Pátek 04 leden 2019
Bandera? Nic nového!   
Pridal tk Pátek 04 leden 2019 - 18:15:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zákonem umožněná oslava 110. narozenin někdejšího nacionalistického vůdce Ukrajiny Stepana Bandery, reakce ministrů Petříčka a Hamáčka, německé vlády, EK a podobných institucí nepředstavují nic nového. Proč? Krátký příspěvek nabízí informaci ke studiu, dovolující zájemcům přiblížit se odpovědi na otázku, získat pochopení pro komplexní problematiku, kterou představuje tolerování zločinů a zločinců, pokus o přepsání historie, pohrávání si s nacismem, nacionalismem a tzv. populismem, vše ve jménu boje proti Rusku.

National Archives at College Park, Maryland, nabízí na svém speciálním terminálu, podobně jako e-knihovna CIA a německý Spiegel z roku 1959 (http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-42623068.html) , abych uvedl tři zdroje z mnoha jiných, kopie dokumentů potvrzující, že Bandera byl hodnocen předchůdkyněmi CIA, založena18.9.1947 (CIC a OSS), jako terorista (dokument ze 4.2.1948), a že pracoval jako německý špión pod jménem Konsul-2 (CIA, 1951, 4 str.) v rámci struktury Fremde Heere Ost. Tu založil ve službách USA Reinhard Gehlen. Ve Fremde Heere Ost pracovalo bez vědomí veřejnosti více než 4 000 nacistů provádějících špionáž proti SSSR jako analytici, vědci nebo inženýři. Dokumenty nabízejí také odpověď na otázku, proč byl Bandera osvobozen vojenskou zpravodajskou službou OKW vedenou Wilhelm Franz Canarisem (1887 – 1945) z polské věznice, a proč bylo těžké i pro cizí zpravodajské služby zjistit Banderovo místo pobytu v Německu.

Komu nestačí tato nápověda, může hledat dál v archivu CIA. Ten nabízí spis o nacismu a osobě Bandera v obsahu 239 stran. Dokument 10 April 1947, Secret Internal Route Slip for CIC, European Theater // INSCOMDossier ZF010016WJ. P. 1919-1920 mluví sám za sebe. Článek ve Spiegel napsal, pokud mě paměť neklame, Jaroslav Stecko. Ten pochodoval do Lvova společně s Němci 30. Června 1941. Již povrchní studium dokumentů indikuje, že od 50 let minulého století se pracovalo na oživení Bandery jako symbolu hnutí proti všemu, co je ruské, nebo spojené s Ruskem. Dokazují to nejenom ukrajinský časopis nacionalistů v USA pojmenovaný Svoboda, ale i příspěvky v NY Herald Tribune, práce historika Jeffry Burds, https://www.livelib.ru/author/1082684-dzheffri-burds, j.burds©neu.edu, profesora (American University) Christopher Simpson, nazvaná Blowback, a dalších, včetně projevu Churchilla ve Fultonu (5.3.1946). Ten odpískal boj proti SSSR a umožnil využití Bandery a jeho stoupenců v poválečném boji proti SSSR, dnes RF.

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu, atd. Byl CIA zaregistrován pod EGMA 128250, 15. Ledna 1955. V roce 1957 přišla CIA a MI-6 k přesvědčení, že většina agentů Bandery se dostala pod kontrolu orgánů SSSR. Než Bandera mohl odletět do USA v říjnu 1959, zemřel. Jak? To je jiná historie.

Bandera se oficiálně zúčastnil dvou tajných operací CIA: Redwood a Aerodynamic. Dříve pod jménem Ukrainische - Gesellschaft für Auslandsstudien. Mohu si představit, že tajná operace pokračuje i dnes. Koho zajímá téma Bandera – USA – Ukrajina může si přečíst

knihu Old Nazis, the New Right, and the Republican Party (South End Press, 1991) nebo si přečíst interview Paul H. Rosenberga s autorem Russ Bellant, nazvaném Seven Decades of Nazi Collaboration: America’s Dirty Little Ukraine Secret, z 28. Března 2014 v The Nation.com a Foreign Policy In Focus.

Kdo se diví zákonu Ukrajiny, oslavám 110. Narozenin, reakcím EK a dalších, neví nic, nebo málo také o pozadí návštěv, dnes ex-šéfa CIA Brennan, více - prezidenta USA a šéfa NATO na Ukrajině v době státního převratu, ale i o manželce ex-prezidenta Juščenko, a o příčinách současné podpory Ukrajiny ze strany USA. Kdo si neumí představit, co nás ještě čeká po studiu uvedených referencí, tomu není pomoci. Proč?

Protože případ Bandera je jedním z klíčových kamenů více než 70 let trvajícího boje USA proti SSSR, dnes RF, oslabování Evropy, v daném případě EU jako takové, a jejího vztahu k RF. Vnější tlak na RF umožnil páru UK – USA nezákonný státní převrat na Ukrajině, zatažení EU do sporu, mimo jiné i s českými komparsisty (Štětinou, ex-ministrem Zaorálkem a dalšími), sjednocení RF a Krymu, a v neposlední řade aféra Skripal & Co. Podčiněním EU USA a UK se vnější tlak na RF dostal blíže ke kulminačnímu bodu. Hospodářské a diplomatické vztahy EU s RF se na dlouhou dobu oslabily. Další zvýšení tlaku na RF je prakticky nemožné (což dokazuje malá efektivita sankcí a strach NATO z velkého konfliktu), stejně jako je nemožné očekávat vzdání se Krymu Ruskou federací bez boje. Proto došlo k vytáhnutí jedné z posledních karet: Rozkol Pravoslaví s aktivní pomocí USA a kalkulovanou občanskou válkou mezi Slovany ve střední a východní Evropě, s možností jejího rozšíření na Balkán, s vedlejším efektem: dodatečným oslabením V4, potažmo i projektu 16+1.

Vytáhnutí jedné z posledních karet Anglosasů si vynutilo pravděpodobně uvědomění části vojenských, politických a propagandistických elit, které byly profesionálně klamány prezidentem Putinem, nejpozději od svého vystoupení v Mnichově v roce 2007. Jak? Tím, že prezident Putin věděl a ví, jak myslí a konají, instaloval mj. občanského ministra obrany (Serdjukova, neschopného vybudovat novou ruskou armádu), nechal zveřejňovat odstrašující případy korupce v RF na vysoké úrovni (podporující přesvědčení západních elit o korupci a bezvýchodnosti obrany RF a totálního rozpadu VPK) a v neposlední řadě, nikde nezveřejnil pověření o utajeném budování nové ruské armády dnešním ministrem obrany, Šojgu.

Že rozkol v Pravoslaví na Ukrajině má dokazatelné spojení s CIA, indikuje vyznamenání ex-spolupracovníka CIA, dosazení dvou amerických osob do vedení církve a nezákonné založení církve v součinnosti s vládou Ukrajiny, definující komplexní kontradikci.

Hodnotit vyjádření ministra Petříčka mi nepřísluší. Jako občan EU vnímám jeho prohlášení jako lehkomyslné, vzhledem k oficiální politice EU, ve vztahu k nacismu a v kontextu asociační smlouvy EU – Ukrajina. Částí české veřejnosti léta idealizovaná politika ČSSD, i vůči RF, umožňuje panu ministrovi zneuctívat instituci MZV a vědomě ignorovat nebezpečí pro ČR. Nebezpečí v kontextu zájmů USA ve spojení s glorifikací Bandery – rozkolu Pravoslaví – oslabení EU, včetně V4, by měli vysvětlit ministrovi jeho poradci. Následky nebezpečí se objeví v české kotlině ve své šíři a hloubce nejpozději během konečného rozpadu Ukrajiny. Ten se mi dnes jeví nevyhnutelným. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
03.01.2019Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdbornost především!   
Pridal tk Pátek 04 leden 2019 - 04:18:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rámci internetových rozhlasových pořadů, kterých se pravidelně zúčastňuji, padá často otázka, co mne v poslední době zaujalo, či naštvalo. Mohu konstatovat, že v první řadě podpis takzvaného uprchlického paktu OSN a v závěsu za ním vystoupení ministra obrany Metnara, pravé ruky oligarchického miliardáře a majitele firmy ANO, který si chce v budoucnu koupit celou republiku s podporou nemalého počtu nemyslících voličů.

Pro zajímavost bych připomenul, že svého času patřil k vedení spolku BOS bývalého plukovníka Zbytka, který tam není šéfem, stejně jako Babišovi nepatří Agrofert. Vzájemnou přitažlivost některých vedoucích kádrů BOS a miliardářského oligarchy nelze přehlédnout, přičemž nejvíce byl přitahován právě Metnar. Další nepodlézají tak veřejně. A mohu ujistit čtenáře, stejně jako pány soudruhy důstojníky v BOS, že to píšu nikoli ze zášti, ale se znechucením, ne-li lítostí.

Metnar uvedl, že je třeba posilovat přítomnost naší armády v Afghánistánu. Dále prohlásil, že armáda má malé ambice a zmínil se o nebojových misích. Zdůraznil důležitost českého podílu na misi v Mali. Odborně zhodnotil výzbroj tvrzením, že máme stejně kvalitní, jako americká armáda. Poté přišel s přímo bombovou novinkou, když uvedl, že naše armáda kupuje protiraketový systém. Z hlediska výběrového řízení na pásová bojová vozidla pěchoty uvedl, že dodavatel je ze Španělska. Navíc se pochlubil, že armáda má podporu veřejnosti. Nakonec okomentoval výběrové řízení na radary středního dosahu MMR. Nestačil jsem se divit a předpokládám, že nejsem sám. A to má ministerstvo dobře placené pracoviště komunikace a propagace.

Ministr obrany předvedl veřejně takovou míru neznalosti a nekompetentnosti, že by mohl soutěžit se svojí předchůdkyní a jejím předchůdcem. Naštěstí aspoň nemá olezlou fenu, kterási utírá zadek do věnce u pomníku a komediant rovněž není, aspoň ne profesionální. Zato vede tažení proti veteránům a legionářům, kteří si dovolují říkat svůj názor, nevyhovující slouhům cizáckých zájmů.

Připomenout můžeme rovněž Metnarův podpis údajně nezávazné deklarace o migraci v Marákeši a rovněž pozitivní hlasování ve vládě podporující migrační, takzvaně uprchlický pakt OSN. Z tohoto hlediska jen následoval svého šéfa, který beze studu vykládal v médiích, že byl proti, ale jak to dokázal, když z patnácti hlasujících bylo patnáct pro, je velkou záhadou. Jeden by si mohl myslet, že oligarchický premiér beze studu lhal a kupodivu to téměř nikomu z demokratických stran moc nevadilo, stejně jako většině našich politiků nevadí afroislámská invaze. Ozvali se pouze reprezentanti SPD, ale byli umlčeni povykem ANO a ČSSD o nezávaznosti dokumentů podporujících afroislámskou invazi. Nicméně premiér stále vede v popularitě, přestože jím vedená vláda v poslední době podporuje růst válečného napětí na hranici s Ruskem, evidentně podpořila afroislámskou invazi do Evropy a vytvořila z tohoto hlediska i závazky pro naši republiku. Stačí si migrační pakt přečíst. Jsem zvědav, jak by ministr Petříček, arogantní protekční synek předlistopadového i polistopadového protekčního kádra, rozlišil uprchlíky od migrantů podle obsahu údajně nezávazných dokumentů.

K Metnarovu fundovanému vystoupení lze uvést následující. Naše armáda v Afghánistánu nevybojovala za šestnáct let z hlediska boje proti organizovanému zločinu, tvořenému tamními narkomafiány a islámskými teroristy prakticky nic. Není to vina našich vojáků, ale celého přístupu armád vedených USA v Afghánistánu. Tamní válka budí dojem, že demokratickým spojencům nejde o vítězství, ale o nekonečné protahování války za účelem využití zbraní a výroby nových, a samozřejmě podpory narkomafie a jejích miliardových kšeftů. Pár islámských teroristů naši vojáci zabili. Další pravděpodobně zranili. V zemi, kde se každých dvacet let zdvojnásobuje počet obyvatel, takže ničeho není takový nadbytek, jako lidí. Válka naopak napomohla migraci Afghánců, kteří se prohlašují za politické uprchlíky, a to do Evropy. Přitom podle policejních statistik v EU jsou Afghánci a kosovští Albánci představiteli nejhoršího a nejagresivnějšího zločinu v Evropě.

Zde je třeba připomenout, že Kosovo tvoří výcvikovou a odpočinkovou základnu, případně místo investic afroislámských teroristů a narkomafiánů na Balkáně, a to s dlouholetou vydatnou finanční podporou z Bruselu. Za čtvrtstoletí po genocidě a vyhnání Srbů s pomocí armád NATO je Kosovo stále ekonomicky neživotaschopnou černou dírou, v níž misí všemožná finanční a materiální pomoc. Většinu z ní rozkradou všemožné teroristické organizace, jejichž vedení sedí i ve vládě a loutkovém parlamentu. O tom evropská média mlčí. Tamní situace je jen dokladem smysluplnosti našich vojenských misí. Ta kosovská se jmenovala KFOR a jejím výsledkem byly vyhozené peníze, islamizace Balkánu, posílení islámského terorismu a proudu drog do Evropy. Vše pod prapory humanity, pravdy a lásky.

Ministr Metnar by se měl spolu s ministryní financí, která rovněž reprezentuje zájmy oligarchy vlastnícího firmu ANO pochlubit, kolik miliard nás slavné mise stály od roku 1990 a kolik v posledních letech. O mrtvých a zmrzačených vojácích nemá smysl se šířit, přestože jeli na mise dobrovolně, pojišťovny jim zaplatily nemalou hromádku milionů. Ty se poté snaží kdekdo pod všemožnými záminkami rozkrást. Typický je příklad veterána Šamse, známého jako Regi, kterému v jeho invaliditě prakticky nejvíce pomohli jeho spolubojovníci, zatímco ostatní se snažili na něm obohatit. Nejvíce se v misích napakovali různí civilní protekčňáci, kteří působili v rámci všemožné humanitární pomoci, plnili v rámci různých politických neziskovek, oficiálně humanitárních, za královské platy místy až nepochopitelné úkoly, místy ve prospěch cizích rozvědek, dělali problémy a naši vojáci se o ně museli starat. A v současnosti rozdávají v médiích rozumy jak polní maršálové.

Naše armáda má v rámci misí EU a NATO největší ztráty z hlediska srovnání počtu nasazených vojáků. Ministerstvo obrany nikdy nezveřejnilo celkový počet mrtvých vojáků ve službě a mimo ni, protože při různých nehodách ve službě i mimo službu jich zahynulo víc, než v misích. Nedávno se objevil na Seznamu článek, který popisoval, kolik bylo v předlistopadové armádě ročně mrtvých vojáků ve srovnání se skvělou současností. Jenže autor opomněl fakt, že se jednalo o celkové počty, tedy i úmrtí na dovolených a mimo službu vojáků základní služby i z povolání. Součástí státu bylo tehdy Slovensko, takže by musel při srovnávání současnosti a minulosti započítat současné ztráty slovenské armády. Předlistopadová armáda měla až 217 000 vojáků, tisíce kusů obrněné techniky, desetitisíce aut, stovky letadel a všude se téměř denně cvičilo s technikou, prováděla se na ní údržba a vyvážely se stráže mimo útvary. Na tak velkou armádu byl nedostatek peněz, služba a vybavení odpovídalo tehdejší úrovni technologického vývoje a vojáci zdaleka nebyli výběroví, protože základní službu v délce dvou let musel absolvovat kdekdo. Ministr patrně potřebuje více mrtvol a více zbytečně vyhozených peněz, aby se předvedl jako akční.

Komické z tohoto hlediska, je, že USA jako lídr misí v Iráku a Afghánistánu zahajuje stahování poloviny svých vojsk, už potřetí. To znamená, že naši vojáci by ve válce, která byla zahájena na základě teroristických útoků v New Yorku, měli bojovat místo americké armády, která se pravděpodobně posune nikoli k obraně Evropy před afroislámskou invazí, ale k hranicím Ruska, což může vést k jaderné válce v Evropě. Zde je třeba připomenout, že celá válka, či mise v Afghánistánu vlastně nemá právní základ, protože teroristický útok v New Yorku spáchala oficiálně banda islámských teroristů, nikoli stát Afghánistán. Jedná se tedy v podstatě o agresi, navíc, což je nejhorší, bez jednoznačného úspěchu.

Ministr se dále ohání nebojovou misí, ale to je evidentně naprostý nesmysl. Žádná nebojová mise v bojové zóně neexistuje. Dokazují to i ztráty naší armády. S řečmi o nebojových misích přišel nejostudnější americký prezident Obama a nesouhlasí s ním v první řadě američtí vojenští specialisté. I součástí výcviku domorodých vojáků v občanské válce je společná činnost mimo základny. Ostatně ani základny nejsou bezpečné. Armáda má sice podporu české veřejnosti, ale z hlediska obrany naší země, nikoli pro drahé a nesmyslné mise bez efektu kdesi v afroislámských zemích, které se táhnou sedmnáct let. Prozatím mise nezastavily ani jednoho teroristu mířícího do Evropy, zatímco počet různých migrantů nasáklých chorobami, agresivním islámem a touhou po bezpracném parazitování v rámci džihádu proti evropským bělochům výrazně narostl, stejně jako proud drog. To vše většina českých médií zamlčuje a pomáhá pouze jednostranné propagaci misí. Kolik z nich by zveřejnilo tento článek? Zkuste jim ho nabídnout, včetně těch, která se tváří, že netáhnou s hlavním propagandistickým proudem, jenž připomíná tsunami. A prý u nás není cenzura. Kdo není slepý, ten vidí, že na ni nepotřebujeme ani cenzory. V evropské současnosti a na českých školách by se měl vyučovat obor šéfredaktor-cenzor, nebo mediální majitel-základ jednostranné informace a cenzury. Demokratická země, demokratická vláda, demokratická opozice, ale pravda z většiny českých emigrovala a kde není pravda, není ani svoboda.

Obdobně smysluplná situace jako v Afghánistánu je z hlediska naší účasti na misi v Mali, která rovněž nenapadla žádný stát NATO a EU. Tam by podle ministra měli naši vojáci být ambicióznější. V Mali se jedná výhradně o uranové zdroje pro francouzskou jadernou energetiku, která zásobuje i nejaderně- ekologické Německo. Rovněž v tomto případě se jedná o válku na věčné časy, hazardování s lidskými životy a přehlídku nesmyslně vyhozených peněz. Nejedná se tam v podstatě o válku proti terorismu, ale rvačku mezi kmenovými náčelníky, pouze oficiálně více, či méně islámskými. Obě skupiny by bez rozpaků prodávaly uran Francii, aby si jejich náčelníci mohli žít jako králové, zatímco poddané nechají žít a množit se na úrovni doby kamenné, přičemž ty nejproblémovější pošlou do Evropy. To vidíme ve většině afrických zemí. Celá mise v Mali je naprostý nesmysl a páchne korupcí a zlodějinou mezi Francií a vládnoucími náčelníky v Mali. Dokladem reality je úzká spolupráce USA i zemí EU se saúdskoarabským režimem, který je primitivní, brutální a teroristický, ale nebrání mu to rozsáhlým obchodům s nevěřícími. Co nevadí v Saúdské Arábii, to vadí v Mali. I kdyby Mali ovládl nějaký spolek označující se jako islámský stát, rychle by si vytvořil cestu k obchodu s EU a USA. Nakonec jsme to viděli v rozsáhlém obchodu s kradenou ropou z Iráku a Sýrie s pomocí Turecka, státu NATO z takzvaného islámského státu dočasně ovládajícího část Iráku a Sýrie, a to do EU, aniž by původ ropy dodávané teroristy někomu vadil.

Metnarovy diletantské řeči z hlediska výzbroje armády připomínají Security Magazín, který chrlí na Seznamu přehlídku informačního zoufalství a diletantismu, včetně všemožných blafů. Tamní experti naštěstí většinou pouze opisují cizí práci, označili přenosný protiletadlový systém RBS 70 používaný naší armádou za protiraketový a podobných mouder se najde plno, když se snaží přidat vlastní myšlenky. Taková přehlídka kvantity bez ohledu na kvalitu typu prorezlá Škoda 1000MB, po vzoru socialistického hospodářství. Vedení Seznamu by mělo omezovat publikování aspoň největších informačních pitomostí, kterých neustále přibývá, pokud si chce udržet aspoň zdání objektivity. Ale o to jim patrně nejde. Jeden by řekl, že Metnar používá jako studijní materiál právě Security Magazín, vlastněný a řízený potají Vítem Bártou (VV), držitelem modré knížky a vojenským odborníkem na nošení divadelních napoleonských klobouků. Nelze se příliš divit, že Metnar nadšeně sděluje, že naše armáda nakupuje protiraketový systém, aniž by věděl, o čem mluví, stejně jako Bárta a jeho redaktoři v SM. Možná budou protiletadlovci ze Strakonic střílet „protiraketovými“ RBS 70 na raketky zábavní pyrotechniky zbylé od silvestra.

Ze stejného soudku je tvrzení, že naše armáda má stejně dobrou výzbroj jako americká. I tady je pan ministr lehce mimo, zvláště z hlediska misí, ale rovněž výzbroje dělostřelců, nebo protiletadlovců, o vztahu organizace armády a počtů výzbroje nemluvě. Obrněné transportéry kategorie MRAP si naše armáda v Afghánistánu již řadu let musí vypůjčovat právě od americké armády, stejně jako mnohý další materiál. Přitom již řadu let byl v nabídce TITUS od Holdingu CSG. Zde je ovšem třeba přiznat, že za neustálé nesmyslné odsouvání nákupu domácích vozidel kategorie MRAP mohou Metnarovi předchůdci. Armáda bez ohledu na fantazírování svého politického lídra nemá stejně dobrou výzbroj jako US Army, ale naopak v řadě případů ji postrádá, jinde si ji půjčuje, protože jinak by ztráty ještě výrazně vzrostly.

Pozitivně ministr Metnar zabodoval pouze v jednom případě, a to při akvizici radarů středního dosahu MMR, cestou vláda-vláda od izraelské společnosti IAI Elta. Akvizice zoufale potřebných radarů se ostudně táhla několik let, přestože odborné posudky byly v podstatě jednoznačné. Otázkou je, zda se za Stropnického a Šlechtové jednalo pouze o kombinaci neznalosti a arogance těchto diletantských ministerských figurek za ANO, konkurenční boj, nebo dokonce o korupci. Podobným způsobem působil i nákup vozidel TITUS, kde se vytvořil umělý bezpečnostní problém. Ředitel postrádající bezpečnostní prověrku se mohl dozvědět o umístění dvou krabiček s elektronikou uvnitř vozidla, které mohl vidět kdejaký z dělníků a techniků i uklízeček při výrobě. Doslova bezpečnostní šaškárna a kocourkov jako ilustrativní obraz EU. Jak to bylo doopravdy, se již pravděpodobně nedozvíme, stejně jako v případech řady nákupů vojenského materiálu ze zahraničí, přičemž ANO se stejně jako v jiných případech neliší od stran pražské havlérky a držitelů koryt. Nicméně ministr, který disponuje desítkami miliard a je zodpovědný za obranu a bezpečnost naší země by se měl na veřejnosti vyjadřovat na vyšší odborné úrovni, než internetoví pisálkové a opisovači, i když národ je čím dál tím hloupější.

Martin Koller


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkázka multikulturního vztahu v Itálií - šroubovákem Maročan mučil a tkaničkou málem uškrtil svou ženu   
Pridal tk Pátek 04 leden 2019 - 03:48:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / FORLI' / MULTIKULTURNÍ OBOHACENÍ / MAROČAN TÝRAL SVOU PARTNERKU ....asi z lásky...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci objevili zeleninu, která „zabíjí“ rakovinové buňky   
Pridal tk Pátek 04 leden 2019 - 03:45:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Díky rozsáhlému zkoumání rakovinových buněk, které prováděli polští vědci, se podařilo zjistit, že pravidelná konzumace některých druhů rostlinné stravy může sloužit jako prevence proti onkologickým onemocněním.

Mrkev obsahuje velké množství betakarotenu, který aktivně napomáhá v imunitním boji proti rakovinovým buňkám. Tento rostlinný pigment se také aktivně podílí na produkci pohlavních hormonů a pomáhá tělu při tvorbě silné kostní struktury. Betakaroten zlepšuje stav sliznic, má blahodárný vliv na regeneraci nervových buněk a také posiluje odolnost těla vůči infekcím. Každodenní konzumace mrkve je proto výbornou prevencí v celkovém zdravotním stavu.

Díky svým užitečným vlastnostem je mrkev často přirovnávána k jablku, cibuli a česneku. Navíc léčebné výhody mrkvové šťávy jsou užitečným bonusem z konzumace mrkve — mrkvová šťáva pomáhá v případě zvýšené hladiny kyselosti v žaludku, ničí bakterie v ústní dutině a také pomáhá při nachlazení. Není však žádoucí pít více než jednu skleničku mrkvové šťávy denně.

Dalším preventivním prostředkem v onkologii jsou jablka. Na základě sledování kontrolní skupiny respondentů s ohledem na jejich stravování se ukázalo, že riziko vzniku rakoviny střev je poloviční u těch, kteří jedli více než jedno jablko denně.

Tato vlastnost jablek je vysvětlována tím, že obsahují velké množství organických sloučenin obsahujících kyslík. Právě tyto sloučeniny nedovolí nezávislým sloučeninám poškozovat tkáně a tím brání rozmnožování rakovinových buněk.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kxyp

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Na Evropě mi nezáleží,“ prohlásil Trump v reakci na klesající popularitu v EU   
Pridal tk Pátek 04 leden 2019 - 03:41:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek reagoval na kritiku, že klesá jeho popularita na starém kontinentě. Podle něj je v první řadě prezidentem Spojených států a co si o něm myslí v Evropě, ho tolik nezajímá.

Trump ve středu obhajoval svůj tvrdý přístup k evropským spojencům. Ten jim vyčítá neférové obchodní praktiky, stavbu plynovodu Severní proud 2 nebo nedostatečné výdaje na obranu. Ti ho zase kritizují za odstoupení od pařížské smlouvy o klimatu, za jeho celní či migrační politiku.

Trumpův republikánský rival Mitt Romney ho v deníku Washington Post obvinil z toho, že unilaterální a protekcionistická politika současné vlády vede k poklesu jeho popularity v Evropě a u amerických klíčových spojenců, jako jsou Německo, Británie, Francie, Kanada nebo Švédsko.

„Nezáleží mi na Evropě. Nebyl jsem zvolen Evropany, ale Američany a americkými daňovými poplatníky," reagoval na kritiku Donald Trump a dodal, že si stále udržuje dobré vztahy s evropskými nejvyššími vládními představiteli i navzdory klesající popularitě v EU.

Americký prezident dále zdůraznil, že jeho povinností je přimět Evropany, aby platili více za svou obranu.

„Německo platí jedno procento," hovořil Trump o obranných výdajích SRN, které loni ve skutečnosti dosahovaly 1,2 % HDP země. „Měli by platit 4 %. Platí jedno procento. Měli by platit mnohem více. Další země rovněž platí méně procent než by měly. Takže, když říkám, je mi líto, lidi, musíte platit, nemohu být populární v Evropě.

Kromě toho je americký prezident přesvědčen, že by Evropané uvítali jeho protekcionistickou politiku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kxvv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael dovršuje blokádu Pásma Gazy. Mořská zeď je téměř hotová   
Pridal tk Pátek 04 leden 2019 - 03:38:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izrael dokončuje stavbu kontroverzní mořské zdi kolem pobřeží Pásma Gazy. Tel Aviv tvrdí, že je tato zeď nezbytná pro zajištění izraelské bezpečnosti. Kritici se však domnívají, že porušuje práva Palestinců a ohrožuje ekologii.

Stavba zdi začala v květnu minulého roku a stala se terčem mezinárodní kritiky. Izraelští představitelé tvrdí, že je nová zeď nezbytná. Podle nich má zabránit pronikání ozbrojenců z organizace Hamás mořskou cestou, jak k tomu došlo během konfliktu v roce 2014.

Jak uvádí deník Times of Israel, tato betonová konstrukce je 200 metrů dlouhá, 50 metrů široká a tyčí se do výšky šest metrů nad mořem. Je opatřena seismickými detektory a dalšími bezpečnostními systémy, které mají zabránit pronikání teroristů na izraelské pobřeží. Kromě toho Izrael pracuje na projektu tzv. podzemních zdí, které mají Hamásu znemožnit stavbu tunelů.

Izraelské ministerstvo životního prostředí však varovalo, že mořská ochranná bariéra může poškodit izraelské pláže. Další kritici tvrdí, že Tel Aviv se snaží dovršit totální blokádu Pásma Gazy, která začala v roce 2007. Kromě toho může bariéra uškodit také rybářskému průmyslu Gazy, který je už i tak ve špatném stavu.

V souladu s dohodami z Osla má mít Pásmo Gazy přístup ke dvaceti námořním mílím od pobřeží. Izraelské námořní síly však omezily jakoukoliv námořní dopravu v dané oblasti. Rybáři z Gazy tak mohou lovit ryby pouze ve vzdálenosti šest až devět námořních mil od pobřeží.

V roce 2014 během operace Ochranné ostří se skupina ozbrojenců pokusila dostat do Izraele přes pláž Zikim, která leží hned u Pásma Gazy. Hamás tvrdil, že jejich ozbrojenci zaútočili na izraelskou námořní základnu. Izraelské ozbrojené síly však jejich útok odrazily.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kxtu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2350 sec,0.0617 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,998kB