Pátek 18 leden 2019
Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 05:05:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokračující zápisky z domu šílencova: Náčelníci generálních štábů ozbrojených sil NATO se v Bruselu shodli na tom, že největším nebezpečím je Rusko a mise v Afghánistánu bude - navzdory 17 letům vojenských i politických katastrof - pokračovat.

Odmítám, aby se moje země nadále účastnila ve vojenské alianci, jejíž generálové jsou zjevně redukováni na politruky mdlého ducha a bez vlastního úsudku:

Citace z článku: "Podle šéfa Vojenského výboru NATO Stuarta Peache je chování Ruska znepokojivé. Jako příklad uvedl poslední události z listopadu, kdy ruské síly násilně zadržely v Kerčském průlivu mezi Azovským a Černým mořem tři ukrajinská plavidla a zajaly jejich posádky." :-D :-D :-D

Možná by nám tento klaun v uniformě mohl prozradit, jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Lýbii? Ty statisíce mrtvých a ožebračené země? Ostatně Ukrajinu už taky někdo stačil vyrabovat a oligarchové ani Rusové to rozhodně nebyli …


Autor: Peter Markup

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTopolánek se pustil do Zemana: Estébák profesorem ne, kdežto estébák premiérem ano?!   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 05:00:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý předseda vlády České republiky Mirek Topolánek se na Twitteru opět obul do českého prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát není spokojený s tím, že Zeman odmítá jmenovat fyzika Ivana Ošťádala profesorem. Naopak kontruje českým premiérem…

„Estébák profesorem ne, kdežto eštébák premiérem ano?! Docent spoluprací morálně degradován (souhlasím), Bureš už ne? Jaké jsou pak hodnoty státu, jehož jsi, Miloši, z vůle lidu tím nejvyšším představitelem?" píše Topolánek na svém Twitteru.

Podle prezidenta Zemana Univerzita Karlova nevedla řízení ke jmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem řádně. Prezident v dopise pro ministra školství argumentuje etickým kodexem školy a docentovou „morální degradací".

„Je evidentní, že hodnoty prezentované (nejen) Univerzitou Karlovou v jejím etickém kodexu, resp. statutu, se extrémně příčí 'hodnotám', které byly vyznávány příslušníky Státní bezpečnosti či jejich pomocníky (spolupracovníky), mezi něž docent Ošťádal patřil," napsal Hrad v dopise a zároveň celý text zveřejnil na svých webových stránkách.

Miloš Zeman už na jaře 2015 nepodepsal jmenovací dekrety Fajta a fyzika Ošťádala. Nicméně soud mu věc loni vrátil k novému rozhodnutí, které Zeman udělal v listopadu.

Zdroj: Twitter

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump hodlá trvat na tom, aby se spojenci zapojili do financování na protivzdušnou obranu   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 04:55:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA nadále trvají na tom, aby se spojenci zapojili do financování protivzdušné obrany, ve čtvrtek to oznámil americký prezident Donald Trump, když v Pentagonu představoval novou zprávu o politice US v oblasti protiraketové obrany.

„Dal jsem jasně na srozuměnou, chráníme velmi mnoho bohatých států… mnohé z nich jsou natolik bohaté, že si za obranu mohou platit samy, uvidíte v tom změny," uvedl. Podle něj o tom přátelský jedná.

„Umožní nám to použití mnohem více prostředků (na obranu)," poznamenal Trump.

„Nemůžeme být blbci, nechceme, aby nás tak nazývali. Řeknu vám, dlouho nás za zády tak nazývali, ale to se změní," ujistil posluchače prezident.

V polovině prosince 2018 Trump oznámil vítězství nad IS (teroristická skupina zakázaná v Ruské federaci) v Sýrii a poznamenal, že to byl jediný důvod pro činnost americké armády v zemi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k5eU

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmci zkritizovali Spojené státy za hrozby kvůli Severnímu proudu 2   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 04:36:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německé vydání Merkuru vydalo sbírku čtenářských dopisů, v nichž kritizují amerického velvyslance v Německu Richarda Grenella a další politiky, kteří požadují, aby byla výstavba ruského plynovodu Severní proud 2 zamítnuta ve prospěch drahého amerického LNG.

Podle Waltera Herzoga z Otterfingské komunity se Němcům pokoušejí vnutit tvrzení, že Moskva může uzavřít dodávky plynu do Německa, pokud bude vybudován plynovod okolo Ukrajiny. Autor dopisu upozornil na skutečnost, že plyn v každém případě pochází z Ruska, takže tento argument je neodůvodněný.

„Pokud se na všechno podíváte z ekonomického hlediska, pak byste měli upřednostňovat Severní proud 2, protože spotřebitelé nemusí platit miliardy jako povinnost za tranzit plynu přes Ukrajinu," napsal.

Wolfgang Doster z Erdingu nazval Němce „Trumpovými vazaly". Podle něj situace s americkým velvyslancem, který německým společnostem za podporu Severního proudu 2 vyhrožuje sankcemi, jasně demonstruje závislost Berlína na USA. Podle něj se Němcům snaží vymluvit, že 40 let bez problémů využívají ruský plyn, je si jistý Doster.

„Bez Severního proudu 2 se dostaneme do úplné závislosti na USA, a kdo to chce? Putin nám někdy vyhrožoval ničením ekonomiky?" poznamenal čtenář.

Dosterovu pozici podporuje Peter Schlink, který byl překvapen nedostatkem jasné reakce Německa na hrubé manipulace Grenella.
„Já, jako občan Spolkové republiky, se stydím, když si přečtu, že americký velvyslanec nařizuje našim společnostem, co mají dělat a co ne. Stát vedený idiotem, který má méně v hlavě než můj desetiletý synovec, chce dávat Německu rozkazy? A jak chápu z přečtených řádků, podaří se mu to!" byl rozhořčen Schlink.

Dříve média uváděla, že americký velvyslanec vyhrožoval sankcemi několika německým společnostem zapojeným do výstavby plynovodu. Mluvčí německého ministerstva zahraničí Maria Adebarová uvedla, že pozice Berlína a Washingtonu se liší.Severní proud 2 předpokládá výstavbu dvou potrubí plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard krychlových metrů plynu ročně od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Povolení k výstavbě už daly Německo, Finsko a Švédsko.

Proti realizaci projektu vystupují USA, které prosazují plány na export svého LNG, a Ukrajina, která se obává, že ztratí příjmy z tranzitu ruského plynu do Evropy. O politické orientaci projektu promluvily také Lotyšsko, Polsko a Litva.

Moskva nejednou vyzvala k tomu, aby nebyl tento plynovod pokládán za nástroj vlivu. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak přitom prohlásil, že Rusko je ochotno zajistit dodávky plynu podle dlouhodobých kontraktů do Evropy dokonce i v případě, když se do prosince 2019 nepodaří s Kyjevem domluvit na tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k5eF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Rusko bude aktivně chránit mnohostranný světový řád   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 04:31:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera uspořádal každoroční tiskovou konferenci v Moskvě, aby shrnul ruské diplomatické úspěchy v roce 2018 a naplánoval hlavní úkoly ruské diplomatické práce v novém roce.

Lavrov řekl, že v roce 2018 zůstávala mezinárodní situace složitá. Za těchto okolností bude Rusko nadále provádět mnohostrannou zahraniční politiku a bude aktivně spolupracovat s mezinárodními a regionálními organizacemi na prosazování spravedlivějšího a demokratického vícestranného světa.

V roce 2018 překročil objem bilaterálního obchodu mezi Čínou a Ruskem přes 100 miliard amerických dolarů. Lavrov uvedl, že objem obchodu mezi Ruskem a Čínou dosáhl nejvyšší úrovně v historii, ale dosud nedosáhl hranice. Rusko věří budoucímu hospodářskému a obchodnímu rozvoji mezi Ruskem a Čínou.

Lavrov uvedl, že v současné době Rusko a Čína má 70 klíčových projektů hospodářské a obchodní spolupráce v celkové hodnotě více než 100 miliard amerických dolarů. Tato spolupráce zahrnuje mnoho oblastí, jako je energetika, zemědělství, doprava a letectví. Věří, že vyhlídky v oblasti hospodářství, obchodu a investic mezi Čínou a Ruskem jsou velmi široké a nadějné.

Rok 2019 je rokem 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Ruskem. O budoucím vývoji čínsko-ruských vztahů Lavrov uvedl, že Rusko a Čína mají podobné názory ohledně řešení mezinárodních a regionálních záležitostí. V budoucnu budou obě země nadále posilovat spolupráci v různých oblastech v rámci různých mechanismů mezinárodních a regionálních organizací.

Pokud jde o ruskou diplomatickou misi v novém roce, Lavrov uvedl, že Rusko bude pokračovat ve svém úsilí o podporu vytvoření rozsáhlé mezinárodní koalice proti terorismu v rámci OSN. Lavrov zdůraznil, že Rusko má stále zájem obnovit normální vztahy se Spojenými státy a Evropskou unií.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDolní komora britského parlamentu vetovala návrh nedůvěry proti vládě   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 04:28:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 16. ledna Dolní komora britského parlamentu po hlasování vetovala návrhu nedůvěry vůči britské vládě.

Ve stejný den po rozpravě v Dolní komoře britského parlamentu bylo 325 hlasů proti a 306 hlasů pro vetování návrhu o nedůvěře, který navrhl lídr opoziční labouristické strany Jeremy Corbyn.

Britská premiérka Teresa Mayová na to reagovala s tím, že současné všeobecné volby nejsou v národním zájmu. Řekla, že by chtěla diskutovat s představiteli různých britských stran o otázce odchodu z EU.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2024 sec,0.0614 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,877kB