Pondělí 18 únor 2019
Jenom zírám   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:29:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I člověk, který má zkušenost s předlistopadovou a polistopadovou politikou se nestačí divit vývoji ve společnosti, ekonomice i bezpečnosti v posledních letech. Nicméně při pohledu na vývoj v minulém a tomto roce už lze jen zírat. Musím konstatovat, že já jsem zíral nedávno při průjezdu kolem stadionu pražských Bohemians. Vedle stadionu se vznáší obrovský billboard s reklamou Respektu. To by samo o sobě nebylo nic divného, bussines je bussines a vzhledem k možnosti daňových odpisů na sebestupidnější reklamu přispíváme zadavatelům a výrobcům všichni, aniž si to většina z nás uvědomuje.

Ani slogan, že Respekt je jeden z ostrovů nezávislé a silné žurnalistiky mne moc nezaujal, spíš rozesmál. Reklama a pravda mohou mít k sobě blízko i daleko, většinou je pravdivější druhá možnost. Nicméně jsem zíral na fotografii exnatovského generála Pavla, která zabírala skoro polovinu plochy. Pravděpodobně on má být podle propagandistů v Respektu vzorem nezávislosti.

Člověk, který dlouhodobě posluhoval cizím zájmům, podílel se na pronásledování, ne-li genocidě Srbského národa a islamizaci Balkánu a v současnosti nezodpovědně posiluje válečnou psychózu s cílem zatáhnout naši zemi do jaderné války s Ruskem a zároveň podceňuje afroislámskou invazi. Kde je jeho vojenská přísaha, kterou se zavazoval chránit naši republiku, nikoli ji tahat do cizí války a ohrožovat tak naše občany? Kde je jeho důstojnická čest a zodpovědnost za vlast? Omezený zelený Lojza, nebo všeho schopný, cynický, hrabivý, bezcharakterní a prolhaný žoldák ve službách cizáckých oligarchů? Napadá mi pouze jedno slovo, a to hanba, generál Hanba. Něco takového se nám budou snažit vnutit za prezidenta a s kampaní začíná Respekt. Řekl bych, že v tomto případě svojí mediální drzostí a ubohostí trumfl i Sorosův Seznam. Jsem zvědav, kolik partají pražské havlérky, ať už vládních, nebo opozičních se nám bude snažit vnutit cizáckého generála Lojzu Hanbu za prezidenta?

Další, kdo mne téměř dojal, byl bývalý guvernér České národní banky Singer. Na Sorosově Seznamu vyslovil moudro, že potřebujeme silnou armádu. Singer připomíná kozla, který se stal zahradníkem, nacpává se cizím salátem a občanům s posměšným mektáním věnuje svoje bobky. Nebyl to náhodou právě on, který v ČNB vyházel stovky miliard na nákup ideologické měny Euro a rozjel tak inflaci, která se dodnes projevuje drastickým růstem cen a propadem životní úrovně? V médiích se mluví o obří zakázce na nákup bojových vozidel pěchoty za 5,3 miliardy korun. Za peníze, které Singer bezúčelně vyházel na takzvané intervence a nesmyslné snižování kurzu koruny, aniž by ho setřeli politici pražské havlérky, úžasným národohospodářem Babišem počínaje a Kalouskem z takzvané opozice konče, bychom mohli mít nejlepší a nejmoderněji vyzbrojenou armádu v Evropě. Čestnou výjimkou byl prezident Zeman, který toto přihrávání EU a přípravu převzetí části německých ekonomických problémů v době krize opakovaně kritizoval pod nenávistnou palbou pražské havlérky. Jestli má někdo zásluhu na mizérii naší armády, tak je to právě Singer. Zároveň připomínám, že ochrana civilního obyvatelstva a infrastruktury v naší zemi byla desítky let zanedbávána, reálně řečeno, z hlediska jaderné války se blíží nule. Kde jsou časy, kdy každé dítě ve škole mělo svoji plynovou masku, matky fasovaly protichemické vaky na malé děti a každý měl místo ve vybaveném krytu. Třicet let na to nebyly peníze, díky takovým Singerům přisluhujícím cizáckým zájmům. Obtížně přemýšlím, jak Singerovo volání po silné a tudíž i nákladné armádě nazvat. I chucpe se mi zdá jako velmi slabý výraz.

Další, čeho jsem si povšiml, jsou bankrotující vietnamské obchůdky s textilem, levnou elektronikou a dalším spotřebním zbožím. Holešovická tržnice se již několik let zmenšovala, brzy bude končit a ubývají i obchůdky. Výsledkem bude zdražování především textilu. V případě zhoršujících se vztahů s Čínou bude růst cen oblečení a spotřebního zboží zcela logický. Cena trička kolem pětistovky, košile za tři tisíce a kalhoty za pět vrátí většinu společnosti někam do devatenáctého století. Ale možná zlevní lokomotivy a důlní bagry, takže se to vyrovná, aspoň v rámci čísel a procent politické propagandy blahobytu, který nám připravuje milovaný vůdce-oligarcha, prý nejlepší jakého máme od roku 1990.

Déle jsem zíral na pokračující vlnu stupidity takzvané demokratické opozice. Pro socialistickou ministryni Maláčovou si vymysleli přezdívku Venezuela. Možná se jim to u značkového pitiva v neméně značkových restauracích, nebo v levném parlamentním báru může zdát vtipné, ale měli by méně popíjet a víc přemýšlet o dopadu toho, co vykládají na veřejnosti. Většina našich občanů se nemá tak dobře jako oligarchové a jejich političtí posluhové. Po třiceti letech demokracie se rodina s běžným příjmem nezmůže na byt a porodnost klesá z důvodu klesající životní úrovně střední a nižší třídy a stabilní nejistoty. Ve Venezuele se Chávez i Maduro zaměřili právě na zvýšení životní úrovně většiny obyvatel, kteří jsou chudí. To je správné, pokud se nechceme postupně dostat kamsi k třídnímu boji a říjnové, či jiné revoluci.

Rozhodně nepatřím k příznivcům prohnilé ČSSD, ani nepodporuji programy nahrávající parazitům a příživníkům. Nicméně agresivní útoky proti jakékoli sociální politice ve prospěch oligarchů, většinou zahraničních a vlastních kont, pomohly většině stran takzvané demokratické opozice TOP 09, STAN, KDU-ČSL, ODS k dlouhodobému těžkému propadu volebních preferencí. Když k tomu přidáme takové jejich reprezentanty jako Drahoš, Horáček, Halík, Herman, Putna, Janda, Feri a nesmíme zapomenout na Kuberu, který beze studu podporuje rozprodej naší země Arabům, bude jejich propad pokračovat dlouho. Demokratickým opozičníkům u koryt jaksi nedochází, že stále větší část národa má problém vůbec přežít a zasloužili se o to svojí dlouhodobou hospodářskou politikou rozprodeje státu a bezohledným podlézání cizím zájmům právě oni. Zároveň tak úspěšně nahrávají vládnoucímu oligarchovi a jeho socialistické partě. Rozčilují se nad vysokými důchody rozežraných důchodců, flákačstvím samoživitelek, neochotou zaměstnanců pracovat za žebrácké platy, ale zároveň nepokrytě podporují parazitování nepřehlédnutelného segmentu rómské komunity, některých migrantů živících se obchodem s drogami, a ještě horší parazitování protinárodních politických neziskovek posluhujících cizákům. Babiš vykládá, že na zvýšení důchodů si musíme našetřit. Stačí, když nebudeme živit profesionální parazity a rozhazovat na předražené projekty typu staveb a oprav dálnic pod vedením ministrů za oligarchovo ANO. V tom si může vláda s opozicí potřást rukou. Hloupou protinárodní a asociální politikou opozičníci jen nahrávají Pirátům, ČSSD a ANO a je na místě otázka, zda se nejedná pouze o smluvenou pokryteckou komedii pod taktovkou vládnoucího oligarchy. V opačném případě nad takovou kumulací pitomosti jen zírám.

Ač nerad jsem se musel zasmát nad nedávným názorem kardinála Duky, kterého si jinak velmi vážím. Prohlásil v článku, který uveřejnil Sorosův Seznam, že komunisté získali rozhodující hlas ve vládě. Tentokrát střílel pan kardinál dosti nepřesně. Chápu, že je rozhořčen zdaněním církevních restitucí, které bývalá vláda, aktuálně demokratická opozice protlačila bez ohledu na občany a tehdejší globální krizi, rostoucí počet nezaměstnaných, snižování důchodů a propouštění ze soukromých firem i státní správy. To jim ještě dlouho nebude zapomenuto a další krize už je tady. Pokud bude Babiš mazaný, předá urychleně vládu demokratické opozici, aby se zase předvedli jako národohospodáři, a za pár let dostane 90 % hlasů.

Především, jací komunisté? Ve vládě žádní nejsou. Za komunisty nelze považovat ani Filipa, Dolejše a jejich partu bezuzdně podlézající vládnoucímu oligarchovi. Ten je za to ostatně i halasně pochválil, především jejich spolehlivost. Opravdové komunisty nenajdete nejen ve vládě, ale moc se jich nenajde ani v parlamentu a senátu, protože místa na kandidátkách rozděluje euromarxista Filip s kostlivcem v Mariánských lázních, přisluhující Babišovi. Zbytek vlády jsou euromarxisté, tedy protinárodní spolek posluhující oligarchům a cizákům, který nemá s marxismem a komunismem pranic společného, zato nám ordinuje multikulturalismus. Domnívá se pan kardinál, že Hamáček, nebo Petříček podporující islamizaci Evropy, kolonizaci naší země pangermány a posluhující cizáckým oligarchům jsou komunisté? Ostatně, nemusí se rozhlížet příliš daleko. Stačí, aby zrak pana kardinála spočinul na samozvaném knězi Halíkovi, který byl v předlistopadovém období kádrovákem v podniku Chemopetrol. Docela by mne zajímalo, zda kádroval i tehdejšího nomenklaturního kádra soudruha Babiše. Antikomunističtí disidenti se do zahraničí za bony opravdu neposílali.

Kádrovákem nemohl být ani obyčejný řadový soudruh, to musel být opravdový stranický kádr. Jeden z takových Halíků mi v roce 1969 odmítl dát doporučení ke studiu na průmyslovce a odůvodnil to tím, že otec ani matka nejsou členy KSČ. Připomněl bych, že reprezentanti KDU-ČSL a TOP 09 se pravidelně předvádějí, jako zapálení křesťané a bojovníci za takzvané církevní restituce (proč asi) a zároveň podporují islamizaci (proč asi) a dlouhodobě a beze studu podlézají sudeťákům, kteří byli jednou z hlavních opor nacistů v naší zemi v době okupace a pomáhali posílat katolické kněze do koncentráků. To, že mnozí následně podlézali stejně zapáleně i vládnoucím ateistickým komunistům jen dokazuje pevnost jejich morálky, víry i charakteru.

Obávám se, že dnes se najde víc euromarxistů, vesměs bývalých komunistů a extrémních levičáků v Bruselu a Berlíně, případně Paříži, o naší kolonii nemluvě, a vzorový euromarxista je i ostudný papež František, slouha oligarchů organizujících afroislámský multikulturalismus v EU. Můžeme pokračovat ateistickou ideologickou pracovnicí, kdysi kádrovou soudružkou Merkelovou, která si účastí na školeních v SSSR, kontrolováním nástěnek, stranických schůzích a prorežimních demonstrací získala titul vědkyně a stala se z ní následně křesťanská(!) demokratka, což je opět důkazem její morálky a charakteru. V současnosti touží stát se prezidentkou afrogermánské franské říše složené z Německa a Francie a tak se dostat i do stálé rady bezpečnosti OSN. Nesmíme rovněž zapomenout Mogheriniovou a další exlevičáky a samozřejmě všemožné revolucionáře typu Rudy Dutschkeho, Kohna Bendita a podobné teroristy ze šedesátých let, nověji Zelené a Piráty z nichž se v Berlíně a Bruselu stali vzorní slouhové oligarchů. Je třeba panu kardinálovi připomenout, že oligarchové a jejich euromarxističtí slouhové nemají s komunismem nic společného, protože základem marxistické a komunistické ideologie je všelidové, nikoli soukromé oligarchické vlastnictví výrobních prostředků. Proto euromarxisté, kteří u nás vládnou pod taktovkou miliardářského oligarchy a díky nemyslícím voličům mají rozhodující hlas jako slouhové oligarchů a kolonialistů, nemají nic společného s marxismem ani s komunismem. Komunisté už nejen nemají rozhodující hlas ve vládě, ale pomalu je není ani slyšet a v oligarchově týmu je nahradí multikulturní a euromarxističtí dredaři podporující narkomafii, kteří zdědili Masarykův internet a získali pořádnou dávku nemyslících voličů pokryteckým zneužíváním sociální terminologie.

Závěrem mi nezbývá, než se podivovat nad reakcemi euromarxistů v Bruselu, Berlíně, Paříži, případně ve Washingtonu i české kolonii nad prohlášeními tureckého ministra Erdogana o Turecku dosahujícím až k Vídni. Přesněji řečeno, nad žádnými reakcemi. Na jedné straně se na nás valí protiruská propaganda všemožných Pavlů v Bakalově a Babišově ČT (kterou bychom mohli nazývat BBČT, nebo oligarchická OČT), dále u Sorose na Seznamu (který bychom mohli nazývat SS-Sorosův Seznam) i jinde. Přitom Putin nikdy nezmínil možnost útoku na území států EU. Zde bych připomněl, že Ukrajina není členskou zemí EU ani NATO a realizovala se tam etnická čistka, ne-li genocida ruské části obyvatelstva místními fašisty v rozporu s ideologiemi pravdy a lásky, svobody, demokracie a oblíbených lidských práv, a to za pomoci států EU a NATO. Vydatně sílí i protičínská propaganda, přestože čínské tanky se sotva povalí přes Václavák. K tomu všemožné sankce postihující obě strany, tedy Rusko i EU, šikany, protiruské a protičínské vojenské provokace a obkličování Ruska armádami NATO a EU, podpora fašismu a jeho propagace v rozporu se zákony EU na Ukrajině a v Pobaltí. Opět vidíme zcela rozdílná měřítka, prolhanost propagandy, politickou korektnost, neboli zamlčování pravdy, přehlížení turecké agrese, ukrajinského fašismu, afroislámské invaze, a zároveň vytváření protiruské, případně protičínské válečné psychózy.

Po takových výrocích, jaké pronáší Erdogan bych očekával tvrdé protiturecké sankce, vyloučení Turecka z NATO a vypovězení všech Turků z EU domů, protože mohou logicky vytvářet početnou pátou kolonu v případě turecké vojenské agrese. Tu nelze z důvodu impotence mužen a slouhů v politickém a vojenském vedení EU podcenit, ani vyloučit. Kupodivu, nic takového, jako rázná protiturecká vojenská a ekonomická opatření, se neděje. Hned vidíme, jak se EU a NATO starají o naši bezpečnost. Vidíme to už několik let v praxi z hlediska afroislámské invaze a propagandy islámu. Hlavně, když se oligarchové a jejich slouhové nezapomínají starat o blaho narkomafiánů v Afghánistánu a Kosovu, teroristů Sýrii a na takzvaných Palestinských územích a podporují oligarchy a jejich samozvance Guaidó ve Venezuele proti legálně zvolenému prezidentovi. Jenom zírám.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe mi líto, ale reforma Evropské unie není možná   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:27:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti s volbami do Evropského parlamentu můžeme stále častěji slyšet slova o reformě EU. S rostoucími problémy v souvislosti s dosavadní chybnou migrační politikou, umělým přifukováním ucházejícího balónku společné měny euro, vysokou nezaměstnaností v řadě zemí, rostoucími státními dluhy nebo stále větším počtem lidí v ulicích, už začínají brát zpátečku i někteří dosavadní podporovatelé EU.

A protože nemohou otočit příliš rychle, neboť by to bylo podezřelé i lidem, kteří politiku až tak nesledují, začínají se z nich stávat unijní kritici. Vytvářejí dojem, že to přece říkali vždycky. Součástí těchto tanečků před voliči se stala slova o nutnosti a potřebě „reformy Evropské unie“. Na několika málo příkladech ukáži, že to není možné.

Začněme u role národních parlamentů. Víte, jak nahlíží Evropská unie na národní parlamenty členských států? Cituji z konsolidovaného znění platné Lisabonské smlouvy:

„Vnitrostátní parlamenty aktivně přispívají k dobrému fungování Unie těmito způsoby:

a) jsou informovány orgány Unie a jsou jim postupovány návrhy legislativních aktů Unie v souladu s Protokolem o úloze vnitrostátních parlamentů v Evropské unii;
b) zajišťují, že zásada subsidiarity je dodržována, a to v souladu s postupy stanovenými v Protokolu o používání zásad subsidiarity a proporcionality;
c) v rámci prostoru svobody, bezpečnosti a práva se podílejí na mechanismech hodnocení provádění politik Unie v této oblasti podle článku 70 Smlouvy o fungování Evropské unie a jsou zapojeny do politické kontroly činnosti Europolu a do hodnocení činnosti Eurojustu podle článků 88 a 85 uvedené smlouvy;
d) podílejí se na postupech pro přijímání změn Smluv podle článku 48 této smlouvy;
e) jsou jim oznamovány žádosti o přistoupení k Unii podle článku 49 této smlouvy;
f) podílejí se na meziparlamentní spolupráci mezi vnitrostátními parlamenty a Evropským parlamentem v souladu s Protokolem o úloze vnitrostátních parlamentů v Evropské unii.“

Jinými slovy mají národní parlamenty členských států EU jednu hlavní roli. Tou rolí je implementace legislativy z Bruselu pod hrozbou sankcí a pokut. K tomu si přidejte, že Evropský parlament nemá právo navrhovat legislativu. Může jen hlasovat o návrzích předložených Evropskou komisí. No a členové Evropské komise jsou podle Lisabonské smlouvy „vybíráni“ z řad těch, u kterých je záruka dostatečného „evropanství“, aniž by Lisabonská smlouva říkala, co to je.

Chtěli byste mít jiný názor na zahraniční a bezpečnostní politiku než EU? Tak, aby více vyhovovala národním zájmům České republiky? Nemožné. Cituji: „Členské státy aktivně a bezvýhradně podporují zahraniční a bezpečnostní politiku Unie v duchu loajality a vzájemné solidarity a respektují činnost Unie v této oblasti.“

Chtěli byste zastávat s ohledem na národní zájmy jako členský stát jiných světových a nadnárodních organizací jiné názory a postoje, než EU? Nemožné. Cituji: „Členské státy koordinují svou činnost v mezinárodních organizacích a na mezinárodních konferencích. Na nich zastávají postoje Unie. Vysoký představitel Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku zajišťuje organizaci této koordinace.“

Chtěli byste změnit současnou Lisabonskou smlouvu? Chtěli byste se vrátit zpátky do doby před její platností? Taková možnost je pouze teoretická. „Změny vstoupí v platnost po ratifikaci všemi členskými státy v souladu s jejich ústavními předpisy,“ praví se v současném znění Lisabonské smlouvy. Doposud přitom směřovaly všechny prosazené změny fakticky k okleštění práv národů a národních států. Zatímco síla národních parlamentů byla oslabována, rostla síla Evropské unie zasahovat do suverénních věcí samostatných členských států.

A teď si v době migračních a azylových krizí v jedněch státech, nezaměstnanosti v jiných, rostoucích státních dluhů u dalších, krize eura, nebo v době rostoucího odporu lidí v ulicích proti vlastním vládám představte, jak se vlády, národní parlamenty a případně lidé v referendech shodnou jednomyslně v Belgii, Bulharsku, České republice, Dánsku, Estonsku, Finsku, Francii, Chorvatsku, Irsku, Itálii, Kypru, Litvě, Lotyšsku, Lucembursku, Maďarsku, Maltě, Německu, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Rumunsku, Řecku, Slovensku, Slovinsku, Španělsku a Švédsku, přičemž Velkou Británii už nepočítám, na odevzdání získané moci nad 500 miliony lidí v Evropě zpět do rukou lidí a národních států s národními parlamenty. A k tomu jde Brusel po krku někdy Polsku, Maďarsku, nebo České republice, protože buď na základě vůle lidu ve volbách uhnuly od jednotné budovatelské linie, nebo nedostatečně implementovaly nějaká nařízení. Prostě nemožné.

Uvedl jsem jen několik málo konkrétních důvodů z mnoha, proč není možné reformovat Evropskou unii. Proč není možné ohnout či zastavit současný trend stále hlubší a hlubší integrace, směřující k faktické likvidaci existence národních států. Pokud tedy kdokoli říká lidem, že EU je potřeba reformovat, buď vůbec netuší o čem je řeč, nebo velmi dobře ví, že to není možné a lidem obyčejně lže s cílem vlastního prospěchu.

Pokud chcete zachovat existenci České republiky pro vaše děti a další generace, pokud chcete zachovat národní měnu, pokud nechcete, aby o vás a této zemi fakticky rozhodovali skrze EU voliči v Řecku, Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Portugalsku a dalších státech, pak jedinou cestou je vystoupení České republiky z Evropské unie.

Mimochodem, v preambuli Smlouvy se mimo jiné píše, že cílem je „dosáhnout posílení a konvergence svých hospodářství a zavést hospodářskou a měnovou unii, jež v souladu s ustanoveními této smlouvy a Smlouvy o fungování Evropské unie zahrnuje jednotnou a stabilní měnu“ – jinými slovy zavést euro není podle Smlouvy možnost, ale povinnost. Nebo že cílem je „závazek k dalším krokům, jež je třeba učinit v zájmu dosažení pokroku v evropské integraci“ – jinými slovy ne více práv národním státům, nýbrž závazek ke stále hlubší integraci společných politik.

A na závěr něco pro pamětníky. Ve Smlouvě samotné je uvedeno, že „(Unie) usiluje o udržitelný rozvoj Evropy, založený na vyváženém hospodářském růstu a na cenové stabilitě, vysoce konkurenceschopném sociálně tržním hospodářství směřujícím k plné zaměstnanosti a společenskému pokroku.“ Jako bych prožíval déjà vu. Tohle už to bylo, jen světové strany se změnily.

František Matějka
předseda Strany nezávislosti České republiky

Zdroj: https://www.strananezavislosti.cz/je-mi-lito-ale-reforma-evropske-unie-neni-mozna-2731/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU: Orwell na plný plyn   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:24:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Problém spočívá v tom, že tato údajně vznešená iniciativa pochází od organizace, která již několik let provádí v Evropě cenzuru svobody slova.

Pokyny k příručce uvádějí, že novináři by měli "dbát na to, aby ještě více nestigmatizovali pojmy jako 'muslim' a 'islám' jejich spojováním s určitými činy... Nedovolte, aby tvrzení extremistů, že jednají 've jménu islámu', zůstalo nezpochybněno. Zdůrazněte... rozmanitost muslimských komunit... kde je nutné a mediálně zajímavé upozornit na nenávistné komentáře proti muslimům, tam tuto informaci zprostředkujte." Jinými slovy, pokyny žádají novináře, aby dezinformovali veřejnost.

Je to tatáž Evropská komise, která nedávno vyjádřila nesouhlas s odstoupením Rakouska od "Globálního paktu OSN o bezpečné, řízené a legální migraci". Pakt požaduje, aby média, která nepodporují migrační agendu OSN, pozbyla oprávnění k příjmu veřejných finančních prostředků. Jak je to tedy s tím "plným respektováním základních evropských zásad svobody projevu, svobodného tisku a plurality názorů"?

EU zahájila komplexní Akční plán proti dezinformacím. Jeho účelem je podle nedávné tiskové zprávy Evropské komise zjevně "chránit její demokratický systém a veřejné diskuse vzhledem k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu v roce 2019, stejně jako řadě národních a místních voleb, které se budou konat v členských státech v roce 2020."

V červnu 2018 se v Evropské radě setkali čelní představitelé členských států EU a vyzvali Evropskou komisi, aby "... předložila do prosince 2018 akční plán s konkrétními návrhy na koordinovanou reakci EU na problém dezinformací ...".Komise tento akční plán zveřejnila 5. prosince 2018.

Tento akční plán se zaměřuje na čtyři oblasti:

1.Vylepšení odhalování dezinformací (Evropská komise na tento projekt vyhradila 5 milionů eur a vypadá to, že očekává, že členské státy na něj přispějí i na národní úrovni).

2.Koordinovaná reakce – unijní instituce a členské státy vytvoří Systém rychlého varování "s cílem usnadnit sdílení dat a hodnocení dezinformačních kampaní". Systém rychlého varování bude zřízen do března 2019 a bude "doplněn o další posílení příslušných zdrojů".

3.Online platformy a průmysl jsou vyzývány k tomu, aby zajistily "transparentnost politické reklamy, zintenzívnily úsilí při uzavírání aktivních falešných účtů a označování mimolidské interakce (zprávy šířené automaticky boty), spolupracovaly s ověřovateli faktů a akademickými pracovníky při odhalování dezinformačních kampaní a ověřený obsah více zviditelnily a rozšířily" v souladu s dříve podepsaným Kodexem postupů proti dezinformacím.

4.Zvyšování uvědomělosti občanů: Kromě "cílených kampaní na zvyšování uvědomělosti" budou "unijní instituce a členské státy podporovat mediální gramotnost prostřednictvím specializovaných programů. Podpora bude poskytována národním multidisciplinárním týmům nezávislých ověřovatelů a výzkumných pracovníků, kteří budou odhalovat dezinformační kampaně na sociálních sítích." V roce 2018 občané již najednou nejsou "mediálně gramotní" a potřebují, aby jim někdo jiný řekl, jak mají myslet a co si mají myslet.

Jak je uvedeno výše, akční plán se stěžejním způsobem opírá o dříve zavedený Kodex postupů proti dezinformacím. Ten online giganti – Facebook, Google, Twitter a Mozilla – podepsali v říjnu 2018. Kodex postupů je nezbytný, protože podle komisaře EU pro bezpečnostní unii sira Juliana Kinga:

"Používání on-line fake news a dezinformací jako zbraní představuje pro naši společnost vážnou bezpečnostní hrozbu. Podvracení důvěryhodných kanálů a jejich užívání k pokoutnému šíření škodlivého a společnost rozdělujícího obsahu vyžaduje jasnou odezvu na základě zvýšené transparentnosti, vysledovatelnosti a odpovědnosti. Internetové platformy musí hrát důležitou roli v boji proti zneužívání jejich infrastruktury nepřátelskými aktéry a při udržování jejich uživatelů a společnosti v bezpečí."

V září uvedla komisařka pro digitální ekonomiku a společnost Mariya Gabriel o Kodexu následující:

"Toto je poprvé, kdy se průmysl dohodl na řadě samoregulačních standardů pro boj proti dezinformacím na celém světě, a to na dobrovolné bázi. Průmysl se zavázal k širokému spektru akcí, od transparentnosti politické reklamy po uzavírání falešných účtů a odstřižení šiřitelů dezinformací od finančních prostředků, což vítáme. Tato opatření by měla přispět k rychlému a měřitelnému snížení počtu online dezinformací. A proto bude komise věnovat zvláštní pozornost jejich efektivní realizaci."

"Kodex postupů by měl přispět k průhledné, spravedlivé a důvěryhodné on-line kampani před volbami do Evropského parlamentu na jaře roku 2019, při plném respektování základních evropských zásad svobody projevu, svobody tisku a plurality názorů."

Podle Andruse Ansipa, místopředsedy Evropské komise zodpovědného za Digitální jednotný trh, jsou Kodex postupů a Akční plán proti dezinformacím zaměřeny na "ochranu našich demokracií před dezinformacemi. Viděli jsme pokusy zasahovat do voleb a referend, přičemž důkazy ukazují na Rusko coby primární zdroj těchto kampaní."

Šéfka zahraniční politiky EU Federica Mogherini prohlásila: "Je naší povinností chránit tento prostor a neumožnit nikomu šířit dezinformace, které rozdmýchávají nenávist, rozdělování společnosti a nedůvěru v demokracii."

Zní to vznešeně: EU chce chránit občany před "fake news" a zásahy do národních a unijních demokratických procesů zahraničními mocnostmi jako je Rusko.

Problém spočívá v tom, že tato údajně vznešená iniciativa pochází od organizace, která v Evropě již několik let provádí cenzuru svobody slova. A proto je obtížné věřit tomu, že skutečný záměr je stejný jako ten deklarovaný. Je to koneckonců tatáž Evropská komise, která se v květnu 2016 dohodla se společnostmi Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft na "Kodexu chování v boji proti on-line šíření nenávistných projevů" (Google+ a Instagram se ke Kodexu připojili v lednu 2018).

Kodex zavazuje společnosti, provozující sociální sítě, aby do 24 hodin přezkoumaly a odstranily "ilegální projevy nenávisti". Podle kodexu musí společnosti po obdržení žádosti o odstranění obsahu "posoudit žádost v souladu s jejich pravidly a obecnými zásadami a případně s vnitrostátními právními předpisy o boji proti rasismu a xenofobii ..." Jinými slovy, společnosti, provozující sociální sítě, jednají dobrovolně jako cenzoři na žádost Evropské unie.

Kromě kodexu EU organizovala několik dalších iniciativ zaměřených na posílení cenzury. Nedávno například EU vyzvala k předkládání návrhů jak "sledovat, předcházet a potlačovat on-line projevy nenávisti". Sponzoruje také projekty, které "vedou" novináře k tomu, co psát: EU v rámci unijního programu práv, rovnosti a občanství (REC) financuje vydávání příručky s pokyny pro novináře o tom, jak psát o migrantech a migraci. Tyto pokyny jsou součástí projektu RESPECT WORDS, který je financován také EU a jehož cílem je "podpora kvality podávání zpráv o migrantech a etnických a náboženských menšinách jako nezbytného nástroje v boji proti nenávisti". Pokyny k příručce mimo jiné uvádějí, co by měli novináři dělat:

"Dávejte pozor na to, abyste ještě více nestigmatizovali pojmy jako 'muslim' a 'islám' jejich spojováním s určitými činy... Nedovolte, aby tvrzení extremistů o tom, že jednají 've jménu islámu', zůstalo nezpochybněno. Zdůrazněte... rozmanitost muslimských komunit... kde je nutné a mediálně zajímavé upozornit na nenávistné komentáře proti muslimům, tam tuto informaci zprostředkujte. Zpochybněte jakékoli chybné premisy, o které se takové komentáře opírají."

Jinými slovy, pokyny žádají novináře, aby dezinformovaly veřejnost. Jak by tedy měl člověk logicky reagovat na celý "Akční plán proti dezinformacím", který sponzoruje EU?

Konečně, je to tatáž Evropská komise, která nedávno vyjádřila nesouhlas s odstoupením Rakouska od "Globálního paktu OSN o bezpečné, řízené a legální migraci". Pakt požaduje, aby média, která nepodporují migrační agendu OSN, pozbyla oprávnění k příjmu veřejných finančních prostředků. Jak je to tedy s tím "plným respektováním základních evropských zásad svobody projevu, svobodného tisku a plurality názorů"?

Co může Evropa očekávat teď, když byl tento nový Akční plán proti dezinformacím již představen? – Ještě více cenzury.

Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a vedoucí spolupracovnice Gatestone Institute.

Překlad původního textu: EU: Going Full Orwell, Překlad: Radomír Bobek

zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/13739/eu-orwell-na-plny-plyn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak to ta Jourová jen myslela?   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:20:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komisařka Jourová poskytla rozhovor serveru iDnes a posteskla si, že si únie dělá starosti, aby nebyly na sociálních sítích ovlivňovány volby.
Škoda že se k vrchnosti člověk nemá šanci dostat. Jak rád bych jí řekl: "Jářku, Věruško, ovlivňování voleb nejen na sociálních sítích, je naprosto v pořádku. Říká se tomu volební kampaň!".

No jo, ale ona to vidí jináč. Příspěvky podporující pro-unijní politické strany jsou normální volební kampaň. Příspěvky podporující proti-unijní politické strany jsou však jasným a nepřípustným ovlivňováním voleb. A to tedy ne, souzi. To bysme si nerozuměli. Vona ta demogracie má taky nějaký meze, to není že si tady bude každej, tak nějak kafrat co ho napadne.

Že prej ty příspěvky co by se nejspíš mazaly, jsou stejně vytvářeny buď robotama, nebo rusákama. Nejspíš robotama-rusákama. A to už není poctivá soutěž ideí. Ta naše strana totiž roboty, který uměj psát tak přesvědčivý příspěvky na faceboočky, nemá. Nebo nejsou tak výkonný, nebo jsou prostě líný.

Já myslím, že by se měly mazat nevhodný texty i z volebních bilboardů. Pokud bude takový text například propagovat rozpuštění únie, tak je jasný že to nemohl napsat žádnej Čech, poněvadž je to přece nesmysl jaký si žádný Čech nemůže myslet. Musel to napsat robo-rusák. A ten se nám nemá co vměšovat do voleb.

Jourová nemluví jen tak do větru. V rozhovoru dala výmluvný příklad, kdy zapřísáhlý zastánce absolutní svobody slova a prvního dodatku americké ústavy obrátil a rozhodl se ústavní dodatek už dál nectít, protože není správný. A smazal nacistický web. A tím nám Jourová podprahově sdělila, že mazané příspěvky budou zcela jistě nacistické. Musí být. Kdyby nebyly tak by je přece nemazali, no né?

----------------------------------

A tak bych si to rád ověřil. Často na FB vidím jak lidé sdílejí informace za co všechno byli nahlášeni, zabanováni, smazáni. Často jde o důvody nad kterými zůstává rozum stát. Proto chci vyzvat všechny s touto zkušeností, až se vám to stane, zdokumentujte to jak to jen bude možné a pošlete mi na adresu: oto.jurnecka©gmail.com.

Když se něco sejde, rád udělám analýzu, zda mazané příspěvky jsou opravdu nenávistné a porušující zákon, ... nebo zda jen ovlivňují veřejné mínění jiným způsobem, než si vrchnost přeje.

Autor: Oto Jurnečka

Zdroj: https://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=701243
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStav Skripala se zhoršil   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:12:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdravotní stav bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala, který před rokem byl otráven nervovým plynem novičok, se zhoršil. O události informoval The Sunday Times s odkazem na zdroj.

Podle časopisu v současné době lékaři aktivně pozorují stav Skripala. Lékaři se obávají, že 67letý muž nebude schopen se plně rehabilitovat z otravy.

„Je mu hůř, poskytuje se mu domácí péče," uvedl zdroj.

Toxikologové přiznali, že nemohou dlouhodobě předvídat následky působeni novička, ale studie vlivu jiných nervových plynů odhalily takové symptomy, jako je ztráta paměti a funkčnost svalů.

Také u Scotland Yardu poznamenali, že na rozdíl od dcery Julie, která byla mladá a relativně zdravá v době otravy, bývalý plukovník GRU již „nebyl v nejlepší formě".

Sergej Skripal, bývalý důstojník ruské tajné služby GRU, byl spolu se svou dcerou Julií nalezen 4. března 2018 v britském Salisbury otráven neznámou látkou. Velká Británie tvrdí, že byli otráveni nervovým plynem zvaným novičok. Britská strana obviňuje z pokusu o vraždu Skripala a jeho dcery Rusko. Moskva všechna obvinění opakovaně popírala. Británie odmítá při vyšetřování incidentu spolupracovat s ruskou stranou. Britská strana rovně odmítá poskytnout Rusku přístup k Sergeji Skripalovi i jeho dceři Julii.

Zdroj: The Times
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán hrozí Izraeli válkou   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:09:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf na Mnichovské konferenci pro bezpečnost uvedl, že riziko zahájení války s Izraelem je velmi vysoké. Informoval o tom portál Reuters.

Podle jeho názoru aktivity Izraele a Spojených států pravděpodobnost takového vývoje událostí jen zvyšují.

„Někteří lidé určitě hledají válku… Izrael," prohlásil Zaríf.

Diplomat zdůraznil, že riziko je opravdu vysoké a že se bude zvyšovat, pokud budou Spojené státy a Izrael i nadále „zavírat oči" před závažným porušováním mezinárodního práva.

Již dříve bylo oznámeno, že izraelský premiér Benjamin Netanjahu po jednání s ministrem zahraničí Ománu zveřejnil na svém Twitteru příspěvek, v němž se hovořilo o „otevřeném setkání se zástupci předních arabských zemí, kteří se sešli spolu s Izraelem, vedeni společnými zájmy války s Íránem".

Tento příspěvek byl na sociálních sítích přijat velmi kriticky, a proto byl pojem „válka s Íránem" zaměněn výrazem „boj proti Íránu".

Zdroj: Reuters
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí zdůraznil, že země by měly spolupracovat a vyřešit krizi v 21. století   
Pridal tk Pondělí 18 únor 2019 - 04:02:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergei Lavrov 16. února na 55. konferenci o bezpečnosti v Mnichově uvedl, že v 21. století by měly země spolupracovat a vyřešit krizi a neměly by mít myšlenky jako z koloniálních dob a studené války.

Lavrov uvedl, že svět se nyní dostává do nebezpečného období, prohlubuje se stará krize a objevují se nové krize. V některých klíčových bodech je účast Ruska důležitým faktorem k dosažení stability. Pokud bude Rusko vyloučeno z diskusí o otázkách regionální bezpečnosti, nebude to pro regionální stabilitu příznivé. Ve 21. století by země neměly mít myšlenky jako z koloniálních dob a studené války a měly by společně vyřešit krizi.  

Lavrov uvedl, že jak návrh Eurasijského hospodářského svazu, který předložilo Rusko, tak návrh Pásma a Stezky, který předložila Čína, přispěly k regionálnímu hospodářskému rozvoji a tím podpořily regionální bezpečnost a stabilitu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2377 sec,0.0766 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,611kB