připomenul také předválečné paktování Polska s nacistickým Německem, podle jeho slov „již v roce 1934 se Polsko v zásadě stalo mlčícím spojencem agresora“. Naryškin, bývalý předseda Státní dumy Ruské federace, v současnosti také předseda Ruské historické společnosti, to uvedl v rozhovoru pro televizi Zvezda.

V průběhu rozhovoru se mluvilo mimo jiné o paktu Ribbentrop-Molotov, který byl podle Naryškina „vynucenou dohodou“, mimo jiné z důvodu chování Velké Británie a Francie v předcházejícím období. Podle jeho soudu tyto země Německu dovolily vytvoření silné armády a rozvoj zbrojního průmyslu. Vznesl také obvinění ze zachovávání „pronacistické neutrality“ v souvislosti s válkou ve Španělsku a souhlas s anšlusem Rakouska. V těchto souvislostech připomenul „hanebný a zločinný“ Mnichovský pakt, který vedl k německému obsazení a likvidaci Československa. Z těchto důvodů bylo uzavření paktu Ribbentrop-Molotov vynuceným krokem Sovětského svazu, ale krokem promyšleným, uvedl Naryškin. Připomenul, že Hitler krátce po získání moci v roce 1933 oznámil, že cílem jeho politiky je „získání nového životního prostoru a jeho absolutní germanizace“. Připojil, že od té chvíle se Sovětský svaz usilovně snažil dohodnout s evropskými státy. První rozhovory byly vedeny s Polskem a státy Pobaltí, protože ležely na směru východního tažení německé agrese, ale spolupráce byla kategoricky odmítnuta a Polsko a Pobaltí „preferovaly spojenectví s Německem“. Vrcholné orgány v Moskvě o pozicích západních států byly informovány sovětskou zahraniční rozvědkou. „Viděly celý ten cynismus a podlost“, které hitlerovské Německo tlačily východním směrem. V těchto souvislostech Ruský politik v rozhovoru připomenul pozici Polska, které v roce 1934 jako jeden z prvních států uzavřelo s nacistickým Německem pakt o neútočení. K tomuto paktu existoval tajný dodatek, podle kterého v případě agrese Německa proti jinému státu zůstane Polsko neutrální. „Polsko se tak v zásadě stalo mlčícím spojencem Hitlera, » řekl šéf ruské zahraniční rozvědky Naryškin.

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=27356
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0652 sec,0.0261 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,049kB