Úterý 29 leden 2019
Člověk v tísni najal nejznámějšího českého YouTubera, aby dětem a mládeži na školách vysvětloval, že mají věřit jen velkým médiím s oligarchy za zády!   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 04:10:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člověk v tísni najal nejznámějšího českého YouTubera, aby dětem a mládeži na školách vysvětloval, že mají věřit jen velkým médiím s oligarchy za zády! Učitelé prý mají věřit agenturám ČTK, AP, AFP a Reuters, ale tyto agentury vydávají tiskové zprávy zásadně anonymně, podepsané jen svými značkami agentur! Proč neziskovka zneužila mladého chlapce pro propagandu? Aeronet zahajuje projekt PMG! Co to je?

Redakce Aeronetu je od rána zavalena tisíci emailů z celé České republiky. Všechny reagují na dnešní ranní vysílání České televize a jeho Studia 6, kde byla reportáž o projektu neziskové organizace Člověk v tísni, který se jmenuje Jeden svět na školách. Součástí tohoto propagandistického projektu jsou i audiovizuální přednášky. A právě o jedné takové přednáškové sérii byla řeč dnes ráno na České televizi. Jeden z nejpopulárnějších českých YouTuberů s přezdívkou “Kovy” totiž propůjčil svoji tvář k natočení výukové série přednášek o tom, co jsou to dezinformace, jak je poznat a hlavně, jak se jim vyhnout a jak číst pouze správné tiskoviny a servery. Člověka v tísni totiž vyděsil průzkum z loňského jara na základních a středních školách, kde se ukázalo, že téměř 30% učitelů na těchto školách považuje alternativní servery za důvěryhodné.A tak bylo potřeba zahájit masivní diskreditaci a dehonestaci alternativy. A zkuste hádat, kdo v celé přednáškové sérii přišel na ránu jako první? No, samozřejmě Aeronet a zejména já, tzn. šéfredaktor tohoto serveru.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/313863597

YouTuber Kovy, vlastním jménem Karel Kovář (23), se hned v prvním díle svého seriálu nazvaného “Kovyho mediální ring” opírá do mé osoby a vadí mu, že vystupuji a publikuji pod přezdívkou Vedoucí kolotoče. Sám přitom na YouTube také vystupoval velmi dlouho anonymně, pouze jako Kovy, až později, když zahájil spolupráci s mainstreamovými médii v ČR, tak se jeho identita dostala na veřejnost. Spolu s tím se dostala v prosinci 2017 na veřejnost také informace o jeho alternativní sexuální orientaci, kvůli čemuž podle informací mu dokonce bylo vyhrožováno. Možná právě to byl důvod, že vystupoval předtím anonymně. Kovy je úspěšný mladý YouTuber a jakou má sexuální orientaci, to je pouze jeho soukromá věc. Ovšem pokud se rozhodl, že nasedne do propagandistického vlaku českého neziskového sektoru, mnoho lidí tím zklame, a v neposlední řadě své fanoušky.

Ponožky Vedoucího kolotoče

Na České televizi ve Studiu 6 byly pouze sestřihy z jeho přednáškového seriálu, ale na webu Jeden svět na školách si můžete pustit všechny díly a sami posoudit, o čem to je. Chtěl bych Kovyho ujistit, že ponožky v sandálech nenosím. Pouze bych jmenovitě reagoval na některé výhrady. V přednášce uvádí, že každý server nebo noviny mají svého majitele. To platí ale i o Aeronetu. Dále prý je jasné, kdo ti majitelé jsou a jako příklady v pozadí za ním běží obrázky majitelů českých médií, např. Zdeňka Bakaly, Jaromíra Soukupa, Daniela Křetínského a Andreje Babiše. V případě Aeronetu prý vlastnictví jasné není, a to vadí. Stejně tak prý seriozní velká média mají novináře, a ti se prý podepisují pod články, takže jim můžete poslat obrázek s kočičkou, podívat se, jaké jiné články napsali a zeptat se jich, jaké nosí ponožky.

Mohu pana Kovyho ubezpečit, že i u mně je snadné zjistit, jaké jsem napsal další články, stačí kliknout sem. Stejně tak je i možné mi poslat kočičku na obrázku přes kontaktní formulář dole v patičce našeho webu. Nicméně největším šokem bylo jeho doporučení dětem a mládeži, že mají věřit agenturám jako ČTK, AFP, AP a Reuters. Tedy agenturám Velké Trojky a ČTK. Pan Kovář alias Kovy si jaksi neuvědomuje, že se dopustil dezinformace a překroucení faktů. Tyto agentury totiž své články nepodepisují vůbec žádnými jmény novinářů, ani zkratkami novinářů, dokonce ani pseudonymy, ale uvádí pouze název své agentury pod články. Není tak jasné, kdo článek např. Reuters napsal, kdo ho autorizoval, kde vznikl, prostě nic. A jak je to možné? Tyto velké agentury totiž používají status “self-trust”. Agentury autorizují pravdivost tzv. self-trust aklamací, takže článek publikovaný agenturou je automaticky považovaný za ověřený, pravdivý, důvěryhodný, i když je zcela anonymní.

Doporučovat AFP, AP a Reuters jako vzory transparentní novinařiny je oxymoron

Platilo to i v případě, kdy Reuters publikovala informace o zbraních hromadného ničení v Iráku na počátku roku 2002, což se nakonec ukázalo jako dezinformace amerického ministerstva zahraničí a obrany ve společném plánu na přípravy pretextu invaze amerických vojsk do Iráku pro získání politické mezinárodní podpory pro takový krok, i když neměl mandát RB OSN. Na základě této dezinformace velké agentury přišlo ospravedlnění invaze americké armády do Iráku, pane Kovy. A ty informace šířily do světa právě agentury Reuters, AP a AFP. Byla to právě alternativa, která už tehdy varovala, že se jedná o hoax, že žádné zbraně hromadného ničení v Iráku nejsou, a že jde pouze o záminku USA k invazi. Taková je realita, pane Kovy, když self-trust agentury vyrábí svoji vlastní virtuální zpravodajskou realitu. A stejně tak ji vyrábí i Česká televize a velká mainstreamová média v ČR v rukách oligarchů, kteří vám běželi za zády na info grafice.

FOTO:Karel Kovář alias “Kovy”Redakce AE News se proto rozhodla, že bude propagovat a šířit nový projekt nazvaný Pravá Mediální Gramotnost, zkráceně PMG. Je to základ a souhrn důležitých pravidel pro odrostlé děti, pro mládež, ale i pro dospělé a bez ohledu na věk. Cílem projektu PMG je poskytnout široké veřejnosti jednoduchý nástroj a klíč k tomu, aby dokázala sama vyhodnocovat informace. Kovyho 5 otázek KDO, CO, KOMU, JAK a PROČ považuji za naprosto zavádějící a dokonce zmatečné, protože dnešní informační válka se těmito pravidly neřídí a člověku neposkytnou naprosto žádnou jistotu.

Pravá mediální gramotnost P.M.G

Imperativ č. 1 – Informace není určena ke konzumaci, musí se s ní pracovat!

Prvním imperativem PMG je vědomí toho, že chápete, že informace není určena ke konzumaci, ale je potřeba s ní pracovat a zasazovat ji do širšího rámce souvislostí. Když propukne konflikt na Ukrajině, nejde jen o Ukrajinu, je to v něčím zájmu onu krizi vyvolat. Učitelé na školách musí být schopni dětem vysvětlit, že když někdo nasunuje tanky NATO do Pobaltí, že tím nemusí sledovat bezpečnost ČR, ale zavlečení ČR do válečného konfliktu v blízké době. Práce s informací je naprosto klíčová v dnešní době.

Imperativ č. 2 – Nezajímejte se o jméno pošťáka, zajímejte se o zprávu, kterou vám přinesl!

Pokud si necháváte domů posílat balíčky, funguje to na bázi vlastní zkušenosti, nikoliv podle jména poštovního doručovatele. Přesto ale mnoho lidí se při čtení novin a serverů chová nesmyslně naprosto jinak. Přestanete snad otevírat dveře pošťákovi jenom kvůli tomu, že poslední balíček z Alzy obsahoval zboží, které jste museli reklamovat? To je přece nesmysl. Na jménu pošťáka nezáleží, a platí to i pro psaní článků. Lidé přebírají články ode mně jako od pošťáka a posuzují obsah, jestli je kvalitní, anebo spíš určený k reklamaci. A proč jsem pošťák? Protože zprostředkovávám informace ze světa, přináším je z domova a z ciziny, zabalím je do balíčku v podobě článku a předám je zákazníkovi, který si článek otevře doma.

Čtenář musí článek přečíst, zvážit, musí zasadit informace do širšího rámce a vytvořit si komplexní obraz o probíhajících procesech. A teď si představte, že by se lidé chovali podle toho, jak se jmenuje pošťák. Přišla vám rozbitá žehlička, cinklé nádobí, nefunkční vysavač. Ale byli byste spokojeni, protože znáte jméno pošťáka. To, že vám nosí domů rozbité zboží, to by vám nevadilo. Takové jednání by však nedávalo smysl. Vy také nevíte, pane Kovy, kdo poskytuje českým podepsaným novinářům utajené informace z vyšetřovacích spisů (např. kauza Beretta), kdo si vymýšlí svědky, se kterými byly vedeny rozhovory atd. Podepsaný novinář přináší také balíčky a také je musíte rozbalovat a posuzovat podle obsahu, jestli informace nejsou od podepsaného novináře “cinknuté” a pokroucené, a ne podle jména pošťáka.

Imperativ č. 3 – Novinář nikdy nepůjde proti svému chlebodárci!

Důvod, proč alternativa získává na síle a na popularitě nejen mezi učiteli na školách je ten, že nezávislé servery jsou placeny z peněz koncových čtenářů, což neplatí o žádném mainstreamovém médiu nebo velké tiskové agentuře. Pokud alternativní server ztratí kontakt se čtenáři, pokud začne psát v rozporu s jejich zájmy a názory, pokud začne šířit nebezpečnou propagandu, která ohrožuje čtenáře a jeho rodinu, potom takový server ztratí podporu a zanikne. Jenže, to neplatí o mainstreamových serverech. Proč?

Protože velké zpravodajské servery nejsou nástrojem zisku, ale jsou nástrojem kontroly mediálního prostoru a formování informačního pole. Logicky tak všechna mainstreamová média, ale i veřejnoprávní média, jsou ztrátová a obvykle jsou dotována rok co rok. Normální podnikatelské firmy by už dávno zkrachovaly, ale média, i když si na sebe nevydělají, jsou financována a subvencována oligarchy pořád dál a dál. Proč? Protože je to skvělá investice. Oligarchové používají novináře mainstreamu jako své psy proti svým obchodním a hlavně politickým oponentům. Oligarchové, když každý mají své mediální domy, se vzájemně tak drží v šachu. Proto jedině alternativa je ta, která píše pro lidi, ne proti lidem.

Imperativ č. 4 – Úlohou pravého zpravodajství je učit lidi skládat informace do obrazu

Alternativní zpravodajství je založeno na nekonečném rozvoji komplexního obrazu světových procesů poskládaných z jednotlivých událostí. Mainstream se snaží pouze o jediný a předem schválený a konsenzuálně přijímaný výklad. Alternativa se nesnaží čtenáře přesvědčit o nějakém konceptu, ale pomoci mu poskládat si informace do komplexního obrazu, aby mohl s těmito poznatky později pracovat a řídit se jimi.

Imperativ č. 5 – Když nelze pravdu překrýt propagandou, dochází k umlčování a blokacím

Kdokoliv začne psát příliš otevřeně, dočká se na sociálních sítích blokací. Provozovatelé freemailů zasahují do mailové komunikace občanů a zahazují jim emaily, pokud obsahují odkazy na nepohodlné weby. Vědomí toho, že pravdivá informace je jako munice v informační válce, musí tohoto poznatku využívat i učitelé a radit dětem metody, jak sdílet pravdivé informace mezi sebou, bezpečně, aby se to nedozvěděl žádný arbitr, který si nárokuje právo na rozhodování o tom, co se smí číst, co se smí posílat emaily, a co se nesmí.

Imperativ č. 6 – Pravda zabíjí

Kdokoliv se odváží v dnešní době psát o architektech globalizace, o světovém sionismu, vystavuje fyzické likvidaci sebe i celou vlastní rodinu. Plán sionistů na ukotvení celosvětové vlády je založen na globalizaci a jediné světové vládě. Kdokoliv začne psát podrobnosti o tomto plánu, obvykle se nedožívá vysokého věku. Mnoho alternativních serverů má strach zacházet tak daleko, protože mají strach. Čím více článků o světových sionistech a jejich plánech vychází na alternativě, tím více je tento plán ohrožen na své hladké realizaci. Nejen učitelé ve školách, ale všichni si musí uvědomit, že sionismus nepočítá s tím, že tradiční bílá, křesťanská a heterosexuální rodina přežije 21. století.

Těchto 6 hlavních imperativů PMG by vám mělo pomoci na školách, pokud jste učitelé, abyste dětem vysvětlili, že když se budou řídit těmito imperativy, nikdo je v životě neoklame a nepodvede, protože budou vždy o krok napřed před těmi, kteří se hloupě zajímají o naprosto nevýznamné a nic nevypovídající věci typu kdo, kde, jak, s kým a proč. Jedině a pouze Pravá Mediální Gramotnost vám zaručí, že se naučíte v době informační války pracovat s informacemi a skládat si výsledný obraz do komplexního informačního rámce o tom, co se děje s vašim životem a rodinou, s vašim bydlištěm, s vašim národem a potažmo s celým vašim světem. Je tudíž naprosto bezvýznamné ptát se pošťáka, jak se jmenuje a jaké má ponožky. V dnešní době každý pošťák je nakonec jenom pěšák. To, co opravdu rozhoduje, to je informace v rukách člověka, který s ní umí pracovat. Někdy je lepší, když YouTuber zůstane svůj, když rozdává smích a radost své generaci, třeba i při lehké nadváze jako Fatty Pillow, a neplete se do neziskového sektoru a informační války. Škodí tím sobě a hlavně osudu vlastního národa, který bojuje v dnešní Evropě o přežití.

Šiřte prosím tento článek na sociálních sítích a v emailech. Projekt PMG sdílejte hlavně s učiteli na základních a středních školách, naše redakce ráda poskytne další informace podklady učitelům a rodičům, kteří se bojí o své děti, o jejich budoucnost, do jakého světa a jaké doby vyrostou.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/clovek-v-tisni-najal-nejznamejsiho-ceskeho-youtubera-aby-detem-a-mladezi-na-skolach-vysvetloval-ze-maji-verit-jen-velkym-mediim-s-oligarchy-za-zady-ucitele-pry-maji-verit-agenturam/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJednotkou české blbosti je 1 Petříček…   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:49:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Režimu Gustáva Husáka se kdysi vytýkalo, jak byl směšný, kdy s velkou pompou přivítal v Československu íránského šáha Réza Páhlavího a jeho režim následně za půl roku padnul. Zpětně vzato, dělal československý režim před rokem 1989 vždy tu rozumnější stranu politiky. Páhlaví měl krutou tajnou policii, ale byl to přece jenom sekulární režim. A jeho pád neočekával půl roku před jeho koncem téměř Nikdo.

Pravicoví či levicoví liberálové v Česku a jinde jsou začasté tak idiotští, že, ač se člověk brání zuby nehty, nemůže nepoužít ostřejší výraz.

Prostě k idiotům typu Farského, jehož strana STAN se zjevně nedostane do Poslanecké sněmovny, ale on tvrdí, že ANO, které trvale osciluje kolem 30 % zanikne , se přisouvá sociálně demokratický idiot č. 1. Tomáš Petříček, který je levicovým klonem pravicového Miroslava Kalouska, který se trápí agresí Ruska, nevím jakou. Pikantní ovšem je, že nezaregistroval, že za dva měsíce jsou na Ukrajině prezidentské volby a jakýsi Klimkin, tedy ještě na pár chvil ministr zahraničních věcí oné země, zcela určitě nebude ministrem a jakýsi Porošenko, tedy ještě chvíli prezident Ukrajiny, nebude prezidentem oné země.

A proto se s nimi stýká a chce stýkat. No blbeček.

Hlupáček Petříček se chce podívat do Kerčského průlivu. Roztomilé. Jen nepostřehl, že tím určitě nenadchne budoucí prezidentku Timošenkovou či prezidenta Zelenského, kteří pokládají akci v Kerčském průlivu jako zjevný předvolební trik současného a odcházejícího prezidenta…

Je to prostě vůl…

Liberální média z něho radostí šílí.

Až na to, že nikdo z jejich žurnalistů to ČSSD, jako vždy nehodí…Jak říkám: Jednotkou české blbosti je 1 Petříček…

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomisařka Jourová: Do předvolebního boje s ještě tvrdší cenzurou!   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:47:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komisařka Jourová: Do předvolebního boje s ještě tvrdší cenzurou! Terčem je i Protiproud. Svazáci z Facebooku chystají želízka. Očekávaná porážka v Bruselu je žene do otáček. Jsou mrtví, a ještě o tom nevědí

Ivan Poledník pozoruje, jak na sociálních sítích létá jeden "banán" za druhým, a současně si všiml, co proti našim zájmům kuje slovutná Babišova eurokomisařka před klíčovými volbami do Evropského parlamentu

Cenzura na sociálních sítích je stále na vzestupu. Kdo se někdy v poslední době jakkoli kriticky vyjádřil na adresu pilířů NWO (imigrace, gender, homosexualismus apod.) a má více přátel či odběratelů, tudíž jeho příspěvek má potenciálně širší dosah, ví moc dobře, o čem je řeč. Příspěvek je vždy označen za „nenávistný“ či že se neshoduje s pravidly Facebooku – a nejen, že je smazán, sám přispěvatel je následně zablokován. Nejprve na 4 dny, potom tresty rostou.

To i v případech, že se inkriminovaný příspěvek tématu jen dotkne, případně jej rozebírá s odstupem, bez jakýchkoli náznaků oné údajné nenávisti. Trest přichází i ve chvíli, kdy dotyčný nejedná za sebe, nýbrž je administrátorem stránek jiného subjektu. Nevyhýbá se to ani respektovaným veřejně známým osobnostem.

Řada uživatelů to řeší tak, že si založí více identit (ty jsou mnohdy posléze zablokovány také), případně zcela opustí Facebook a přejdou na alternativní sociální síť, jakou je například ruská Vkontakte. To však za cenu ztráty celé řady vazeb a vůbec dosahu své komunikace. Tedy velmi účinné omezení vlivu, neboť řada čtenářů je na Facebook zvyklá, stále ještě plně nechápe, že s někdejší názorovou pluralitou na této síti je amen, a přijímá ve výsledku pouze proprané informace, aby „moc nepřemýšlela“.

Právě tak je samozřejmě již delší dobu na mušce i Protiproud. Stalo se tak mnohokrát v minulosti. Nejnověji dostal jeden z administrátorů „banán“ (IT hantýrka; „ban“ = vyhoštění, zákaz) na měsíc (!) za publikování článku o globálním útoku na muže.

Jourová to má pod kontrolou

Facebook nelení a přitvrzuje. Blíží se totiž evropské volby. Proto vše probíhá v koordinaci s Evropskou komisí, jmenovitě s – kým jiným, než – eurokomisařkou pro „spravedlnost“ Věrou Jourovou. S ní se před několika dny setkal viceprezident společnosti Facebook pro globální záležitosti Nick Clegg, načež si vzájemně pochválili nové cenzorní nástroje a metody pro „boj proti politickým on-line zásahům do volebních procesů v Evropě.“

„Tyto metody budou k dispozici koncem března a pomohou zvýšit transparentnost politické reklamy na Facebooku,“ uvedl Clegg. Je bývalým místopředsedou britské vlády a v letech 1999 - 2004 byl i poslancem Evropského parlamentu. Pro společnost Facebook pracuje od října 2018. Podle jeho slov nová pravidla pro politickou reklamu související s eurovolbami 23. - 26. května 2019 budou vyžadovat širokou škálu opatření. Politická reklama bude muset být schválena a s jasným označením, kdo je její plátcem a kdo nese zodpovědnost.

Clegg zdůraznil, že nové nástroje budou pokrývat i tzv. „vydavatelské“ reklamy, které neposkytují explicitně podporu žádnému kandidátovi nebo politické straně, ale které se zaměřují na silně politizovaná témata, jako je migrace. Tyto reklamy budou uloženy na serverech sítě Facebook po dobu sedmi let, spolu s podrobnostmi o jejich dosahu a údajích o kupci politické reklamy.

Teď je důvod

Nová opatření přicházejí oficiálně poté, co Facebook v roce 2018 zažil sérii skandálů spojených s ochranou údajů a soukromí svých klientů, ale především po fámách, že nejpoužívanější sociální síť byla zmanipulována „zahraničními zájmy“ na konkrétní politické účely.

Evropská komise se koncem května 2016 spolu se společnostmi Facebook, Twitter, Google a Microsoft dohodla na přijetí takzvaného Kodexu chování, který obsahuje sérii závazků v boji proti šíření nezákonných nenávistných projevů na internetu v Evropě. Objektivitu tohoto kodexu pociťujeme způsobem popsaným výše. Netřeba zdůrazňovat, že „nenávistníci“ z opačné strany barikády (liberálové, devianti, krajně levicoví aktivisté) jsou naopak na výsluní přízně.

Exekutiva EU v poslední době podobným způsobem tlačí i na další velké on-line platformy a provozovatele sociálních sítí, aby účinněji bojovaly proti „šíření dezinformací a falešných zpráv“, které mají „přímý vliv na volební procesy v členských zemích EU“.

Takže jsme doma. Evropská komise spolu s provozovatelem globální sociální sítě s nejvyšším nasazením pracuje na ovlivnění voleb do Europarlamentu, které mohou na základě současný tektonických posunů na politické scéně a mezi občany evropských zemí významně otřást s dosavadním politickým kurzem Evropské unie a změnit směr vývoje v Evropě.

Ve své mocenské nadutosti jsou naštěstí tak hloupí, že opravdu věří, že lze čas zastavit cenzurou. Pořád ještě nepochopili, že ten jejich už vypršel.

Autor: Ivan Poledník

Zdroj: http://www.protiproud.cz/politika/4240-komisarka-jourova-do-predvolebniho-boje-s-jeste-tvrdsi-cenzurou-tercem-je-i-protiproud-svazaci-z-facebooku-chystaji-zelizka-ocekavana-porazka-v-bruselu-je-zene-do-otacek-jsou-mrtvi-a-jeste-o-tom-nevedi.htmSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie pomáhá šířit antisemitismus   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:41:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní den památky obětí holocaustu je třeba si ve dnešní době připomínat více než kdy jindy. Hlavně proto, že Židé v Evropě opět čelí nenávistí a musí se obávat o své životy.

Tentokrát ne kvůli Němcům, ale kvůli muslimským migrantům, které sem zvou.... mj. opět Němci v čele s kancléřkou Merkelovou.

V zahraničních médiích se běžně píše o tom, že z Francie i dalších západoevropských zemí utíkají Židé do Izraele či do USA.

Bohužel politicky korektní média málokdy napíšou, že příčinou nejsou žádní "bílí náckové", ale právě muslimové.

Někdy předloni jsem překládal takový článek ze CNN. Psalo se tam, že Francii opustilo v tom daném roce asi 8000 Židů a věřte nebo ne, ani jednou v tom poměrně dlouhém článku nebylo napsáno slovo Islám nebo muslim.

To jsme to dopracovali.

Macron, Merkelová, Juncker a spol. si tklivě připomínají oběti holocaustu a na straně druhé zcela programově do Evropy zvou ty, kteří chtějí rozpoutat další holocaust. Nechutným způsobem tak dnešní "elity" pošlapávají oběti holocaustu.

Chucpe!

Autor: Josef Provazník / eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Ukrajině předpověděli následky vypršení plynového kontraktu s Ruskem   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:38:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vypršení kontraktu s Ruskem o tranzitu plynu do Evropy povede k pádu ukrajinské ekonomiky, oznámil poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Vadim Rabinovič v přenosu televizní stanice NewsOne.

Podle něj v případě ztráty tranzitu ruského plynu bude muset Kyjev vynakládat obrovské prostředky na údržbu nevyužitého plynovodu.

„1. ledna (pozn. 2020) končí kontrakt s Ruskem na dodávku plynu a garantované objemy. I na údržbu prázdného plynovodu potřebujeme tři miliardy dolarů ročně. Teď nebude nic, novou smlouvu neuzavřou. Co nám zbyde?" stěžoval si.

Otázky plynového tranzitu

Minulý týden v Bruselu proběhly třístranné konzultace Ruska, Ukrajiny a Evropské komise, kde se jednalo o tranzitu plynu po roce 2019.

Evropská komise představila svůj návrh budoucího kontraktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Musí být podepsán minimálně na deset let a objemy musí být zajímavé i pro investory, kteří by se mohli zajímat o modernizaci ukrajinského plynového tranzitního systému.

Ruský ministr energetiky Alexandr Novak zase uvedl, že kontrakt musí být obchodně zajímavý a trasa konkurenceschopná. Navíc Ukrajina musí představit jasný plán správy svého plynového systému. Také je nutné, aby Gazprom a Naftogaz dokázaly vyřešit své soudní problémy.

Další jednání všech stran by mělo proběhnout v květnu.

Minulý pátek ale náměstkyně ukrajinského ministra energetiky a uhelného průmyslu Natalia Bojko oznámila, že Moskva bude údajně vynucena podepsat s Kyjevem nový kontrakt na tranzit plynu do Evropy, protože do konce roku nestihne dokončit Severní proud 2.

Severní proud 2

Projekt Severní proud 2 předpokládá pokládku dvou linií plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard krychlových metrů plynu ročně od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa.

Proti stavbě plynovodu vystupuje Ukrajina, která se obává, že ztratí příjem z tranzitu ruského plynu, a USA, které aktivně protlačují svůj zkapalněný zemní plyn do EU, a také Polsko, Lotyšsko a Litva.

Začátkem ledna polský ministr zahraničních věcí Jacek Czaputowicz prohlásil, že projekt „zabíjí Ukrajinu", neboť ze snížení tranzitu ruského plynu údajně vyplývá nebezpečí pro Kyjev, že nejen ztratí zisk, ale i záruku ochrany před „ruskou agresí".

V Moskvě i v Berlíně bylo přitom nejednou zdůrazněno, že Severní proud 2 je výhradně komerční projekt a jeho stavba nepředpokládá zrušení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k9G5


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský generál: Íránskou strategií je vymazat Izrael z politické mapy   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:34:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránskou strategií je vymazat „sionistický režim" Izraele z politické mapy. V pondělí to uvedl druhý brigádní generál Íránských revolučních gard, Hossein Salami.

„Oznamujeme, že pokud Izrael podnikne nějaké kroky k tomu, aby proti nám vedl válku, rozhodně to povede k jeho vlastní likvidaci a k osvobození okupovaných území," prohlásil Salami.

Dále dodal, že íránská strategie má odstranit sionistický režim z politické mapy a Izraelci k tomu přispívají svými zločineckými aktivitami.

Podobně situaci okomentoval i velitel íránského letectva, generál Aziz Nasirzadeh. Ten minulý týden uvedl, že íránští vojenští piloti jsou netrpěliví a že jsou připraveni bojovat proti Izraeli a odstranit ho z povrchu zemského.

Salami je známý pro svou agresivní rétorikou vůči íránským protivníkům. Dříve například varoval, že bude Tel Aviv „srovnán se zemí", pokud napadne Sýrii. Zároveň naznačil, že Hizballáh donutí izraelského premiéra Benjamina Netanjahu „prchout na moře" a ten by tak měl začít trénovat „plavání".

Napětí mezi dvěma mocnostmi se vyostřilo kvůli pokračujícím leteckým útokům Izraele v Sýrii. Na začátku tohoto měsíce izraelský premiér Benjamin Netanjahu varoval podezřelé íránské síly v Sýrii, aby dané území okamžitě opustily. Přitom dodal, že Izrael „nepřestane útočit".

Zdroj: https://sptnkne.ws/k9G3

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zruší sankce proti třem ruským společnostem   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:31:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo financí 27. ledna oznámilo, že vzhledem ke splnění standardů zruší Spojené státy sankce vůči třem ruským společnostem.
Americké ministerstvo financí téhož dne v prohlášení uvedlo, že ruší sankce proti ruské společnosti RUSAL, organizaci En+Group a proti firmě EuroSibEnergo, protože tyto tři společnosti splnily americké standardy ohledně oslabení vlivu ruského obchodního magnáta Olega Děripaska.

Americké ministerstvo financí uvalilo sankce na tyto tři podniky a Olega Děripaska v dubnu roku 2018 v souvislosti s ruským zásahem do amerických voleb a dalším škodlivým jednáním. Podle předpisů je majetek subjektů a osob, které jsou předmětem sankcí, ve Spojených státech zmrazen a občané USA s nimi nesmí obchodovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaponský premiér Šinzó Abe chce podporovat další rozvoj čínsko-japonských vztahů   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:30:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Japonský premiér Šinzó Abe pronesl 28. dubna projev na plenárním zasedání Senátu a Sněmovny reprezentantů, ve kterém v situaci mnoha výzev, jako např. stárnutí populace a dalších, vyzval k zahájení nové éry, a současně vyjádřil naději, aby se vztahy mezi Japonskem a Čínou rozvíjely do nové historické etapy.

V Japonsku bylo téhož dne zahájeno 198. pravidelné zasedání parlamentu. Šinzó Abe uvedl, že s cílem řešit problémy dětí a stárnutí populace bude Japonsko nadále prosazovat reformu práce, reformu systému sociálního zabezpečení a další. „Ženám, seniorům a lidem se zdravotním postižením je třeba nabídnout lepší pracovní místa i prostředí," uvedl Abe.

Šinzó Abe se vyslovil v tom smyslu, že vztahy mezi Japonskem a Čínou se vrátily na normální cestu a doufá, že bude nadále posilována výměna na vysoké úrovni mezi oběma zeměmi. Je třeba prohlubovat spolupráci mezi Japonskem a Čínou v různých oblastech a podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet obětí neštěstí po protržení důlní odpadní nádrže v Brazílii vzrostl na 58   
Pridal tk Úterý 29 leden 2019 - 03:29:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet obětí neštěstí po protržení důlní odpadní nádrže v jihovýchodním brazilském městě Brumadinho vzrostl na 58. Už bylo identifikováno 19 těl. Do současnosti se podařilo zachránit celkem 192 lidí, a 305 lidí se stále pohřešuje. 27. ledna večer to uvedl brazilský hasičský sbor.

Zástupce záchranného týmu se vyslovil v tom smyslu, že naděje na nalezení přeživších jsou stále nižší, ale záchranné práce budou dál pokračovat.

Brazilské sdružení pro životní prostředí a obnovitelné zdroje už rozhodlo o pokutování firmy Vale ve výši 250 milionů realů (tedy asi 1,33 miliardy Kč). Justiční orgán státu Minas Gerais nařídil zmrazení fondu této společnosti ve výši 6 miliard realů (asi 31 miliard Kč) na náhradu škod a obnovu po katastrofě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2583 sec,0.0776 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,041kB