Středa 30 leden 2019
Nový „Gang osmi“ pro Venezuelu   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 18:09:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři dny před koncem svého funkčního období 2. února 2003 připojil Václav Havel společně s premiéry dalších sedmi zemí svůj podpis pod „dopis Gangu osmi“, který vyjádřil podporu Georgi W. Bushovi a plánované invazi do Iráku. (Neoficiální český překlad je k dispozici zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/Iclan_p ) „Irácký režim a jeho zbraně hromadného ničení představují jasnou hrozbu pro světovou bezpečnost,“ psali Havel s ostatními. Dodali, že „Evropa nemá žádný spor s iráckým lidem.“ V následné válce zemřely desetitisíce Iráčanů a žádné zbraně hromadného ničení se nenašly.

Donald Trump označuje rozhodnutí provést invaze do Iráku a Afghánistánu za největší chybu v amerických dějinách, teď se ale i on sám odvrací od své doktríny „America First“ a požaduje změnu režimu ve Venezuele, přičemž jsou „na stole všechny možnosti.“ Podporuje ho většina zemí tehdejšího „Gangu osmi“ (s tím zásadním rozdílem, že tentokrát jsou pro i Francie a Německo). I nyní to dělají kvůli místním lidem. Češi jsou zatím nerozhodní. Třeba by se hodilo připomenout přísloví dvakrát do jedné řeky nevstoupíš.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZasel vítr, sklízí bouři?   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 04:31:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mediální podnikatel, majitel, generální ředitel a hlavní konferenciér TV Barrandov J. Soukup je v prekérní situaci. ČT dne 20. a 27. ledna zveřejnila ve svých publicistických pořadech mj. také účetní výkazy Soukupových firem. Z výkazu, který se týká společnosti „Barrandov – Televizní studio, a. s.“ vyplývá, že tato firma má dlouhodobé i krátkodobé závazky v rozsahu cca 1,1 mld. Kč. V běžné mluvě se závazkům česky říká dluhy.

V televizním pořadu ČT 168 hodin, se touto záležitostí velmi kvalifikovaně zabýval dokonce děkan jedné z fakult VŠE. Tedy osoba nanejvýš důvěryhodná. Přiznám se, že jsem při sledování obou pořadů ČT nevěnoval pozornost „omáčce“, ale vážným faktům, která byla předložena a fortifikována naprosto důvěryhodným odborníkem, kterým děkan jedné z fakult VŠE nesporně je. Předpokládám také, že šéfové publicistiky ČT nejsou úplně hloupí, takže zcela nepochybně nechali posoudit pořad, který se týkal Soukupa, svým právníkům. Pokud Soukup hovoří o trestním oznámení, kterou na ČT, ředitele Dvořáka a redaktorku Fridrichovou podá, po mé vlastní zkušenosti s podáváním trestních oznámení mu mohu oznámit, že si s nimi může vytapetovat byt. Je to bez jakéhokoli efektu. A Soukup to nepochybně ví. Pokud chce něco řešit, nechť podá občansko-právní žalobu na ty představitele ČT, kterých se to, podle něj, týká.

Nechci se Soukupovi vysmívat, ale když jsem se rozhodl, po jednom televizním pořadu TV Barrandov, ve kterém o mně zveřejňoval bez uzardění naprosto nehorázné lži, že jej zažaluji, vysmíval se mi. Bohužel materie, kterou v TV Barrandov věnoval Soukup mé osobě, je velmi rozsáhlá a tak můj advokát zatím žalobu nepodal, ale zcela nepochybně to v krátké době učiní.

Pokud se sdělení ČT o Soukupovi a jeho firmách opírají o reálná čísla z reálných účetních výkazů Soukupových společností, obávám se, že trestní oznámení, pokud bude Soukupem vůbec podáno, bude jen plácnutím do vody a tak také skončí. Rozčeří se šírá kola ve vodě a ta se také rychle uzavře.

Chci jen připomenout dvě evidentní Soukupovy lži, z těch zhruba patnácti až dvaceti, kterými se teď můj advokát zabývá. Soukup tvrdil, že jsem přivedl k pádu První městskou banku (PMB). Je to nehorázná lež. Banku jsem naopak z pozice předsedy její dozorčí rady a náměstka primátora pro finance, zachránil. To, že PMB byla před mým příchodem do jejího vedení v lednu 1999 v hluboké ztrátě, měla ve své bilanci zhruba 2,1 mld. Kč toxických aktiv a byla oběma nohama v nucené správě, to se dá velmi snadno prokázat. To, že za dva roky byla banka nejen stabilizována, ale také vyčištěna od všech chybných aktiv a prodána strategickému investorovi (společnosti PPF) za několik set milionů korun je snadno doložitelné. Soukup však nerad pracuje s fakty.

Druhá naprostá nehoráznost, kterou Soukup s velkou chutí rozpatlával v souvislosti se mnou, byla kauza nemocničních lumpáren spjatá s Tomášem Horáčkem. Soukup využil toho, že jsem Horáčka před řadou let (do roku 2010), tu a tam, vídal na předvolebních akcích sociální demokracie na Ústecku a začal mě s ním, v rozporu s fakty, spojovat. Jako bych se podílel na jeho nesprávných údajných kriminálních deliktech. Policie ČR po sedmi měsících vyšetřování Horáčka ukončila své šetření. Horáček začal spolupracovat s policií s vidinou získání statutu spolupracujícího svědka a tak nastala situace, kdy se někdo musí oprávněně bát. Ve VZP se pořádají rozsáhlé forenzní audity a ti, kteří Horáčka řídili či využívali anebo s ním na lumpárnách spolupracovali, prožívají teď krušné chvilky. Horáček vyblinkal policii úplně všechno. A protože já mám svědomí čisté, tak spím v klidu. Teď musí mít neklidné spaní zejména ti, kteří mu dělali ochranu před zásahy policie a vytvářeli mu prostor pro rošťačení.

Každému člověku, trochu znalému situace ve veřejné a státní správě, musí být jasné, že bez rozsáhlých konexí ve vládních stranách, ale i ve stranách opozičních, by se Horáčkovi nikdy nepodařilo vytvořit vlastně celoplošný korupční systém. Myslím, že nás čekají v příštích týdnech a měsících, pokud jde o Horáčkovu kauzu, velmi zajímavá zjištění a bude velmi zajímavé vidět, kdo zůstane chycen v policejní pavučině. Policie má odposlechy, zřejmě kompletní, policie má také k dispozici hlavního obviněného, který se současně stává korunním svědkem. Jednoduše řečeno, bude to zajímavé. Jsem zvědav, jestli se ještě teď Soukup odváží lhát o nějakém mém zapojení v této věci. To, že u Horáčka pracovala na významné pozici od září 2017 až do jeho zatčení loni v červnu má budoucí bývalá manželka Petra Paroubková, je Soukupovi jistě známo. Ale s jejím zaměstnáváním v těchto firmách nemám opravdu nic společného.

Takže milý Jaromíre, přeji Ti mnoho štěstí v soudním sporu s ČT, jako ty jsi popřál mě v soudním sporu s Tebou.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní výzva – zastavme budování 5G internetu (i v ČR)   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 04:25:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podpořte mezinárodní výzvu na zastavení budování 5G sítí v zájmu zdraví našeho i našich dětí. Tato výzva se opírá o studie mnoha odborníků, které hovoří o extrémní škodlivosti násobně zesíleného RF záření z nově zaváděných 5G sítí na zdraví každého z nás. V ČR se má s budováním 5G sítí začít v nejbližších měsících.

Aby 5G sítě mohly fungovat, je nutné překročit 10 krát až 100 krát už tak škodlivé stávající hodnoty, které byly stanoveny pro současné pozemní přenosové stanice.

Zákonodárci záměrně nevzali vědecké důkazy o škodlivosti v potaz.

Buďme aktivní jako občané v Polsku, kteří začínají s organizováním protestů proti budování 5G síti v jejich zemi:

https://gloria.tv/video/WoGzEj1QefZg6khpVguwMboDU

Text mezinárodní výzvy zde:

http://www.elektrosmog-zony.cz/download/5G_mezinarodni_vyzva_1118.pdf

zde je možné výzvu podepsat:

https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal/

Vybudování 5G sítí do roku 2020 požaduje EU po svých členských státech:

https://www.cnews.cz/nove-cile-eu-v-roce-2020-chce-5g-site-v-roce-2025-pak-100mbs-internet-pro-kazdeho/

Firma Huawei chtěla v ČR v blízké době investovat do rozvoje 5Gsítí 8,5 miliardy korun:

https://www.novinky.cz/domaci/494153-cina-chysta-kvuli-huawei-odvetna-opatreni-rekl-zeman.html

První soudní případ Spojeného království proti sítím 5G – lidé vyhráli:

//steemit.com/cesky/@sione/prvni-soudni-pripad-spojeneho-kralovstvi-proti-sitim-5g-lide-vyhrali">https://steemit.com/cesky/@sione/prvni-soudni-pripad-spojeneho-kralovstvi-proti-sitim-5g-lide-vyhrali>

Zdroj:http://narodnidemokracie.cz/mezinarodni-vyzva-zastavme-budovani-5g-internetu-i-v-cr/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský neomarxistický režim zachraňuje vrahy z IS a zatýká odpůrce masové migrace z Afriky   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 04:14:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tiskové prohlášení Generace identity CZ: Francouzská justice vzala dnes do vazby tři přední představitele identitárního hnutí - Romaina Espino, Clémenta Galanta a Anaïs Lignier. Důvodem jejich uvěznění je účast na projektu Defend Europe v jehož rámci loni v zimě identitáři z celé Evropy chránili francouzsko-italské státní hranice v prostoru Alp, kudy proudili imigranti z jihu do Francie.

Anaïs je mladou matkou jeden a půl ročního dítěte a v současné době je v osmém měsíci druhého těhotenství!

Několik hodin před tím, než byli čelní představitelé GI vzati do vazby, ministr vnitra Christophe Castaner oznámil, že 130 džihádistů z Islámského státu bude repatriováno ze Sýrie zpět do Francie.

Česká pobočka GI v reakci na tyto totalitní praktiky francouzské vlády v následujících dnech chystá protestní akci na podporu vězněných kamarádů. Pro bližší informace sledujte náš facebook a web.

SDÍLEJTE, prosím, tento náš příspěvek!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuce pryč od prezidenta Zemana   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 04:01:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není dne, aby média se zuřivostí sobě vlastní neútočila na prezidenta Miloše Zemana. Hledají jakoukoliv záminku, aby na něj mohla házet špínu.

Posledním aktem jejich nepřátelství je mediální obvinění, že prostřednictvím kancléře Mynáře, či dokonce sám, ovlivňuje rozhodování soudů. Média nám předkládají soudce jako oázu spravedlnosti a čistoty a prezidenta jako krále všech vyvrhelů. Jako bychom neznali nespočet soudních rozhodnutí, nad kterými nevěřícně kroutíme hlavou.

Ta poslední kauza, spojená s osobou bývalého předsedy Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy, vyvřela, jak jinak, než z útrob Bakalova Respektu, jehož útočná pera jsou namířena často proti Hradu. Jednalo se o téměř rok starý rozhovor mezi hlavou státu a hlavou jedné z nejdůležitějších celostátních soudních institucí. To by se nejvyšší představitelé státu a soudnictví nesměli setkávat? To by prezident nesměl prezentovat své názory ostatním pilířům moci?

Mám takový dojem, že by kormidelníci novinářů nejraději uzavřeli Miloše Zemana v Lánech, aby nemohl do ničeho mluvit a pokud možno o ničem rozhodovat, tak jako to provedl zástupce říšského protektora K.H. Frank se státním prezidentem doktorem Emilem Háchou.

Pochodeň nenávisti proti Miloši Zemanovi, kromě Bakalových médií, drží také veřejnoprávní rozhlas a veřejnoprávní televize. V „Názorech a argumentech“ Českého rozhlasu Plus tuto neděli (27.1) v 18 hod se sešli v diskuzi čtyři diskutující, všichni samozřejmě proti prezidentu Zemanovi. Nejvíc nenávistně se projevoval Daniel Kroupa – prohlásil že prezidentovo jednání snad naplňuje povahu trestního činu – k dokreslení zde odkazuji na ten pořad. Filosof Daniel Kroupa je ten, který je nejblíže objektivu (ten nejsilnější) https://plus.rozhlas.cz/kulaty-stul-mozne-ovlivnovani-soudcu-podoba-insolvencniho-zakona-zakon-o-7747407

Dle mého názoru, veřejnoprávní médium by mělo při diskuzích dbát na to, aby byly vyvážené. Pokud se jedná o prezidenta, jsou diskuze vždy v podstatě namířené proti němu.

Už jsem zde v minulosti navrhoval, aby byl znovu zaveden zákon, který by postihoval sankcemi média (ne soukromé osoby) za hanobení hlavy státu. Protože útoky proti M. Zemanovi jsou neustálé. Vyvěšení červených trenýrek místo prezidentské standarty na Hradě se setkalo s mediálním posměšným fanděním těm, kteří trenýrky na Hradě vyvěsili - skupině Ztohoven, místo toho, aby média zaujala stanovisko, že byla zneuctěn jeden z významných symbolů naší státnosti, prezidentská standarta a sídlo hlavy státu.

Přitom máme prezidenta, kterého by nám mohl celý svět závidět. Obrovská paměť. Schopnost přednášet své projevy bez papíru se skvělou větnou skladbou. Ale hlavní věcí je jeho ODVAHA nazývat věci pravými jmény. A hlavně ODVAHA zastat se těch, kterým právě justice uškodila. Tak, jako v případě Ing. Aleny Vitáskové, bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu, která bojovala proti solárním baronům a snažila se tak držet ceny energií přijatelné pro občany. Místo toho, aby si stát její činnosti vážil, byla na ni ušita imaginární kauza a ona byla odsouzena k osmi a půl rokům vězení. Její případ byl přihrán vhodnému soudci, který šel solárním baronům na ruku atd. Ano, i tak pracuje naše křišťálově čistá justice.

51 % občanů České republiky zvolilo Miloše Zemana svým prezidentem. Byl zvolen už podruhé. Zato 90% procent novinářů neustále prezidenta očerňuje natolik, že se lidé už bojí přiznat, že stojí při svém prezidentovi. Opět apeluji na odvahu spoluobčanů. Vy, kteří oceňujete jeho odvahu nazývat věci pravými jmény a jeho odvahu zastat se odvážného jednání druhých, mějte ODVAHU přiznat, že za svým prezidentem stojíte.

Mgr. Petr Hannig
předseda ROZUMNÝCH a bývalý kandidát na prezidenta

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=698579
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZlato z Venezuely a jiné případy, kdy cizí majetek „záhadně“ mizel ze západních bank   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 03:59:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Samozvaný prozatímní prezident Venezuely Juan Guaidó vysoce pochválil odmítnutí centrální banky Velké Británie povolit Caracasu repatriovat zlato ve výši 1,2 miliard dolarů a označila tento krok za „ochranu majetku“. Sputnik si vzpomněl na několik dalších případů, kdy západní vlády a banky zmrazovaly nebo kradly národní bohatství jiných států.

Írán

40let starý příběh o zmrazeném majetku Íránu se odehrál v době irácké revoluce v roce 1979, kdy revolucionáři svrhli diktátora Mohammeda Rezu Pahlavího, podporovaného Američany, a vytvořili islámskou republiku. Převrat, během kterého bylo obsazeno americké velvyslanectví v Teheránu, podnítil Washington k ukončení diplomatických vztahů, zákazu dovozu íránské ropy a zmrazení aktiv ve výši zhruba 11 miliard dolarů (dnes 35,35 miliard dolarů, pokud se vezme v úvahu inflace).

V roce 2015, těsně před podepsáním Společného komplexního akčního plánu (JCPOA), který je známý také jako íránská jaderná dohoda, byly ohodnocen zmrazený majetek Teheránu, včetně majetku zmrazeného během revoluce v roce 1979 a také mezinárodní omezení v oblasti jaderné energie, na částku nejméně 100 miliard dolarů. Podle vedoucího centrální banky Íránu může být v důsledku jaderné dohody uvolněno asi jen 32 miliard dolarů, což je třetina celkové částky.

Tři roky po podepsání JCPOA zůstává osud většiny fondů neznámá. Dříve bylo zjištěno, že v amerických soudech bylo projednáváno mnoho případů, v rámci kterých bylo požadováno přímé zabavení bohatství islámské republiky. Například rozhodnutí z roku 2016, podle kterého musí Írán vyplácet odškodné ze svého rozpočtu rodiny amerických vojáků, kteří zemřeli v důsledku výbuchů nákladních automobilů dne 23. října 1983 v Bejrútu v Libanonu. Teherán tvrdí, že s tímto útokem nemá nic společného, ale všechny pokusy zpochybnit rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora byly zatím neúspěšné.

V ještě bizarnějším rozhodnutí newyorského soudu z roku 2018 bylo uvedeno, že zmrazený íránský majetek by měl být použit k odškodnění obětí tragédie 11. září 2001. A to i přes to, že Írán nemá s těmito útoky nic společného a že 15 z 19 teroristů byli občané Saúdské Arábie.

Irák

V roce 2003, těsně před invazí USA do Iráku, bylo vojenské plánování v oblasti zabavení strategických bohatství země doprovázeno ekonomickými výpočty s cílem ovládnout zhruba 1,75 miliard amerických dolarů iráckého majetku, který byl již zmrazený na amerických účtech.

Toto zabavení bylo jen špičkou ledovce, následně bylo ukradeno obrovské množství majetku. V roce 2010 se podle výsledků auditu v Pentagonu ukázalo, že Pentagon nemohl vysvětlit, kam se podělo zhruba 8,7 miliard dolarů ztracených iráckých ropných a plynových peněz určených na rekonstrukci.

Dříve se v amerických médiích čas od času objevila informace o finančních prostředcích ve výši zhruba 10-20 miliard dolarů, z nichž většina se skládala z majetku státu Iráku, který byl v roce 2004 poslán do země na rekonstrukci a zmizel beze stopy.

Během auditu v roce 2005 americký inspektor pro obnovu Iráku Stuart W. Bowen Jr. oznámil, že více než 8,8 miliard dolarů nemůže být zaevidováno.

O šest let později řekl Bowen, že americké úřady stále nemůžou vysvětlit kam se dostalo asi 6,6 miliard dolarů, a uvedl, že tento případ se dá nazvat „největší krádeží prostředků v národních dějinách".

Libye

Podrobnosti o údajné zpronevěře velkých částek ze suverénního bohatství Libye po zásahu NATO s cílem svržení libyjského vůdce Muammara Kaddáfího zůstávají utajené už skoro osm let po zásahu.

K obavám došlo poté, co se v březnu loňského roku objevily zprávy o tom, že z belgické banky zmizelo zhruba 10 miliard eur (asi 11,4 miliard dolarů) národního bohatství Libye. Z původních 16 miliard eur zůstalo jen 5 miliard. V září minulého roku Komise OSN zjistila, že Belgie porušila omezení týkající se zmrazení majetku, protože se obává, že některé platby za úroky z některých libyjských fondů byly převedeny na účty bojujících ozbrojenců, včetně islamistů.

Úřady v Tripolisu později uvedly, že za těmito podvody „zcela určitě stojí vláda Spojených arabských emirátů" a že prostředky byly použity na podporu vlády v Tobruku ve východní části Libye.

Tento skandál je jen jedním z mnoha ovládnutí libyjských prostředků západními mocnostmi po svržení Kaddáfího. V roce 2012 byla na žádost Mezinárodního trestního soudu v Itálii odebrána více než miliarda eur majetku, který patřil ke skupině Kaddáfího a starším členům jeho vlády, včetně podílu ve významných italských společnostech.

Před rokem Obamova administrativa zmrazila libyjská aktiva v hodnotě 29,8 miliard amerických dolarů v amerických bankách jako jsou Goldman Sachs, Citigroup, JPMorgan Chase a Carlyle Group.

V roce 2018 britští zákonodárci uvažovali o zabavení části národního fondu sociálního zabezpečení Libye, s cílem vyplacení odškodnění obětem irské republikánské armády, kterou Kaddáfí financoval v 80. letech.

Předpokládá se, že britské banky stále drží 9,5 miliard liber (12,5 miliard dolarů) libyjských prostředků. Tripolis vyzval Londýn, aby nepokračoval v jejich zabavení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kAnc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy poskytly Guaidóvi přístup k venezuelskému majetku v amerických bankách   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 03:54:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké úřady poskytly hlavě venezuelského opozičního parlamentu Juanu Guaidóvi přístup k venezuelským vládním účtům v amerických bankách, uvedl to americký ministr zahraničí.

„Ministr zahraničí Mike Pompeo 25. ledna potvrdil právo dočasného prezidenta Venezuely Juana Guaida získat a kontrolovat část majetku na účtech venezuelské vlády nebo Centrální banky Venezuely, který je uložen ve Federální rezervní bance v New Yorku nebo v jiných bankách s pojištěnými vklady v souladu s článkem 24B zákona o federálním rezervačním systému," píše se v prohlášení.

Pokus o státní převrat ve Venezuele

Masové akce ve Venezuele byly zahájeny 21. ledna. Během vlny protestů se Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta po dobu činnosti prozatímní vlády. USA a řada dalších zemí ho uznaly. Maduro ho nazval „loutkou USA". Rusko podpořilo Madura jako zákonného prezidenta Venezuely.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kAd8

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský prezident poslal soustrastný telegram svému filipínskému protějškovi nad násilným útokem na Filipínách   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 03:49:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
27. ledna došlo ke dvěma bombovým útokům v katolickém kostele na ostrově Hulo v provincii Sulu na Filipínách, které si vyžádaly nejméně 20 obětí na životech a 81 zraněných. Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) zaslal 29. ledna svému filipínskému protějškovi Rodrigovi Dutertemu soustrastný telegram.

Xi Jinping v telegramu uvedl, že jménem čínské vlády a čínského lidu vyjadřuje lítost nad oběťmi a soustrast jejich rodinným příslušníkům.

Xi Jinping zdůraznil, že Čína se staví proti všem formám terorismu a silně odsuzuje násilné činy proti nevinným civilistům. Čína je ochotna spolupracovat s mezinárodním společenstvím včetně Filipín při společném čelení hrozbám a výzvám terorismu a při udržování mezinárodního a regionálního míru a stability.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán popírá dialog s Francií o raketovém programu   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 03:48:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Bahram Qasemi 28. ledna popřel, že by Írán vedl dialog s některými zeměmi, včetně Francie, o svém raketovém programu.

Bahram Qasemi téhož dne na pravidelné tiskové konferenci řekl, že Írán nezahájil žádný dialog s jinými zeměmi o svém raketovém programu. Raketový program je důležitá součást íránské národní obrany a Írán nikdy nebude jednat s žádnou zemí o svém raketovém programu.

Některá média v poslední době uvedla, že francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian řekl, že pokud nebudou rozhovory Francie s Íránem o raketovém programu úspěšné, uvalí Francie na Írán sankce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické ministerstvo financí vyhlásilo sankce proti venezuelské ropné společnosti   
Pridal tk Středa 30 leden 2019 - 03:46:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo financí 28. ledna oznámilo, že uloží sankce proti venezuelské ropné společnosti.

Americké ministerstvo financí v prohlášení poukázalo na to, že venezuelská ropná společnost je státní podnik a hlavní zdroj finančních příjmů a deviz Venezuely. Aktiva této společnosti ve Spojených státech budou zmrazena a občané USA s ní nebudou moci obchodovat.

Podle zprávy prezident venezuelského Národního kongresu Juan Guaidó složil 23. ledna přísahu jako „dočasný prezident". Spojené státy, Brazílie a další země vydaly prohlášení, ve kterém Guaida ve "funkci" uznaly. Venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil zrušení diplomatických vztahů se Spojenými státy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2393 sec,0.0661 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,021kB