Středa 06 únor 2019
Odstoupení Washingtonu od smlouvy INF z roku 1987 případně sníží „práh" k používání jaderných zbraní, tvrdil ruský ministr zahraničí   
Pridal tk Středa 06 únor 2019 - 04:36:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera uvedl, že odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) z roku 1987 případně sníží „práh" k používání jaderných zbraní.

Během své návštěvy v Kyrgyzstánu řekl Sergej Lavrov místním médiím, že Washington se rozhodl odstoupit od smlouvy INF s cílem oslabit systém pro kontrolu zbrojení a strategických zbraní. Tohoto rozhodnutí velmi lituje Rusko. „Ruská strana se domnívá, že příslušné rozhodnutí Washingtonu sníží „práh" k používání jaderných zbraní," dodal ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Lavrov mimo jiné uvedl, že pozastavení závazků Spojených států z odzbrojovací smlouvy INF neznamená příchod studené války. Ruská strana není ochotna provádět závody ve zbrojení, ale bude stále reagovat na odstoupení Spojených států od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF).

Ruský ministr zahraničí uvedl, že Rusko je stále ochotno zahájit dialog s USA na základně rovnosti a společných výhod. Nová Smlouva o omezování strategických zbraní, která vyprší v roce 2021, je jedinou zbývající smlouvou o kontrole zbraní mezi oběma zeměmi.

Smlouva INF byla podepsána v prosinci roku 1987, a to mezi Sovětským svazem a USA a vstoupila v platnost roku 1988. Podle smlouvy obě strany měly zlikvidovat všechny své rakety středního a krátkého doletu s dosahem mezi 500 až 5000 km.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1219 sec,0.0424 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,425kB