Čtvrtek 24 leden 2019
Spojené státy před několika hodinami provedly ve Venezuele pokus o státní převrat, ten byl potlačen!   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 06:02:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy před několika hodinami provedly ve Venezuele pokus o státní převrat, ten byl potlačen! Americký viceprezident po nezdařeném puči vletěl na Twitter a jménem americké vlády označil za prezidenta americkou loutku ve venezuelském parlamentu! Venezuela v reflexi na nezdařený americký puč zvažuje zpřetrhání diplomatických styků s USA! Spojené státy opět rozvrací další zemi za pomoci “havlistické metody”, která se tak osvědčila v Československu!

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/312968852

Spojené státy se v noci na dnešek středoevropského času pokusily o státní převrat ve Venezuele, ten byl však vzápětí potlačen. Skupina několika desítek vojáků venezuelské armády provedla vzpouru, ukradli z muničního skladu zbraně, pokusili se vtrhnout do prezidentského paláce a zastřelit nebo zajmout venezuelského prezidenta Nicolase Madura. K paláci se však nedostali. Po zhruba hodinové přestřelce s národní gardou byli vojáci obklíčeni a nakonec se vzdali. Podle předběžných výslechů se přiznali k tomu, že byli naverbování za finanční úplatu, venezuelská televize navíc již uvedla podrobnosti, že peníze pocházely od člověka s diplomatickým krytím a americkým pasem. To, že se nejedná o provokaci, která má za úkol jenom vykreslit Američany ve špatném světle, o tom podal důkaz přímo americký viceprezident Mike Pence. České titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Po nezdařeném puči ve Venezuele, když do Washingtonu přišly zprávy, že státní převrat se nezdařil, uveřejnil Mike Pence tiskové a televizní prohlášení, ve kterém oznamuje, že americká vláda oficiálně uznává za prezidenta Venezuely vůdce venezuelské parlamentní opoziční většiny Juana Guaida. Před několika hodinami totiž Nejvyšší soud Venezuely označil veškeré kroky a zákony, které parlament přijímá v rozporu s ústavou, za neplatné. Prezidentské volby ve Venezuele vyhrál i podruhé Nicolas Maduro, ale opozice volby označila za zmanipulované, přestože mezinárodní pozorovatelská mise zemí Latinské Ameriky je označila za regulérní a bez vážnějších pochybení. Na tiskovce po Pencovi vystoupil i John Bolton, poradce prezidenta Trumpa pro národní bezpečnost, který odsoudil rozhodnutí venezuelského soudu o neplatnosti protiústavních kroků parlamentu proti prezidentu Madurovi. Je tak naprosto jasné, co se stalo a k čemu došlo.

Venezuela leží na ropě, která není v majetku globalistických sionistických korporací. Důvod ke státnímu převratu za americké peníze

Spojeným státům už nezůstaly v ruce žádné karty, žádné další možnosti, jak změnit politiku Venezuely. Na řadu tak přišlo silové řešení a vojenský puč s několika desítkami mužů, kteří svrhnou prezidenta a připravená loutka Juan Guaido poté nastartuje ve Venezuele stejné procesy, které pamatujeme v Československu po 1. lednu 1990. Dosazení sionistických a zednářských kádrů pod svatavou do čela privatizace, do mocenských orgánů, privatizace národní infrastruktury do rukou sionistických globalistických firem a především privatizace venezuelské národní banky do rukou světového sionistického bankovního kaganátu, který v dnešní době nekontroluje už jenom 4 národní banky na světě: v Íránu, v KLDR, na Kubě a právě ve Venezuele, která je navíc ropnou velmocí. Kde je ropa, tam teče krev (íránské přísloví).

Nicolas Maduro po potlačení puče nařídil ministrovi zahraničí, aby zahájil kroky k přehodnocení diplomatických vztahů se Spojenými státy a je pravděpodobné, že Venezuela úplně přeruší veškeré diplomatické styky s USA a navíc, dá se očekávat, že v odvetě Madurova vláda znárodní některé americké assety ve Venezuele, které zatím neprošly procesem znárodňování, týká se to především menších citrusových plantáží s rozlohou menší než 10 hektarů, dále se jedná o nemovitosti amerických občanů s více jak 4 bytovými jednotkami na nemovitost anebo s větší obytnou plochou nemovitosti než je 300 metrů čtverečních a některé další výjimky ze zákonů, která Nicolas Maduro zavedl poté, co USA uvalily na Venezuelu sankce a embargo na nákup venezuelské ropy.

Již druhý americký zpackaný puč za poslední 3 roky

Reakce Mikea Pence v televizi a také na Twitteru ukazuje, že pokus o státní převrat ve Venezuele byl doopravdy prací americké vlády, na to by ukazovaly i ta svědectví zatčených vojáků, že dostali zaplaceno od člověka s diplomatickým pasem USA. Podle venezuelských informací by se mělo jednat o osobu, která přijela do Venezuely po silnici až z Peru přes Ekvádor a sousední Kolumbii, tedy nikoliv letadlem, ale autem. Zdržela se jeden den a opět opustila zemi. S největší pravděpodobností šlo o operátora CIA, který vytipovaným vojákům venezuelské armády předal hotové peníze.

Dobře si všimněte, že tento nezdařený pokus o puč má nachlup stejný rukopis jako pokus o státní převrat v Turecku v létě 2016, kdy také malá skupina vojáků se pokusila obsadit vládní palác, ale celé to bylo zpackané, protože Tayyip Erdogan v Ankaře vůbec nebyl, nacházel se v Izmiru. Erdogan je známý tím, že je paranoidní, a proto zásadně neinformuje o svých cestách a plánech dopředu. Z minuty na minutu se rozhodne, že někam odjede a neinformuje o tom nikoho v armádě, ani ve vládě, vědí o tom jenom členové jeho ochranky.

Právě toto byl zřejmě důvod, proč vojenský puč v Turecku v roce 2016 selhal, protože když se ukázalo, že Erdogan v paláci není, nastal mezi pučisty chaos, protože bylo jasné, že puč se nezdaří a Erdogan bude řídit operaci proti pučistům z neznámého místa. Američané znovu zopakovali stejnou chybu. Oni si neuvědomují, že Nicolas Maduro má podporu venezuelského lidu, že tam nestojí o import sionismus, dluhového zotročení, vyvádění majetků a surovin národa do ciziny, nestojí o neoliberalismus, ale chtějí pronárodní zemi vlasteneckého ukotvení. Americké sankce a embargo následně způsobily, že venezuelská ropa musí najít nová odbytiště, namísto USA je to tak nově Čína. Cesta do Číny tankery je ale zdlouhavá a dnešní nízké ceny ropy vyžadují diverzifikaci státních příjmů, protože jenom z ropy nelze chod státu udržet.

Venezuela sionistům kazí jejich celosvětový plán energetické Superkrize

Někdo by si pomyslel, že Venezuela je zbídačelá země, ale to byste byli na krutém omylu. Je to země, která leží na černém zlatě, na ropě, a jak sami vidíte, Američanům to právě stálo za to, aby se v této zemi pokusili o státní převrat, aby se k moci mohla dostat Američany dosazená loutková pro-americká a sionisticky vychovaná a nakoupená vláda, která by ve Venezuele zprivatizovala i vodu v řekách. Ropa je nástrojem moci. Dokud bude Venezuela kontrolovat cenu ropy v Jižní Americe, do té doby bude mít Venezuela v Latinské Americe tak silné slovo a takovou moc.

Toto je největší hrozba pro sionisty ve FEDu a v americké vládě i v kongresu. Pokud některá země kontroluje své zdroje ve prospěch národa a ne ve prospěch divných schránkových společností v Karibiku, jako např. tomu bylo v případě cínoveckého lithia, které se v tichosti nadále chystá k vyvedení z ČR skrze australské vazby a majitele podílů australského těžaře kdesi na Britských panenských ostrovech, tak takové národní rozložení zisků ohrožuje sionisty a jejich plán na světovou vládu.

Světová vláda sionistů spočívá v mistrovském plánu, který pracovně nazývám Superkrize. Je to plán, kdy celý svět bude čelit obrovské krizi. Nebude dostatek elektřiny, pro elektrická auta, pro domácnosti, pro všechno. Bude nedostatek pitné vody, vysychání zdrojů, nedostatek dešťových srážek. Bude nedostatek nově narozených dětí v bílé společnosti. Krize. Bude nedostatek peněz u většiny bílého obyvatelstva, které si bude muset půjčovat i na to, na co si dříve nikdo nepůjčoval. Krize. Bude nedostatek bezpečí, na ulici před útoky, ale i ve stáří, nebudou důchody a peníze na důchody, krize. Sionisté tímto vytváří ďábelský plán světové Superkrize, která vypukne v obrovskou válku o zbývající zdroje a o přežití.

Nedostatek světových energetických zdrojů povede k celosvětové krizi a přetahování o to, co zbude. Sionisté v této válce budou určovat ceny, budou regulovat kohoutky ropo/plyno/vodo/penězovodů a celý svět jim bude ležet u nohou

Ropné kohouty se zavřou a lidem se řekne lež, že ropa došla. Bude to lež. Budou se povinně muset vyrábět elektrická auta a ta spalovací se budou povinně muset zakazovat. Tím vznikne uměle krize. A najednou nebude dostatek elektřiny, ale nové zdroje elektřiny sionisté stavět nedovolí! Cena elektřiny musí zůstat enormně vysoká a lidé se musí rvát a válčit mezi sebou o kilowatthodiny. Čím více se gójové mezi sebou budou řezat o elektřinu a ropu, tím lépe pro sionisty. Sonisté vykreslí Rusko jako hrozbu, uvalí na Rusko sankce. Rusko uvalí proti-sankce. Evropa tím přijde o lacinou ropu, ale hlavně o laciný plyn. A Polsko už tak začalo nakupovat americkými sionisty těžený břidlicový plyn, který je 3x dražší, než ten ruský zemní. A Poláci řvou a pláčou, že vláda zdražuje plyn a bude to dražší a dražší. Plynová krize. O to více sionisté straší Poláky Ruskem, aby o to více zbraní proti Rusku nakupovali. Krize.

Plán Superkrize jako konceptuálního nástroje řízení podrobněji vysvětlují ve své nové knize, tam se dozvíte více, ale pokus o státní převrat ve Venezuele odhaluje, jak moc je tento plán pro sionisty důležitý. Superkrize nemůže fungovat, pokud ji bude nějaká Venezuela sabotovat tím, že bude na světových trzích beztrestně a svévolně nabízet ultra lacinou ropu, když přitom sionističtí globalčiky se snaží bílého góje navlíknout do ženských šatů, přešít mu jeho pohlaví, místo zbraně mu dát do ruky chytrý telefon, zdebilizovat a transgenderovat jeho děti a donutit ho, aby kupoval drahé zboží, drahou elektřinu, drahou vodu, ale protože na to nebude mít peníze, aby si na to celý život půjčoval u nosatých bankéřů, sionistů, A kdo dluží, ten musí poslouchat. Ten není svobodný. Superkrize je tak plánem satanské synagogy na zotročení celého světa, primárně však bílého muže. Když sionista neví už kudy kam, vezme měšec a předá ho hrdlořezovi, aby odstranil nepohodlného pána, co mu kazí nejen v Jižní Americe, ale celosvětově, celý koncept Superkrize.

Aktualizace z Venezuely

Podle německého serveru Focus už Venezuela s USA diplomatické styky přerušila, američtí diplomaté musí Venezuelu opustit do 72 hodin. Situace tak podle všeho eskaluje a v zemi se schyluje k dalším nepokojům, které mohou přerůst v občanskou válku, kde jednu ze stran konfliktu budou dozajista a určitě financovat Spojené státy.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-spojene-staty-pred-nekolika-hodinami-provedly-ve-venezuele-pokus-o-statni-prevrat-ten-byl-potlacen-americky-viceprezident-po-nezdarenem-puci-vletel-na-twitter-a-jmenem-americke-vlady-oznacil/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLžou více než Rudé Právo tisklo   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:46:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá AfD chválí Heydricha za „chytrou politiku” v Protektorátu Čechy a Morava hlásá titulek na Novinkách.cz.

Jak již bývá v dnešním „demokratickém“, „svobodném“, „nezávislém“ „tisku“ stále častějším zvykem, jde o sprostou manipulaci a bezostyšné lhaní. Presstituti v akci. „Novinařina“ na úrovni protektorátního Emanuela Moravce. Nebo níže.

V samotném článku se dočte pozorný čtenář několik věcí.

Zaprvé, článek reaguje na „tajnou zprávu, která unikla na veřejnost“. Jistě jen čistě náhodou unikla na veřejnost „tajná“ zpráva o výsledcích pronásledování opozice a sběru špíny na AfD ze strany dnešní německé, samozřejmě demokratické Stasi. Ehm, vlastně „Spolkového úřadu na ochranu ústavy“. Říšský vrchní komisariát pro čistotu názorů.

Oblíbená metoda špinění opozice ze strany nedemokratických režimů, ať již otevřeně totalitních nebo soft-totalitních či neo-totalitních, nazývejme to jakkoli. Sepíše se tajná zpráva tajné policie, plná ničím nepodložených blábolů a drbů, a ta se tajnými kanály tajné policie dostane do rukou agentů tajné policie v médiích a následně se dostane na veřejnost. Údajně, prý, možná, snad, údajně, údajně, údajně, údajně, ÚDAJNĚ... Nebo tajná policie použije svoje tajné agenty v médiích a ti se odvolají na „důvěryhodné“ zdroje. Případně „nejmenovaný zdroj“ – to musí být ten nejinformovanější člověk na celé planetě, protože na něj se presstituti odvolávají ještě častěji než na člověka jménem „odborníci“ nebo „experti“. A někdy je z toho válka a více než jeden a půl milionu mrtvých. Jako v případě zaručených informací o zbraních hromadného ničení v Iráku. Nejmenované zdroje, zaručené zprávy, statisíce bezejmenných mrtvých.

Je nicméně roztomilé vědět, že v dnešním Německu – a nedělejme si iluze: na celém „demokratickém“ Západě – je tajná policie používána k fízlování a špiclování opozice. „Demokracie“ v praxi. Fízlování ve jménu „demokracie“, totalita ve jménu „svobody“.

A co se dočte pozorný čtenář v článku dále? Dočte se, že tajná policie Německa zjistila, stejně jako kdokoli, kdo sleduje veřejné informace na internetu, že jeden z představitelů AfD prohlásil, že nacismus byl skvrnou na jinak úspěšných německých dějinách. Na rozdíl od našich Herr manů ze strany lidové (Der National Colaborantische Partei) nijak nehoruji pro omluvy sudeťákům, kteří se objektivně dopustili vlastizrady a nebýt po válce snaha o uklidnění situace, mohli být v drtivé většině jeden vedle druhého souzeni namísto pouhého odsunu. (Ti sudetští Němci, kteří nebyli aktivními nacisty, dostali po válce na vybranou, zda chtějí zůstat nebo odejít do Německa. Nešlo tedy o žádné uplatnění principu kolektivní viny.) Nejsem žádný zastánce nacistů. Ale to, že nacismus je pouhou epizodou na německých dějinách, epizodou černou, tragickou a ostudnou – ale jen epizodou a ne jediným obsahem německých dějin, to je prostě fakt. Vyvraždění Slavníkovců také není jediný obsah českých dějin.

Dále se čtenář v neo-bolševické propagandě na Novinkách dočte, že jiný představitel označil památník hanby (německého nacismu, té černé skvrny německé historie) na uctění obětí holokaustu za památník hanby. Což má zřejmě „dokazovat“, že AfD schvaluje holokaust a že členové AfD mají všichni do jednoho doma ve skříních uniformy SS a plechovky s Zyklon B. Já si osobně také myslím, že jde o památník hanby. Já tedy nechápu, jak může multikulturalisty a režimní posluhovače pohoršovat označení pomníku hanby za pomník hanby. Asi si myslí, že to bylo postaveno na oslavu plynových komor. Nechápu. Prostě nechápu. Vždyť se nad tím zamyslete – to je přeci památník hanby za spáchání holokaustu a nic jiného. Ale možná Vás ten výrok také donedávna podprahově pohoršoval. „A vo tom to je!“

A vrchol všeho – tajná policie, navazujíc na skvělou tradici tajného fízla Bretschneidera z Osudů dobrého vojáka Švejka, zjistila, že existuje jeden člen AfD, který se pochvalně na Facebooku vyjádřil o Heydrichovi. No páni! Roky sledování, fízlování tisíců a tisíců slušných lidí, čtení mailů, odposlouchávání telefonů – a stálo to za to! „Sraly na něj mouchy“, vydání druhé.

Myslíte, že mezi členy CDU není žádný idiot, který by na facebooku nebo v diskusi pod nějakým článkem napsal nějakou podobnou pitomost? Myslíte, že podobných idiotů by nenašla tajná policie mraky i mezi členy CSU, SPD, Zelení, TOP09, KDU-ČSL, ODS, Piráti, STAN, KSČM, ANO, FPD, ABC, XYZ, BFLMPSVZ nebo jakékoli jiné strany? Ale co – účel světí prostředky. Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Na základě nějakého stupidního výroku bude AfD fízlována a špiclována ještě více než doposud, jak nás ujišťují Novinky. A to pokud ten výrok vůbec existuje, protože Novinky výrok neuvádí. Necitují, jen tvrdí, že dotyčný blb, možná zaměstnanec německé tajné policie neo-Stasi, chválil chytrou politiku Heydricha. V čem – to Novinky neuvádí. Mimochodem Heydrich nebyl hloupý, byl velice chytrý a o to nebezpečnější. Heydrich byl možná nejnebezpečnější ze všech pohlavárů Třetí říše. To on zorganizoval holokaust. To on dal vyvražďování Židů a Slovanů ten efektivní, průmyslový, masový ráz.

Novinky ale neuvádí, co přesně dotyčný člen AfD napsal. V jakém kontextu. Jak zněla celá jeho úvaha. Ale i kdyby – napsat o někom, že jeho politika byla chytrá, to není trestný čin. Je to myšlenka. Je to hodnocení historické události, historické osobnosti. Toto hodnocení, tato myšlenka o historii může být sama o sobě chytrá nebo hloupá, vkusná či nevkusná nebo třeba i odporná. Ale je to jen myšlenka, názor. Ne trestný čin. Dokud myslet není trestné, není trestné ani myslet třeba i pitomě. Jakmile bude trestné myslet nějak, pitomě podle názoru někoho, nějakého „certifikovaného určovače pitomosti“, pak bude trestné vůbec jakkoli myslet a dovolené bude pouze opakovat fráze stranických příruček ze „svobodných médií“.

A titulek článku? „Německá AfD chválí Heydricha“. To je jako najít člena CDU, který zabil souseda, a publikovat o případu článek s titulkem „Německá CDU vyvražďuje slušné lidi“. Tajná policie vyšťourala jednoho člověka, který možná, MOŽNÁ řekl něco pitomého o hodnocení Heydricha a je z toho osočování celé politické strany. FAKE NEWS. Trestný čin pomluvy.

§ 184

Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.


Pod článek se presstitut, který ho sesmolil, ani nechtěl podepsat. Je to velké plus. Ukazuje to, že jeho morální profil není na samotném dně bahna. Stydí se. A má proč. A tak se pod článek podepsal „Novinky, ČTK“. Platí stejná pravidla pro všechny? Mohou i lidé, kteří ještě mají mozek a svědomí psát třeba na facebooku nebo na diskusích na novinky.cz také pod profilem třeba „XYZ“, bez adresy, bez profilové fotky, bez skutečného jména, jen tak – třeba „krimigrantům musí být zabráněno ve vstupu do Evropy za každou cenu“ a podpis „XYZ“ nebo „ABCD“ nebo něco podobně „konkrétního“. Že to nejde? A jaktože propagandisté, lháři, manipulátoři, ti všichni dnešní moderní politruci, ti dnešní, multikulturní Jasánkové a Troníci dnešní doby svoje prolhané „články“ píší tak často jako anonymové? A jaktože za svoje lhaní nemají nikdy ban, jako mají tak často normální slušní lidé v diskusích pod články ve „svobodných médiích“ a na facebooku?

Ach ano, některá zvířata jsou si rovnější... Třeba prasata.

Michal Brand

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/01/7810-lzou-vice-nez-rude-pravo-tisklo.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč chci vystoupit z Evropské unie   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:40:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie byla krásná vize, slibující bezpečnost, toleranci, jednotu, rovnost a spolupráci. Základním předpokladem byla lákavá myšlenka, že všichni členové si budou rovni. Současnost však vypadá zcela jinak.

Veřejně prohlásit, že Evropská unie není oním slibovaným skororájem na zemi je většinou provázeno posměšným logickým argumentováním, co by mělo být náhradou.

Nic, stačilo by vrátit se před podpis Lisabonské smlouvy, být nadále členem NATO a Schengenského prostoru. Naše společnost takto fungovala bez nejrůznějších absurdních omezení, diktovaných z Bruselu, a že by tehdy bylo hůře než dnes, se tvrdit rozhodně nedá.

Ostatně v tomto režimu zcela bez problémů s EU kooperuje třeba Norsko, které má garantovaný přístup na evropské trhy a na druhou stranu si ale velmi úspěšně hájí vlastní ekonomické zájmy, kdy jednoduše některé zákony, hraničící se zdravým rozumem prostě odmítlo.

Faktem je, že Norsko je pro EU jedním ze strategických dodavatelů energetických surovin a proto s ním unie nakládá v rukavičkách. Zde se ukazuje, jak fakticky EU funguje, kdo je důležitý a kdo pouze potřebný. ČR je pouze potřebná jako základna levné manuální práce a jako země, ze které se odsávají nedaněné peníze.

Funguje to jednoduše. Například v automobilovém průmyslu je export peněz velmi jednoduchý. U nás si pronajmete výrobní halu, dělníci dostávají třetinovou odměnu, co za stejnou práci dostávají němečtí pracovníci. Pro našeho výrobce automobilů dodáváte třeba kabelový svazek. U nás koupíte kabely a většinu konektorů, některé ovšem dovezete ze své mateřské firmy za absurdní částku, čímž u nás snížíte výsledný zisk a peníze putují, kam potřebujete. Vše je čisté a legální.

Tento model je aplikován u všech korporací a odhadnout, kolik nás to ročně stojí je velmi složité.

Zavést však daňové opatření, které by tomuto druhu švindlování zabránilo, není nic jednoduchého. Ne, že by nešlo realizovat, vše však musí být v souladu s právem EU. Právo EU však nevytváříme u nás. Vzniká úplně jinde a kvůli úplně někomu jinému. Opět jsme pouze potřební.

Není čas přestat být potřebným, postavit se na vlastní nohy, začít používat vlastní rozum a naši zemi si řídit bez účelných a nesmyslných zákonů diktovaných z Německa a Francie?

Jediná cesta je vystoupení z EU prostřednictvím referenda našich občanů. Každý, kdo má občanku je naším státem prohlášen za svéprávného, ale naši současní politici nás za svéprávné evidentně nepovažují, protože o referendu o vystoupení nechtějí plošně ani slyšet.

Je čas, zvolit si politiky – naše zástupce – nové, kteří nám, obyčejným občanům, budou naslouchat a nebudou si hrát na bohy, kterými rozhodně nejsou, i kdyby rozdali miliony koblih a oranžových růží.

Je čas na změnu, je čas vystoupit z EU.

Autor: Marek Hurt

Zdroj: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697661
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBude válka? Pentagon se chystá k útoku proti všem. Ale největším nepřítelem je údajně Rusko   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:30:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Loni na podzim Bílý dům zveřejnil americkou Národní kybernetickou strategii, obratem podepsanou prezidentem Donaldem Trumpem.

Nadšení z dokumentu zřejmě byli jestřábi i Demokratická strana. Prvně jmenovaní proto, že strategie obsahuje nové prvky jasně naznačující expanzivní choutky. Demokraté pak mohou být potěšení obnoveným zájmem Trumpovy vlády o kyberprostor, jelikož prezident Trump bezprostředně po svém zvolení post koordinátora kyberbezpečnosti Bílého domu zrušil a zásadním způsobem omezil i výdaje určené na tuto oblast. Nyní však Trump zdá se obrátil, jak silně naznačují mnohé shody čtyřicetistránkového dokumentu se staršími podobnými dokumenty z Obamovy éry.

Pryč s Kasperskym

Ministryně vnitřní americké bezpečnosti Kirstjen Nielsenová se v prohlášení nechala slyšet, že „tato Národní kybernetická strategie, první podobný dokument za patnáct let – jasně deklaruje odhodlání vlády spolupracovat se soukromým sektorem v boji proti hrozbám naší kybernetické bezpečnosti i zajištění nepostradatelné infrastruktury.“

Ve své tiskovém prohlášení pokračovala: „Co se týče zajištění federálních sítí, plně využíváme svých pravomocí, abychom se ujistli, že orgány aktualizují své systémy, posilují bezpečnost své elektronické komunikace a odstranily ze svých systémů antivirový program Kaspersky.“

Lze tuto zmínku o ruské společnosti odbýt jako pouhou náhodu? Samozřejmě nikoliv. I z letmého prostudování strategie je zjevné, že Rusko bylo označeno za agresivního protivníka Spojených států a Washington je připraven vůči němu zaujmout tvrdý postoj.

O lecčems svědčí i to, že jen několik dní před zveřejněním dokumentu byla vydána také aktualizovaná podoba kybernetické strategie amerického ministerstva zahraničí, podle níž by měl Pentagon do jisté míry spolupracovat s Trumpovou vládou.

Největší nepřítel

Jejich sdílený zájem je zřejmý i z porovnání formulace resumé obou dokumentů. Shrnutí strategie Pentagonu zní ve stručnosti následovně:

„Naše země dlouhodobě strategicky soupeří s Čínou a Ruskem. Tyto země rozšířily záběr tohoto soupeření vytrvalými kampaněmi ve i prostřednictvím kyberprostoru, jež představují dlouhodobé strategické riziko pro naši zemi i naše spojence a partnery. Čína postupně rozrušuje americkou vojenskou i hospodářskou převahu dlouhodobým získáváním citlivých informací z amerických institucí veřejného i soukromého sektoru. Rusko zase využívá kybernetickým prostředím umožněných kroků k ovlivňování našich obyvatel a zásahům do našich demokratických procedur. I další státy jako Severní Korea a Írán podnikají nekalé kybernetické aktivity s cílem poškodit americké občany i americké zájmy. Rozsah i tempo zlovolné kyberaktivity v celosvětovém měřítku i nadále roste. Kvůli stále se zvyšující závislosti Spojených států na kyberprostorových nástrojích pro téměř všechny základní civilní i vojenské funkce se jedná o naléhavé a pro náš národ nepřijatelné riziko.“

V úvodu k Americké národní kybernetické strategii pak stojí:

„Rusko, Írán a Severní Korea podnikají bezohledné kybernetické útoky, které poškozují americké obchodní zájmy doma i za hranicemi, naše spojence a partnery… Čína se za pomoci kybernetických nástrojů dopouští hospodářské špionáže a krádeží intelektuálního vlastnictví v hodnotě bilionů dolarů… Vláda si je vědoma pokračujícího soupeření Spojených států proti strategickým konkurentům, ‚darebáckým‘ státům i teroristickým a zločineckým sítím. Rusko, Čína, Írán i Severní Korea využívají kyberprostor jako nástroj proti USA a jejich spojencům a partnerům… Tito protivníci využívají kybernetické nástroje k oslabení naší ekonomiky i demokracie, kradou naše intelektuální vlastnictví a zasévají nedůvěru v naše demokratické procesy. Jsme zranitelní vůči útokům na naši kriticky důležitou infrastrukturu v čase míru a zvyšuje se také riziko, že tyto země podniknou kybernetické útoky proti Spojeným státům v průběhu krize, jež ve válku nepřeroste. Tito protivníci neustále přicházejí s novými a účinnějšími zbraněmi kybernetické války.“

Rusko tak bylo nejvyššími vládními úřady označeno za nepřítele USA.

Bude válka?

Aby účinně čelili těmto skutečným i domnělým hrozbám, plánují se američtí předáci vydat cestou rizikového managementu zavádění nových informačních technologií, stanovení priorit podnikatelských záměrů či alokace veřejných prostředků soukromým subjektům na poli kybernetické bezpečnosti.

Na stránkách 9 a 10 dokumentu narazíme dva odstavce, které hovoří o globální kyberbezpečnosti námořní přepravy a vesmírného prostoru. A protože volný a neomezovaný přístup k námořním trasám, vzdušnému prostoru i na oběžnou dráhu úzce souvisejí a americkou národní i hospodářskou bezpečností, je zachování americké kontroly nad těmito oblastmi a využití nejrůznějších technických prostředků – od lodí až k satelitním systémům budoucnosti – označeno za jednu z priorit.

Mezi vyjmenovanými cíli nalezneme mj. vylepšené elektronické sledování, jež zpravodajským agenturám umožní dohlížet na datové toky, ustavení nových pravomocí vyšetřovacích i trestněprávních orgánů, rozvoj nových metod stíhání jednotlivců mimo americké území (tj. občanů cizích zemí) i další proaktivní opatření:

„K předcházení, reakci a zabraňování škodlivým kybernetickým aktivitám, namířeným proti Spojeným státům musejí být k dispozici všechny dostupné nástroje státní moci. Tím se myslí mj. prostředky diplomatické, informační, vojenské (kyber i kinetické), finanční, zpravodajské, veřejného označení pachatele (public attribution) nebo prosazování práva.“

Jinými slovy tak bude od nynějška oficiálně možné odpovídat na kybernetické útoky sankcemi, koordinovanou kampaní v kontrolovaných médiích nebo odpálením řízených střel.

Pentagon se chystá

Trumpův Poradce pro národní bezpečnost Spojených států amerických John Bolton na tiskové konferenci ve Washingtonu výslovně uvedl, že Bílý dům „posvětil ofenzivní kybernetické operace… ne proto, že bychom snad chtěli zvýšit jejich počty, ale abychom vytvořili odstrašující struktury, jež našim protivníkům dají jasně najevo, že cena jejich operací s cílem nám uškodit bude vyšší, než jsou ochotní snést.“

Spojené státy se však při geopolitickém (a vojenském) zastrašování velmi často uchylují k zásahům do vnitřních záležitostí cizích zemí, včetně organizace krvavých převratů a nepokrytých intervencí pod chatrnými záminkami (na mysli mi okamžitě vytanulo Haiti v roce 1993), což je typicky americký přístup k ochraně své hegemonie.

Přenesení těchto taktických metod do kyberprostoru bude zřejmě znamenat, že se ze strany Pentagonu musíme připravit na hojné DDoS útoky, využívání spyware i malware či nejrůznější metody útoků proti zranitelným „nepřátelským“ stránkám (což může znamenat cokoliv od serverů bank či mobilních operátorů přes databáze vlastněné soukromými občany, produkční infrastrukturu až po systémy zajišťující základní sociální služby). Není vyloučeno, že některé země s dostatečnými zkušenostmi v oblasti kyberbezpečnosti se těmto útokům dokáží ubránit, mnohem pravděpodobnější se však jeví, že přinejmenším některé státy je účinně a bezbolestně odrazit nezvládnou.

Zelená kyberútokům

Zmíněna je dokonce i „kinetická“ reakce, tedy výlučné hájemství armády. Proto citujeme výňatek ze strategie amerického ministerstva obrany.

Dokument z dílny Pentagonu jasně popisuje zavádění této strategie do praxe.

„Náš strategický přístup spočívá ve vzájemně se podporujících postupech k vytvoření efektivnější síly: bojovat a odstrašovat v kyberprostoru; budovat spojenectví a partnerství; reformovat ministerstvo; a pečovat o své talenty“.

Už první položka jasně svědčí o těchto agresivních vojenských záměrech:

„Hodláme se soustředit na vytváření kapacit, jež velitelům Společných sil (Joint Forces) poskytnou co největší škálovatelnost, přizpůsobitelnost a rozmanitost pro maximální flexibilitu. Společné síly budou při ochraně a prosazování amerických zájmů schopny využívat kyberoperací na všech úrovních konfliktu, od každodenních operací až po válečné střetnutí.“

Zjednodušíme-li to, tak americká branná moc doslova dává zelenou kyberútokům a podobným operacím po celém světě. Klidně zapomeňte na jakékoliv formální vyhlášení války, což je v americkém systému velice složitý počin. Už dlouhá léta ostatně platí, že američtí vojáci se do konfliktů v cizích zemích zapojují v rámci operací, jež oficiální kritéria války ani stabilizační operace rozhodně nesplňují. Amerika si ale mnohdy s právními omezeními hlavu příliš neláme, a jelikož žádná obecně uznávaná definice „zlovolných aktů v kyberprostoru“ neexistuje, a uvedené označení tak snadno lze „přilípnout“ na cokoliv a kohokoliv, může tento krok vytvořit v kruzích amerického vojenského a politického establishmentu stát dost znepokojivý precedent.

Co víc, ze strany Washingtonu se jedná o jasný signál záměru uplatňovat nátlak i prostřednictvím mezinárodních organizací, v prvé řadě OSN. Protože OSN tradičně slouží jako platforma pro diskuse o regulacích kyberprostoru a Spojené státy zjevně tahají za kratší konec celé řady jednání o národní jurisdikci, suverenitě a zodpovědnosti na vrcholné úrovni, snaží se teď Washington podle všeho pomstít. Proto se uchyluje k nařčením a metodám preventivní diplomacie (tj. výhrůžky a vydírání – osvědčené to metody americké zahraniční politiky).

Bude horko

Není tak náhoda, že web Global Security se zaměřil na jeden z bodů strategie, kde stojí: „Prosazování amerického vlivu: Národní kyberstrategie dlouhodobě zachová otevřenost internetu [sic], která posiluje a podporuje americké zájmy“.

Jak by ale otevřenost internetu mohla americkým zájmům prospívat? Samozřejmě jen v případě, že Američané určují pravidla hry v kyberprostoru, podobně jako tomu je u regulace mezinárodního obchodu s americkou kontrolou bankovních transakcí, burz a dalších nástrojů globalizované ekonomiky. Pokud si snad některá země troufne vzpěčovat se pokynům z Washingtonu, rychle se stává černou ovcí globální obce a terčem nařčení ze záludného chování. Neochota přijmout americké standardy se de facto bude chápat jako akt války proti americkým občanům prostředky, vedené jinými prostředky. Takové prohlášení má proto podobnou váhu jako slova prezidenta Bushe po útocích 11. září, kdy jasně řekl, že „kdo není s námi, je proti nám“.

A tak mohou nepodložená obvinění o vměšování ruských hackerů do amerických prezidentských voleb nebo čínské průmyslové špionáži v amerických společnostech v blízké budoucnosti působit v porovnání s tím, do čeho se Washington dnes zřejmě vrhá, jako selanka a mnoho povyku pro nic.

Autor: Leonid Savin

Zdroj: deliandiver.org
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJako kůzlata: V Rakousku jen od začátku roku již pátá zavražděná imigrantem!   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:26:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl – podle svých slov – už má dost. Série vraždění žen imigranty v Rakousku nebere konce. Jen od začátku roku již pátá žena zavražděna imigrantem! Poslední mord se odehrál toto pondělí před očima zákazníků na parkovišti supermarketu v Rakouském Tullnu.

36-letý makedonský Albánec Xhemajl M. si tu počíhal na svou bývalou ženu matku jejich 2 dětí, a po krátké roztržce ji zuřivě zabil nejméně dvěma bodnými ranami dýkou do krku. Pár byl rozveden, a exmanžel měl zákaz se exmanželce a dětem přibližovat. U výslechu bez projevu lítosti prohlásil, že ženu chtěl zabít. Na internetu lze dohledat jeho fotku s islámistickým pozdravem ISIS – zdviženým pravým ukazováčkem.

V zaimigrovaném Rakousku páchají imigranti přibližně polivinu trestných činů, což je ve vztahu k jejich počtu v zemi markantně vysoká zločinnost v porovnání s místním obyvatelstvem. Tím, že média doposud (za minulé socanské vlády) nebyla ochotná o imigrantské zločinnosti psát, ji svým dílem imigrantům tolerovala a legitimizovala, na čež doplácejí ti nejzranitelnější – oběti imigrantské kriminality, kterými jsou převážně mladé ženy. Český mainstream si hrdě vykračuje tímže směrem s tímže puncem spoluviny...

Na dnes dopoledene svolala k násilí na ženách, jehož vrcholem je již letošních 5 zavražděných žen imigranty, místopředsedkyně dolní komory parlamentu (Nationalrat) Doris Buresová expertní schůzku. Závěry schůzky byly prezentovány na navazující hodinové tiskovce - na video se můžete podívat na odkazu níže.

Na předchozím odkaze na video, se můžete zas podívat na pondělní rozhovor s ministrem vnitra Kicklem, který hodlá situaci řešit odebíráním azylu a deportacemi, klade však také otazník nad předchozí imigrační a integrační politikou socanské vlády, zda nebyla poněkud založena na multikulti fantaziích a blouznění, a zda nebyla příliš v defenzívě, když se jim pak vymkla z rukou.

Zdroj: https://www.krone.at/1848314
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndie nebude udělovat občanství muslimským imigrantům!   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:25:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulou středu dolní komora indického parlamentu schválila návrh novely zákona o občanství, které se má napříště udělovat pouze nemuslimům. Návrh pochází z dílny vládní patriotistické strany Bharatiya Janata Party BJP, v čele s premiérem Narendra Modim, a musí ještě projít horní komorou parlamentu.

Zákon cílí zejména na 30-milionový severovýchodní indický stát Assam na hranici z Bangladéší, ve kterém žije na 4 miliony ilegálů z Bangladéše, Pákistánu a Afghánistánu. Podle nového zákona by tak měli být legalizováni jen hinduisté, džajnisté, sikhové a křesťané, zatímco muslimové by měli být deportováni. Ti již pořádají proti cizinecké politice vlastenecké strany BJP protestní demonstrace. Strana má ovšem ve své imigrační politice podporu původního obyvatelstva, a vpodstatě díky ní vyhrála volby, a i vstříc příštím volbám jde s rezolutními protiimigračními postoji. Ve zdůvodnění zákona se uvádí, že nemuslimští imigranti nemají kam jít, kdežto muslimští se mohou odebrat do spousty jiných zemí.

Protiimigrační politika se tak na rozdíl od pár globalistických extrémistů na vysokých postech stává demokratickou vůlí, ba revoltou světové veřejnosti.

Zdroj: https://theowp.org/indias-lower-house-passes-citizenship-bill-that-excludes-muslims/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOBSE odhalila techniku ukrajinských vojáků u linie dotyku na Donbasu   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:21:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpilotní letoun Speciální monitorovací mise OBSE odhalil obrněné transportéry a jinou techniku ukrajinských vojáků v řadě oblastí u linie dotyku na Donbasu, informovali Sputnik v tiskové službě mise.

„Bezpilotní letoun s dlouhým doletem zachytil jeden obrněný bojový transportér neznámého typu nedaleko obce Troickoe (pod kontrolou ukrajinských vojáků — red.)," informovala tisková služba.

Obrněná technika také byla zachycena poblíž linie dotyku v oblastech pod kontrolou Kyjeva.

Speciální monitorovací mise OBSE upřesnila, že během kontroly oblastí, které nejsou pod kontrolou Kyjeva, byl odhalen jeden obrněný transportér a jeden průzkumný obrněnec v Luhansku.

Na Donbasu zůstává situace nadále nestabilní. Obě strany konfliktu se navzájem obviňují z ostřelování a ze znemožňování nalezení řešení krize.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k7Cw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslanci odhalili tajemství velkých společností   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:19:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velké společnosti skoro ve všech zemích Evropské unie neplatí daně v plné výši, píše Suddeutsche Zeitung s odkazem na výsledky studie, kterou uskutečnila frakce Zelených v Evropském parlamentu.

Článek poukazuje na obrovský nesoulad mezi oficiálně stanovenými daněmi a částkami, které byly skutečně zaplacené mezinárodními společnostmi.

První místo podle těchto rozdílů obsadilo Lucembursko. V této zemi byla v letech 2011-2015 oficiální sazba na daně 29 %, ale velké společnosti ve skutečnosti platily pouze 2 %.

Daňové sazby na Maltě, v Rakousku, Nizozemsku a ve Francii jsou o polovinu nižší. V Německu je sazba na daně asi 30 %, ale odpočty velkých společností tvoří asi jen 20 %, poznamenává Deutsche Welle.

Pouze v Bulharsku autoři studie nezaznamenali nesrovnalosti mezi určenými a skutečně zaplacenými daněmi.

Expert z frakce Zelených v Evropském parlamentu pro finanční politiku Sven Gigold vyzval k větší průzračnosti daňových postupů, které používají nadnárodní společnosti.

„Evropská komise předložila dobrý návrh na zajištění průzračnosti daní ve velkých společnostech. Nyní se německý ministr financí Olaf Scholz musí vzdát taktiky blokády a vystoupit v Radě EU na podporu daňové průzračnosti," řekl Gigold v rozhovoru pro Suddeutsche Zeitung.

Zdroj: Suddeutsche Zeitung

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNizozemsko se snaží zatajit informace ve vyšetřování havárie MH17, oznámilo MZV RF   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:17:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nizozemské úřady se snaží zatajit informace ve vyšetřování katastrofy MH17, k níž došlo na Donbasu. Údajně se jedná o informace, které nepotvrzují jejich verzi toho, co se stalo. Oznámila to mluvčí ruského ministerstva zahraničí, Maria Zacharovová.

„Nejsme náhodou svědky toho, jak se nizozemské úřady snaží utajit vše, co nepodporuje oficiální verzi havárie MH17?" Tímto způsobem okomentovala Zacharovová rozhodnutí nejvyššího soudního orgánu země, Státní rady.

Státní rada dříve souhlasila s tím, aby nebyl veřejnosti poskytován přístup k záznamům schůzí kabinetu ohledně dané katastrofy, stejně jako setkání s odborníky, kteří pracovali na místě činu, jak požadovali novináři.

Dopravní Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, který směřoval z Amsterdamu do Kuala Lumpur (let MH17), se zřítil dne 17. července roku 2014 v Doněcké oblasti. Všech 298 lidí na jeho palubě zahynulo. Obě strany vnitroukrajinského konfliktu vinu na této tragédii popírají.

Později mezinárodní vyšetřovací skupina (JIT), která pod vedením generálního prokurátora Nizozemska bez účasti Ruské federace vyšetřuje okolnosti havárie, oznámila průběžné výsledky. Vyšetřování potvrzuje, že byl daný boeing sestřelen pomocí protiletadlového komplexu Buk, který patřil k 53. protiletadlové raketové brigádě z Kursku. Vyšetřovatelům však nedokázali odpovědět, kdy a jakému soudu budou předneseny výsledky vyšetřování. Podle zástupce generálního prokurátora, Nikolaje Vinničenka, ruská strana nepředala Nizozemcům jen údaje o ruském radaru, ale také dokumentaci, která svědčí o tom, že systém Buk, jenž setřelil daný boeing, patřil Ukrajině. Tyto informace však vyšetřovatelé ignorovali.

Ministerstvo zahraničí RF prohlásilo, že obvinění JIT z ruské účasti na havárii malajsijského Boeingu nejsou podložená, vzbuzují politovánía a že vyšetřování je předpojaté a jednostranné. Ruský prezident Vladimir Putin později poznamenal, že Rusko nepřipouštějí k vyšetřování letecké katastrofy na východě Ukrajiny a že Moskva může uznat výsledky vyšetřování, až když se ho plnoprávně zúčastní. Všechny rakety, jejichž motor ukázala holandská komise, jež vyšetřuje zřícení malajsijského letadla MH17 na východě Ukrajiny, byly dány do šrotu po roce 2011, sdělilo ruské ministerstvo obrany. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov několikrát uvedl, že Rusko obvinění z účasti na havárii malajsijského Boeingu kategoricky popírá.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k7Cr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela zastavuje diplomatické vztahy s USA po pokusu o převrat, prohlásil Maduro   
Pridal tk Čtvrtek 24 leden 2019 - 05:14:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Prezident Venezuely Nicolas Maduro v Caracasu prohlásil, že zastavuje diplomatické vztahy se Spojenými státy. Dal americkým diplomatům 72 hodin, aby opustili zemi poté, co Donald Trump uznal opozičního lídra za přechodného prezidenta země.

Maduro tento krok ohlásil před velkým jásajícím davem jeho podporovatelů z balkonu prezidentského paláce v Caracasu krátce poté, co se USA a několik zemí jižní Ameriky rozhodly uznat lídra opozice Juana Guaidoa za venezuelského přechodného prezidenta.

Americký prezident Donald Trump se předtím postavil na stranu Guaida, který se ve středu prohlásil za prezidenta země a jako takového ho Trump "uznal". Madurova vláda byla naopak americkým prezidentem popsána jako "nelegitimní režim".

Zdroj: https://sptnkne.ws/k785

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2243 sec,0.0538 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,680kB