Pondělí 21 leden 2019
Prohlášení DSZ k jejímu zastoupení ve vedení měst a obcí - kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 21:19:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokratická strana zelených /DSZ/ obsadila ve vedení měst a obcí po posledních komunálních volbách celkem 38 postů: 1x starosta, 1x 1.místostarosta, 1x místostarosta, 1x radní, 3x předseda výboru, 1x předseda komise, 14x člen výboru a 16x člen komise.

Do vedoucích funkcí byli zvoleni: Ing. Petr Mleziva - starosta v Chodově; Ing. Jaroslava Součková - 1.místostarostka v Pařezově; Jaromír Steinberger - místostarosta v Postřekově; Zdeněk Tomka - radní v Letohradě; Martina Vaňková - předsedkyně Finančního výboru v Chodově; Jiří Anderle - předseda Výboru pro kulturu, sport a osady v Klenčí pod Čerchovem; Jiří Thomayer - předseda Výboru pro životní prostředí v Chodově; Marek Anděl - předseda Komise životního prostředí v Písku.

DSZ má po podzimních volbách 14 zastupitelů - 3 ve městech a 11 v obcích.

DSZ podala samostatné kandidátky ve 36 městech a obcích - 22 měst a 14 obcí.

Celkový výsledek pro stranu byl 7,85 % - ve městech 1,81 % a v obcích 13,88 %.

ŘV DSZ
V Domažlicích 20. 1. 2019

www.dsz321.webnode.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaroslav Bašta: Protektorátní výuka dějepisu a české literatury   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:38:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přiznám se bez mučení, že na základě svých zkušeností mám k různým výročním zprávám už léta velkou nedůvěru, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Mimo jiné proto, že jsou psány dle pevných osnov, takže se jednotlivé roční výstupy hodně podobají jeden druhému. Když jsem pracoval na ministerstvu zahraničních věcí, povšiml jsem si, že tyto každoroční elaboráty našich velvyslanectví o hostitelských zemích se v případech spořádaných evropských států občas lišily pouze letopočtem, jinak se tam opakovalo stále totéž několik let po sobě.

Přibližně podobně ve své podstatě vypadaly výroční zprávy Bezpečnostní informační služby. Vždy jsme se z nich dozvěděli, že Česká republika je rejdištěm ruských a čínských špionů, nikdy nechyběla zmínka o tom, že velvyslanectví Ruské federace má čtyřikrát více personálu než by mělo mít, a že jsou to všechno agenti tajných služeb pod diplomatickým krytím. Až ve výroční zprávě za rok 2017, zveřejněné v prosinci 2018 jsme se dozvěděli, že naši kontrarozvědčíci svůj boj s ruskými hybridními hrozbami chtějí vést důsledně, již na základních školách.

Zjistili totiž strašlivé bezpečnostní riziko – výuka dějepisu na českých školách nikdy nepřestala být ovlivňována sovětskou (!)propagandou. Totéž platí pro výuku češtiny, respektive české literatury v období národního obrození. A tu věčně živou sovětskou propagandu využívají Rusové pro své hybridní cíle. Domníval jsem se, že toto tvrzení v poznámkách pod čarou tam propašoval nějaký recesista, obdivovatel Járy da Cimrmana, jen mě trochu mátl citát z G. Orwella.

Z omylu mě vyvedl pan ministr školství Plaga, který se sešel s ředitelem BIS Koudelkou, aby závažné zjištění kontrarozvědčíků probrali a neprodleně zjednali nápravu. Dá se tedy předpokládat, že Bezpečnostní informační služba převezme do své kompetence i úkoly školní inspekce a možná bude prověřovat vyučující dějepisu a dějin literatury.

Sice to zní šíleně, ale v historii naší země by nešlo o nic nového. Tohle už tu totiž bylo před osmdesáti lety po německé okupaci za Protektorátu. Tehdy také začali tím, že nejprve z výuky odstranili některá nevhodná dějinná období, hlavně národní obrození, husitství, legionáře a První republiku. Nejen z historie, ale také z vyučování českého jazyka. Na konci roku 1941 pak ze školních osnov úplně zmizely jako ideologicky nevhodné nejen historie jako taková, ale kvůli národnímu obrození také výuka dějin literatury.

Ředitel BIS potřebuje rychle vyměnit, nežli se nám zblázní úplně

Dějepis se začal učit až od roku 1943, když učitelé absolvovali příslušné nacistické ideologické školení na kurzech v Berlíně. Nevím, zda pan ředitel Koudelka již navrhl panu ministrovi Plagovy pro tyto účely kapacitu školicího střediska BIS, ale časem k tomu nejspíš dojde, protože v Čechách se historie ráda opakuje. Zvláště její mimořádně odporné a bizarní epizody.

Mám totiž velmi nepříjemný pocit, že zpravodajci a pan ministr školství postupují ve své reformě vyučování dějepisu podle původního zadání, které o několik desetiletí později vtělil do svého varování George Orwell: „ ...nestudujeme historii, abychom znali minulost, ale abychom nalezli učitelku pro budoucnost a abychom ji uměli zajistit...“ (A. Hitler Mein Kampf, s.383). Výběr „nevhodných“ období českých dějin a literatury se totiž s tím protektorátním pozoruhodně shoduje.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-protektoratni-vyuka-dejepisu-a-ceske-literatury/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV roce 1989 chtěl Západ naše trhy ... a ne nám pomoci   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:33:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Máme západní ceny, východní platy, jsme potravinové smetiště – protože nám ten šunt prý chutná a za vodu, která nám tady naprší, platíme povětšinou Francouzům. Zapomněl jsem na něco z našich úspěchů?

Téma mě napadlo, když jsem se díval na nedávno uváděný film „Už je tady zas“. Pro ty, kdo jej neviděli – Adolf Hitler se časovým skokem dostane do současnosti, rychle se zorientuje a začne konat, jak byl asi zvyklý. Pamětníci o něm tvrdí, že byl vynikající rétor a uměl strhnout davy. A tohle je podstata děje – asi nejvíce výstižná byla situace, kdy navštíví budovu– tuším strany SPD a postaví tam všechny „do latě“ včetně předsedy. Je to naservírováno tak, že divák nemá nejmenší pochyby o tom, kdo je zkostnatělá stará struktura vypouštějící otřepané prázdné fráze a kdo je přirozený politický lídr zajímající se o problémy většiny lidí.

A proč tak začínám? Aktuálně J. Soukup oznámil založení hnutí „LIST Jaromíra Soukupa“. Při vší úctě, ten chlap má odvahu ventilovat nekorektní témata, měl by i argumenty, ale přirozený lídr to není. Na druhou stranu spousta lidí ho bude volit, protože si řeknou, že raději nelídr než nikdo, resp. profláklé staré struktury. Ovšem, dle mého, současní politici vytvářejí prostor pro nástup skutečného „vůdce“ lidu. A jak by řekl klasik .... Ale to bude sekáč, pánové! Ne jako Soukup. Ten se nezakecá...

Podívejme se na výběr možných argumentů, které bude obtížné vyvracet a a hodně lidí s nimi bude souhlasit. Jelikož jsem necelých 30 let musel budovat socialismus a nyní necelých 30 let buduji kapitalismus, mohu srovnávat. Možná i právě proto si myslím, že situace je v dnešním stavu dlouhodobě neudržitelná. Socialismus byl jeden extrém, nyní žijeme v extrému druhém.

Socialismus byl extrém v nesvobodě. Pokud s vědeckým úspěchem přišla osoba ideově závadná, tak se nic nerealizovalo. Veřejné projevení mnohdy zdravého rozumu bylo označeno za sabotáž při budování lepších zítřků a postižena byla celá rodina. Dotyčný dostal do kádrových materiálů, že nesouhlasí nebo je odpůrcem socialistického zřízení a bylo vymalováno i pro budoucnost jeho dětí. Ovšem lídr jistě v budoucnu řekne – tohle bylo nesmírně špatně, tohle odsuzuji. Na druhou stranu může říct, že si nepamatuje necelý milión spoluobčanů v exekuci, nepamatuje bezdomovce a na příslušných grafech doloží, že např. prům. mzda na konci 80. let byla cca 3.200,- Kčs a medián mzdy byl cca 3.300,- Kčs. Následně vyloží, co to je medián mzdy a výsledkem bude, že každý Pepa bude vědět, že průměrná mzda byla dosažitelná pro většinu spoluobčanů. Může přidat statistiku kolik se postavilo bytů a jaký byl nájem, kolik se platilo vodné a stočné a kolik dělala platba za energie. Možná i doloží, že byly částečně nevratné půjčky za mizivý úrok na stavbu rodinných domů a případy, kdy obec pozemky přidělovala za symbolickou cenu nebo úplně zadara.

A já se ptám – jak proti tomu chcete argumentovat? Že prodavačka z hypermarketu s platem 15.000,- Kč brutto si může vzít půjčku a podívat se kamkoliv po světě? ... nebo, že si může koupit z platu barevnou TV bez úplatku a čekání ve frontě? ... nebo že její děti si mohou vzít půjčku 1 milión na pozemek a další dva na stavbu baráku a po 15 letech splácení, když budou v polovině a když přijdou o práci jim exekutor a banka všechno vezme? Faktem je, že aktuálně průměrný plat je cca 32.000,- Kč a medián mzdy nějakých 25.000,- Kč. Jinými slovy – většina zdaleka nedosáhne na průměrnou mzdu (uvádí se 2/3). Reálně si tedy většina pohoršila, přestože žije v lepší době. A domnívám se, že té většině je šuma-fuk v jakém zřízení žijí, směrodatné pro ně možná je, že tak tak přežívají, protože 80-90% výdajů jsou výdaje nezbytné – tj. nájem a energie. Může přijít protiargument o nevýkonnosti bolševické ekonomiky. Jenže tohle bych moc nedoporučoval.

Věc se má totiž tak, že bolševik byl nejen potravinově soběstačný, ale ve velké míře jsme vyváželi .... vyváželi takřka všechno a velmi často nedostali zaplaceno. Jinými slovy – zabezpečili jsme sebe a ještě darovali všude možně po světě do tzv. rozvojových států. A pointa? No přece při všem tom darování v podstatě nulové zadlužení – takhle přeci nevýkonná ekonomika nevypadá. Špatně řízená – to jo, ale nevýkonná – to ne. A srovnejte to s dnešními cca 1 700 miliardami Kč státního dluhu, potravinové nesoběstačnosti a vyzmizíkovaném průmyslu. Možná přijde na řeč i otázka korupce – ovšem můžete jen čekat ironické přirovnání ve stylu, že korupce za bolševika a dneska je jako srovnávat vykradení kostelní kasičky v Horní Dolní s vyluxováním trezoru naší centrální banky.

Pak se nový „vůdce“ může podívat na úspěchy dnešní verze kapitalismu, které jsou ironicky shrnuty v perexu. A tady je na výběr co hrdlo ráčí. Zemědělství – jsme potravinově nesoběstační, zemědělci v podstatě dostávají peníze za „nezemědělčení“ díky čemuž venkov skomírá. Jinak se totiž nedají nazvat dotace na zatravnění, snížení produkce mléka atd. Strojírenství – Z významného hráče na zbrojním, tedy strojírenském, trhu jsem se stali díky Havlovým ideálům nulami. Havel v podstatě zrušil strojírenskou výrobu na Slovensku (za což ho Slováci nemají zrovna v lásce) a podstatně uškodil i naší výrobě. A přitom docílil jen toho, že naše trhy obsadili naši přátelé ze Západu, kteří zbrojním jemnocitem netrpí. Nostalgicky může zavzpomínat na cukrovarnictví, skomírající Tatru nebo Vítkovice. Tady je opravdu na výběr. Dostupnost bydlení a cena základních služeb... Ovšem největší tah na politickou branku bude asi přes farizejství a dvojí metr dnešních rádoby politiků. Osamostatnění Kosova? ... klidně rozbombardujeme hlavní město státu, který to nechce připustit. Osamostatnění Katalánska? ... klidně zaujmeme zcela opačný postoj a obhajujeme brutální zásah proti hlasujícím důchodcům a ženám a politiky za realizaci svého volebního programu zašijeme na 20 let do díry. Aktuálně o mlácení demonstrantů ve Francii hlasitě mlčíme ... protože by se asi těžko vysvětloval rozdíl mezi ranou komunistickým obuškem a francouzským nebo katalánským. Na ceně pohonných hmot může poukázat na další farizejství - zvyšování ceny bylo přeci zdůvodňováno nárůstem ceny barelu ropy a principem kapitalismu. Ovšem k nezodpovězení je dotaz, proč je benzín dražší při dnešní ceně barelu ropy 50$ než když stál 120$, proč je máslo skokově o cca 100% dražší, přestože výkupní cena mléka zůstala zhruba stejná... kde jsou ty peníze? Pracovníků v Auto Škoda by se mohl optat, zda aspoň tuší, proč nemají stejnou mzdu jako v německém VW, když jejich produktivita bude stejná. A co tvrzení, že dnes už nerozhoduje znalost, vytrvalost a píle, ale napojení na státní penězovody a prolobování vhodných zákonů? Dejte lidem možnost vybrat si, zda chtějí kupovat pohonné hmoty bez nebo s bio příměsí. Věřím, že výsledek by byl pro Andreje a podobné neradostný – z řepky by se dělal jen olej na vaření, kdy jeho koupě by tak nebyla zákonem nařízená. Stejně tak dotace – vždyť každá babka zelinářka zaplatí na daních více než ten miliardář. Jinými slovy – ti nejchudší se díky prolobovaným zákonům povinně skládají miliardářovi prostřednictvím dotací na jeho majetek, který tak není výsledkem jeho umu a píle, ale jen prachsprostého politikaření.

Lze pokračovat do nekonečna, ale onen zatím imaginární „vůdce“ nakonec řekne - bolševik i nynější elity mají jedno společné ... a to je, že jednali a jednají proti zájmům většiny nás občanů. Zvolte MĚ a JÁ zařídím nápravu ...

Autor: David Dvořák

Zdroj: https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697245
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPopulistům navzdory: Francie a Německo podepíší v úterý smlouvu, která vytvoří superstát   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:28:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron plánují na úterý 22. ledna podepsání v Cáchách smlouvy, která zajistí úzkou spolupráci obou zemí. Smlouva vznikala za zavřenými dveřmi a mimo jiné předpokládá hlubší integraci v oblasti obrany a ekonomiky.

Smlouva o francouzsko-německé spolupráci zmiňuje jednotné vystupování v zahraniční a obranné politice včetně koordinace společných postojů v otázkách EU a NATO. Navzdory tomu, že jsou obě země členy NATO a EU, Berlín a Paříž se zavazují ke společné obraně v případě napadení. Dále má dojít ke koordinaci vývozu zbraní a propojení obranného průmyslu.

Prioritou diplomacie obou zemí má být dle smlouvy úsilí, aby se Berlín stal stálým členem Rady bezpečnosti OSN.

Kromě toho má vzniknout podoba „společné vlády", kdy se budou minimálně třikrát ročně scházet společné francouzsko-německé rady, které budou na ministerské úrovni koordinovat společný postup obou zemí. V pohraničním pásmu obou zemí mají vzniknout „euroobvody", v nichž obě země budou sdílet vodu, elektřinu či veřejnou dopravu.

Jak dříve napsal The Times, Merkelová i Macron jsou frustrovaní z růstu populismu a nacionalismu, které jim brání řešit tak naléhavé problémy, jako je změna klimatu či masová migrace. Současný proces integrace Evropské unie je pro obě země příliš pomalý, a proto přišly s plánem „superrychlostní" integrace.

K podpisu smlouvy má dojít 22. ledna, v den, kdy byla před 56 lety uzavřena tzv. Elysejská dohoda. Tu v roce 1963 podepsal západoněmecký kancléř Konrad Adenauer a francouzský prezident Charles de Gaulle. Smlouva tehdy zavazovala k těsnější spolupráci ve všech oblastech. Současná dohoda je však mnohem ambicióznější. Cáchy bylo zase hlavní město Franské říše v době panování Karla Velikého.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k6jd


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristický útok na severu Mali připravil o život osm mírotvorců OSN   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:26:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osm modrých přileb mise OSN pro stabilizaci v Mali (MINUSMA) zahynulo v důsledku teroristického útoku na základně Aguelhok na severu Mali blízko hranice s Alžírskem. O události informuje tisková zpráva, která byla uveřejněna na oficiální facebookové stránce portálu UN News.

„Brzo ráno mírové jednotky mise MINUSMA v Aguelhoku odrazily komplexní útok zahájený útočníky, kteří přijeli velkým počtem ozbrojených aut. Míroví vojáci neutralizovali mnoho nepřátel a pronásledovali útočníky. Podle předběžných údajů během boje padlo osm modrých přileb, mnoho dalších bylo zraněno," uvádí zpráva. Dále se dodává, že zranění byli převezeni do nemocnic mise MINUSMA a mírové jednotky mise provádějí operace vzdušné ochrany v oblasti.

Zvláštní zástupce OSN pro Mali Mahamat Saleh Annadif odsoudil útok na mírové modré přilby jako „opovrženíhodný a kriminální" a vyjádřil upřímnou soustrást rodinám obětí.

„Tento komplexní útok ukazuje odhodlání teroristů vyvolat chaos; vyžaduje silnou, okamžitou a koordinovanou reakci všech sil k odstranění teroristické hrozby v Sahelu," prohlásil zástupce OSN. Mahamat Saleh Annadif závěrem dodal, že útoky na mírové síly mohou být podle mezinárodního práva klasifikovány jako válečný zločin.

Mírová mise MINUSMA (United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali neboli Multidimenzionální integrovaná stabilizační mise OSN v Mali) byla zřízena rezolucí Rady bezpečnosti 2100 ze dne 25. dubna 2013 s cílem podpory politických procesů v této zemi a provádění řady úkolů souvisejících s bezpečností. Cílem mírové mise je podpora dočasných státních orgánů Mali během stabilizace země a zavedení dočasné cestovní karty.

Podle britského deníku Dailymail mise OSN rozmístila 13 000 mírových jednotek Mali poté co islamistické ozbrojené skupiny obsadily severní Mali v roce 2012. V roce 2013 byli ozbrojenci potlačeni francouzskými jednotkami. V roce 2015 vláda hlavního města Bamako a islamističtí ozbrojenci podepsali mírovou smlouvu, která se zaměřovala na obnovení stability v Mali. Ovšem tato dohoda nezastavila násilí islamistických militantů, kteří organizovali útoky na sousední Burkina Faso a Niger.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k6jb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPVO zlikvidovala 7 raket během izraelského náletu na letiště v Damašku   
Pridal tk Pondělí 21 leden 2019 - 01:22:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protivzdušné raketové komplexy Pancíř a Buk během odrážení izraelského vojenského leteckého útoku na letiště v Damašku zlikvidovaly 7 raket, uvádí Národní centrum řízení obrany RF.

Uvádí se, že 20. ledna ve 13.32 hod. čtyři izraelská vojenská letadla F-16 zaútočila z oblasti Středozemního moře leteckými řízenými raketami na Sýrii, především na letiště na jihovýchodě Damašku.

„Protivzdušné raketové komplexy Pancíř a Buk zlikvidovaly 7 izraelských raket," uvádí se ve zprávě.

Ještě předtím 20. ledna vojenský zdroj uvedl, že systémy PVO účinně zareagovaly na vzdušný útok. Podle jeho slov ani jeden cíl nebyl zasažen.

13. ledna izraelský premiér Benjamin Netanjahu přiznal, že izraelské vojenské letectvo zaútočilo na řadu objektů v Sýrii. Zdůvodnil nálety tím, že se tam nacházely íránské objekty a sklady, a uvedl, že Izrael bude i nadále útočit na íránská stanoviště na syrském území.

Íránské síly v Sýrii pomáhají vládním vojskům bojovat proti odpůrcům. Izrael a USA aktivně požadují jejich odchod ze země. V Izraeli nejednou uváděli, že se chystají odporovat vojenské přítomnosti Íránu v Sýrii kvůli spolupráci Teheránu s islámským hnutím Hizballáh, které je nepřátelské vůči Izraeli.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k6c9


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2989 sec,0.0896 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,963kB