Čtvrtek 17 leden 2019
USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní!   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 05:09:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní! Rusko bude mít 6 měsíců na zničení svých raket Novator, aby smlouva byla zachráněna! V opačném případě začnou USA po 1. srpnu 2019 vyvíjet vlastní rakety středního doletu a rozmisťovat je v zemích svých partnerů! Bude ale mít americká armáda do té doby peníze?

Zatímco je pozornost evropských médií upřena na skandální porážku Theresy May v britském parlamentu, který drtivou většinou včera odmítl její dohodu o Brexitu, kterou uzavřela s Evropskou unií v minulých týdnech, v USA se dějí mnohem zásadnější kroky, které rozhodnou o budoucnosti Evropy.
Americké federální úřady, Kongres, část americké armády, pošta, federální úřady, ti všichni jsou už skoro měsíc bez peněz a úřady jsou zavřené. A ty, které jsou otevřené, tak jejich zaměstnanci pracují zdarma bez peněz, protože americký kongres je zablokován a není schopen schválit státní rozpočet.

Americký prezident chce v rozpočtu vyčlenit více jak 5 miliard amerických dolarů na stavbu zdi na hranici s Mexikem, což tvrdě odmítají kongresmani za Demokratickou stranu, kteří odmítají pro státní rozpočet zvednout ruku, pokud bude obsahovat peníze na jakákoliv protimigrační opatření. Nejde jen o Trumpovu zeď na hranici s Mexikem, ale i o peníze v rozpočtu určené pro americká velká města, kde na radnicích vládnou členové Demokratické strany a ze svých měst dělají útočiště pro hispánské uprchlíky.

Tato města nazývaná jako “safe heavens” nebo “sanctuary cities” poskytují nelegálním migrantům doklady, řidičské průkazy a především status uprchlíků, který je chrání před federálními orgány a deportací. Celý systém je dokonale zkorumpovaný, protože v těchto městech to funguje tak, že místní soudci spolupracují s radnicí a udělují migrantům uprchlické statusy. Federální úřady s tím nic nemohou dělat, protože americké zákony v USA se dělí na ty, které platí v rámci státu a potom na ty, které platí federálně. Jenže federální zákony mají nadřazenou platnost a působnost v jednotlivých státech jen tehdy, pokud kongres daného státu ratifikoval převod pravomoci na federální vládu. To se týká např. federálních daní, federálních plateb, jurisdikce FBI a podobných věcí, ovšem v případě soudů to neplatí. Federální orgány tak nemohou zatknout a deportovat nelegálního migranta, pokud dostal status uprchlíka a ochranu soudu některého amerického státu. V takovém případě daný stát přebírá za uprchlíka zodpovědnost.

USA zahájí 1. února proces odstupování od smlouvy INF, 30 amerických demokratických senátorů mělo v Portoriku mejdan se 109 lobbisty a skandál je na světě

No, a právě tyto programy pro jednotlivá americká města, která aplikují tuto politiku, leží v žaludku Donaldu Trumpovi, takže ten se rozhodl, že těmto sanctuary městům sebere federální peníze. Když chtějí přijímat nelegální migranty, tak ať si je města sama platí a financují. Takže pro změnu Donald Trump a jeho Republikáni blokují schválení státního rozpočtu, protože nesouhlasí s demokratickým návrhem na posílání peněz sanctuary městům v USA. Američtí vojáci pobřežní stráže nedostávají žold, plat nedostávají ani kongresmani a senátoři, takže ti se zvedli, opustili Washington a odjeli s více jak stovkou lobbistů na dovolenou do Portorika. Obyčejní Američané jsou vztekem bez sebe, že senátoři a kongresmani za Demokraty si odjedou na dovolenou s lobbisty, když státní zaměstnanci nemají už měsíc výplaty. Bez peněz pracují i letečtí dispečeři na letištích. Všichni mají hypotéky a hrozí, že o ně přijdou, když nezaplatí splátku za tento měsíc. Američané žijí od výplaty do výplaty, nemají žádné rezervy, takže situace je vážná.

Do tisku a médií se znovu dostaly informace, že Donald Trump znovu uvažoval v soukromí o tom, že USA vystoupí z NATO, jak se objevilo i včera na mainstreamu, dokonce i v ČR . Trumpovi vadí především to, že evropské státy nevydávají na zbrojení 2% HDP, ale mnohem méně, až na výjimky. Tyto výroky způsobují v Bruselu hotový poprask a všichni američtí podpindos dostávají strach, že dojde k roztrhání transatlantických vazeb mezi USA a Evropou. Odchod USA z NATO by znamenal konec této vojenské aliance, to je každému jasné. Jenže Donald Trump provádí ještě i jiné kroky, které už tolik optimismu nevyvolávají. Americké ministerstvo pro kontrolu zbraní dnes oznámilo, že USA zahájí proces odstupování od smlouvy na zákaz výroby raket středního doletu (INF) počínaje dne 1. února 2019 a od té doby poběží 6-měsíční výpovědní lhůta, během které musí Rusko zlikvidovat své nové rakety 9M729 Novator [3]. Pokud to Rusko neudělá, USA odstoupí definitivně od smlouvy INF ke dni 1. srpna 2019.

Nové americké rakety středního doletu jsou určeny pro rozmístění v Evropě, jinde by to ani nemělo smysl


Pokud k tomu dojde, uvolní americké ministerstvo blokační zákon pro americký vojensko-průmyslový komplex, který od tohoto dne bude moci vyrábět nové rakety středního doletu. A tady je velmi zajímavý postoj, který vyžaduje analýzu, Donald Trump totiž minulý týden na MSNBC řekl na briefingu v Bílém domě, že rozmisťování nových amerických raket středního doletu v Evropě není vyloučeno, ale bude probíhat pouze v těch zemích, které ponesou férové náklady a budou ze svých HDP vynakládat na zbrojení dohodnuté objemy. Donald Trump uvedl, že si dovede představit bilaterální smlouvy s vybranými zeměmi v Evropě, ale bylo zjevné, že nemá na mysli NATO, ale pouze vybrané země v Evropě. To by znamenalo, že USA se stáhnou z NATO, ale Donald Trump bude usilovat o bilaterální vojensko-bezpečnostní doktríny. To by byl mohutný posun zpět a obrovská rána pro americké neocony, protože úder na Rusko by tím padl ze stolu.

V současné době s USA spolupracuje na bilaterální úrovni 5 zemí v Evropě, jsou to Polsko, všechny 3 pobaltské státy a Ukrajina, která není členem NATO. Kyjev nedávno schválil další navyšování zbrojního rozpočtu a existuje potenciální riziko, že by se nové americké rakety středního doletu mohly ocitnout nejen v Polsku a v Pobaltí, ale i na Ukrajině. Takový vývoj by byl opravdu nebezpečný. Jenže ve světle současné americké rozpočtové krize se ukazuje, že je otázka, zda-li vůbec armáda jako celek bude mít peníze na některé projekty v budoucnu. Není tajemstvím, že Trumpův plán na stahování amerických vojáků ze Sýrie je motivovaný hlavně i finanční otázkou těchto zahraničních participací a staví tím proti sobě mnoho generálů v Pentagonu.

Platební neschopnost USA má všechny parametry systémově řízené krize

Americká platební neschopnost a neschválený státní rozpočet má ještě jiný rozměr, protože kongres nemůže pracovat proti Trumpovi. Když se podívám na tu navrhovanou mexickou zeď, která spíš připomíná plot, začínám mít pocit, že jde ze strany Donalda Trumpa o manipulaci a trik s cílem zablokovat kongres. Ten plot totiž mexickou a hispánskou migraci do USA nezastaví, to musí být jasné i Trumpovi. Jenže pro Demokraty v kongresu je po ideologické stránce naprosto nepřijatelné, aby hlasovali pro takový rozpočet, který peníze na zeď a proti migraci alokuje. A Donald Trump to ví moc dobře. Platební neschopnost USA tak může trvat ne týdny, ale dokonce měsíce, a není vyloučeno, že USA budou bez peněz až do prezidentských voleb v USA příští rok v listopadu. Bez státního rozpočtu by bylo dokonce velmi obtížné volby uskutečnit, vše by muselo být hrazeno ze sbírek soukromých osob, ale to by bylo v rozporu se zákony, které něco takového vylučují. Např. volební komise a pronájmy místností musí být hrazeny ze státních peněz, ne ze soukromých zdrojů, kvůli obavám z ovlivňování voleb atd.

Pokud by platební neschopnost americké vlády trvala déle, dalších několik týdnů, ohrozí to provoz amerických základen ve světě. Bude totiž problém s palivem pro americké lodě a letadla. Americká pobřežní stráž, která spadá pod armádu, zatím funguje z rezerv, které má vytvořené, ale na jak dlouho rezervy vydrží, to je utajovaný fakt a nikdo neví, kdy se tato část americké armády zastaví, až dojdou poslední peníze a palivové rezervy. Americký prezident může tuto patovou situaci kdykoliv ukončit tím, že vyhlásí na celém území USA výjimečný stav a moc v zemi převezme prezident Donald Trump jako vrchní velitel a jeho Sbor náčelníků amerických ozbrojených sil. V takovém případě hrozí Demokratická strana zahájením impeachmentu proti Donaldu Trumpovi za to, že uchvátil moc v zemi. Jenže v případě vyhlášení výjimečného stavu by Kongres ani nemohl zasednout, resp. usnášeníschopnost kongresu by neměla v době výjimečného stavu žádnou účinnost. Navíc by mohl Donald Trump dokonce i americký kongres rozpustit. To jsou ale varianty ke kterým zřejmě nedojde.

Nejsilnější armáda na světě a přitom část vojáků už měsíc nedostala žold, dochází palivo pro techniku, zásoby jídla…

Na jedné straně chce americká armáda zbrojit a chce nové rakety středního doletu, ale na straně druhé nemá na výplaty žoldu vojákům pobřežní stráž, protože Donald Trump a kongres se vzájemně blokují a nikdo nechce ustoupit. Představte si situaci, že by takové problémy měli v Rusku při schvalování rozpočtu. To by byl povyk v médiích, jak Ruská federace krachuje a vzniká ústavní krize a platební neschopnost. Když se to ale děje v USA, mainstreamová média to komentují v Evropě opatrně, ale pravda je, že USA jsou v krizi a rozvratu, protože vedení země válčí mezi sebou, namísto proti nepřátelům, jak byli američtí neoconi tak dlouho zvyklí. Bílý dům a Kongres jsou mezi sebou ve válce, americký stát je v platební neschopnosti a v této situaci USA vypovídají odzbrojovací smlouvu, spolu s Trumpovými výroky o odchodu USA z NATO. Současná situace v USA je vládní krizí, a pokud jde o krize, ty nejsou důsledkem něčeho, jak se často mylně lidé domnívají. Krize nejsou důsledkem něčeho, krize jsou velmi důmyslným nástrojem řízení. Skrze krize je dosahováno cílů, které by v době stability nikdy neprošly a byly by zcela vyloučené. Horečné zbrojení USA, na které to teď jako vypadá po oznámení o odstoupení od smlouvy INF, se nakonec může transformovat v odchod USA z NATO kvůli platebním problémům americké vlády indukované současnou krizí ve Washingtonu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/usa-zahaji-proces-odstupovani-od-odzbrojovaci-dohody-inf-ke-dni-1-unora-2019-oznamilo-americke-ministerstvo-pro-kontrolu-zbrani-rusko-bude-mit-6-mesicu-na-zniceni-svych-raket-novator/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýcuc dalších konspiračních teorií z bubliny Václava Moravce. Je prostě jednička...   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:59:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dívat se na tento pořad za statisíce týdně je skutečně oběť a my, co o tom píšeme, se musíme obrnit duševním výpadkem, jinak je to prakticky sebemrskačství. Trojka dam a jejich Capo di Tutti Capi Vašík Moravec řešili techniku Huawei.

Lze pochopit, když štamgasti řeší fotbalový zápas v hospodě, vykládají, jak by trénovali, kdyby trénovali, jak by tam tu branku kopli a vítězství by bylo jejich, kdyby uměli hrát fotbal a pak to končí společným zpíváním a objímáním, jak ten zápas vyhráli a soupeře rozdrtili. V hospodě. Ale toto?

Když to takto řeší Na Růžku s několika prcky zazděnými a metrem piv, tak je to duševní vzpruha. (Samozřejmě až se z toho vyspí)

Jenomže z pořadu Venouše Moravců a pořadů České televize se občan z kocoviny nevyspí. Kocovina zůstává.

A když řeší myslitel Vašík Moravců se svatou trojicí Valachovou (ČSSD), Richterovou (Piráti) a Udženijou (ODS) technické parametry zneužití sítí, tak to už je silné kafe. Bez prcků zazděných. Snad ještě silnější, než exkluzivní inkluze šamanky Valachové.

Ony už výroky Venouše Moravců: "sponzor událostí na hradě" mají excelentní myslící trust.

Nebo když Pirátka tvrdí, že jim (Pirátům) se problém s korupcí stát nemůže, protože na vše mají registr a vše zapíší by určitě převzal do svého repertoáru Felix Holzmann s Ivou Janžurovou. Teda, kdyby ještě žil a tohoto se dočkal.

A když na scénu vyrazil další myslitel a génius Pithart s vysoce progresívním příspěvkem, že Cameron je v podstatě zločinec, protože dovolil lidu, aby o Británii a Brexitu rozhodl, tak už není ani proč pochybovat o hvězdném pořadu Venoušů Moravců, navíc, když jsme se dozvěděli, že oranžovou revoluci nevyprovokovaly USA, ale údajně Tunisan, který se jako Palach upálil. A to by mělo vysvětlit milion mrtvých v Iráku, vraždu Saddáma Husajna, rozvrácení Libye a milióny migrantů směr Evropa.

Čeho se ještě nedočkáme v zábavném pořadu Venouše Moravce ani netušíme. Čt a Venouš je prostě jednička. Teda, alespoň to o sobě tvrdí...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2194-vycuc-dalsich-konspiracnich-teorii-z-bubliny-vaclava-moravce-ty-kraviny-uz-asi-nikdo-neprekona
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Palach nebyl hrdina. To opravdu ne   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:28:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera jsme si připomněli smrt studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti sovětské okupaci. Je opravdovým hrdinou? Nemyslím si...

Ve škole nám ho líčili jako statečného hrdinu, který neváhal položit život na protest proti okupaci a potlačování svobody. Dnes na toto mám trochu jiný pohled. Chápu, že mnozí z vás se mnou nebudou souhlasit. A je to tak dobře, každý jsme jiný a máme právo na svůj názor. Konečně.

Palach provedl zoufalý čin, kterým chtěl probudit český národ, vadila mu pasivita lidí, vadila mu odevzdanost.. Ovšem svým činem situaci nezměnil. Alespoň ne hned, jak si to Jan představoval. Jeho představy o probuzení národa byly jednoduše naivní. Proto tento čin beru jako zbytečně zmařený mladý život a ne jako hrdinství. Hrdina je pro mě někdo, kdo životy zachraňuje, někdo, kdo pomáhá.. Toto nebyl ten případ. Hrdinu chci mít za vzor a za vzor ho dávat ostatním. Ale dát za vzor někomu člověka, který dobrovolně zemřel trýznivou smrtí? To ne. Proti režimu mohl bojovat jinak, toto prostě nebylo správné řešení. Ale je dobře, že se na jeho čin nezapomíná. Že se nezapomíná na dobu v které žil, ani na důvody, které ho k tomuto tragickému kroku vedly. Ovšem pravého hrdinu z něj nedělejme.

Autor: Jakub Beznoska
převzato z blogu autora, titulek upraven redakcí

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzské GESTAPO chránící multikulturní režim střílí protestujícím lidem do zad. V Bordeaux těžce zranili prchajícího hasiče   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:25:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aktuálně!! Francouzská policie věrná vládě Macrona brutálně střílel do prchajících demonstrantů. Tak jako to dělaly jednotky StB před rokem 1989 u nás! Policistům se podařilo zezadu postřelit hasiče Oliviera Beziadeho, 47 let, je teď v kómatu.

Je ženatý a má 3 děti. Byl zezadu střelen policistou, který mířil na jeho hlavu pistoli (typu Flash-Ball - LBD40). Stalo se tak ve francouzském městě Bordeaux 12. ledna 2019 kolem 16 hodin.

Podle výpovědi manželky postřeleného hasiče je policisté stříleli jak na lovu králíků …

Zdroj: eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicista nevinen. GIBS a státní zástupce zostudili státní aparát   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:19:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ostudná kauza, která skončila dobře. Alespoň tentokrát. Ale stav bezpečnostních složek, orgánů činných v trestním řízení a obecný přístup k bezpečnosti v naší zemi je tragický a dále neudržitelný.

Odvolací Městský soud v Praze definitivně osvobodil policistu, který služebním vozem ukončil šílenou jízdu motorkáře, při které ohrožoval obrovské množství lidí při své naprosto bezohledné jízdě v naší metropoli. Tento motorkář měl opakovaný zákaz řízení.

Ti, kteří nemají rádi policii, představte si, že by nějaký "magor" na motorce při rychlosti 145 km/hod. těsně míjel vaše blízké. Vás osobně, Vaše děti, Vaši manželku s kočárkem, Vaše špatně pohyblivé rodiče ...

GIBS se patrně zbláznil, když chtěl odstíhat policistu, který se zachoval naprosto správně, což by měli všichni jeho pracovníci s ohledem na svoji předchozí praxi vědět. Honba za "čárkou" v tomto případě je naprosto nechutná. GIBS by měl řešit závažnou a latentní kriminalitu příslušníků bezpečnostních složek, které spadají do jeho kompetence, a ne si vyrábět účelové kauzy.

Situace v GIBSU je pro mne obrovským zklamáním. Je to orgán nepochybně potřebný, ale nesmí fungovat současným způsobem. Je mi to líto o to více, že v době jeho založení v něm na vedoucích postech pracovala řada skvělých lidí, které jsem dobře znal z dob mého působení u Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování. Účelové personální rošády je bohužel dávno odvály.
Ovšem zcela ostudné je v této kauze i jednání státního zástupce, který tuto věc nezastavil, ačkoliv tak zjevně učinit měl. A tento člověk zcela ztratil soudnost a zvažuje dovolání v celé věci.

Skandálních pochybení orgánů činných v trestním řízení je přespříliš. Nyní bezpečnostní složky státu stíhají, šikanují a pronásledují slušné lidi a straní darebákům všeho druhu. To je naprosto nepřijatelný stav, který se musí rychle změnit.
Na evropské úrovni je potřeba kvalifikovaně vyřešit problematiku masové migrace. Sloužil jsem na "zelené hranici" počátkem 90. let, kdy probíhala masová migrace z oblasti Srí Lanky, kde zuřila občanská válka a Tamilští tygři masakrovali civilní obyvatelstvo. Exodus obyvatel se valil na náš kontinent a běženci (tak se jim tehdy oficiálně říkalo) mířili na západ. ČR pro ně byla pouze tranzitní zemí. Ovšem v té době byla migrace vnímána negativně a také se tak postupovalo.

Přešel jsem na Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR, kde se vymýšlely legislativní kroky a interní směrnice pro výkon služby, směřující k potlačení migrace a ztížení azylové a vízové politiky. Tyto kroky si dobře pamatuji a lze je velmi rychle zrealizovat.
Bezpečnostní složky potřebují jasná politická zadání pro výkon služby. Myslet si, že lidé a politické subjekty, který zoufalý stav bezpečnostních složek a obecně přístupu k bezpečnosti způsobili, udržují jej a profitují z něj, jej chtějí změnit, je naivní.

Současný stav EU je naprosto neudržitelný a je nezbytné, pokud stále ještě jsme její součástí, aby v evropském parlamentu byli lidé, kteří budou hájit národní zájmy jak po stránce politické, tak i odborné.

A proto budu v květnu 2019 kandidovat do evropského parlamentu za volební koalici "Rozumní a Národní demokracie".

Autor: Pavel Opl

Zdroj: https://opl.blog.idnes.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci zveřejnili poslední šanci, jak se vyhnout klimatické katastrofě   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:16:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci z University v Leedsu ve Velké Británii uvedli, že pro lidstvo neexistuje téměř žádná šance, aby se vyhnulo klimatické katastrofě způsobené zvýšením průměrné teploty Země o více než 1,5 stupně. K tomu je nutné kompletně zrušit využívání fosilních paliv, což je téměř nemožné. Informace jsou uvedeny v publikaci Science Alert.

Závěry nové studie říkají, že zvýšení průměrné teploty může být zastaveno pouze v případě extrémně nepravděpodobného scénáře. Pokud budou všechny elektrárny, továrny a dokonce i vozidla s fosilními palivy okamžitě vyřazeny z provozu, existují dvě šance ze tří, že celková teplota se do konce století nezvýší nad limit stanovený Pařížskou dohodou v roce 2015.

Odložení radikálních opatření do roku 2030 významně snižuje pravděpodobnost, že může být ohřívání planety zastaveno.

Podle Pařížské dohody z roku 2015 by růst průměrné globální teploty měl být omezen na 1,5 stupně Celsia, aby se lidstvo vyhnulo katastrofickému scénáři změny klimatu, včetně výrazného zvýšení frekvence přírodních katastrof, extrémních srážek a stoupající hladiny moře. V září 2018 bylo oznámeno, že mezinárodní tým vědců z Rakouska, Francie, Británie, Německa a Švýcarska dospěl k závěru, že překročení přípustné úrovně emisí skleníkových plynů je nevyhnutelné.

Zdroj: Science Alert

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA jsou připraveny začít vyvíjet zbraně zakázané v rámci INF   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:10:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA jsou připraveny začít vyvíjet zbraně zakázané v rámci INF po odstoupení od smlouvy, prohlásila zástupkyně amerického ministra zahraničí pro kontrolu zbraní a mezinárodní bezpečnost Andrea Thompsonová.

Podle Thompsonové Washington pozastaví platnost Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) v uvedeném termínu v únoru, pokud Rusko nepředloží důkazy o plnění svých povinností.

„Pozastavení znamená, že pozastavíme platnost našich závazků v rámci smlouvy. To znamená, že můžeme vést výzkumy a vypracování systémů, které předtím byly smlouvou zakázány," uvedla zástupkyně ministra zahraničí USA.

Kromě toho Thompson dodala, že v blízké době možná proběhne schůzka se zástupcem ruského ministra zahraničí Sergejem Rjabkovem, která bude věnována zachování smlouvy INF.
Dřív Rajbkov, když komentoval výsledky setkání s americkou delegací v Ženevě, prohlásil, že nároky USA na Rusko nejsou konkrétní a nedovolují spoléhat se na sblížení názorů.
Kromě toho zástupce ruského ministra zahraničí ujistil, že Moskva striktně plní INF, ale USA se snaží smlouvu přerušit. Zdůraznil, že odpovědnost za zánik platnosti smlouvy má Washington.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k4AvSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský parlament vyjádřil důvěru vládě, Mayová zůstává premiérkou   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 04:06:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský parlament vyjádřil důvěru vládě nehledě na to, že včera hlasoval proti dohodě s EU ohledně brexitu, kterou nabídla premiérka Theresa Mayová.

Proti vyslovení nedůvěry vládě hlasovalo 325 poslanců, 306 ji podpořili. Rozdíl činí jen 19 hlasů.

Proceduru vyslovení nedůvěry vládě zahájil dříve lídr opozice Jeremy Corbyn. Navrhl to, když britští poslanci odmítli dohodu o brexitu a nepodpořili plán premiérky Velké Británie Theresy Mayové. Tím umožnili jak tzv. tvrdý brexit, tak i úplné odmítnutí brexitu. Návrh Mayové podpořilo 220 poslanců, proti se vyslovilo 432.

Pak premiérka prohlásila, že teď je zapotřebí zjistit, zda parlament důvěřuje vládě.

Výsledky tohoto hlasování znamená, že Mayová zůstává premiérkou a v pondělí bude muset představit nový plán brexitu, který se má konat už 29. března.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k47k

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2941 sec,0.1147 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,883kB