Čtvrtek 03 leden 2019
ČT24 opět fejkuje   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 19:55:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezentuje se jako nejdůvěryhodnější informační kanál v ČR. Není to pravda. ČT24 lže. Celkem fest a poměrně kontinuálně.

Na webu sleduji ČT24 – tvrdí o sobě, že je nejdůvěryhodnější zpravodajský web v ČR. Redaktorka Zuzana Tvarůžková pozvala ke komentáři o aktuální situaci na Ukrajině Lenku Víchovou, prý ukrajinistku. *)

O nedávné ukrajinské provokaci u Kerčského průlivu se od ukrajinistky L. Víchové dovídáme, že prý šlo o útok Rusů na území Ukrajiny. Opravdu seriózní hodnocení. Připomeňme kauzu stručně: NATO a USA mají zájem na zvyšování vojenské přítomnosti Ukrajiny, tím i své, v Azovském moři. Obsazení Republiky Krym po převratu na Ukrajině v r. 2013 jim nevyšlo, vojenské základy NATO tam nevznikly. Současný prezident Ukrajiny P. Porošenko touží po válce proti Rusku. Aby se udržel u moci − prezidentské volby mají být v březnu t. r. a on, podle aktuálních sociologických výzkumů, nemůže být zvolen. Zpět k provokaci: Státní hranice Ruska překročily lodě ukrajinského vojenského námořnictva „Berdjansk“, „Nikopol“ a „Yana Kapu“. Plavidla vstoupila do uzavřené ruské vodní plochy a několik hodin prováděla nebezpečné manévry, plavidla nereagovala na výzvy ruských pohraničních hlídek. Rusko použilo zbraně. Všechny lodě byly zadrženy asi 20 kilometrů od ruského pobřeží a 50 kilometrů jihozápadně od obvyklého průchodu lodí Kerčskou úžinou pod Krymským mostem. Ukrajina úmyslně vyprovokovala incident mezi ruskými a ukrajinskými loděmi u Kerčského průlivu. Na ukrajinských vojenských lodích provokaci řídili příslušníci ukrajinské tajné služby SBU. Ukrajinská válečná plavidla při své akci v Azovském moři porušila články 19 a 21 konvence OSN o mořském právu. Překročila totiž ruskou námořní hranici a vstoupila tak do uzavřené oblasti ruských teritoriálních vod. Poslední informace ukazují na to, že v této řízené provokaci, která musela být uskutečněna se souhlasem výzvědných služeb USA, měly být posádky ukrajinských plavidel – v případě bojového střetu − i fyzicky obětovány. I zadržení příslušníci ukrajinské tajné služby SBU, kteří provokaci proti Rusku přímo na lodích řídili, přiznali, že šlo o vojenskou provokaci organizovanou z Kyjeva. **)

L. Víchová je známa: Byla signatářkou dopisu plného lží, který autoři v lednu 2015 poslali prezidentovi Miloši Zemanovi. ***) Dopis, zaplněný nadřazenou arogancí pisatelů (pisatelé nabídli prezidentovi své tzv. odborné konzultace), obsahoval jen shluk lží: označení banderovci je prý pouze produktem komunistické propagandy, Stepan Bandera nebyl masovým vrahem, nebyl ideovým tvůrcem ukrajinského fašismu, nebyl organizátorem zločinné mašinérie, která masové vraždy prováděla atd.

Rozhovor moderátorky s L. Víchovou ve veřejnoprávním sdělovacím prostředku je propagandistickým bahnem, zakrývajícím skutečnost; ČT je tak hlásnou troubou páté kolony ukrofašismu. Ukrajina ani fašismus nejsou tak daleko; jsou za humny. Jsou zde a nyní. Jsou i u nás.

Vladimír Pelc

*) Viz https://ct24.ceskatelevize.cz/#live (3. 1. 2019, cca 13.07 až 13.11 hod.)
**) Viz http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ukrajinska-provokace-u-kercskeho-prulivu
***) Viz http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dopis-plny-lzi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakousko otřásá obrovský skandál! Švýcarka se ve Vídni ubránila znásilnění Afgháncem. Teď ji viní z těžkého ublížení   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 17:59:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Případ, který v dnešní době hýbe Rakouskem, se odehrál během silvestrovských oslav ve Vídni. Právě tam jeden Afghánec sexuálně napadal ženy. Jedna z jeho obětí se mu ale dokázala ubránit a zlomila mu nos. Dnes žena musí čelit obvinění z těžkého ublížení na zdraví.

Incident se odehrál v úterý před vídeňskou radnicí, kde jednadvacetiletá Švýcarka ze Ženevy slavila s kamarádkou Silvestr. Kolem půldruhé ráno se ji na místě pokusil sexuálně napadnout dvacetiletý Afghánec. Dívka se ale útoku ubránila a agresorovi zlomila nos.

Na policii kromě útočníka skončila ale i napadená dívka. Policie ji obviňuje z těžkého ublížení na zdraví. Dívka se snažila vysvětlit, že v rámci své obrany jednala „reflexivně". Její výpověď potvrzují i svědci, kteří uvedli, že muž ženy opravdu napadal.

Další důkaz a ukázka kam to až může zajít!!!!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDvojí metr už nemůže být zřetelnější   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 05:30:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie: Dva titulky v dnešních Novinkách.cz:

Xenofobní Němec, který najížděl na silvestra do cizinců, skončil ve vazbě

Útočníka z Manchesteru, který pobodal tři lidi, vyšetřují kvůli duševnímu zdraví

Takže je-li útočník Evropan, jde o xenofoba. Na druhé straně je-li útočník islámský okupant, jde o psychicky nemocného jedince. Oba závěry jsou veřejnosti předkládány jako hotová věc. A samozřejmě pálka za xenofobii je citelná, kdežto v případě duševního zdraví je nulová.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřete oči, pane premiére   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 05:22:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerský předseda A.Babiš si koncem roku pochvaloval v jak skvělé kondici je naše země - směřuje ke špičce zemí EU. Podle statistických čísel to skutečně vypadá dobře a pokud člověk jezdí limuzínou centrem Prahy, Průhonicemi a prochází se po Čapím hnízdě, může rychle podlehnout iluzi, že jsme dotáhli Rakousko a dýcháme na záda Lucembursku.

Bylo by dobře, že náš státní rozpočet skončil vyrovnaně, kdyby u nás nechyběli zkušení lékaři a sestry. Kdyby lidé v čekárnách a na pohtovostech nemuseli trávit dlouhé hodiny bez ošetření. Konečně dozvěděli jsme se jací lékaři nesou odpovědnost za hromadné ohrožení životů ve frýdlantské nemocnici? Skandál nemající obdoby a ministerstvo nebylo schopno jasně říci jaký personál - kvalifikací ( kde ji získali), zkušenostmi... - ošetřoval poškozené. Ale co chtít po ministerstvu, které není schopno ani zajistit základní a životně nutné léky (aktuálně třeba Digoxin).

Je dobré mít vyrovnaný státní rozpočet, kdyby byly všechny nemocnice v uspokojivém technickém stavu, stejně tak i domovy pro seniory, silnice se čím dál tím více neměnily na tankodromy. Funkční dálniční síť nebo rychle jedoucí vlaky jsou taky jen zbožným přáním. A co padající mosty v Praze? ANO zde celé volební období hospodařilo s přebytky, ale k čemu nám je to dobré? Zeptejte se třeba těch, kteří se propadli s trojskou lávkou do Vltavy.

Čísla statistiky jsou světem virtuálním, ale ten skutečný je mnohem složitější. Školství je čím dál tím dražší a jeho výsledky jsou čím dál tím horší. Klesá čtenářská gramotnost studentů, znalosti cizích jazyků jsou v průměru žalostné, matiku takřka všichni nenávidí, skoro to vypadá, jakoby si školství dalo závazek, že děti nenaučí ani jednu v životě použitelnou věc.

TV Seznam koncem loňského roku zmapovala profesionalitu státní i městské policie v Praze na Václavském náměstí. Pořad ,,Černota" zdokumentoval chování nigerijských drogových gangů v centru našeho hlavního města. Ano, policistů je na ulicích přehršel, ale zjevně v symbióze s prodejci drog. Leckde jinde by to stálo místo ministra vnitra. U nás to nepronikne ani do mediálního mainstreamu natož na jednání vlády.

V Německu a Rakousku si šetří svoji ornou půdu a u nás ji mění na poušť megaskladišť převážně pro své výrobky a své zákazníky. Nám z toho zbývá záplava kamionů, výfukových plynů, prachu, masakrů na silnicích a na vždy zničené přírody. No a takto vydělané zisky od nás plynou za hranice. Za to máme přebytek volných nekvalifikovaných pracovních pozic s názvem skladník.

V neposlední řadě k čemu je vyrovnaný státní rozpočet těm, kteří shání byt? Ceny nemovitostí raketově rostou a ruku v ruce s tím klesá i rozloha nových bytů. V Praze máte sice šanci na nadprůměrný plat, ale za miniaturní garsonku dáte už dva miliony. Navíc díky ČNB čím dál tím více lidí nedosáhne na hypotéku a potřeba vlastního bydlení se jim tím rozplývá v nedohlednu.

Chápu, že se panu premiérovi žije v Průhonicích a na Čapáku dobře. Rozumím mu, že má radost z hezkých statistických čísel, která ho náhodou zastihla v křesle premiéra. Měl by však roztáhnout brokátové závěsy a zjistit si jaký je reálný život většiny jeho poddaných a něco s tím konečně začít dělat. Roky statistické hojnosti se totiž chýlí ke svému konci.

David Rath

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Rok bilancování   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 05:20:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vloni jsme prožili osmičkový rok plný velkých výročí. Bylo to v prvé řadě výročí vytvoření Československé republiky před sto lety. Bylo to například také padesáté výročí 21. srpna 1968 a byla to výročí další.

Letos budeme vzpomínat především 30. výročí obnovení demokracie v naší zemi a také 20. výročí vstupu Česka do Severoatlantické aliance či 15. výročí našeho vstupu do EU. Nejvýznamnějším výročím v tomto roce bude však samozřejmě 17. listopadu výročí sametové revoluce v roce 1989. Tehdy byla ukončena diktatura komunistické strany a československá společnost vstoupila s velkými nadějemi do nového období.

Očekávalo se, že Československo, a po vzniku Česka také Česko, bude rychle dohánět svou zaostalost v oblasti hospodářské vyspělosti i životní úrovně, kterou vykazovalo na konci bývalého režimu za zeměmi Západu. I když se situace v životní úrovni občanů změnila ve většině společenských vrstev k lepšímu, i přesto velké zaostávání životní úrovně za zeměmi Západu trvá. Přitom je zřejmé, že Česká republika mohla postupovat v posledních třicet letech mnohem rychleji a zaznamenávat mnohem větší tempa hospodářského růstu (zejména za Topolánkovy a Nečasovy, ale i Klausovy vlády však zaznamenala dokonce pokles či stagnaci). Mohla tedy udělat v životní úrovni občanů mnohem větší změny k lepšímu, než se to povedlo.

Velká část českých občanů žije pod hranicí chudoby nebo kolem hranice chudoby. Starodůchodci, jednočlenné domácnosti důchodců, matky samoživitelky s dětmi, exekuovovaní občané, lidé s nízkou kvalifikací, dlouhodobě nezaměstnaní atd..

O interpretaci výsledků třiceti let „budování“ demokratického českého státu bude jistě sveden velký politický souboj. Zejména pravicové politické reprezentace si nebudou chtít přiznat, že velká část zodpovědnosti za ne úplně jednoznačné výsledky třicetiletí spočívá na jejich rigidní, ideologické a hloupé hospodářské politice. Ta ve svých důsledcích vedla jen k prohlubování rozdílů a nerovností v české společnosti.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyjevem pochodovali nacisté vzývající válečného zločince a eSeSáka Banderu   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 05:09:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Kyjevě nacisté uspořádali pochod s pochodněmi na počest narozenin Stepana Andrijoviče Bandery, uvádí Strana.ua

Bandera byl nacistický zločinec a člen Waffen SS, který se podílel na genocidě na Ukrajině, jako i holocaustu. Nacistická Ukrajina má z bancerovců válečné hrdiny.

Na Ukrajině výsledky II. světové války neplatí. Ukrajina je zločinecký stát, který by měl být izolován.

Průvodu se účastní různé ukrajinské nacistické organizace. Mezi radikály můžeme uvidět i animátory v kostýmech sněhuláků. Někteří nacisté drží v ruce bengálské ohně. Podle slov účastníků průvodu jsou současné akce „sváteční“.

Podle informací novin Vesti se průvodu účastní kolem 500 lidí.
Akci zkritizoval jeden z poslanců Rady Semen Semenčenko: „Dvě třetiny ‘známých bojovníků‘ za Ukrajinu, kteří dnes zdraví Stěpana Andrejeviče Banderu u příležitosti jeho narozenin, by byli za jeho života pověšeni na první větvi jako zrádci ukrajinského národa,“ napsal na Facebooku, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Předtím Nejvyšší rada Ukrajiny zařadila do památných dat v roce 2019 110. výročí narození vůdce Organizace ukrajinských nacistů* (OUN*, jejímž bojovým křídlem je Ukrajinská povstalecká armáda*, UPA*) Bandery.

V hlavním městě Ukrajiny se uskutečnily dva průvody. V prvním asi dva tisíce lidí přešlo od pomníku velkému ukrajinskému básníkovi a spisovateli Tarase Ševčenka po náměstí Nezávislosti (Majdanu). Informují HlavnéSprávy.sk.

Tuto akci organizovalo hnutí Svoboda, Pravý sektor a jiné pravicové, nacionalistické a radikální strany a hnutí. Většina účastníků měla pochodně, zástavy Ukrajiny, více politických stran a hnutí. Pochod provázely nacionalistické a protiruské hesla. Ukrajinská služba Rádia Svoboda vysílala jeho přímý přenos.

Druhý průvod začal před operní divadlem a skončil rovněž na Majdane. Tento průvod zorganizovali příslušníci domobrany a Národní gardy. Mnozí účastníci tohoto pochodu měli oblečené novoroční čepice. Organizátoři akce prohlásili, že chtějí darovat dobrou novoroční náladu lidem.

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=213670


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský admirál chce potopit dvě americké letadlové lodě a zastrašit tak Washington   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 05:00:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Server News.au zveřejnil detaily proslovu, který před dvěma týdny pronesl čínský admirál. Ten v něm nastínil strategii, jak vyhnat americké námořnictvo z oblasti v Jihočínském moři, na níž si dělá nároky Peking.

Čínský kontradmirál Lou Jüan vystoupil dne 20. prosince minulého roku na summitu čínského zbrojního průmyslu v Šen-čenu s proslovem. Ve své řeči se dotkl vztahů mezi Spojenými státy a Čínou. Podle jeho názoru není obchodní válka mezi oběma zeměmi pouze o ekonomice, ale jedná se i o strategickou záležitost. Pokud Peking chce, aby USA ustoupily, musí být připraven zaútočit na americké válečné lodě v případě, že poruší čínské území.

Podle serveru News.au se Jüan domnívá, že spor o Jihočínské a Východočínské moře lze rázně ukončit, pokud Čína potopí dvě americké letadlové lodě.

„To, čeho se Spojené státy bojí nejvíce, jsou ztráty," prohlásil kontradmirál. „Uvidíme, jak je Amerika vystrašená," dodal.

Podle něj má Čína zbraně, které jsou schopny zasáhnout letadlové lodě i s velmi dobrou obranou. Potopení jedné supervelké letadlové lodě připraví o život 5000 členů posádky.
Potopení dvou takových lodí ztráty zdvojnásobí, tvrdí Jüan.

Jüan dále vyjmenoval pět amerických slabin:

„Spojené státy mají pět pilířů, které lze zneužít: jejich armádu, peníze, talent, hlasovací systém a jejich strach z nepřátel. (Čína, pozn. red.) by měla využít svou sílu a zaútočit na slabá místa nepřítele. Je nutné zaútočit kdekoli, kde se nepřítel obává, že na něj zaútočí, a kdekoli, kde je zranitelný…"

Kontradmirál Lou Jüan působí jako viceprezident na Čínské akademii vojenských věd. Jeho hodnost odpovídá akademickému titulu a není v aktivní vojenské službě.

Není to poprvé, co čínští vojenští analytici varují před konfliktem s USA. V prosinci na konferenci v Pekingu, kterou pořádal čínský list Global Times, Jüan prohlásil, že by Čína neměla váhat a měla by zaútočit, pokud americké válečné lodě navštíví Tchaj-wan. Wang Hongguang, generálporučík ve výslužbě, zase varoval, že čínské síly dokážou obsadit ostrov během 100 hodin s minimálními ztrátami. Přitom zdůraznil, že je tento scénář velmi pravděpodobný a dodal, že rok 2018 mohl být pro Tchaj-wan rokem chaosu a ozbrojený konflikt byl velmi pravděpodobný.

Na závěr však zdůraznil, že pokud USA nezaútočí na čínské umělé ostrovy v Jihočínském moři, ke konfliktu v této oblasti nedojde.

Zdroj: News.au , Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponClintonová slíbila, že udělá vše pro to, aby v r. 2020 vyhráli demokraté   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 04:55:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hillary Clintonová ve své novoroční zprávě na Instagramu uvedla, že rok 2018 byl pro americkou zemi v mnohém pochmurným obdobím. Informoval o tom deník The Independent.

Clintonová poděkovala všem, kteří do uplynulého roku vnesli světlo, včetně aktivistů, novinářů, organizátorů voleb, kandidátů či protestujících. Kromě toho uvedla, že si přeje, aby byl rok 2019 díky společnému úsilí co nejradostnější.
Autor v článku píše, že Clintonová připojila ke své zprávě i fotografii z roku 1996. Na snímku je Clintonová se svým s manželem Billem Clintonem a jejich dcerou Chelsea. Všichni tři se přitom dívají na ohňostroj uspořádaný na počest znovuzvolení Billa Clintona jako prezidenta USA.

The Independent informoval o tom, že Hillary Clintonová nevyloučila možnost, že bude v příštích prezidentských volbách, které se budou konat v roce 2020, kandidovat.

Podotkla, že pokud v lednu 2021 usedne v Oválné pracovně prezident demokrat, bude mít hodně práce. „Všechny ve světě jsme znepokojili, včetně nás samotných. Přivedli jsme do rozpaků naše přátele i naše nepřátele. Ti už nechápou, co vlastně USA chtějí, co budou USA dělat a co pokládají za důležité. Vzhledem k tomu, že jsem pracovala osm let v Senátu a byla jsem také diplomatkou na MZV, tak jsem velmi dobře připravena na nadcházející práci.

Clintonová si ale není jista tím, že právě ona bude kandidátkou za demokratickou stranu. Všechny však ujistila, že udělá vše pro to, aby se v lednu roku 2021 v Bílém domě ocitl demokrat, píše The Independent.

Zdroj: The Independent

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína pohrozila, že k navrácení Tchaj-wanu použije sílu   
Pridal tk Čtvrtek 03 leden 2019 - 04:52:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Si Ťin-pching dnes prohlásil, že Čína musí být a bude s Tchaj-wanem znovu sjednocena. V této souvislosti také prohlásil, že k opětovnému sjednocení s Tchaj-wanem bude možné použít jakékoliv prostředky, včetně použití síly. Na toto prohlášení zareagovala i prezidentka Tchaj-wanu.

Čína hrozí, že jakýmkoli způsobem opětovně připojí Tchaj-wan, a to i silou. Informoval o tom německý portál Bild. Z pohledu čínského prezidenta Si Ťin-pching je nezávislost Tchaj-wanu v rozporu s historickými trendy a povede jen k neúspěchu.

Tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen ve středu prohlásila, že ostrov politickou dohodu s Čínou o jedné zemi a dvou systémech nepřijme a zdůraznila, že veškerá jednání přes průliv by se měla konat na mezivládním základě.

Prezidentka ve svém novoročním projevu na začátku týdne také uvedla, že by Čína k řešení svých sporů s Tchaj-wanem měla využívat mírové prostředky a že by měla respektovat jeho demokratické hodnoty.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kxbG

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2386 sec,0.0683 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,992kB