Středa 20 únor 2019
Kyjevem opět pochodovali neonacisté   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:46:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavním městem Ukrajiny Kyjevem prošlo v sobotu téměř dva tisíce extrémistů, kteří provolávali nacionalistická hesla. Pochod ke 125. výročí založení organizace Sokol, která je dnes mládežnickým zázemím – podle řady expertů - neonacistické strany Svoboda.

K organizátorům se připojili neonacistické organizace Pravý sektor a C14. Podle portálu „dsnews.ua“ byl mezi účastníky vedle jiných známých osob ukrajinské extrémistické nacionalistické scény také vůdce strany Svoboda Oleh Ťahnybok. Průvod s vlajkami a pochodněmi skandoval nacionalistická hesla „Naše země, naši hrdinové“, „Ukrajina nade vše“, „Pamatuj cizinče, tady je doma Ukrajinec“. „Naším vnitřním nepřítelem jsou moskalové (hanlivý název pro Rusy, pozn.). Je třeba zničit moskevské impérium a získat ukrajinská území. Na nich musí mít moc ukrajinské vláda, ukrajinské právo a ukrajinský duch.“ – řekl před zahájením pochodu Ťahnybok.

Zdroj: dsnews.ua

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExhumace Zdeny Mašínové st.- ano nebo ne?   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:37:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oceňuji, že matka bratří Mašínů byla posmrtně uznána jako aktivní bojovnice proti komunistickému režimu. Osobnosti s takovou odvahou by neměly být zapomenuty.

To jsou slova ultrapravicového politika, europoslance a předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila, který sice zapomněl na jejich sestru Zdenu, nicméně s jeho nadšením ani samotným uznáním se zásadně neztotožňuji, ale co naplat, jsou jisté síly, které dokáží bez revolveru u hlavy prosadit mnohé.

Navíc, pan Pospíšil je člověk, který zvedne ruku pro každou špatnost a bude ji tvrdě obhajovat. Dalo by se říct, že takový charakter může být příkladný jiným, zvláště mladým, ale není. On pan Pospíšil totiž není, bohužel, zrovna ideál muže a už vůbec ne mužnosti. Jenom jeho nadšení nad uznáním Z. Mašínové za bojovnici proti komunismu rychle pohaslo po zjištění, že pražský magistrát zamítl žádost rodiny Mašínů (přesněji Zdeny Mašínové ml.) na exhumaci této „statečné ženy“ z hromadného hrobu (za státní peníze), a tím znemožnil její důstojný pohřeb. Proto se pan europoslanec a předseda TOP 09 rozhodl společně s historikem Petrem Blažkem (ÚSTR) a zastupitelským klubem TOP 09 navzdory všemu tento požadavek aktivně řešit!

Pokud se nemýlím, pražský magistrát zamítnutí žádosti pí. Mašínové řádně posoudil, zdůvodnil a není nejmenších pochyb, že naprosto opodstatněně. Jde o to, že exhumace pozůstatků jedné osoby v hrobě s tisíci ostatky jiných osob skýtá mnoho složitých úředních postupů, schválení pozůstalých, vyzvednutí ostatků, jejich identifikace náročnou metodou DNA, zajištění jejich dalšího uložení atd., je práce složitá, ale i časově a finančně velmi náročná. Nicméně populista a politický šejdíř pan Pospíšil, který se rozhodl na exhumaci této „statečné ženy“ z hromadného hrobu „zapracovat“, nebere v potaz žádný z uvedených logických důvodů. Znamená to, že se jeho „velkorysou“ osobní iniciativou budou zabývat členové zastupitelského klubu TOP 09, že bude časově, ale i finančně obtěžovat a zatěžovat různé orgány, bude vytvářet „politické“, resp. antikomunistické dusno, aby se nakonec došlo k předem danému závěru, že žádosti o exhumaci jedné „statečné ženy“ nelze a nebude vyhověno! Kolik času a peněz to bude stát občany, pana Pospíšila také vůbec nezajímá. Otázka je, zda pan Pospíšil nemá jiné, třeba mnohem vážnější a důležitější úkoly a záležitosti na práci v EP ve prospěch občanů ČR, než se zabývat tímto předem ztraceným případem! Nebo že by snad nic důležitějšího skutečně neměl? Tak co v EP vlastně dělá?

Měl bych však řešení a sice, aby veškeré úsilí a hlavně náklady, spojné s prosazováním žádosti o „exhumaci“, financoval buďto ze zdrojů partaje, tedy TOP 09 a ještě lépe, ze svých soukromých, bezpracně, resp. v lepším případě snadno získaných milionů z EP s přispěním samotné Zdeny Mašínové ml., místo peněz občanů. Nepochybuji, že by jej velmi rychle opustila populistická aktivita s exhumací „statečné ženy“, matky vrahů a vyvrhelů!

Nakonec ještě poznamenávám, že tento můj názor na iniciativu předsedy tOP 09 Pospíšila vyjadřuji velmi kulantní formou, protože ohlasy na jeho „rozhodnutí“ v diskuzi na portále PL.cz jsou natolik otevřené, že pokud by měl v sobě kousek hrdosti a cti, pak by jako politik chodil kanálama. A že v Praze o ně není zrovna nouze! Jenže, to by nebyl Pospíšil, aby z hnoje, pardon z boje utíkal! A mimochodem, to sako, které má na sobě, to je také ušité z „ostudy“!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCenzura jako za bolševika: Připomněli si obětí násilí uprchlíku a Youtube jejich video smazal   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:33:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Video z demonstrace před Spolkovým kancléřstvím v Berlíně, jejíž účastníci připomněli kopiemi novinových článků oběti násilí ze strany migrantů a uchazečů o azyl. Je umístěné na alternativní platformě, protože YouTube po jeho zveřejnění na kanálu blogu Vlad Tepes Blog zrušil celý účet.

Cenzura na sociálních sítích se zdaleka netýká jen nějakého ",mazání příspěvků na facebooku." Znamená mizení celých účtů a stránek, znamená snahu připravit nepohodlné hlasy o kanál k šíření názorů a možnost získávat finanční podporu.

Když si trochu půjčím klasika - nikdy se neptej, koho se snaží umlčet. Když budeš k umlčování ostatních lhostejný, zacpou jednou ústa i tobě. A svoboda projevu musí být především pro ty, s nimiž nesouhlasíme. Jinak to žádná svoboda není.

Autor: Martin Gust / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko poskytlo přesvědčivé důkazy o porušení smlouvy INF ze strany USA   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:28:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko poskytlo přesvědčivé důkazy o tom, že Spojené státy přímo porušily Smlouvu o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF). Prohlásil to mluvčí ruského ministerstva obrany a generálmajor Igor Konašenkov.

Již dříve deník Daily Beast, s odvoláním na zdroje obeznámené se zprávou CIA USA, informoval o tom, že američtí zpravodajští důstojníci tvrdí, že ruské úřady na briefingu pro zahraniční zástupce představily dne 23. ledna letošního roku raketu 9M729.

„Když Rusko představilo přesvědčivé důkazy o přímém porušování smlouvy INF ze strany USA, počínaje rozmístěním pozemního odpalovacího zařízení Mk-41 v Evropě, které je schopné vypustit okřídlené rakety Tomahawk, a výstavbou raketového závodu v Tucsonu před dvěma lety konče, objevily se otázky vůči americkým zvláštním službám," uvedl Konašenkov.

Konašenkov dále zdůraznil, že vše, co teď Spojeným státům zbývá, je pokusit se nalézt nové důvody.

Dne 23. ledna ruské ministerstvo obrany představilo na briefingu se zahraničními vojenskými představiteli rakety 9M729 komplexu Iskander-M, které USA považují za porušení smlouvy INF. Rusko promluvilo o vlastnostech rakety. Ministerstvo prohlásilo, že na briefing byli pozváni vojenští atašé a zástupci vojenského diplomatického sboru OSKB, BRICS, Evropské unie a NATO, stejně jako některé další státy. Ministerstvo dále poznamenalo, že vojenští atašé ze Spojených států, Británie, Francie a Německa, stejně jako zástupci Evropské unie a misí NATO v Rusku, se briefingu nezúčastnili.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kKd9


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon16 států ve Spojených státech podalo žalobu na prezidenta Trumpa za vyhlášení výjimečného stavu kvůli hraniční zdi   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:24:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle amerických médií šestnáct amerických států, včetně Kalifornie a New Yorku, v pondělí podalo u federálního okresního soudu v severní Kalifornii žalobu na prezidenta Donalda Trumpa v souvislosti s jeho rozhodnutím vyhlásit výjimečný stav pro zajištění financí na výstavbu zdi na americko-mexické hranici.

Zmíněnou žalobu společně podaly americké státy Kalifornie, New York, Colorado, Connecticut, Delaware, Havaj, Illinois, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Nevada, New Jersey, New Mexico, Oregon a Virginie.

V soudním řízení bylo uvedeno, že krok prezidenta Trumpa ignoruje základní princip ústavy USA ohledně decentralizace. Americký prezident neměl právo upravovat federální fondy přidělené na kontrolu obchodování s drogami, na vojenskou výstavbu a na operace vymáhání práva bez schválení Kongresem pro výstavbu hraniční zdi. Žaloba byla podána s cílem ochránit obyvatele USA, jejich veřejnou bezpečnost, přírodní zdroje a ekonomické zájmy před škodami.

Generální prokurátor státu Kalifornie Xavier Becerra v rozhovor pro média uvedl, že neexistuje právní důvod pro vyhlášení výjimečného stavu na jižní hranici Spojených států. „Je to v rozporu s poznámkami prezidenta Trumpa," uvedl Xavier Becerra.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský velvyslanec ve Velké Británii: Rozvoj čínské ekonomiky je stále silný a přinese světu víc příležitostí   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:22:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hlavní britské noviny The Daily Telegraph vydaly 18. února v tištěné verzi i na internetu články čínského velvyslance ve Velké Británii Liu Xiaominga nazvané „Rozvoj čínské ekonomiky je stále silný a přinese světu víc příležitostí" a „Čínský rozvoj prospívá světu".

Články odpovídají na otázky ohledně situace čínské ekonomiky a významu čínské ekonomiky pro svět ze čtyř hledisek. Za prvé, dynamika rychlého růstu čínské ekonomiky je stále silná. Za druhé, kvalita čínského ekonomického růstu se nadále zvyšuje. Za třetí, hospodářský růst Číny významně přispívá světu. Za čtvrté, čínská ekonomika přinese v budoucnu víc příležitostí pro svět. V článku se uvádí, že i přes prudký pokles celosvětových přeshraničních investic zaznamenaly zahraniční investice v Číně v loňském roce růst, což dokazuje důvěru mezinárodního společenství v čínskou ekonomiku.

Článek na závěr poukazuje na to, že v posledních letech dochází ke zvyšování globálního protekcionismu a unilateralismu a k šíření populismu, a světová ekonomika čelí mnoha nejistotám. Čím obtížnější je situace, tím více musíme posílit naši důvěru a odvahu k překonání obtíží. Čína bude i nadále otevírat svou mysl, bude podporovat budování otevřené světové ekonomiky a víc přispěje k podpoře společné světové prosperity.

List The Daily Telegraph byl založen v roce 1855 a je největším deníkem ve Velké Británii. Jeho čtenáři jsou především členové britské vlády a parlamentu, osobnosti z průmyslu, obchodu, kultury, think-tanků a dalších oblastí. Britští a zahraniční lídři často publikují články v novinách The Daily Telegraph.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Cílem konference Spojených států a Polska o Blízkém východě je vytvořit dělící   
Pridal tk Středa 20 únor 2019 - 04:20:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová včera řekla, že cílem konference o Blízkém východě, kterou od 13. do 14. února společně uspořádaly Spojené státy a Polsko, je vytvořit novou dělící linii na Blízkém východě.

Maria Zacharovová řekla, že Blízký východ je v současné době plný rozporů a konfliktů a tato konference o Blízkém východě znovu ukázala záměr vlády USA vytvořit regionální dělící linii na Blízkém východě, která bude bránit dlouhodobé stabilitě v regionu a nepřispěje k řešení současné konfliktní situace.

Maria Zacharovová řekla, že Společné prohlášení z této konference bylo zveřejněno pouze Spojenými státy a Polskem, a proto nemá kolektivní povahu. Ruská strana se domnívá, že krizi na Blízkém východě a v severní Africe je nezbytné řešit společně s mezinárodním společenstvím, přičemž příslušná řešení by měla být skutečně kolektivní a pod záštitou Organizace spojených národů. Řešení musí také odpovídat normám a zásadám mezinárodního práva a respektovat suverenitu, nezávislost a územní celistvost všech zemí.

Ministerská konference o Blízkém východě organizovaná Spojenými státy a Polskem proběhla od 13. do 14. února v polské Varšavě. Mnoho zemí z Blízkého východu a Evropy se odmítlo konference zúčastnit nebo vyslaly pouze delegace na nízké úrovni. Spojené státy a Polsko vydaly pouze prohlášení o vytvoření mezinárodní pracovní skupiny pro udržování bezpečnosti a stability na Blízkém východě. Na konferenci se nepodařilo dosáhnout většího konsenzu a výsledků.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1480 sec,0.0437 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,531kB