Pátek 11 leden 2019
USA stále rychleji ztrácejí zájem o NATO. Co na to Praha?   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:35:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oznámené americké stahování ze Sýrie zdánlivě s NATO nijak nesouvisí. Ale jen zdánlivě. Rozhodnutím sólo odejít ze Sýrie totiž nastolil Donald Trump otázku Washingtonu jako spojence. Zdaleka nejen proto, že USA jsou v čele - byť krajně nekoherentní - „koalice spojenců“ bojující s Islámským státem v Sýrii a Iráku. Spojenecké závazky jako riziko omezující americkou volnost jednání je téma, jež naopak souvisí se Severoatlantickou aliancí zcela bezprostředně.

Američané si ze svých spojeneckých povinností nikdy velkou hlavu nedělali. Trump není v tomto směru žádným novátorem. Zatím z toho ale nikdo nedělal větší závěry. Přitom koncepce „America First“ staví věci do jiného světla. Tak nového, že vyžaduje konečně zahájení seriózní debaty na téma NATO. Každopádně debaty česko – české když už nechceme nebo neumíme takovou diskusi otevřít v Evropě nebo v samotné Alianci.

Taková debata je zvlášť důležitá v zemi, jejíž politická scéna se při každé příležitosti zalyká věrností ČR „spojeneckým závazkům“. Tedy „věrností“ USA. Historicky jde o modifikaci hesla „Se Sovětským svazem na věčné časy“.

Je zcela ojedinělým jevem, že proamerická lobby v Česku zahrnuje všechny parlamentní politické strany - s výjimkou KSČM. NATO je pro polistopadový režim totéž co Varšavská smlouva pro československý komunismus.

Nástup Trumpa do čela Ameriky není historickou anomálií. Odráží logiku vnitřního vývoje v samotných USA i dynamiku mezinárodního života. Washington už nehodlá dál hrát úlohu světového policajta. Jednak o to nemá zájem, jednak na to nemá. Ovšem česká politická scéna tohle nejspíš vidí jako hrozbu sobě samé.

Lidé kolem Trumpa pochopili, že klíčovým protihráčem USA ve světě je a bude Čína. Technologicky, obchodně a ekonomicky. Že hlavním vojenským rivalem Ameriky opět je a na dlouhou dobu zůstane Rusko. Trumpův tým si všimnul, že z Evropy se stále výrazněji stává západní poloostrov Asie.

Trump z těchto poznání učinil konkrétní závěry. Chce mít při zacházení s ČLR volné ruce, možnost postupovat výlučně podle vlastní volby, unilaterálně. Ve vztahu k Číně mu je NATO na kočku. Návrat Ruska jako globálního, především vojenského, faktoru do světové politiky vztah Washingtonu k NATO dále problematizuje – viz dále.

Rostoucí lhostejnost Ameriky k NATO je otázkou hlavně pro Evropu. Ta hrubě podcenila Trumpův předvolební výrok o tom, že „NATO je zastaralé“. V Bruselu to tehdy měli za „úlet nezkušeného milionáře“.

Také názor někdejšího generálního tajemníka NATO (2004 – 2009) Holanďana de Hoop Scheffera z října 2017 ( tedy pouhých 9 měsíců po Trumpově inauguraci), že s „návratem Trumpa k předchozímu vztahu USA k Alianci nelze počítat“ zůstal hlasem volajícího na poušti.

Až po Trumpově rozhodnutí o Sýrii, začala Angela Merkelová (která odchází do důchodu) mluvit o „větší odpovědnosti Německa v mezinárodním životě“. O NATO se vůbec nezmínila. Němci patrně začínají chápat, že NATO - tak jak se zformovalo po pádu komunismu – končí. Ve většině ostatních zemí Aliance zavládla po Trumpově syrském rozhodnutí panika. Nikoli tak v Česku – pro zdejší politické elity je mnohem důležitější Babišovo Čapí hnízdo. A pro premiéra je NATO nezajímavé téma. Podobně jako kdysi pro premiéra Klause byť z jiných důvodů.

Proces rozvolňování NATO nebude přímočarý, jednoduchý ani rychlý. Bude ho mj. komplikovat řada faktorů, zejména americká generalita. Ta je na Alianci navyklá jako Pavlovovi psi na zvonění. Proti budou též všichni Trumpovi nepřátelé v Americe, kterých není málo.

Proč je NATO podle Trumpa zastaralé ? Liknavost evropských členů NATO „připlatit si“si na vlastní obranu je jen jedním z problémů. A nikoli tím hlavním.

Bezprostředním a nejnaléhavějším problémem Trumpa v Alianci je dnes rusofobní hysterie některých členů NATO. Baltské země, Polsko a možná i Británie mohou dostat USA do konfliktu s Ruskem aniž o to Washington bude stát. Tyto země jsou pro USA rizikem. V krizi, kterou mohou samy vyprovokovat , se automaticky budou odvolávat na čl.V Washingtonské smlouvy.

Není náhodou, že Trump se až dodnes k čl.V smlouvy z Washingtonu jasně nevyjádřil. Aliance je z toho krajně nervózní a doufá (již po několikáté), že k tomu dojde letos při oslavách 70. „narozenin“ NATO.

Sám Trump tradičním rusofobem není, respektuje vojenskou sílu Ruska. Opakovanými a častými protiruskými kroky se „pouze“ pokouší bránit svému impeachmentu. Navíc po loňských listopadových volbách má ted´co do činění s nejvýrazněji protiruským americkým Senátem a Sněmovnou reprezentantů od konce 2. světové války.

Docela výstižně před časem charakterizoval obavy ( Trumpovy ) Ameriky z rusofobů v NATO Newt Gingrich, významná postava Republikánů z dob Clintonovy administrativy. „To si opravdu někdo myslí, že Amerika půjde do války s Ruskem kvůli předměstí Petěrbugu co se jmenuje Lotyšsko ?“.

Generálové v okolí Trumpa (zdaleka nejen ti co postupně odházejí) všichni vyrůstali v epoše studené války. Takže jejich automatická podpora jakékoli protiruské, včetně vojenské, provokaci třeba z Vilniusu či Varšavy je prakticky jistá. Že by Porošenkova nedávná provokace v Kerči byla testem ?

Trumpovou velkou starostí bude zabránit svým generálům rozmístit pozemní rakety středního a kratšího doletu v Polsku, Pobaltí (Lotyšsko ?), Rumunsku, na Ukrajině, v Gruzii a snad i v Arménii. Neubránil se jejich tlaku vystoupit ze smlouvy Reagan – Gorbačov o raketách tohoto typu , což je předpokladem pro rozmístění nových pozemních raket v uvedených státech.

Trumpovi lidé také nezapomínají, že v létě 2008 se tehdejší gruzínský prezident Saakašvili prostě rozhodl zaúočit na ruské mírotvorce v Gruzii. A pak se bezelstně divil, co následovalo. Údajně tak učinil poté, co naivně uvěřil jakýmsi slibům z USA o americké podpoře. Říká se, že onou „slibotechnou“ byl dnes už zesnulý senátor McCain.

Vazba USA na jakékoli seskupení států, které může Americe omezovat svobodu rozhodování a jednání, zejména v bezpečnostní oblasti, není pro Trumpa přijatelná. I kdyby to bylo NATO. Navíc s Aliancí nemá Washington nejlepší zkušenosti. Když Bush ml. např. začínal válku proti Iráku (2003) tak se Aliance skoro rozpadla – Francie a Německo útok na Irák odmítly.

Když o 2 roky dříve Bush zaútočil na Afghánistán šel do akce jen s podporou Británie. NATO se sice později zapojilo, ale brzo se začalo silně politicky drolit. Válka ovšem pro USA i NATO – jak známo – skončila fiaskem.

Do vzdušného přepadení Libye a vraždy Kaddáfího (2011) provedených Británií a Francií za podpory USA a místních teroristů (včetně těch z Al Kaidy) se Aliance jako celek pro vnitřní rozpory radši ani nezapojila.

Takže jedinou „úspěšnou“ akcí Aliance bylo bombardování Jugoslávie před 20 lety. Agrese ve smyslu mezinárodního práva. I tady se ovšem vyskytly značné vnitroalianční rozpory-např. Blairův tlak na pozemní válku se Srbskem (společně s teroristy z Kosovské osvobozenecké armády, kteří plnili úlohu pozemních sil NATO) působil prezidentu Clintonovi nemalé problémy. Že tahle intervence otevřela dveře k jednostranné nezávislosti Kosova a trvalé destabilizaci Balkánu je druhá stránka této „vojensky úspěšné“ akce.

Aliance je navíc plná vnitřních rozporů. V Bruselu se tváří že to nevidí, ale už kolem 3 let např. bojují dva členové NATO proti sobě – to je historická premiéra. Turci tvrdě bojují proti Kurdům v Sýrii, s nimiž naopak proti Turecku spoločně bojuje americký specnaz.

Trump hodil syrské Kurdy přes palubu stejně jako Obama egyptského prezidenta Mubaraka před 7 lety. Jeho ministr zahraničí Pompeo i bezpečnostní poradce Bolton se dopad tohoto kroku ted´ snaží mírnit cestami do regionu. Moc jim to ale nejde – Bolton výroky o Kurdech tak vytočil tureckého prezidenta Erdogana, že ten se s ním odmítl vůbec setkat.

Pro americké (nejen Trumpovo) pojetí „spojenectví“ je příznačné, že studenou sprchu dostal i Tel Aviv. Po Trumpově počáteční pro-izraelské euforii (přemístění americké ambasády do Jeruzaléma a vystoupení USA z dohody o iránském jaderném programu) premiér Netanyahu nevěřil vlastním uším – USA že odcházejí ze Sýrie ? „Figu drevenú“ ukázal Trump rovněž spojencům z NATO, kteří bojují v Sýrii „proti terorismu“, ale hlavně proti Asádovi – Británii, Francii, Německu apod. Nebude překvapením když takhle skončí také válka v Afghánistánu.

Vnitřní poměry v NATO dlouhodobě napínají rovněž vztahy mezi „spojenci“ Berlínem a Ankarou. Nezapomínejme rovněž, že spojenci z NATO se vzájemně špioní. Merkelovou odposlouchávali Američané. Brzo se ovšem ukázalo, že Němci taky odposlouchávají „spojence“ - Francouze. Transatlantickou solidaritu samozřejmě těžce a na dlouho poznamenala Bushova planetární lež o zbraních hromadného ničení Saddáma Husajna. A to nemluvíme o dlouhodobých a neřešených rozporech mezi dalšími aliančními spojenci – Řeckem a Tureckem. Nebo o sporu Británie se Španělskem o Gibraltar.

Představa, že místo v NATO se Česko bude s USA kamarádit bilaterálně neobstojí. Vždyť s tímto formátem součinnosti má právě Praha ponižující zkušenost. Připomeňme záměr administrativy Bushe ml. zřídit na českém území americký radar. Servilita Topolánkovy vlády tehdy neznala mezí. Pak ale Obama celou akci odpískal. A nic s Prahou dopředu nekonzultoval. Co na tom, že Bush ml. už podepsal s Topolánkovou vládou příslušnou smlouvu.

Navíc jen několik let po globální Bushově lži o Iráku tento americký prezident lhal znovu. Tentokrát nikoli celému světu, ale „jen“ Čechům. Tvrdil, že radar je určen k ochraně před raketami ze severní Koreje a Iránu. Už tehdy ovšem skoro všichni věděli, že radar je určen k oslabení ruského jaderného strategického potenciálu. Bushově lži zřejmě nevěřili ani členové Topolánkovy vlády. Jeho vláda měla o radar zájem právě proto, že šlo o jasně protiruský krok.

Česko – česká diskuse o budoucnosti NATO resp. spojeneckých závazcích nebude jednoduchá ani slušná. Tedy pokud k ní vůbec dojde. Vzpomeňme jen na okřikování V. Klause ml. jeho vlastními spolustraníky když zpochybnil českou účast v Afghánistánu. Navíc české politické elity (spíše „elity“) často nevědí o čem mluví. Kupříkladu ministr zahraničí Petříček počátkem prosince m.r. pravil, že „Česko a jeho armáda zůstávají odhodlanými spojenci Afghánistánu“. Je-li Afghánistán naším spojencem, vláda nám to zapoměla říci. Jak vidno, nemusí ani být členem NATO. A lze počítat zřejmě s tím, že při návštěvě Kyjeva ministr Petříček zařadí mezi naše „spojence“ i banderovskou Ukrajinu.

Pán Bůh s námi a zlé pryč.

Peter Zvolenský

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřená výzva pro ústavní činitele České republiky   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:30:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ústavní činitelé České republiky!
Voláme vás k odpovědnosti a požadujeme nápravu situace ohledně nežádoucí migrace do naší země. Tuto situaci jste sami způsobili svým nezodpovědným konáním a to navzdory přání a mínění naprosté většiny obyvatel naší země. My, obyvatelé České republiky, jsme vás zvolili v dobré víře, že budete hájit naše zájmy a chránit naší zemi.

Vy tak však nečiníte! Proto žádáme o urychlenou nápravu situace, kterou jste sami svojí nedbalostí, ignorantstvím, zbabělostí a někteří i zlou vůlí způsobili obyvatelům České republiky. Učinili jste kroky, které jsou nebezpečné pro další existenci naší země a pro nás - vaše voliče!
Jako ústavní činitelé jste nereagovali na opakované žádosti nás voličů, abyste se zodpovědně zabývali globálními migračními pakty!
Zdroj ZDE: https://www.aliancens.cz/single-post/2018/03/31/VÝZVA-poslancům-PSP-ČR-aby-odmítli-Istanbulskou-úmluvu-Dublin-IV-a-Globální-kompakt-anebo-vyhlásili-jednorázové-referendum-na-toto-téma

Čeští ústavní činitelé, Ústava ČR vám ukládá povinnost respektovat názory a vůli obyvatel České republiky, kteří vás zvolili do funkcí – viz. Ústava ČR, Čl. 2: „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.“ A proto po vás požadujeme URYCHLENĚ následující:

1) Vypovědět spolupráci ČR s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a zrušit všechny smlouvy mezi ČR a UNHCR o spolupráci při přesídlování uprchlíků.
Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) působí v České republice od roku 1992. Spolupráce mezi Českou republikou a UNHCR při přesídlování uprchlíků se datuje od roku 2005 podpisem dvoustranného Ujednání o spolupráci při přesídlování uprchlíků. Samotný proces přesídlování se provádí prostřednictvím Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, který má pozici zprostředkovatele. Za přijetí migrantů se od r. 2008 vyplácí z Evropského uprchlického fondu finanční podpora.
ZDROJ ZDE: „2009 – 2022 Přesídlení - Nový začátek“ http://www.soze.cz/wp/wp-content/storage/brozura_presidlovani-rozsirena.pdf

2) Odstoupit od dokumentu „Newyorská deklarace pro uprchlíky a migranty“, kterou přijalo Valné shromáždění OSN 3. 10. 2016 a která je základní stavebním kamenem globálního paktu o migraci a globálního paktu o uprchlících
Zdroj ZDE: „Newyorská deklarace pro uprchlíky a migranty“
http://aliancenarodnichsil.cz/wp-content/uploads/2019/01/Newyorkdeklarace_cz.pdf

3) Odstoupit od „Marrákešské politické deklarace“ a od „Marrákešského akčního plánu 2020“, které byly přijaty 2. května 2018 na 5. Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji.
Zdroj ZDE: https://www.aliancens.cz/single-post/2018/05/10/Prohlášení-Aliance-národních-sil-k-deklaraci-přijaté-na-5-Euro-africké-ministerské-konferenci-o-migraci-a-rozvoji-v-Marrákeši-dne-2-5-2018

4) Odstoupit od globálního paktu OSN o uprchlících, který byl přijat 17. 12. 2018
Zdroj ZDE: kompletní informace
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-to-Cesko-v-noci-odsouhlasilo-Pravda-o-uprchlickem-paktu-OSN-ktery-odmitlo-jen-Madarsko-a-USA-563690

Adresáti otevřené výzvy pro ústavní činitele ČR:
Prezident ČR
Předseda Senátu PČR
Předseda PS PČR
Premiér ČR

V Praze dne 7. 1. 2019

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., Aliance národních sil, předsedkyně
JUDr. Karel Hais, Aliance národních sil, 1. místopředseda
Ing. Karel Janko, České strana národně socialistická, předseda
Benjamin Kuras, spisovatel
Jiří Černohorský, Čest, svoboda, respekt, z.s., předseda
Ivana Schneiderová, Tradiční rodina, z.s., předsedkyně
Ing. Emil Kulfánek, Český svaz bojovníků za svobodu, 1. místopředseda
Ing. Helena Ryšavá, Knihovna Miloslava Ransdorfa, z.s., předsedkyně

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDříve skákal na můstcích, dnes vyskakuje v politice   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:23:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asi se každý dovtípí, že jde o bývalého, nikterak zvlášť úspěšného sportovce, skokana na lyžích Jakuba Jandu.

To jméno je poněkud zavádějící, může být totiž také zaměňováno s jeho jmenovcem, Jakubem Jandou z Evropských hodnot, mj. také bývalého, tentokrát pornoherce. Ale zpět ke skokanovi, dnes politikovi za ODS, Jakubovi Jandovi.

Jakub Janda se poslancem stal v r. 2017 a jako sportovec se především zabývá sportem i jako politik. To je celkem dobrá zpráva, ale už méně sympatická je jeho silně pravicová angažovanost. Mj. v tom, že jako rádoby správný (a perspektivní) člen ODS se k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet,“ ke které se česká města a veřejní činitelé (zvláště pravicoví) hlásí již od roku 1996, se v r. 2018 připojil i poslanec PSP ČR za Moravskoslezský kraj už jmenovaný poslanec Jakub Janda. Uvědoměle k tomu říká „V mém rodném Frenštátě pod Radhoštěm se na radnici tibetská vlajka vyvěšuje od r. 1997. Byli jsme tak jedni z prvních v republice. Tehdejší vedení radnice, vedené ODS k tomu přistoupilo jako k symbolu podpory okupovaného národa. V letech 1968-90 totiž ve Frenštátě sídlila sovětská posádka a generace mých rodičů žila s každodenním pocitem, že koukají do hlavní sovětských samopalů a tanků. Vyvěšení tibetské vlajky vnímám jako symbol solidarity s okupovanými národy, se kterým máme my Češi velkou zkušenost a jako poslanec beru za svou morální povinnost si tímto aktem připomínat utrpení nejen Tibeťanů, ale všech okupovaných národů.“

Lze se jen stěží vyjádřit k tomuto „morálnímu přístupu“ poslance Jandy. Je to do značné míry pokrytecké jednání a vzhledem k tomu, že tato aktivita pochází z pravicového spektra politické scény, není nijak překvapující. A mladý pan poslanec Janda si tímto upevňuje kádrové postavení v ODS. Jenže, na jedné straně „si tímto aktem připomínají utrpení nejen Tibeťanů, ale všech okupovaných národů,“ aby se na straně druhé neeticky, nekorektně a s velkým opovržením vyjádřil o jiných utrpeních, ke kterým se s úctou a poděkováním stará jiný subjekt, který však nezapadá do karet pana Jandy. Někdejší český reprezentant ve skocích na lyžích , poslanec ODS Jakub Janda v souvislosti s udělováním státních dotací totiž prohlásil: „Není jistě úkolem poslanců a vlády mluvit o spolkové činnosti občanského života, pokud neporuší zákony této země. Je však bytostně amorální, aby pofidérní spolek adoroval bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu, který se v tomto státě držel 40 let za pomocí vražd a sovětských tanků, z veřejných peněz.“ J. Janda tak reagoval na ocenění poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM), kterému svaz bojovníků (ČSBS) udělil medaili za péči o památníky válečným obětem. Jak již výše zmíněno, poslanec za ODS upevňuje své politické postavení s perspektivou dalšího politického růstu. Proto neváhá používat střelný prach z prachárny ODS, případně jiných pravicových stran.

Výrok poslance Jandy má pro pravicově orientované subjekty jedno společné: přehnaně, neadekvátně, s velkou nadsázkou a zveličeně vybarvovat období vlády komunistů, případně dobu pobytu sovětských vojsk. Pan Janda ovlivněn ideologickou zápletkou okolo případu poslance za KSČM Z. Ondráčka, využil situace a krajně nevhodně a neeticky se vyjádřil k přidělování dotace pro ČSBS, který jak uvedeno, odměnil Z. Ondráčka za humánní činnost za péči o památníky válečným obětem. Nní od věci položit panu Jandovi otázku, zda by mohl vysvětlit, jaký je rozdíl mezi připomínáním si utrpení „nejen“ Tibeťanů, ale všech okupovaných národů a .... válečných obětí II. světové války v ČR? Nebo je snad panu Jandovi bližší utrpení neznámých, pro nás nic neznamenajících obětí v Tibetu, než utrpení a oběti občanů rodné země? To si máme myslet, že je to nějaký projev vlastenecké uvědomělosti, humánnosti a solidárnosti, když pan poslanec ODS Sněmovny Parlamentu ČR veřejně opovrhuje vlastními českými, potažmo slovenskými, ale i jinými oběťmi II. světové války, padlých při osvobozování Československa? Nebo to má být nějaká směšná a falešná aktivita jenom proto, že řiťolezec Václav Flaška Havel byl velký „kámoš“ s Dalajlámou?

Kromě toho, slova pana Jandy jako „ amorální, pofidérní spolek, adorace, bývalí estébáci, konfidenti, komunističtí policajti, přisluhovači režimu, pomocí vražd a sovětských tanků..“ jsou hodny, lidově řečeno (sorry) „na přes držku“! Jsem o hodně starší, panu Jandovi bych mohl dělat dědu, ale takové hrubosti, neváženosti, pohrdání a povýšenosti bych si vůči Českému svazu bojovníků za svobodu a jejich prospěšné humánní činnosti nikdy nedovolil. Pravda, je jiná doba, je také jiný mrav, ale to neospravedlňuje politika s mlékem na bradě se takto nactiutrhačně vyjadřovat jenom proto, že pan Vodička (předseda ČSBS) podle pana Jandy, prý třicet let po revoluci vyznamenává komunistické policisty, kteří byli v pohotovostním pluku a mlátili studenty. Co asi osobního zná, nebo jaké zkušenosti má pan Janda z dob, kdy komunističtí policisté v pohotovostním pluku mlátili studenty? Zvláště, když žil a chodil do ZŠ v Rožnově pod Radhoštěm? Samozřejmě, že žádné, což ovšem ale neznamená, aby jednání pana Jandy podpořili mj. poslanci za ODS Černochová a Žáček, resp. paní Kovářová ze STAN.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor dostal, podle informací Práva, od policie tento případ, kterým by se měl v příštích dnech zabývat. Uvidíme, s jakým výsledkem.

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLidi, neplaťte dani ani nájem. Stát to stejně řešit nebude. A nebo jo?   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:19:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stát stran té Kliniky ukázal, že je naprosto impotentní. Ale aspoň, že to víme a můžeme se podle toho zařídit. Odteď není třeba platit daně ani nájem. Není třeba nechat chodit děti do školy. Klidně můžete dělat v domě hluk po 22. hodině či si "vypůjčit" z garáže sousedovo auto. V obchodě si můžete klidně vzít zadáčo, co se vám zlíbí. Nic se vám nestane. Úřady nad tím mávnou rukou a nechají to být.

Totální rozklad státu v přímém přenosu. Ani nemusely přijet "Rusáci" či migranti z Blízkého východu a Afriky. Úřady ani nejsou schopny zvládnout ani pár desítek fetek z Kliniky a od Pirátů.

Jo a abych nezapomněl, taky můžete v klídku přestat platit desátky České televizi a Českému rozhlasu. A když už jsem u ČRo, tak zdravím moderátora Radio Wave Jakuba Orta, který neuznává soukromé vlastnictví. Ve svém PR rozhovoru na iDnes.cz navíc říká, že prý případ Klinika přímo vybízí k občanské neposlušnosti. Zaměstnanec veřejnoprávní rozhlasové stanice vybízí k porušování zákona.

Tohle prostě nevymyslíš...Ale ještě, že jsme aspoň v té Evropské unii a patříme na ZÁPAD, no ne?

Autor: Josef Provazník / eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVánoce v Itálií byly "vzrušující". Marocký muslim běhal po kostele řval Alláhu akbar a ohrožoval věřící   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:14:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / REGION BRESCIA / OBOHACENÍ KŘESŤANSKÉ VÁNOČNÍ MŠE: Marocký muslim (35) vtrhl na vánoční mši a řval "Allah Akbar." Všechny přítomné samozřejmě vyděsil, neboť netušili, zda nemá zbraň.

Za narušení pořádku při nábožnském aktu a za odpor vůči veřejnému činiteli byl po zrychleném soudním jednání odsouzen na rok a dva měsíce podmíněně, načež byl i vyhoštěn. Jev, který by se za minulé vlády rozhodně nestal, vypadá, že Salviniho "léčba" opravdu funguje...

Zdroj: ilpopulista.it


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman: BIS a NÚKIB ohrozily ekonomické zájmy země. Čína může přijít s odvetou   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:10:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro TV Barrandov uvedl, že Čína kvůli varování českých úřadů před výrobky Huawei připravuje odvetná opatření. Podle jeho názoru jsou v ohrožení investice společností Škoda Auto a PPF v Číně.

„Podle informací, které mají někteří členové vlády, Čína po této kampani proti společnosti Huawei připravuje odvetná opatření, a ta by měla zasáhnout několik oblastí," prohlásil Zeman.

Prezident připomněl, že při jeho minulé návštěvě Číny uzavřela Škoda Auto dohodu o investicích. Také skupina PPF v Číně nedávno uzavřela dohodu o sítích 5G. I tato spolupráce je podle Zemana ohrožena.

„Pokud bude Čína omezovat svou podporu této investiční aktivitě, tak to neblaze zasáhne nejen tento podnik, ale i automobilový průmysl a tím i českou ekonomiku," řekl Zeman pro televizi Barrandov.

Zeman se ostře ohradil i proti řediteli Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalovi Koudelkovi a šéfovi Úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušanovi Navrátilovi, jejichž úřady varovaly před možnými riziky čínských technologií. Prezident země zdůraznil, že oba muži ohrozili české ekonomické zájmy v Číně, aniž by prezentovali konkrétní důkazy.

„(Koudelka a Navrátil) to dělají buď z blbosti, nebo za peníze," poznamenal Zeman.

Zdroj: TV Barandov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický ministr zahraničí nečekaně navštívil Irák   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:07:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který přijel na návštěvu Středního východu, navštívil 9. ledna nečekaně irácké hlavní město Bagdád a setkal se s vedoucími představiteli nové irácké vlády. Obě strany jednaly o spolupráci v boji proti terorismu.

Irácká prezidentská kancelář téhož dne zveřejnila prohlášení, podle kterého prezident Barham Sálih při setkání s Pompeem řekl, že si přeje prostřednictvím posílení mezinárodní a regionální spolupráce zlepšit situaci nestability v arabském světě a porazit extremismus a terorismus. Mike Pompeo uvedl, že Irák je důležitý strategický partner Spojených států v oblasti politiky, hospodářství a bezpečnosti. Spojené státy jsou ochotny investovat a podílet se na rekonstrukci Iráku, zejména pomáhat při opravě měst, která byla osvobozena z rukou extremistické organizace Islámský stát.

Mike Pompeo se také setkal s iráckým premiérem Adilem Abdulem Mahdim, předsedou parlamentu Mohamedem al-Halbousim a iráckým ministrem zahraničí Mohamedem Alim Alhakimem.

Pompeo téhož dne na sociálních médiích uvedl, že se těší na spolupráci obou zemí v důležitých regionálních otázkách.
Mike Pompeo zahájil 8. ledna návštěvu Jordánska, Egypta, Saúdské Arábie a dalších pěti zemí, mezi kterými původně nebyl Irák.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU vyhlásila sankci proti Íránu, Írán na to reaguje opatřeními   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 04:05:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU 9. ledna prohlásila, že zařadila jedno íránské informační oddělení a dva Íránce do teroristického seznamu a zavede proti nim sankci. Íránská strana uvedla, že na tom reaguje nutnými opatřeními.

EU uvedla, že ten, který bude sankciován, je bezpečnostní úřad při íránském ministerstvu informací a bezpečnosti. Toto bylo rozhodnuto 8. ledna a vstupuje v platnost 9. ledna. Zmíněné rozhodnutí souvisí s útokem, ke kterému došlo v rámci EU. Ale EU nevysvětlila konkrétní situaci útoku.

Nizozemské ministerstvo zahraničí 8. ledna na svém portálu uveřejnilo dopis, ve kterém se uvádí, že podle vyšetřujících výsledků nizozemského orgánu informací a bezpečnosti je íránský informační orgán podezřelý ze zavraždění dvou Holanďanů íránského potomka. Kromě toho se Íránu také týká bombový útok v Paříži a vražda v Dánsku.

Jedná se o první sankci EU proti Íránu od dosažení všestranné dohody o íránské nukleární otázce z července 2015. Podle souvisejícího zákonu EU jsou peníze a majetek osoby nebo orgánu podléhající sankci zmrazeny a orgán nebo osoba EU mají zakázáno jim poskytnout peníze.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCestou k naplnění naší naděje je odvaha   
Pridal tk Pátek 11 leden 2019 - 03:57:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
My, pamětníci, musíme neustále připomínat těm, kteří vědí o událostech, které jsme skutečně prožili, pouze z médií. A to velmi často dost zkresleně.

Moji vrstevníci, určitě si pamatujete na první novoroční projev prezidenta Havla „naše země nevzkvétá“ z 1. 1. 1990. Řekl v něm, že sní o samostatné, svobodné, demokratické (ne tedy liberálně demokratické - propagující genderismus a vše, nad čímž dnes nevěřícně kroutíme hlavami, a co je nám pod pojmem politická korektnost vnucováno), hospodářsky prosperující a sociálně spravedlivé republice, republice lidské, která slouží člověku. To byla krásná slova. Na ta slova je třeba navázat. Chtěl též, aby naše republika (i když tehdy to bylo ještě Československo) nebyla v žádném vojenském paktu. Tento jeho tehdejší sen o neutralitě potvrzuje i samotný George Soros s tím, že Havla právě on přesvědčil o opaku. Doslova na nahrávce říká, že Havel byl naivní. Bohužel to, co prospívá lidem, považovali a považují velcí finanční dravci za naivitu. Pokud tomu nevěříte, poslechněte si od 2 minuty a 20. vteřiny autentická slova G. Sorose:Havel měl totiž v té době sen o Evropě bez cizí vojenské přítomnosti, a to nejen bez Varšavské smlouvy, ale i bez NATO. To potvrzují i další pamětníci.

V Havlově projevu v Československé televizi, už 16.12. 1989 ( to ještě nebyl prezidentem) zaznělo: Chci budovat záruky SVOBODY PROJEVU.

Chci navázat na jeho tehdejší myšlenky, které v těchto projevech zazněly. To jest, chci nynější ČR svobodnou (bez diktátu Bruselu – já jsem pro vstup do EU nehlasoval). Chci ČR neutrální. Chci svobodu projevu. Chci internet bez cenzury.

Vyznávám slova, která jsou přisuzována Voltairovi: „Nemusím s Vámi souhlasit, ale budu Vás bránit, abyste vždycky mohl říkat to, co si myslíte“. Proto přes všechny rady těch, co to se mnou myslí dobře, a říkají, abych nespolupracoval s Adamem Benjaminem Bartošem, podmínečně odsouzeným pouze za to, co řekl a napsal, že mi to uškodí, neposlechnu těchto „dobře“ míněných rad. Budu s ním a jeho Národní demokracií spolupracovat. Adam Bartoš nebyl odsouzen za to, že něco „odklonil“ nebo ukradl, ale za to, co považoval za nutné říci a napsat (i když zdůrazňuji, že s některými jeho výroky nesouhlasím). To je můj díl ODVAHY, ke které vás budu v dalším textu vyzývat.

Jeden filosof zde prohlásil, že rok 2018 byl rokem nenávisti. Takovým temným znamením toho bylo, že prezidentská kytice byla v době státního svátku vhozena do koše.

Pojďme spolu rok 2019 prožít tak, aby onen filosof (V. Podracký) mohl na jeho konci prohlásit, že byl rokem NADĚJE. Naděje, že budeme naslouchat jeden druhému, že se nenecháme strhnout k nenávisti k těm, kteří jsou nositeli jiných myšlenek, než jsou ty naše vlastní.

Ještě dodám, že bych byl rád, kdyby byl rokem ODVAHY. Odvahy ve volbách do Evropského parlamentu volit ty strany či koalice, které se budou snažit vrátit Evropu do nedávných dob, kdy každý stát měl možnost zamezit zákonům diktovaným z Bruselu, které jsou v jeho neprospěch. Evropa musí být zase kontinentem, kde se každý stát, každý národ bude cítit svobodným.

A vysvětlím, proč říkám rok odvahy. K Evropským volbám chodí volit velice málo voličů. V roce 2014 to bylo pouze něco málo přes 18%, neboli jeden a půl milionu voličů. Kdyby všichni ti, co by k volbám nepřišli, protože s EU nesouhlasí, vhodili svůj hlas těm, co takzvaně nemají šanci, ale vyjadřují jejich názory, tak by si nemuseli lámat hlavu tím, že jejich hlas propadne. Protože kdyby volit vůbec nepřišli, tak by propadl tak jako tak. Konečně by mohli projevit odvahu dát to těm, kterým věří, a ne těm, jejichž činností byli zklamáni.

Lidí, kteří přemýšlejí a čtou tyto úvahy, je velice málo.
Proto je potřeba najít i odvahu mluvit se svými známými, sousedy atd. Mluvit o těch, kterým věříte. Díky vaší odvaze volit PODLE SRDCE, mohou právě oni změnit věci k lepšímu.

Takže přátelé, mějme ODVAHU a NADĚJE se přemění ve skutečnost.

Přeji vám všem v roce 2019 vše dobré.

Mgr. Petr Hannig, předseda strany ROZUMNÍ

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=695630
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2365 sec,0.0614 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,930kB