Sobota 05 leden 2019
Konstantinopolský patriarcha stvrdil nezávislost Pravoslavné církve Ukrajiny   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 16:58:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Duchovní vůdce více jak 300 milionů pravoslavných křesťanů na světě, konstantinopolský patriarcha Bartoloměj, dnes formálně přiznal samostatnost nové sjednocené pravoslavné církvi na Ukrajině.

Příslušný dokument podepsal při bohoslužbě celebrované spolu s ukrajinským metropolitou Epifanijem v istanbulské katedrále svatého Jiří, jíž byl přítomen ukrajinský prezident Petro Porošenko.

„Zbožný ukrajinský lid čekal na tento požehnaný den celých sedm století,” řekl Bartoloměj, označovaný mezi pravoslavným křesťanstvem za „prvního mezi rovnými”. Ukrajinci se podle něj mohou nyní těšit ze „svatého daru zrovnoprávnění, nezávislosti a samosprávnosti, osvobození od jakékoliv vnější závislosti a vměšování.”

Porošenko podepsal počátkem listopadu v Istanbulu smlouvu o spolupráci mezi Ukrajinou a konstantinopolským pravoslavným patriarchátem. Ta umožňuje mezinárodně uznaný vznik samostatné ukrajinské pravoslavné církve. Předpokládalo to ale sjednocení všech tří pravoslavných církví, fungujících paralelně v zemi.

To se stalo 15. prosince na církevním synodu v Kyjevě, jehož účastníci také zvolili hlavou nové národní církve 39letého metropolitu Epifanije. Prezident Porošenko tento krok přirovnal k ukrajinskému referendu o nezávislosti z roku 1991.

Nejvyšší přdstavitel v České republice ukrajinských pravoslavných věřících archimandrita Eugen (Freimann) se souhlasně vyjádřil k tomuto kanonickému aktu, ze strany konstantinopolského patriarchátu.

V České republice k dnešnímu dni žije na 150 tisíc Ukrajinců a duchovně jsou a nadále budou kanonicky řízeni z Teplic, jak uvedl pravoslavný duchovní a kanonický představitel Pravoslavné církve Ukrajiny v ČR archimandrita Eugen (Freimann).

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHuawei versus Apple: převzala CIA soukromé zakázky stylem ukrajinské mafie na mezinárodní vydírání?   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 06:57:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále častěji se poslední dobou dá vysledovat, že je CIA (tajné služby USA) iniciátorem obvinění, které je jaksi mlhavé, následuje útok na stát či velkou firmu a nakonec se zjistí, že onen stát či ona firma je konkurencí krachující, či těžce ztrátové americké firmy.

Všichni si pamatujeme na drsná obvinění Ruska, pak frontální útok přes prapodivné hodnocení ratingu, sestřelení letadla nad Ukrajinou, umírání v Británii po údajné otravě poloniem, novičokem, vyhazování velvyslanců, aby se z toho vyklubal soustředěný útok přes břidlice na Rusko, jeho zničení, rozpad a konečné rozebrání nejbohatších nalezišť v Rusku do rukou nadnárodního kapitálu USA.

Americký státní terorismus tentokrát ekonomický: rating

Nepovedlo se díky Nabiullinové (guvernérka CBR) a jejímu skvělému protitahu na devalvaci rublu, což Rusové pochopili, protože měli dost informací a z klinče odešli jako vítězové s ještě menším zadlužením, zatímco USA s katastrofálním. A šaškárny s novičokem byl už pouze kolorit. Akorát, že jsme se museli jak slouhové zúčastnit.

Před pár týdny opět CIA vydala fantasmagorickou děsivou zprávu, že pokud nebudeme kupovat americké výrobky, ale čínské Huawei, elektrárny zažijí blackout, banky se zhroutí, vlády vyletí do vesmíru a bude konec světa.

Naši čučkaři začali rozhazovat paniku minutu po té. Jako ve Švejkovi.

Prezident Zeman si zachoval chladnou hlavu, i Babiš žádal důkazy. A přišly. V lednu!

Největší konkurent firmy Huawei americký Apple přiznal, že má dramatické potíže s prodejem a hrozí další americká katastrofa! A za vše prý může Huawei, protože je lepší a levnější.


Tak je CIA obviní a západ panáčkuje...

Americký technologický gigant Apple snížil odhad tržeb za své první fiskální čtvrtletí, které skončilo 29. prosince. Za zhoršením odhadu stojí zejména slabý prodej telefonů iPhone v Číně. V dopise investorům to oznámil šéf podniku Tim Cook.

Apple nyní předpokládá, že za čtvrtletí, které zahrnuje klíčovou vánoční sezonu, vykáže tržby kolem 84 miliard dolarů (1,9 bilionu korun). Původně Apple předpovídal 89 miliard až 93 miliard USD. Analytici v průzkumu společnosti Refinitiv očekávali, že firma vykáže tržby kolem 91,5 miliardy dolarů.

Varování Applu mělo negativní dopad i na akcie evropských technologických podniků, zejména výrobců čipů, kteří jsou dodavateli Applu. Akcie firmy AMS, která dodává senzory k rozpoznávání obličeje používané v nejnovějších iPhonech, se například propadly téměř o pětinu.

Firma již v listopadu uvedla, že přestane zveřejňovat čísla o prodeji iPhonů a dalších hardwarových produktů, což vyvolalo u mnoha analytiků obavy, že nastává období poklesu prodeje těchto telefonů. Obavy o poptávku po iPhonech podpořily také slabé listopadové prognózy několika dodavatelů Applu.

Následně CIA obvinila v zájmu Apple Čínu a Huawei

Cook označil za hlavní problém zhoršování odbytu v Číně, na jejíž ekonomiku má negativní dopad nejistota kolem vývoje obchodních vztahů se Spojenými státy. Čína se na příjmech Applu podílí téměř 20 procenty.

"Ačkoli jsme předpokládali určité problémy na klíčových rozvíjejících se trzích, až takový rozsah hospodářského zpomalení jsme neočekávali, zejména v Číně ne," uvedl Cook. V neposlední řadě odbyt poznamenal silnější dolar.

Pravdou však je, že podvody Apple už Evropa odmítala v roce 2016

Irsko poskytlo americké společnosti Apple neoprávněné daňové výhody až 13 miliard eur (351,3 miliardy Kč). Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová uvedla, že výrobce mobilních telefonů iPhone platil řadu let výrazně nižší daně než jiné firmy. Evropská pravidla ale poskytování daňových výhod vybraným firmám neumožňují, Irsko tak mělo podle Evropské komise neoprávněnou podporu vymoci zpět i s úroky.

A jsme stále u stejného. Experti z Wall Street v zájmu svých peněženek lžou, (stejně jako v roce 2015 o Rusku) ale je naprosto jasné, že dolar by měl devalvovat minimálně o třetinu, aby se USA vzpamatovaly a vymanily z dluhů. Současně bude muset prezident Trump stáhnout vojáky z části světa a uzavřít mnoho základen. To se však nelíbí dolarovým šmejdům, kteří si kupují tryskáče jako Musk, Bezos či Gates, protože by museli začít pracovat a méně utrácet. A Pentagon by si musel utáhnout opasky.

A tak se CIA stala iniciátorem záhadných dezinformačních zpráv do celého světa. Kdo skutečně řídí tuto americkou tajnou službu?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2164-huawei-versus-apple-prevzala-cia-soukrome-zakazky-stylem-ukrajinske-mafie-na-mezinarodni-vydirani

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál v USA a šokující video: První muslimská žena, která usedne do amerického kongresu v hidžábu, složila přísahu na Korán a vzápětí nazvala Donalda Trumpa “zkurvysynem”   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 06:46:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandál v USA a šokující video: První muslimská žena, která usedne do amerického kongresu v hidžábu, složila přísahu na Korán a vzápětí nazvala Donalda Trumpa “zkurvysynem” a slíbila jeho impeachment! Česká televize nezůstává pozadu a dětem na Vánoce vysílala pohádku o muslimském svátku podřezávání zvířat! Babišova vláda stojí a mlčí, nemá koule na zásah a reformu veřejnoprávních médií! Jak zablokovat na televizním přijímači kanál Déčko?

Opravdu jsem přemýšlel, jestli je únosné dávat do nadpisu tak vulgární slovo, ale Aeronet je zpravodajským serverem a musíme přinášet informace tak, jak zazněly. Ve Spojených státech to doslova vře poté, co po sečtení všech hlasů z listopadových voleb a jejich přepočítání se do amerického kongresu poprvé v americké historii dostala muslimská kongresmanka. Jmenuje se Rašída Tlaíb a už dopředu ohlásila, že bude v kongresu nosit šátek, ale pokud bude chtít, nikdo jí nezakáže ani hidžáb. Narodila se v palestinské rodině emigrantů žijících v Michiganu a bude jednou ze dvou muslimek v americkém kongresu. Druhou muslimkou zvolenou za stát Minnesota je Illhan Omar, ta je přímo cizinkou, protože se narodila v Mogadišu v Somálsku. Obě dvě muslimky byly zvoleny za Demokratickou stranu s podporou ultralevicového a neomarxistického hnutí MoveOn.org, který spoluzaložil a sponzoruje George Soros.

VIDEO: https://vimeo.com/309498239

Jenže, to není ten hlavní skandál. Jde o úplně něco jiného. První jmenovaná kongresmanka, která včera složila kongresovou přísahu, totiž neudržela mezi svými příznivci z MoveOn, kteří přišli na její inauguraci, své nervy na uzdě začala mluvit od srdce o svém synovi. A to, co zaznělo, vyvolalo mezi jejími příznivci bouřlivý potlesk a nadšení, ale mnoha umírněným Američanům, a to i mezi Demokraty, pořádně zatrnulo. Tato muslimská politička s palestinským původem, která od srdce nenávidí Izrael a Židy, totiž pronesla výrok, že půjde do Washingtonu a zařídí sesazení (impeachment) toho “zkurvysyna” , čímž měla na mysli pochopitelně Donalda Trumpa. Výrok vyděsil dokonce i sluníčkové moderátory na CNN, protože Rašída vrhla na muslimy černé světlo, doslova nahnala vodu na mlýn Trumpovým příznivcům, kteří vykreslují přistěhovalé muslimy jako hrozbu a extrémisty. Její výrok si můžete naživo pustit ve videu v úvodu článku, české titulky zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Dvě muslimky v americkém kongresu a přísahání na Korány místo na Bibli, šátky a hidžáby, a slova o zkurvysynech, to je 116. americký kongres

Ještě nikdy v historii amerického kongresu se nestalo, aby někdo veřejně nazval hlavu státu zkurvysynem ve chvíli, kdy má veřejný projev a je v roli kongresmana. Projev totiž proběhl až několik hodin po složení přísahy, takže výrok o Trumpovi už byl pronesen kongresmankou a nikoliv jenom zvolenou kandidátkou. Americká politika se hluboce fašizuje a rozpolcuje. To, co vidíme, jsou první náznaky a záblesky občanské války. Začíná to přesně těmito zfašizovanými výroky, ale ve chvíli, kdy už nejde jenom o nějakou Antifu a křiklouny v ulicích, ale slova zaznívají od kongresmanů, potom je to jasný signál toho, že společnost míří k fatálními střetu, který může vyústit v občanskou válku.

Nelze totiž sloučit dohromady dvě různé představy o budoucnosti USA, kdy zhruba jedna polovina Američanů chce migraci, otevřené hranice, hispanizaci a islamizaci USA, včetně podpory deviací v populaci jako jsou LGBT teze, zatímco druhá polovina Američanů chce tradiční rodinné hodnoty, držení zbraní, zavřené hranice, ploty, deportace a odchod USA z globalizačních organizací a obchodních dohod. Tyto dvě armády Američanů se dříve či později postaví proti sobě ve 2. Americké občanské válce. Na to si můžete vsadit.

Jenže o to horší je fakt, že stejné procesy se kopírují už i do České republiky. Propagace muslimů a islámu dosáhla dalšího vrcholu o Vánocích, když Česká televize odvysílala na svém kanálu Déčko v rámci seriálu Peg + Kočičák epizodu o muslimském svátku Eid al-Adhá, při kterém se podřezávají zvířata. Skandál, který to vyvolalo mezi rodiči a odborníky, nebere konce a TV Prima k tomu odvysílala i speciální diskusní pořad Názory bez cenzury, který můžete zhlédnout zde: https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/nazory-bez-cenzury-deti-a-islam .

ČT nadělovala dětem místo Betléma muslimský svátek podřezaných zvířat

Tady na Aeronetu vám přinášíme sestřih toho zásadního níže ve videu a hlavně na konci videa si všimněte těch zásadních momentů, které se děti z pořadu Peg + Kočičák dozvěděly. Byla to jednostranná a prvoplánová pro-muslimská masírka mířená na nejmenší. Česká televize přitom ví, co dělá. Seriál Peb and Cat totiž pochází z tvorby americko-kanadské kabelové televize PBS, která vysílá tyto pořady americkým a kanadským dětem v rámci levicové a neomarxistické multikulti výchovy. Na těchto pořadech vyrůstají americké děti, ze kterých potom vyrůstají vítači migrace, členové MoveOn, Antify a dalších neomarxistických organizací.

VIDEO: https://vimeo.com/309498884

Německá tajemnice pro integraci rozesílala vánoční přání s vyretušovaným vánočním stromkem a přáním Veselých svátků namísto Veselých Vánoc

Ve zmíněné epizodě se zpívá, že já mám sako a já mám hidžáb, v refrénu potom zaznívá veselé Eid Mubarak! (podoba křesťanského “Pánbůh zaplať!”), na kytary hrají Amir a Jasmína a nakonec se dítě dozví, že nebude mít žádné kamarády, když nepronese pozdrav “Eid Mubarak!” na znamení oslav Eid al-Adhá. V úvodu se přitom uvádí, že Kočičák při vyslovení toho jména svátku je celý strachem bez sebe, ale prý se není čeho bát. To, že tento svátek je o masovém podřezávání zvířat, to se děti v pořadu nedozví, protože v epizodě se pouze mluví o tom, že Eid al-Adhá je svátkem, při kterém se rozdávají dárky a konzumuje se jídlo. Malé dětí v ČR jsou tak přeprogramovávány, aby pomalu se jim začala rozmazávat hranice mezi křesťanskými Vánoci a ostatními svátky jiných kultur. Skandál se teď řeší v Německu, kdy státní tajemnice a genderová aktivistka pro migraci Annette Widmann-Mauz (CDU) z německého kancléřství rozesílala před Vánoci vánoční pohledy, ale bez zmínky o Vánocích. Popřála adresátům pouze “Veselé svátky, bez ohledu na to, v co věříte …” a skandál je na světě.

Všimli jste si, jak z České televize začaly mizet pořady o Betlému? Víte, v čem je problém? Protože Betlém (Betlehem -> Bet Lehem -> Dům chleba) je židovské město úzce spojené s narozením Krista, proti kterému je dnes veden frontální útok všemi směry. Dokonce i Vatikán zradil a na jeho stolec usedl Antikrist, který přijal Kabalu a dlí nad jednou z temných jam Mah’ralu. Možná si pamatujete, jak ČT byla proslulá svými pořady o Židech a Izraeli, ale poslední dobou razí muslimskou a islamizační agendu. Na čí povel? Na povel a rozkaz židů s malým ž, tzn. sionistů.

Cílem je totiž izolace Izraele a jeho zničení. Etničtí Židé tak přijdou o zemi předků, semitské pouto bude zničeno a přetrženo. Když se podíváte na ty útoky proti Židům ve světě, musí vám to dojít. Jenže, tady se stává obrovská chyba a nepochopení. Nejsou to muslimové, kteří chtějí zničit Izrael a Židy. O jejich zničení usilují sionisté. Na zničené a spálené zemi judské se zrodí Holokaust 2.0 a celý svět bude vinen tímto zločinem, s výjimkou Prahy (ta je obrácenou stranou Jeruzaléma), proto má Praha tak divné a nepochopitelné postavení v Evropě, ale o tom už jsem mluvil na SVCS a psal několikrát, k tomu se nebudu vracet.

Likvidace Vánoc, křesťanství, odkazů na Krista, zmínek o Betlému, propagace muslimů a koncept genocidy všech dohromady v jednom tavném kotli, vítězem a bílý genom si zachovají jen sionisté

Proto všechno běží podle plánu. Celý svět, jako před 2. sv. válkou, znovu nenávidí Židy, aniž by tušil, že nenávidět by měl hlavně sionisty, ne Židy. Znovu se schyluje ke genocidě, ale tentokrát nezařvou jenom Židé, ale celá bílá rasa komplet, tak jak byla stvořena, tak zanikne a bude rozpuštěna v procesu syntézy, tedy splynutí. Sionisté se tím zbaví jediného mocného nepřítele, bílé rasy, která vybudovala vyspělou civilizaci. Tento hrozivý plán dochází naplňování na všech prioritách. V médiích, ve školách, v politice, v kultuře. Všude vidíte islamizační procesy, které jako první povedou k exodu Židů, viz Francie, ze které začali Židé utíkat. Jenže hned po nich začnou utíkat gójové, myšleno ti, kteří nejsou přeprogramovaní a mají stále pud sebezáchovy. O mnoha gójích to už neplatí, nebojí se už vlastní likvidace a zániku. Jdou na porážku jako ovce, pouze čekají, až to přijde, v klidu a poslušně, spořádaně, s plným nákupním vozíkem tlačeným před sebou v nákupáku, jenž své zisky a tržby vyvádí pryč z národa do ciziny, do domovských bank sionistů.

Místo “Pánbůh zaplať” přichází “Eid Mubarak!”

Proto se nedivte, že neziskovky, které zajišťují import migrantů do Evropy, platí sionističtí operativci napojení na vedení světového sionismu, na Dům Rothschild. Kdo pumpuje peníze do migrace? George Soros, emisar domu Rothschild. To nejsou mecenáši z řad arabských emírů, kteří by financovali migraci Arabů do Evropy. Ne, jsou to evropské banky, evropské orgány, neziskovky, aktivisté a všichni jsou napojeni na sionistické financování a zdroje Domu Sion. Najednou se nesmí mluvit o Vánocích, najednou je tabu Ježíš Kristus, najednou je tabu křesťanský kříž na obalech potravin z Lídlu, najednou je tabu vánoční stromeček, najednou je tabu i přání Veselých Vánoc, protože to všechno připomíná křesťanský svátek narození Ježíše Krista. Najednou se na tom podílí i Česká televize, protože už dávno není česká.

A tak nezbývá nic jiného, než bránit vlastní děti. Pokud máte modernější televizi nebo kabelový set-top-box, můžete zablokovat heslem kanál ČT Déčko, aby si ho děti nemohly pouštět. Jak zablokovat kanál, to najdete v manuálu k příslušnému zařízení. Nechat dětem nadále dostupné Déčko je opravdu už nebezpečné, protože zatímco vy pracujete, děti se v pokoji dívají na nebezpečnou muslimskou indoktrinaci, kterou do hlav vašich dětí pumpuje Česká televize. Tomu musíte okamžitě zabránit. Nedá se totiž očekávat, že dojde ke změně v ČT v dohledné době, protože Babišova vláda je slabá a nemá odvahu proti ČT zakročit. S tím se bude muset počkat až do doby, než dojde v ČR k nastartování radikalizačních politických a občanských procesů, které jsou chystány v celé Evropě v souvislosti s událostmi, ke kterým dojde po volbách do EU parlamentu letos na jaře. Brexit totiž zatřese i s výsledky voleb.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-v-usa-a-sokujici-video-prvni-muslimska-zena-ktera-usedne-do-americkeho-kongresu-v-hidzabu-slozila-prisahu-na-koran-a-vzapeti-nazvala-donalda-trumpa-zkurvysynem-a-slibila-impeachment/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProti politkorektnosti, gendru, neomarxismu : projev nového prezidenta Brazílie   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 06:29:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový brazilský prezident Jair Messias Bolsonaro se ve svém inauguračním projevu na Nový rok před 115-tisícovým plénem brazilských občanů zavázal vést svůj mandát v duchu boje proti falešným ideologím gendru a neomarxismu, osvobození se od politické korektnosti a socializmu a v duchu tradičních židovské-křesťansých hodnot.

« Děkuji, můj Bože ».

Na úvod svého projevu bývalý armádní kapitán a prožívající evangelikální křesťan Bolsonaro poděkoval Bohu a lékařům, že jako zázrakem nepřišel po bodném atentátu během své kampaně o život. « Máme před sebou jedinečnou příležitost rekonstruovat naši zemi a obnovit naděje našich spolbčanů. Jdeme sjednotit národ vyzdvihnout rodinu a úctu k hodnotám židovsko-křesťanské tradice naší země, a bojovat proti falešným ideologiím, proti ideologii gender. Nemůžeme nechat zhoubné ideologie, aby rozdělovaly Brazilce. Ideologie, které rozkládají naše hodnoty a tradie, které rozkládají naše rodiny a společnost. My a naše rodiny budeme hnutím, které znovuobnoví zdravé etické a morální cítění k obnově Brazílie. », apeloval dále na nadšení občanů novopečený prezident. Posledním oficiálním doupětem džendru je tak už jen západní a zejména severská Evropa.

Bolsonaro chce rovněž zásadním způsobem potlačit kriminalitu v zemi, jíž je Brazílie pověstná. « Skončíme s ideologiemi, které chrání zločince a kriminalizují policisty, které zapříčinily v Brazílii nárůst násilí a organizovaného zločinu. », prohlásil nový prezident, jehož heslem je « Brazílie především, Bůh nade všemi ».

Neomarxisti a západní levice Bolsonara nemusela již během kampaně, a poté, co ve volbách zvítězil, si od ní vysloužil titul « tropický Trump ». Nyní se jejich obavy naplňují. Bolsonaro například již vyhlásil, že stáhne brazilský podpis z Migračního paktu OSN.

Zdroj: https://oglobo.globo.com/brasil/colunistas-do-globo-analisam-discursos-de-bolsonaro-na-posse-23339961
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu došlo k teroristickému útoků na sídlo AfD. Podezřelí jsou levicoví aktivisté   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 06:25:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před sídlem německé politické strany AfD v Döbelnu v Sasku došlo ve čtvrtek večer k explozi. Podezřelí jsou levicové teroristé. Tento teroristický útok již odsoudili někteří politici. Není to poprvé, kdy se politici či regionální sídla AfD stali cílem teroristických útoků levicových aktivistů. Běžně zastánci multikulturalismu a obhájci islámu útočí na automobily politiků AfD, napadají je na veřejných akcích (nedávný incident s vyhozením politika AfD z kina) nebo vandalizují fasády domů v nichž sídlo AfD. Němcké úřady se příliš nesnaží těmto útokům levicových aktivistu bránit.

Zdroj: focus.de

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Žluté vesty“ vyhlásily další den protestů   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 06:12:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupci protestního hnutí Žluté vesty uveřejnily na Faceboou otevřený dopis francouzskému prezidentu Emmanuelu Macronovi jako odpověď na jeho novoroční projev, v němž požádali, aby bylo zorganizováno „jednání“ v Elysejském paláci, a vyzvali k další akci protestů v sobotu.

Dopis uveřejnila na sociální síti skupina France en colère (Francie v hněvu) s dodatkem, že bude přečten v sobotu na Pařížské radnici (Hôtel de ville de Paris) ve 14.00 místního času během dalšího shromáždění „žlutých vest".

„Hněv se změní v nenávist, pokud se vy a vaši spojenci budete i nadále dívat z výšky svého křesla na lidi jako na stádo, považovat je za bezzubé lidi, kteří nic neznamenají," uvádí se v dopise jako odpověď na Macronova slova o tom, že hněv „nehledě na jeho nadměrnost" znamená, že vláda „neustoupila".

Autoři dopisu prohlásili, že mohou začít projednávat „navrácení prvenství francouzskému národu" pouze tehdy, pokud prezident jmenuje váženého člověka, „proti němuž není vedeno žádné vyšetřování" a který není součástí zkorumpovaného systému.

Zástupci demonstrantů zdůraznili, že považují provedení „národních konzultací" navrhovaných prezidentem za „politickou past" s cílem vyhnout se projednávání jednoho z hlavních požadavků protestujících — zavedení procedury referenda občanské iniciativy, které především umožní národu zrušit nespravedlivé zákony.

„Prezidente Macrone, vyslyšte lid Francie a možná potom my společně s Vámi postavíme budoucnost Francie. Vzpomeňte si na „oranžovou revoluci" na Ukrajině. Nestavte sebe nad zákon nebo vůli lidu Francie," dodaly „vesty".

Zdroj: Facebook

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSněmovna USA schválila rozpočtové návrhy pro obnovení fungování vlády   
Pridal tk Sobota 05 leden 2019 - 06:02:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 3. ledna se oficiálně představil nový americký kongres. Téhož dne večer schválila Sněmovna reprezentantů dva vládní rozpočtové návrhy, aby obnovila normální fungování americké vlády. Ale tyto návrhy zatím nezískaly podporu Bílého domu a amerického Senátu.

Jeden z těchto rozpočtových návrhů zachová současné financování ministerstva vnitřní bezpečnosti až do 8. února, ale neobsahuje 5 miliard dolarů, které požaduje americký prezident Donald Trump na výstavbu zdi na hranici mezi USA a Mexikem. Americká Sněmovna reprezentantů včera schválila i další návrh zajišťující dočasné financování dalších vládních úřadů nesouvisejících s hraniční bezpečností do 30. září, kdy skončí tento fiskální rok. Správní a rozpočtový úřad Bílého domu však dříve vyjádřil nesouhlas s těmito návrhy Demokratické strany. Lídr republikánů v americkém Senátu uvedl, že bez podpory prezidenta Donalda Trumpa nebude Senát o těchto rozpočtových návrzích hlasovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2708 sec,0.0921 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,002kB