Pondělí 28 leden 2019
Gustáv Husák by 17. listopadu 1989 na mlátičky Macrona jenom zíral! A naše demokratické komando mlčí!   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 20:46:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokracie jak vystřižená ze žurnálu západní propagandy: to jsme vážně chtěli?

Nepřetržitě omílané záběry, jak studenti 17.listopadu 1989 pózují proti policajtům za vášnivého komentu a adorace Česká televize s nenávistí ke komunistovi Ondráčkovi, zatímco na druhé straně střelba do lidí, utrhané ruce, či vystřílené oči v humánní demokratické Francii - našem vzoru. Není to zvrácené?

Rodrigues, jehož na facebooku sleduje 50.000 lidí, před střetem s policií živě přenášel pomocí sociální sítě protest v Paříži. V nemocnici byl uveden do umělého spánku. Řekl, že ho zasáhla i další kontroverzní zbraň pořádkové policie - u nohy mu navíc vybuchl speciální zásahový granát.

Takže má vystřelené oko, protože natáčel v přímém přenosu Macronovu francouzskou demokratickou policii?

A Macron ukrytý v kalhotkách babičky Macronové hrozí krvavou pomstou Venezuele...


A za halasného pokřiku našich mainstreamových médií, že stále méně žlutých vest protestuje, aniž doloží: protože se bojí, že je Macron jako prezident nechá zastřelit. Přitom prezident Macron patří do okruhu teroristů v čele s USA, kteří připravují krvavý puč ve Venezuele.

A všimli jste si opět "mohutného ticha" našeho demoktratického komanda v čele s Čt?


A občané České republiky žasnou, co se nám v přímém přenosu předvádí. Ne, tento hnůj zde vážně nechceme. Zde je (zatím) ještě civilizace! I když: při pohledu na naše "demokratické komando" už i zde začínají pochybnosti...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2226-gustav-husak-by-17-listopadu-1989-na-mlaticky-macrona-jenom-ziral-a-nase-demokraticke-komando-mlci

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa koho to na Ukrajině štve Petříček proti Rusku?   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 17:44:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí ČR Petříček je na Ukrajině a jeho prvním hostitelem byl jeho rezortní ukrajinský kolega Klimkin. A aby byl postoj a směřování obou těchto mužú pro světovou veřejnost dostatečně jasný a výmluvný, nejednali na Ukrajinském ministerstvu zahraničí, ale na MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS OF UKRAINE, jak prokázal velkými písmeny vyvedený text umístěný na pozadí místnosti, ve které oba ministři tiskovou konferenci uspořádali. Nu a ideově po anglosasku se oba ministři na zmíněné konferenci též vyjadřovali. Klimkin ocenil Petříčkem „naprosto jasný“ oficiální český postoj podporující sankce EU proti Rusku a odsouzení ruské agrese Krymu, k čemuž Petříček dodal, že ČR nebývale tvrdě odsuzuje hybridní válku, kterou Rusko proti Ukrajině na východě země vede. „Ukrajina musí bojovat současně na dvou frontách, proti ruské agresi a proti proruským povstalcům na východě, a druhou frontou je potřeba modernizovat Ukrajinu“, řekl Petříček.

Mluvil i o pomoci, kterou ČR Ukrajině poskytuje. Ukrajinu označil za klíčovou zemi východního partnerství (zřejmě proto, že představuje nejvýhodnější nástupnické území pro útok proti Rusku-pozn.LM), s kterou už sice nemá společné hranice, ale nicméně ji i tak vnímá jako svého souseda.
Nejmilovanějšího ze všech sousedů, které má, tlačí se mi do pera, a to proto, protože je ze všech nejrusofobnější, stejně jako je sociální demokrat Petříček zřejmě nejrusofobnější ze všech ministrů české vlády. A člověk, který žlučovitě zlostné výpady tohoto člověka proti Rusku čte už po několikáté, se nemůže zbavit otázky, do jaké míry vyjadřují jeho protiruské výpady názor celé české vlády. Premiér Babiš se zatím k této otázce nevyjádřil, zato s podporou všeho, co Petříček v Kyjevu učinil a řekl, si pospíšil vyjádřit svůj plný souhlas Hamáček, předseda to ČSSD. Bývalé to strany českých pracujících lidí.

Inu i tak se bijí hřebíky do rakví.

Vždyťpropánakrále, pane Petříčku a pane Hamáčku, i Němec Günther Verheugen viděl, že to, co dnes Ukrajině z Kyjeva vládne, je čistokrevná vláda fašistů z masa a kostí. A vy Češi to nevidíte?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRok 2019 pohledem ČT rokem „pravdy a lásky“? Držte si klobouky, nejspíš pojedeme z kopce!   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 06:44:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě k novorčnímu přípitku na ČT. Na první pohled sympatický, v hezkém hávu, ale... Dle všeho do nás bude ČT horem dolem tlačit jedinou správnou pravdu a lásku. Dokladem budíž nekonečná „Palachiáda“ - která chybí jen na ČT Sport.

Ale k onomou novoročnímu přípitku/přání na ČT. Pravda a láska (ta jediná správná zajisté), malé děti na pozadí ostnatého drátu, Marta Kubišová...

„Vážení diváci, vstupujeme do roku, kdy oslavíme třicet let svobody,“otevřel úvodní řeč před přípitkem herec a moderátor Marek Eben, zatímco se za ním rozjasnil Pražský hrad.

„Třicet let úžasných výher, a někdy samozřejmě také proher,“ navázal sportovní komentátor Petr Vichnar.

„Výjimečných událostí, které formovaly naši zemi i náš vlastní život,“pokračovala Marcela Augustová ze zpravodajství ČT.

A co děti? Myslel někdo z vás na děti?

„dobrodružství, splněných přání a snů,“ navázalo mladé děvče, „kdy jsme se mohli svobodně rozletět do celého světa,“přidal se mladý chlapec, během jehož slov se v pozadí objevilo letadlo vzlétající nad ostnatým drátem, „i do říše her a fantazie,“dokončili spolu. Ke konci jejich promluvy začala hrát písnička Marty Kubišové „Ať mír dál zůstává s touto krajinou“.

„Třicet let svobodného ducha a vyjadřování se,“uvedl další gratulant, gentleman, vedle něhož byl záběr na skulpturu Kafkovy hlavy od Davida Černého.

„Třicet náročných, ale opravdu krásných let,“ pokračovala dáma na pozadí zámku Hluboká.

Na závěr se objevili ředitel ČT Petr Dvořák a zpěvačka Marta Kubišová.„Přejeme vám, aby pro každého z vás byl rok třicátého výročí sametové revoluce rokem úspěšným,“uvedl Dvořák.

Marta Kubišová pak doplnila: „A abychom i v novém roce neztráceli důvěru v pravdu a lásku ke všemu živému.“

Bývalý člen KSČ o pravdě a lásce

I když musím uznat, že se tentokrát ČT se svou (pro ni běžnou a do očí bijící) tendenčností držela lehce zpátky, stejně se neubránila. Ano, jde o rok třicetiletého výročí Sametové revoluce, ale nedokážu si představit, že nás budou masírovat (neplést s připomínáním historie) víc než obvykle v poslední dobou dělají.

Chápu, a je to logické, že přípitek pronáší ředitel České televize, ale, alespoň dle mého, chce-li nám sdělovat něco o pravdě a lásce, neměl by minimálně sám lhát. Třeba v roce 2011 totiž podle serveru Lidovky Dvořák lhal o svém členství v KSČ (jak příznačné):

„Když se čerstvě zvoleného generálního ředitele ČT moderátor večerních Událostí, komentářů Jakub Železný ve středu ptal na jeho ‚krátkou komunistickou minulost‘, Dvořák zareagoval: ‚Já bych jednak opravil tu komunistickou minulost. Já jsem nebyl členem KSČ, já jsem byl pouze kandidátem.

LN si ovšem vyžádaly údaje z Národního archivu, které odhalují něco jiného. Na evidenční kartě Petra Dvořáka stojí, že kandidátem se stal již v červnu 1987. A 20. září 1989 pak povýšil na člena strany. Číslo legitimace: 01926322.“


Jen pro pořádek, jeho členství v KSČ mu nevytýkám. Sám nemohu zodpovědně říci, jak bych se na místě druhého sám zachoval – nicméně vzhledem ke svým činům minulým bych měl pokoru ve svých slovech současných.

Autor: Tomáš Vyoral

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHerec Štěpánek se správně a zdravě na.ral!!!   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 06:41:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Petr Štěpánek:
Těm namyšleným idiotům nestačí, že jich většina žije z peněz obyčejných lidí, že jejich astronomické příjmy namnoze pocházejí ze státních, městských či obecních dotací, to znamená z našich daní, že filmy jsou z podstatné části financovány Českou televizí, tzn. z televizních poplatků, které opět neplatí nikdo jiný než české domácnosti, že ze stejného zdroje jdou do jejich kapes honoráře z mnoha dabingů , estrád, inscenací a seriálů, přičemž kdyby hodně oněch filmů a seriálů vůbec nevzniklo úroveň české kultury by spíše stoupla, nestačí jim, že jejich divadla, včetně mnoha soukromých, by bez dotací a peněz z kapes obyčejných lidí vůbec nemohla existovat, nestačí jim, že žijí ze vstupného, to znamená opět z peněz běžných občanů, panu Bartoškovi nestačí, že „jeho“ karlovarský filmový festival je bohatě dotovaný ze státních prostředků , rozuměj opět z peněz nás daňových poplatníků, panu Bartoškovi nestačí, že mejdany a chlastačky na „jeho“ festivalu sponzoruje mimo jiných také většinově státní ČEZ, tedy jeden každý daňový poplatník téhle ze mě, všechno tohle jim nestačí, pan Bartoška a další;

povedení umělci včetně Jana Buriana, bývalého komunisty a normalizačního kádru, dnes ředitele Národního divadla, jehož provoz opět
neplatí nikdo jiný, než my, občané České republiky, ještě potřebují lidem z
venkova, z Moravy i odjinud vzkazovat, že jsou hloupí, protože mají jiné politické preference, než pražská a jiná (j)elita, a že je potřeba uspořádat týdny občanského neklidu, a to proto, aby si na Hrad – volby nevolby – posadili nějakého svého pana Horáčka, a pak se spolu s ním mohli ještě hlouběji zavrtat do bruselské, či jiné řiti.

Tak víte co, vy neklidní šašci?

Tady je naše „venkovská“ odpověď: Nasrat!

Velmi se mi zalíbila reakce herce Jiřího Suchého na dopis, kterým ho skupina
„umělců“ vyzvala k veřejné podpoře jejich protizemanovské iniciativy s tím, že
pokud by je nepodpořil, přestali by si ho prý vážit.

Jiří Suchý jim odpověděl, že „nevěděl, že si ho váží, a proto
mu ani nebude vadit, když už si ho vážit nebudou...“


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuští liberálové v nouzi   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 06:31:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
10. Gajdarovského fóra (www.gaidarforum.ru), které se uskutečnilo v Moskvě (15-17.1.2019) před WEF 2019 v Davosu (22–25.1.2019), jsem se zúčastnil jako důchodce, abych mj.nemusel nikomu nic vysvětlovat. Účast mi tak dovolila získat osobní pocit z rozhovorů s účastníky fóra (různé úrovně, z různých regionů RF a států) na různá témata, týkajících se hodnocení všeobecně hospodářsko-politické situace v RF a ve světě, a odhadu šancí na úspěch národních projektů, nedávno podepsaných prezidentem Putinem. V neposlední řadě mi účast dovolila aktualizovat přípravy seminářů 2019 na téma mozkový fitness, vědecká diplomacie a SID(I)A.

Z mnou spočítaných 107 lekcí a expertních zasedání jsem si vybral a navštívil 12. Ty mi potvrdily, že ruští liberálové a jejich západní spojenci jsou v nouzi. Podobně je tomu i v Davosu. Liberálové působí dogmaticky, umí popsat problém, nemohou ale formulovat, nabídnout a realizovat konkrétní řešení. Nehledají diskuzi ani dialog s představiteli alternativních řešení, například z ČLR a Indie. Mimo jiné: do dnes jsem neobdržel od tiskového centra G-fóra odpověď, zda byli pozváni referenti z ČLR a Indie, případně kolik a do jakých sekcí. V sálech, které jsem navštívil, jsem viděl Číňany a Indy v počtu prstů jedné ruky. Ruští liberálové pokračují v rozkladu společnosti, především v oblasti vzdělání, zdravotnictví a infrastruktur v naději, že rostoucí počet s vládou nespokojených obyvatel, především v regionech, umožní změnu režimu s pomocí vnitřních občanských nepokojů.

V pokračování rozkladu společnosti a dosažení změny režimu zástupci liberálů používají v diskuzi s většinově mladým publikem sofistikované metody argumentace a kritiky a ne zcela srozumitelné pojmy (například strategický audit, lingvistické mlžení, západní reference a množství neprověřitelných dat, metod jejich sběru a vyhodnocení). Využívají zhoršení geopolitické situace ke zdůvodnění nutnosti změny zahraniční politiky a znovuzískání západních partnerů a přátel (jako kdyby tito existovali a neexistovala historická zkušenost) a zřejmě vědomě zkreslují informace o skutečných změnách v EU a USA a jinde ve světě. Servilita a závislost na moci jim slouží ke kritice společnosti, režimu a vybraných politiků, včetně přijatých úkolů zadaných prezidentem Putinem. O nich vědí, že nebudou moci být splněny z objektivních a subjektivních důvodů. Jak a proč to vědí, nebo musí vědět? Odpověď je poměrně lakonická.

Absence vyhodnocení nesplněných úkolů zadaných v 2012, absence zásadních strukturálních změn v občanském hospodářství v době neurčitosti (ani v RF se nemluví o válečném hospodářství), absence jasných metod a hodnotících parametrů k dosažení cílů, včetně důkazů správnosti vybraných metod a absence zabezpečení zpětně vazby, představují, malý výběr objektivních důvodů, proč cíle nemohou být splněny. Snaha o osobní odpovědnost úředníků za plnění nebo neplnění úkolů se mi jeví jako házení hrachu na stěnu.

Poznámka: Příklady absence je nutno hodnotit v kontextu priorit rizik vojenských a jiných konfliktů, které vznikají v procesu transformace mezinárodních spoluprací do mezinárodní konkurence. Absence nemohou v boji o přežití umožnit včasnou korekturu řízení národních projektů vládou. Tím nemohou vytáhnout RF ani do první pětky světových hospodářství. Zdravé hospodářství je však jedním z předpokladů pro zmenšení rizika velkého vojenského konfliktu, systémových změn v oblasti financí, formulování ideologie a nutné změny ústavy RF. Není úkolem prezidenta, ale úkolem vlády určovat metody plnění úkolů, organizovat zpětnou vazbu, formulovat hodnotící kritéria, atd. Při hodnocení dosažení cílů je nutno brát na vědomí, že občany (a je zcela jedno, které země) vůbec nezajímají statistická data, politická mluva a liberálně demokratická hesla, ale reálné, hmatatelné změny v jejich každodenním životě.

Krátké osobní hodnocení několika referentů - politiků, které jsem viděl a slyšel, indikuje, kdo myslí a priori jako hospodář, kdo jako politik (1 - výborně, 5 - nedostatečně): Sobjanin: 1-, Orešnikov: 2, Šuvalov: 3, Kudrin a Suljanov: 4, Čubajs, zástupkyně CB: 4- / 5. Vtipné, sečtělé a ekonomii vyučující inteligentní šašky, kteří mají svojí roli v mozkovém fitnessu, ale ne v procesu rozhodování o životě a smrti státu, nebo celé kultury, nebudu hodnotit. Za to se zmiňuji o hnutí tzv. Žlutých vest. Ty se mi jeví potvrzením mnoha kritických tézí a reprezentací paradoxů současného kapitalistického systému, který neúprosně zvětšuje množství lidského odpadu, a který dělá viditelnými ztráty lidské důstojnosti a smyslu života, a nemožnost řešit současné problémy monetárními prostředky a zastaralými metodami, abych jmenoval alespoň některé.

Z uvedeného mála se nabízí hlavní otázky: Potřebuje liberalismus demokracii? Potřebuje demokracie liberalismus? Potřebujeme k životu liberalismus a demokracii současného typu? Kromě uvedených se nabízí celá plejáda všeobecně platných otázek, majících přímé nebo nepřímé spojení i s politikou v české kotlině, na které fórum nedalo, a to nejenom mně, odpověď.

1) Proč jsou cíle definovány tak, aby indukovaly veřejnosti pocit, že RF nemůže být na prvním, druhém nebo třetím místě, ale někde v pozadí? Mít cíl být v něčem prvním, druhým nebo rovnocenným (vůdcům) představuje motivační potenciál. S jeho pomocí je možné najít řešení paradoxů a procesů realizace řešení a současně najít odpověď na otázku: Jak zainteresovat a integrovat sjednocující potenciály a zdroje společnosti s cílem zvýšení efektivnosti monetárních prostředků, které samostatně zcela jistě nemohou vyřešit paradoxy současnosti?

2) Proč se oddaluje změna ve vládě, nebo odstoupení celé vlády, když - v daném případě, více než polovina obyvatel RF není s výsledky její práce spokojena? Doposud neexistuje oficiální vysvětlení odcházení vlády a nízké podpory strany ER. V lednu t.r. to bylo 33,8%, 29. Prosince 2018 to bylo 35,6% respondentů agentury VICOM. Existuje objektivní potřeba zásadní obnovy vlády a změny politiky vzdělání, finančního a řídicího systému. Potřebu indikuje kromě různých výzkumů mimo jiné to, co žádný výzkum neošetří: Snížení úrovně respektu vůči prezidentu. Jak se takové snížení projevuje? V regionech, kde mj. archetyp charakteru občana nedovoluje přímočaré vyjádření, jako je tomu například ve velkoměstě, přezdívka indikuje změnu vztahu. Dnes je například prezident Putin mimo jiné nazýván плешка (něco jako plešivý). Důvěru k prezidentovi mělo v lednovém výzkumu VICOM 33,4 % respondentů, oproti 57,2 % začátkem 2018. Podporu jeho politice vyjádřilo v lednu 2019, 62,1 % respondentů, oproti 64,6% v prosinci 2018. Podle mého hodnocení se jedná o důležitý signál.

Poznámka: Takový signál představuje také skutečnost, že na vzdělání v RF se vydává cca 100 miliard rublů ročně, na všechny druhy vzdělání cca 3 trilióny a jedním z cílů je etablovat 15 vzdělávacích center světové úrovně v RF. Miliardy, triliony a bilióny jsou očividně v RF k dispozici. Komu? Nevím. Vím ale, že pokračuje intenzivní propaganda citací a publikací v západních časopisech, nehledě na skutečnost, že se jedná o legální prostředek ke zneužití ambicí studentů a vědců, tvorbě legálního zisku vlastníků časopisů na úkor píšících autorů, kteří za zveřejnění platí, jak osobně vím, často i nemalé peníze. Za své peníze k tomu všemu odevzdávají autoři v době absence důvěry, omezování spolupráce a komunikace myšlenky svému potenciálnímu konkurentu nebo dokonce nepříteli. S jakým výsledkem?

Když se zeptám mladých studentů MA mohou - li jmenovat alespoň tři zdroje inovací, nebo co znamená slovo метрдотель (dnes manažer restaurace), jaké jsou zásadní druhy řízení, nebo jaký je rozdíl mezi systémem vzdělání v SSSR a současným Bolognským, vstupuji na cestu ukončení rozhovoru, možná i více. O uvědomění si rozdílu mezi požadavky na vůdcovství a řízení v době míru, války nebo neurčitosti, nebo o analýze tzv. peer review a s nimi spojeném rozsudku US

Supreme Court (Horrobin 2001) ohledně kvality vědeckých příspěvků, nemluvě. Pro informaci uvádím, že pouze 8% členů Scientific Research Society souhlasí s tím, že peer review funguje, jak by mělo (Chubin and Hackett, 1990, str. 192). Vše ostatní je business.

3) Proč neexistuje jeden národní program s jednoznačně jasnou definicí chudoby a metod k jejímu odstranění s ohledem na zkušenost, že finanční oligarchie ve své podstatě a většině byla, je a vždy zůstane protinárodně konající? Dokazují to absence konkrétní aktivní účasti finančních oligarchií v rozvoji společnosti, následky implementace rad a podmínek MMF a SB v mnohých státech světa, způsobující sociální rozdíly, nepokoje, revoluce a vládní převraty.

Má-li vláda opravdový zájem zmenšovat nebo eliminovat chudobu ve společnosti, musí mít vyrovnaný program rozvoje, obsahující regionalizaci hospodářství a zvýšení kvality života. Musí omezit na minimum vnější vliv na život společnosti, koncentrovat se nejenom na rozvoj velkých měst s miliónovými počty obyvatel (v RF má být nebo již je cca 15 takových měst, cca 120 měst se 100 - 200 tisíci obyvateli), ale podporovat adekvátně rozvoj regionu a malých měst. Protože v RF žije minimálně 40% obyvatelstva mimo velkoměsta, potenciál odporu a riziko konfliktu jsou značné, především při tolerování hodnot současného prodejného systému.

Poznámka: Kvalita života v regionu obsahuje mimo jiné zvýšení atraktivity regionu, například z hlediska turismu, balneologie, demografie, ale i národní bezpečnosti. Rozvoj by měly být proto zabezpečen vyrovnanou strategií, zohledňující například i výsledky realizace plánů ČLR. Ty obsahují cíl: do roku 2050 má žít 70% obyvatel ČLR ve velkoměstech, některých se 100 miliony obyvatel. Analýzy rizik paradoxů a dopadů takového rozvoje, včetně řešení zabezpečení pitnou vodou, zpracování odpadu a energetické autonomnosti, je nezbytné mít k dispozici před začátkem realizace plánu rozvoje. Kdyby ruští liberálové např. nezničili sovětský systém sběru a zpracování odpadu, nebo kdyby za třicet let vybudovali nový, nemusel by prezident Putin v předdveří fóra podepisovat prezidentský příkaz týkající se centralizace zpracování odpadu.

4) Proč politici a korporace přesvědčují veřejnost o nutnosti digitalizace společnosti včetně UI, když víme, že společnost není na uvedený svět připravena, vzdělávací systém je zastaralý, a že existují neřiditelná rizika. Nanometry, nanovteřiny a další nano (z nichž některé byly objeveny např. během výroby damascénské oceli, nebo zveřejněny 1952 (například Л. Радушкевич, В. Лукянович) nemohou rozhodovat o nás, ale například o vítězství v Tour de France. To se dostalo cyklistovi Floyd Landisovi (1975), který (prý) jel na kole vážícím 1 kg. Nebo na nano-trhu, jehož cena se v roce 2019 odhaduje na cca 60 miliard USD, když se někdo stane miliardářem. Pro ostatní existuje problém s nanotechnologiemi. To platí i v ČR. Jaký?

V ČR existují omezené podmínky pro použití nanotechnologií, zabezpečení ochrany výzkumu a prodeje intelektuálního vlastnictví. Svět nanomateriálů (1 do 100 nanometru) bezpochyby ovládá RF a ČLR. RF prodává například drahé a unikátní jednovrstevné nanotrubky. V tomto roce jich bude vyrábět 50 tun, přičemž současná světová produkce dosahuje cca 10 tun. V ČLR se během posledních dvou let otevřelo 15 nových nanocenter na výzkum, produkci a prodej. Čeho? Grafenu. Tato supertenká forma uhlíku strukturou podobná grafitu, představuje po karbynu nejpevnější známý materiál na světě. Objevili ho Rusové, Andrej Gejm a Konstantin Novoselov. Za objev obdrželi v roce 2010 Nobelovu cenu. Nehledě na dosažené a očekávané úspěchy a miliardové investice, žádný robot, nano-produkt nebo UI nemohou dát odpověď roztěkanému člověku na jednoduché otázky typu, chce - li žít nebo ne? Bude možné člověku s jistotou vědět, že UI dělá, nebo rozhodne to či ono správně? Může UI vědět, v čem je podstata hodnoty jednoduché bankovky? Může UI charakterizovat vůni, když víme, že světlo a zvuk představují délku vlny? Odpovědi netřeba. Potřebu k rozvoji společnosti představuje nesouhlas. Proč?

Poznámka: To (již) proto, abychom mohli být dva, vést dialog nebo diskuzi, a řešit paradoxy doby, a ne konkurz Kassandry. Proslulá věštkyně předpověděla, nikdo jí nevěřil, ale každá věštba se však potvrdila. Dnes víme, že nelze zastavit lineární rozvoj technologií (který probíhá bez regulace a kontroly a neřeší otázky etiky), digitalizaci společnosti, výuku s pomoci UI a podobné. Právě proto je ale potřeba zastavit se, reflektovat a uvědomit si, že technologie nemohou řešit klíčová drama současnosti. Jedno z nich představuje rostoucí rozdíl mezi učitelem a žákem, profesorem a vysokoškolským studentem, rozdíl mezi opravdu suverénním státem a státem s omezenou nebo sdílenou suverenitou. Tj. vazalem. V neposlední řadě rostoucí potřeba znalostí řízení kyberfyzických systémů, emocionálních procesů v době neurčitosti, migrace, obsahující i skupiny migrantů na vyšší integrační úrovni, než jsme sami, a přírodě podobné technologie, to vše a další vyžaduje zcela nové formy a obsahy vzdělání a komunikace. Jinými slovy, vizi. Tu postrádám jak u většiny národních vlád, tak i EU.

5) Proč se nenabízejí veřejnosti alternativy formy rozvoje, které si vynucují geopolitické změny? Je vyloučeno s pravděpodobností hraničící s jistotou, že se v představitelné budoucnosti vrátíme k vývoji společnosti v relativním mírovém prostředí, které charakterizuje přítomnost důvěry, férová konkurence a široká mezinárodní spolupráce. O válečném prostředí se nemluví ze strachu z nepokojů ve společnosti. My však žijeme a budeme delší dobu žít v prostředí nedůvěry, neurčitosti (spojenecké, smluvní aj.) a neznalosti způsobu přijímání rozhodnutí (např. v USA). To je nepopíratelné, protože dnes neexistuje ani komunikace na úrovni doby tzv. studené války.

Poznámka: Bezpečnost odcházejícího impéria (USA) má zajistit systém tzv. hvězdných válek-2 a život slouhů s vnucenou digitalizací společnosti, se spotřebou energie přibližující se, a v některých státech již převyšující, 30% současné výroby. EU s virtuálními hodnotami nebude moci existovat v současné podobě v multipolárním, multikoncepčním a konkurenčním prostředí bez vlastní zahraniční politiky, armády, komunikací a kreativních lidských zdrojů.

Přesto ale mohu doporučit: Nedělat si zbytečné starosti a strach. I když část mladé generace doslova přežívá za krize na Západě, má strach přijít o to, co se jí dostává, za cenu, kterou si nedovede uvědomit, a věří v americké mesiášství, demokracii a život bez centrálních, trvalých hodnot, rodí se, a částečně již fungují, nové elity.

I v Rusku, pomalu a jistě dospívají nové elity, a každý den bez války jim nahrává. Vojensko – kosmická a jiná vojska, nukleární věda, nové materiálové technologie a produkty (například mléko z trávy), atomová energetika (světový monopolista Roskosmos), školy talentů typu Sirius (www.sochisirius.ru) a zatím malá část byrokracie, to dokazují. Hospodářské a politické elity zaostávají, především kvůli následkům neomluvitelné privatizace státních aktiv a s ní spojené dlouholeté, těžko představitelné korupce.

Boj proti korupci, kterou nelze porazit, ale pouze omezit na společensky akceptovatelnou míru neohrožující národní bezpečnost, bude proto podle mého názoru vedle boje proti terorismu druhým hlavním tématem příští prezidentské kampaně v USA, po té i v RF, a při všech důležitých jednáních mezi USA, EU a RF. Nekompromisní boj s korupcí spojen s existencí a použitím kompromitujících materiálů na každého člověka u moci, nebo s ambicemi se dostat k moci, mohou vytvořit výtečně působící prostředek pro změnu, nebo udržení režimu.

Paralelně v boji s korupcí v politice, hospodářství a vědě, budou však rozhodovat o našem bytí či nebytí, velké většině společnosti neznámé a neviditelné osobnosti vědoucí identifikovat a hodnotit fundamentální rizika, ovládající své emoce a schopné se rozhodnout udeřit jako první dříve, než za ně přijmou rozhodnutí roboti a UI, na příklad při útoku z kosmu. V takovém případě by ztratili smysl života i ti, kteří by náhodou přežili. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolský premiér připomněl, že za holocaust nese odpovědnost nacistické Německo   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 06:26:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svět by neměl zapomínat na to, že za holocaust nese odpovědnost nacistické Německo. V neděli to přo příležitosti 74. výročí osvobození nacistického koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Brzezinka) prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki.

„Němečtí fašisté krmili nacistickou ideologii. A právě z tohoto státu přišlo veškeré zlo, na které bychom neměli zapomínat. Jinak se zlo vrátí," řekl Morawiecki na ceremoniálu v historickém městě Osvětim.

„Musíme se dívat pravdě přímo do očí. A to celé té pravdě," dodal.

Auschwitz-Birkenau (v polském městě Osvětim) byl největším vyhlazovacím nacistickým táborem, a proto je dnes považován za hlavní symbol holocaustu. V tomto táboře zahynulo v letech 1941-1945 asi 1,4 milionu lidí, z nichž přibližně 1,1 milionu byli Židé. Tábor byl osvobozen dne 27. ledna 1945 sovětskými vojáky. V roce 1947 bylo na místě bývalého nacistického koncentračního tábora vytvořeno muzeum. Tento koncentrační tábor byl v roce 1979 zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Den osvobození tábora, tedy 27. leden, byl na základě rozhodnutí Valného shromáždění OSN uznán v roce 2005 Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k9pj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko bylo nejednou oklamáno. V Kremlu odhalili překážky v jednání o Kurilských ostrovech   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 06:01:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednání s Japonskem o mírové smlouvě komplikuje ta skutečnost, že Tokio podporuje sankce Západu proti Moskvě. Řekl to tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov v pořadu Moskva, Kreml, Putin na televizním kanálu Rossija 1. Jeho slova uvádějí ruská média.

Prohlásil také, že v Moskvě „stěží bude někdo podruhé šlapat na hrábě a stěží bude někdo věřit nějakému verbálnímu přesvědčování o tak životně důležité substanci jako je bezpečnost". Peskov tak odpověděl na připomínku, že Rusko bylo od doby prezidenta SSSR Michaila Gorbačova „nejednou oklamáno" ohledně plánů NATO, týkajících se rozšiřování, a dalších momentů v oblasti bezpečnosti.

Zástupce Kremlu také zdůraznil, že ruský prezident Vladimir Putin na Dálněvýchodním fóru navrhl, aby byla podepsána mírová smlouva bez předběžných podmínek, aby potom v atmosféře důvěry bylo možné věnovat se dalšímu vytváření vztahů.

„Nesetkalo se to s pochopením u našich japonských kolegů a zatím se v tom naše přístupy liší," řekl Peskov a dodal, že to neznamená slepou uličku. „Naším hlavním úkolem není něo dát nebo něco dostat, ale podepsat mírovou smlouvu," řekl zástupce Kremlu.

Jednání mezi prezidentem RF Vladimirem Putinem a japonským premiérem Šinzó Abe se konalo 22. ledna v Moskvě. Později v Kremlu zaznamenali nezměněné postoje stran. Japonská agentura uvedla, že Moskva a Tokio zkoumají možnosti zařadit do dokumentu bod o zárukách bezpečnosti. Je to spojeno se spojeneckými povinnostmi Japonska vůči USA.

20. ledna zdroje v japonské vládě sdělily, že Tokio je ochotno jednat o mírové smlouvě s Ruskem za podmínky předání dvou ostrovů Kurilského souostroví — Šikotanu a Habomajských ostrovů. Na MZV RF uvedli, že nejdůležitějším bodem je uznání ze strany Japonska výsledků druhé světové války, na jejichž základě Kurilské ostrovy připadly Sovětskému svazu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k9nX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko pokračuje v ostřelování kurdských sil v Sýrii   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 05:58:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecké dělostřelectvo, které je dislokované v syrských oblastech nacházejících se pod kontrolou Ankary, zahájilo střelbu na stanoviště sil sebeobrany syrských Kurdů (YPG) v oblastech Aazaz a Mare, uvádí v neděli agentura Anadolu.

Podle místních zdrojů v noci na neděli došlo v těchto místech k boji mezi jednotkami YPG a opoziční Svobodnou syrskou armádou, během něhož zemřel jeden člověk a tři byli zraněni.

Poté jednotky turecké armády více než 20krát vystřelily ze samohybných děl směrem k předpokládaným stanovištím členů kurdských útvarů. Uvádí se, že jich bylo mnoho zneškodněno.

Během posledního týdne turecké ozbrojené síly třikrát ostřelovaly pozice YPG u syrského Tell-Rifaatu.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan předtím prohlásil, že Ankara je připravena zahájit operaci východně od Eufratu a také v syrském Manbidži proti silám sebeobrany syrských Kurdů, pokud je USA odsud nevyvedou. Později prohlásil, že se rozhodl odložit zahájení vojenské operace v Sýrii po telefonickém rozhovoru s Trumpem 14. prosince, na jehož základě se americký prezident rozhodl odvést vojska ze Sýrie.

Zdroj: Anadolu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela obvinila svého atašé v USA z vlastizrady   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 05:54:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelské ministerstvo obrany označilo odmítnutí vojenského atašé venezuelského velvyslanectví ve Washingtonu Joseho Luise Silvy uznat Madura jako prezidenta za vlastizradu. Tato zpráva byla uveřejněna na stránce MO na Twitteru. Slova vojenského atašé byla prohlášena za „zbabělý čin a zradu vlasti zděděné po našem osvoboditeli Simónu Bolivarovi.“

„Neakceptujeme tato prohlášení Josého Luise Silvy, který vykonával funkci vojenského atašé v USA," uvádí se v zprávě.

Vojenský atašé venezuelského velvyslanectví ve Washingtonu José Luis Silva prohlásil předtím, že „ruší vztahy" s Nicolásem Madurem. Vyzval pak další zástupce ozbrojených sil Venezuely, aby uznali Juana Guaidóa jako legitimního prezidenta.

Od poloviny týdne probíhají ve Venezuele masové protesty proti prezidentovi Nicolasovi Madurovi. Lídr opozice a předseda parlamentu Juan Guaidó se ve středu prohlásil za dočasného vůdce státu. V současné době status Guaida jakožto prozatímního prezidenta uznávají kromě USA také Brazílie, Kanada, Argentina, Chile, Kolumbie, Kostarika, Guatemala a řada dalších zemí. Maduro označil současné události za státní převrat a Guaidóa nazval „loutkou Spojených států".

Zdroj: https://sptnkne.ws/k9nN


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada bezpečnosti OSN svolala mimořádné veřejné zasedání o situaci ve Venezuele   
Pridal tk Pondělí 28 leden 2019 - 05:51:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN svolala na 26. ledna mimořádné veřejné zasedání o situaci ve Venezuele. Náměstkyně generálního tajemníka OSN pro politické a mírové záležitosti Rosemary DiCarlo a stálý čínský zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) a další vyzvali mezinárodní společenství, aby hledalo plán na politické řešení současné situace ve Venezuele.

Rosemary DiCarlo řekla, že je třeba ze všech sil zabránit zhoršení napjaté situace ve Venezuele, usilovat o nalezení plánu na politické řešení a zajistit lidská práva venezuelských lidí, jako jsou mír a prosperita.

Ma Zhaoxu uvedl, že čínská strana věnuje velkou pozornost současné situaci ve Venezuele, vyzývá všechny strany, aby zachovávaly racionalitu a klid, a z hlediska základních zájmů země a lidu, v rámci venezuelské ústavy a prostřednictvím mírového dialogu hledaly plán na politické řešení. Čína podporuje úsilí venezuelské vlády o ochranu státní suverenity, nezávislosti a stability.

V květnu loňského roku zvítězil ve venezuelských prezidentských volbách Nicolas Maduro, ale opoziční strany popřely výsledky voleb. Předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó se 23. ledna v Caracasu inauguroval jako „dočasný prezident", kterého poté uznaly Spojené státy, a proto Maduro přerušil diplomatické vztahy mezi Venezuelou a Spojenými státy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3466 sec,0.1517 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,024kB