Neděle 13 leden 2019
České TV pořady – a proč, prosím vás?   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 18:54:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To abychom si snad o sobě mysleli bůhvíjací nejsme kabrňáci, co si umí udělat všechno sami, jak jsme si to namlouvali za totality? Televizní mnohahodinové revuální a hudební pořady všech druhů, filmy každého myslitelného žánru a snad z každého prostředí, které v republice existovalo?

Vědecké pořady tak tak že ne snažící se přetrumfnout famózní díla z dílny BBC? – to vše v národě druhořadém, ale ve své namyšlenosti furiantsky trylkujícím, že „vzpíná-li se lidstvo jak Alpsko nad tou zemí, pak Čech buď Mont Blanc a Mont Rosa, povýšen nade všemi?“

Že je ovšem třeba s takovouto národní nabubřelostí skoncovat a zařadit se v evropském společenství tam, kam patříme, pochopila snad jako vůbec první Česká televize. Proč uhánět české tvůrce, aby si vymýšleli spíš cosi podřadného, když jsme členem EU a z bohatství starších i významnějších kultur, než je kultura naše, si můžeme vybírat ty nejtřpytivější drahokamy a přenášet je do našich domovů, kde svým cizokrajným domicilem posílí pocit naší přináležitosti ke společenství evropskému a vykonají tak záslužnou politickou práci, řekli si vedoucí mužové a ženy ČT z Kavčích Hor, a pustili se do díla. Poptali se, co v Evropě zrovna nejvíc frčí a už to za krátký čas frčelo i u nás.

Tento skutečný kulturní evropský a řekněme hned i zdravě odnárodňující festival zahájil už 4. listopadu 2006 pořad Star Dance...když hvězdy tančí, který je českou verzí britské televizní show Strictly Come Dancing, uvedené BBC 15. května 2004. No a po Star Dance, 14. února 2009, doputovaly na naše obrazovky Zázraky přírody, které na BBC pod názvem Miracles of Nature uvedl Richard Hammond. (Česká verze tohoto pořadu zaznamenala na ČT už 76 pokračování).

To už se ovšem připravoval nástup pořadu zřejmě nejzářivějšího. Poněkud zamračeně vstoupil 30. srpna 2015 na naše obrazovky Doktor Martin coby česká odrůda britského televizního seriálu Doc Martin, který se v Britanii začal vysílat už v r. 2004, a v české verzi se dodneška natočilo 30 jeho dílů. Čímž seriál na ČT ovšem nekončí a bude pokračovat dál pod novým názvem Strážmistr Topinka s počtem dílů zatím neoznámeným. Přerod seriálu Doktor Martin v seriál Strážmistr Topinka se dle britského vzoru udál tak, že zatím vedlejší postava strážmistra Topinky se mění v postavu hlavní, a naopak doktor Martin se přesunuje do pozadí. V jazyce anglickém jde o tzv. „spin off“, kdy postava vedlejší se odštěpuje (spins off), od souboru postav vedlejších a stává se novým nastupujícím hrdinou – a to včetně nového názvu seriálu. Nu a jelikož tento soubor může sestávat i ze stovky postav vedlejších a z každé z těchto vedlejších postav lze vytvořit postavu hlavní, se kterou vzniká pochopitelně i nový seriál, je jasné, že u nás už žádné skutečně české dramatické dílo či seriál v dohledné době na TV nespatříme.

Ale upřímně řečeno - žádná škoda. Copak takové Sńatky z rozumu, Zlá krev, Byl jednou jeden dům, Byli jednou dva písaři, Cirkus Humberto, Hříšní lidé města pražského a řada seriálů dalších byly, vůbec ke koukání?

Takže konečně změna. Čeští herci ale zatím zůstanou. Odcházejí jen dramatici.,

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: Takže kupujme Huawei…   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 06:17:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před 30 lety padla železná opona a evropské země bývalého sovětského bloku radostně převzali filosofii liberálního západního života včetně jeho uskupení typu NATO a později i EU. Lidé prostě chtěli na Západ, protože byli přesvědčení, že je tam vyšší životní úroveň a před třiceti lety i docela přirozený a sympatický způsob života. Když jsme navíc v té době viděli totálně rozvrácené Rusko s prázdnými pulty v obchodech a Jelcina, který nechal rozestřílet ruský parlament,koho z nás by to tehdy na Východ lákalo.

Je pravdou, že mně ne hned, ale časem stále vrtalo v hlavě, že ač neekonom jsem čistě empiricky už někdy od roku 1983 sledoval hospodářský růst v Číně a ten ser stále pohyboval kolem 10% a když bylo jo zle kleslo to pod 7%. A dodnes nechápu, že když naše ekonomika je na 2,9, pak Kovanda pláče, že se přehřívá, ale když je čínská na 6,6%, pak pohrdavě konstatuje, že je to velice slabé.

No rád bych si přál, abychom měli tu slabou umírající čínskou ekonomiku se 7% růstu HDP ročně.

A dál. Už do NATO jsem vstupoval s velkými rozpaky, a kdyby se hlasování konalo 14 dnů později, kdy NATO začalo humanitárně bombardovat Srbsko, nikdo by mě k souhlasu nedonutil.

Máme 30 let od přijetí liberálního zázraku Západu jako našeho vzoru za sebou, Nato má na kontě milióny mrtvých, vznik Islámského státu a milióny běženců,

A vrcholná země Západu USA zažívá delirium.

Měl –li bych posuzovat, která země je stabilnější a perspektivnější z hlediska zájmů svých občanů, zda USA či Čína, pak je to nepochybně Čína. USA se dnes potácí trvale na hraně občanského konfliktu a možná i občanské války. Polovina Američanů do krve nenávidí druhou polovinu a svými nenávistmi už Amerika představuje jednu obrovskou psychiatrickou léčebnu. Nechtěl bych tam žít.

Vidíme ovšem další západní země v agónii. To čím nás dnes a denně otravuje Británie v souvislosti se svým Brexitem přece není normální. Francie díky svému megalomanskému prezidentovi chce poroučet Evropě, ale už deset let se prakticky ekonomicky nehýbá z místa, a hnutí žlutých vest jej možná i svrhne. Třeba i zítra, kdy chce proti nim drasticky zakročit s nasazením 80 000 policistů.

A tak bych mohl pokračovat.

Naši idioti z ODS, pravicových pidistran, stále opakují. Jen ne na Východ. Ale proboha, zůstaňme zde, a zachovávejme si svůj rozum. Žápad nic nosného nabídnout neumí.

V roce 2030 se sedm zemí ze současného rozvojového světa zařadí mezi deset největších ekonomik podle nominálního hrubého domácího produktu (HDP) založeného na paritě kupní síly. Čína by se měla stát světovou jedničkou již příští rok, a do roku 2030 se na druhé místo dostane Indie. Nyní první Spojené státy tak budou až třetí. Británie, Francie, Itálie či Kanada z první desítky vypadnou.

Takže podle agentury Bloomberg, která jistě Východu nefandí, to v roce 2030 ktomě Číny na prvním a Indii na druhém místě budou na čtvrtém až 10 místě Čína by měla pozici jedničky zaujmout už do roku 2020 a mezi pět největších ekonomik světa se má dostat rovněž Indonésie a Turecko. V první desítce bude ještě Brazílie, Egypt, Rusko, Japonsko a Německo Indonésie a Turecko.

Takže rozhodně bychom se měli zaměřit směrem, kudy půjde vývoj a nepochybně je správná úvaha Miloše Zemana spolupracovat s Čínou.

A když už jsme u těch mobilů. Proč naše tajné služby zjevně napojené zejména na ty americké tak varují před systémem Huawei?

Nebude to také tím, že prostě Američané nejsou s to čínské systémy tak využívat k odposlechům, jak se dělo v minulosti například i německé kancléřky Merkelové, která od té doby zjevně byla lehce Američany vydíratelná ?

Takže přátelé. Mám asi 3 roky mobil Huawei a až ho ztratím, což se v případě mé záliby ztrácet platební karty či mobily může stát zítra, koupím si samozřejmě znovu stejnou značku.

Jestli mě odposlouchávají Číňané, je mi to jedno. Ale když by mě odposlouchávali coby agenta Ruska Američané, kteří už jsou svou rusofóbií nemocní, pak vím, že v této zemi se najde tolik ochotných proamerických českých orgánů, že to bezpečné není.

Takže kupujme mobily Huawei.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVrací se Německo do třicátých let?   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 06:12:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Alternativa pro Německo (AfD) je od svého vzniku v roce 2013 terčem nenávistných útoků fanatických a stále lépe organizovaných levičáků tzv. Antify. V posledních dvou třech letech jejich agresivita a brutalita zřetelně narostla, evidentně v souvislosti s úspěchy AfD v zemských a spolkových volbách.

Bojůvky Antify ničí stranický i soukromý majetek, psychicky zastrašují, skandalizují a v poslední době stále častěji i fyzicky útočí na poslance a další představitele této strany. Děsivým a tragickým vrcholem těchto – hitlerovské Německo připomínajících – extremistických činů je napadení poslance spolkového sněmu a šéfa regionální pobočky AfD v Brémách Franka Magnitze, kterého se tři neznámí útočníci v pondělí odpoledne pokusili zabít.

Celkový počet útoků jde do stovek, přičemž není znám jediný případ, že by německé soudy potrestaly pachatele (i když ti se na sociálních sítích ke svým činům leckdy hrdě hlásí). Není nám znám jediný případ, že by – až do včerejška – představitelé německého partajního kartelu od CDU po Levici některý z těchto útoků odsoudili. Naopak. Tzv. boj proti pravici, který je ve Spolkové republice desítky let osou politiky vládnoucího establishmentu, je pařeništěm, z něhož vyrůstá násilí levičáckých neomarxistických bojůvek. Násilí je namířeno proti každému, kdo se postaví proti vládní migrační, ekologické či evropské politice. Proti všem, kteří si dovolí kritizovat feministické a genderové tažení proti normálním lidem a vystupovat na obranu rodiny a lidské přirozenosti.

Za téměř dvacet let merkelismu se Německo, ekonomický kolos a světový vývozní šampion, změnilo v zemi s masivním potlačováním svobodného myšlení a projevu. V zemi, kde se oslavuje Marx a kde je médii ostrakizován a ostouzen každý, kdo si dovolí veřejně prohlásit, že chce zůstat Němcem a že má kvůli migraci strach o osud německé kultury. V zemi, kde se se členy a sympatizanty AfD, jediné skutečné opoziční strany, jedná jako s nepřáteli. Připomíná to Německo 30. let minulého století, kdy se nastupující agresivní nacismus začal zbavovat politické opozice a všech demokratů v zemi.

Člověku je zle ze všech těch Maasů (SPD) a Özdemirů (Zelení), kteří léta budovali a upevňovali obludný systém a nyní prolévají krokodýlí slzy nad otřesným snímkem zbitého polomrtvého Magnitze. A v neposlední řadě je člověku zle z CDU, která léta káže o demokracii, zatímco v její vlastní zemi to s demokracií a svobodou jde od deseti k pěti.

Aleš Valenta a kolektiv IVK, 9. ledna 2019

Zdroj: http://institutvk.cz/clanky/1264.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový rekord. Čína v roce 2018 realizovala více vesmírných startů než USA   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 06:06:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína realizovala v roce 2018 celkem 39 vesmírných startů, čímž se zasloužila o vlastní rekord a zároveň v této oblasti předstihla i všechny ostatní země. Informoval o tom deník China Daily.

Loňský rok byl pro čínský vesmírný program obzvláště aktivním a velmi úspěšným. Za 12 měsíců uplynulého roku totiž tato země uskutečnila tolik orbitálních startů, jako za celé období devadesátých let. Toto číslo dokonce překonalo i celkový počet startů v Rusku, EU a Indii. Ty se v daném pořadí umístily na třetí, čtvrté a páté příčce, pokud jde o počet startů. Na druhém místě jsou pak Spojené státy americké s celkem 34 starty.

Na Čínu za loňský rok připadla třetina všech startů do vesmíru na světě. Deník dále uvádí, že se Čína poprvé stala zemí, která sama uskutečnila nejvíce misí. Naposledy k podobné situaci došlo v roce 2000, kdy stejného počtu dosáhlo Rusko. Dalším zajímavým faktem je to, že v roce 2018 dokončily všechny země světě poprvé od roku 1990 více než 100 startů. Před 28 lety to bylo 121 startů.

Čína začala rozvíjet svůj vesmírný program mnohem později než například bývalý SSSR a Spojené státy. Za posledních deset let ale dosáhla významného pokroku a také výsledků, kterými se doposud nemohl nikdo pochlubit. Připomeňme si například nedávné úspěšné přistání kosmické sondy Čchang-e 4 na odvrácené straně Měsíce.

Z celkového počtu 39 čínských misí bylo 37 z nich provedeno pomocí kosmických nosičů Čchang-čeng. Všechny čínské mise byly v roce 2018 úspěšné.

Zdroj: China Daily

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu napadl uprchlík z Afghánistánu těhotnou ženu nožem   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 06:04:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Afgánský uprchlík napadl v jedné z německých nemocnic těhotnou ženu nožem. Zraněná žena musela být okamžitě operována. I přesto ale nenarozené dítě zemřelo. V sobotu to oznámila policie v tiskové zprávě.

Podle policejní zprávy, která byla zveřejněna na portálu Presse Portal, zaútočil v pátek večer uprchlík na těhotnou ženu. K napadení nožem došlo v nemocnici v německém městě Bad Kreuznach. Pětadvacetiletá Polka byla těžce zraněna, a proto musela být neprodleně operována.

Uvádí se, že v tuto chvíli je její stav stabilní. Nenarozené dítě však na následky zranění zemřelo.

Útočníka zadržela policie. V současné době bylo zahájeno vyšetřování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k2Qh

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠtětina se znovu uchází o post europoslance. Nyní ale už v čele svého hnutí   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 05:59:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Europoslanec a politik Jaromír Štětina na svém twitterovém účtu informoval o tom, že bude znovu kandidovat na post europoslance. Tentokrát však již za nové hnutí Evropa společně, jehož zakladatelem se hodlá stát.

Zpravodajský portál Echo24 informoval o tom, že se Štětina po rozkolu s hnutím TOP 09 rozhodl založit vlastní stranu. Bude k tomu však potřebovat nejméně tisíc podporovatelů. Na svém Twitteru politik napsal: „Letos už nechci kvůli novému vedení TOP 09 kandidovat za tuto politickou stranu, byť s ní nadále sympatizuji. Rozhodl jsem se založit nové hnutí Evropa společně, které bude výrazně prosazovat myšlenku evropanství."

Přátelé, rozhodl jsem se jít letos na jaře znovu do voleb do Evropského parlamentu. Vede mě k tomu pocit nedokončené práce, pokračující konflikt na Ukrajině, či stále malé povědomí o hybridní válce u nás i v Bruselu.

https://t.co/wQcovN8ZEx#Evropa_spolecne pic.twitter.com/oGz35QOoDW

— Jaromír Štětina (@StetinaEP) January 12, 2019


​Hlavním poselstvím Štětinova hnutí by se měla stát myšlenka demokratického směru České republiky a její zakotvení ve strukturách EU a NATO. Na ministerstvu vnitra musí být nové hnutí zaregistrováno nejpozději do 19. března. Volby do Evropského parlamentu mají proběhnout ve dnech 24.-25. května tohoto roku.

Portál uvádí, že jedním z důvodů k takovému rozhodnutí se pro daného politika a bývalého senátora stal pokračující rusko-ukrajinský konflikt, v němž obhajuje Ukrajinu. Důvodem však bylo také stále malé povědomí o hybridní válce v Česku a Bruselu, jakožto sídle EU. V prosinci minulého roku europoslanec prohlásil, že nové vedení v čele s Jiřím Pospíšilem vedlo k rozkolu ve straně. Podle jeho názoru je také zodpovědné za špatné výsledky strany v posledních obecních a senátních volbách.

Pospíšil na celou věc reagoval a uvedl, že Štětinovo rozhodnutí respektuje. Zároveň ale upozornil na to, že daný europoslanec není členem TOP 09, jelikož do strany navzdory opakovaným výzvám nikdy nevstoupil.

V roce 2014 vyhrálo evropské volby hnutí ANO a strany TOP 09 a ČSSD, přičemž každá ze stran získala čtyři europoslance. Strany KSČM a KDU-ČSL jsou zastoupeny třemi europoslanci, ODS zastupují dvě osoby a jeden člověk vystupuje za stranu Svobodní.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k2MW

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí označilo britské umístění vojenských základen v zahraničí za odraz militarismu   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 05:53:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová 11. ledna uvedla, že britský ministr obrany Gavin Williamson oznámil, že Velká Británie plánuje založení vojenských základen v karibské oblasti a v jihovýchodní Asii, což odráží militantní ideály této země a naruší to stabilitu v dotčených oblastech.

Maria Zacharovová na tiskové konferenci uvedla, že britští úředníci v krátké době několikrát prohlásili, že upevní vojenské síly v některých oblastech, například v karibské oblasti a v jihovýchodní Asii založením vojenských základen, aby se Velká Británie stala účastníkem světových záležitostí po odchodu z EU. Takové projevy odráží ideál militarismu.

Maria Zacharovová uvedla: „Velká Británie může vypracovat své plány na vojenské budování, ale v některých oblastech je politická a vojenská situace velmi intenzivní a zatímco odpovědní členové mezinárodního společenství usilují o mírové řešení krize, Británie chce upevnit své vojenské síly v třetích zemích. To je provokativní činnost, která naruší stabilitu v těchto oblastech."

Zacharovová poukázala na to, že v uplynulých letech Británie často kritizovala rozšiřování ostatních zemí, ale veřejně chce upevnit své vojenské síly v zahraničí. Pokud britská strana chce podnikat akce, nebo ohrozí Rusko a jeho partnery, ruská strana si vyhrazuje právo na reakci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínská ekonomika si udržuje trvalý rychlý růst   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 05:52:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý hlavní ekonom Světové banky, profesor Pekingské univerzity Lin Yifu (Lin I-fu) před několika dny řekl, že v roce 2019 čínská ekonomika poroste o 6,5 %, což přispěje 30 % ke světovému ekonomickému růstu.

Lin Yifu 10. ledna na Fóru o čínské ekonomice v roce 2019 v New Yorku poukázal na to, že čínská opatření, včetně snížení nadbytečné výrobní kapacity a snížení skladovaných zásob, dosáhla efektu, takže těžiště práce se přesune na snížení výdajů na politické řízení podniků, což povzbudí ekonomický růst. Domnívá se, že Čína během krátké doby podnikla sérii opatření na snížení daní podniků a zjednodušení procesu politického schvalování, která efektivně stimulují investice a také vytváří vhodnější obchodní prostředí. Čína současně upevní budování zóny volného obchodu, která přinese víc příležitostí pro zahraniční investice.

Lin Yifu dále poukázal na to, že Čína bude nadále podporovat rozvoj průmyslových odvětví, zlepšovat životní prostředí a upevňovat budování infrastruktury a měst, aby pomohla ekonomickému růstu. Potenciál čínského trhu a ekonomický růst vytvoří příležitosti pro rozvoj místních obyvatel a také dobré obchodní příležitosti pro zahraniční podniky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyrgyzský prezident: Autorita Šanghajské organizace pro spolupráci roste   
Pridal tk Neděle 13 leden 2019 - 05:51:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kyrgyzský prezident Sooronbaj Žeenbekov 11. ledna po vyslechnutí Zprávy o přípravách na zasedání Rady vedoucích představitelů členských zemí Šanghajské organizace pro spolupráci řekl, že Šanghajská organizace pro spolupráci je platforma pro rozvoj spolupráce a posilování vzájemné důvěry, jejíž autorita den za dnem roste.

Sooronbaj Žeenbekov zdůraznil, že je důležité nadále upevňovat světovou autoritu Šanghajské organizace pro spolupráci a posilovat spolupráci členských zemí v boji proti terorismu, extremismu a drogám. Kromě toho by členské země měly prohlubovat spolupráci v oblasti politiky, investic a lidské kultury.

Tiskový úřad kyrgyzského prezidenta vydal zprávu, že ve dnech 14. a 15. června proběhne v Kyrgyzstánu 19. zasedání Rady vedoucích představitelů členských zemí Šanghajské organizace pro spolupráci. Kromě toho se bude konat také zasedání diplomatických, bezpečnostních a obranných orgánů členských zemí. Šanghajská organizace pro spolupráci uspořádá také sérii akcí v oblasti lidské kultury, včetně fóra médií, obchodního fóra, výstavy maleb a maratonu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2487 sec,0.0825 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,994kB