Pátek 22 únor 2019
Češi by měli víc umírat, zlevnily by pohřby!   
Pridal tk Pátek 22 únor 2019 - 05:08:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebo “Kokain je tak drahý, protože feťáci málo šňupou!” Nebo “Čím víc budeme jezdit autem, tím levnější bude benzín!”
Tyto tvrdé fóry jsou odpovědí Čechů na nemotorný výrok ministryně průmyslu a obchodu Novákové /ANO/. Ta v televizi řekla doslova: "Čím méně mobilních dat používáme, protože se jim vyhýbáme, nepřispíváme k tomu, aby byla levnější". A dodala, že místo připojování na data hledáme wifi zdarma. Prostě nějak úplně pitomě šetříme.

Pomiňme, že většinu těch wifi sítí zdarma poskytují provozovatelům ti samí mobilní operátoři, takže o wifi zdarma nejde ani náhodou. Paní ministryně ale později v rozhlase práskla skutečné jádro skandálku. Hájila se tím, že použila argument mobilních operátorů: Češi prý za data platí nejvíc v Evropě proto, že je nechtějí nechat vydělat.

Na čí straně má být politik? Za koho kope? Za občany nebo za velké firmy? V naštvávání občanů cenami mobilních tarifů má přitom Ministerstvo průmyslu a obchodu už tradici. "Chcete služby jako v Polsku? Odjeďte do Polska", radil v únoru 2017 Lubomír Bokštefl, tehdejší náměstek ministra Jana “Živnostnícijsouparaziti” Mládka (ČSSD). Sám Mládek tehdy o cenách volání do ciziny prohlásil: "Roaming je elitářská záležitost, která se týká pěti procent obyvatel..."
Tohle vážně řekl ministr. Ministr! Ten, který má především jednat v našem zájmu.

V Německu nabízí T- mobile neomezené volání a SMS plus 21GB dat za 9,9 euro, tj. 254 Kč. U dalších evropských operátorů je to podobné. Ale nejde jen o drahé české volání a data. Máme taky jedny z nejdražších a nejméně kvalitních potravin v Evropě. Máme extrémně vysoké ceny bydlení. Mám pokračovat?
Pamatujete na památný výrok někdejší pražské primátorky Krnáčové? Že metropole nemá problém s dopravou, ale že Pražáci jsou zpovykaní? Ministryně Nováková ji svým výrokem asi trumfla. Jenže na výmluvy ani vtípky není prostor – realita je spíš tragická. Kdo za ni může?

Ministři ANO a ČSSD nám v různém poměru vládnou od ledna 2014. Slibovali, že bude líp. Dodnes je to pořád stejné, spíš horší. Slibem nezarmoutíš, říká klasik. K takovým politikům mě napadá stará moudrost o založení parku: hloupý komunální politik nechá naplánovat cestičky a nechá je vyasfaltovat. A pak se vzteká. Lidi si zkracují cestu na tramvaj vedle, po trávníku. Vyčítat jim to nelze – prostě chodí, kudy potřebují. Chytrý politik proto s vypískováním cestiček počká, až si lidi potřebné trasy vyšlapou sami. Politik je tam totiž pro lidi, ne obráceně.

S ministry a politiky je to stejné. Jejich úkol je zařídit lidem co nejhezčí a nejpřímější cestičky. Zatím to vypadá, že naši ministři pracují spíš pro asfaltérské firmy. Nebo pro telekomunikační operátory?

Autor: Filip Humplík
převzato z blogu autora

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAutor knihy o kněžích homosexuálech Vatikánu: Máme co dělat se lží na státní úrovni   
Pridal tk Pátek 22 únor 2019 - 05:05:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
21. února se v knihkupectvích 20 zemí světa objevila v 8 jazycích kniha Sodoma francouzského novináře Frédérica Martela. Novinář uvádí v knize výsledky svého čtyřletého zkoumání ohledně vysoce postavených homosexuálů v římskokatolické církvi.

Novinář uvádí v knize výsledky svého čtyřletého zkoumání ohledně vysoce postavených homosexuálů v římskokatolické církvi.

V knize se tvrdí, že ve Vatikánu čtyři z každých pěti kněží podlehli sodomskému hříchu: „mnozí kardinálové a preláti, kteří vchází do papežské kurie, z nichž se většina schází na konkláve pod Michelangelovými freskami Sixtinské kaple, jednou z největších scén homosexuální kultury, zobrazující mnoho obnažených mužů, jsou homosexuálové".

Martel, novinář a bývalý poradce ve francouzské vládě, provedl více než 1500 interwiew ve 30 zemích a v rámci toho osobně vyslechl 41 kardinálů, 52 biskupů, 45 legátů a také gardistů, seminaristů a řadových kněží. Jeho průzkum zahrnuje období vlády pěti papežů. Došel k závěru, že čím více je homofobní veřejná rétorika kněze, tím vyšší je pravděpodobnost, že sám je v zajetí zvrácenosti.

Nejvýrazněji to ilustruje případ kolumbijského kardinála Alfonse Lopeze Truilla, který již zemřel. Mnoho let vykonával vedoucí funkci, aktivně vystupoval proti antikoncepci a homosexualitě, ale sám využíval služeb mladých prostitutek. V knize je jeho příběh vyprávěn velmi podrobně. „Za tyto čtyři roky průzkumů jsem nikdy netajil, že jsem spisovatel, novinář a výzkumný pracovník, abych se mohl přiblížit ke kardinálům a kněžím, k nimž bylo tak složité se dostat. Pomáhali mi jejich pomocníci, tlumočníci, aspiranti.

Pokud se mne zeptáte, proč tato kniha nevyšla dříve, odpovím vám: dobře znám život římských novinářů. Kdyby se někdo ve Vatikánu rozhodl napsat podobnou knihu, okamžitě by skončila jeho kariéra," řekl Martel na prezentaci své knihy v Římě.
Sputnik Italia položil autorovi Sodomy několik otázek, aby zjistil, co ho přimělo napsat podobnou knihu odhalující tolik tajemství Vatikánu.

Co bylo cílem vydání této šokující knihy?

Nemám jasný cíl, nemám politický program. Prostě jsem napsal knihu, která odhaluje pravdu. A dále ať každý soudí sám. Nesnažil jsem se napadat církev nebo psát o životě toho nebo jiného kardinála, chtěl jsem vystupovat proti samotnému systému, protože máme co dělat se lží na státní úrovni.

Jaká byla celková reakce na Vaši knihu? Setkal jste se s tvrdou reakcí?

Takové knihy vyvolávají debaty na světové úrovni. Mne osobně to překvapuje. Zažívám velmi tvrdé útoky, ale jsou i lidé, kteří mne rozhodně brání. Domnívám se, že v určitou chvíli je třeba říci pravdu. Cítím potřebu pravdy a ta se shoduje se stejným přáním papeže Františka.

Ví papež František, že vyšla tato kniha?

Španělská verze mu byla doručena minulý pátek ráno.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kMeY


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov: Kyjev připravuje další provokaci v okolí Kerčského průlivu   
Pridal tk Pátek 22 únor 2019 - 05:01:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov dnes na brífinku se zástupci Asociace evropského byznysu oznámil, že Kyjev v okolí Kerčského průlivu připravuje další provokaci.

„Teď připravují další prolomení, také s narušením pravidel proplutí této složité oblasti. Nyní připravují další nezákonný pokus prolomení bez nějakých žádostí, bez dodržení bezpečnostních opatření, bez lodivoda. Jak mi oznámili, kontaktují přitom státy NATO s pozváním, aby země vyslaly své zástupce na tyto lodě, aby se Ukrajinci společně s NATO probíjeli přes Kerčský průliv,“ oznámil Lavrov na brífinku pro zástupce Asociace evropského byznysu.

„Víte, když takový provokatér nedostane přes ruce, tak… já vůbec nechápu, jak může využívat nějaké přátelské vztahy v západním světě,“ dodal Lavrov.

Provokace v Kerčském průlivu

Dne 25. listopadu porušily ukrajinské vojenské lodě Berďansk, Nikopol a Jany Kapu státní hranici Ruska. Několik hodin prováděly na místě nebezpečné manévry a ignorovaly požadavky ruských úřadů.

Následně bylo rozhodnuto tyto narušitele zadržet. Na palubě se nacházelo celkem 24 členů armády, včetně pracovníků Služby bezpečnosti Ukrajiny. Všichni byli zatčeni a obviněni z porušení státní hranice.

Kyjev následně obvinil Moskvu z agrese. Ukrajinská vláda na území deseti oblastí vyhlásila válečný stav. Tento režim dovoloval dočasně omezit ústavní práva a svobodu občanů, včetně práva účasti ve volbách.

Ruský prezident Vladimir Putin označil incident v Kerčském průlivu za předem naplánovanou provokaci, která souvisí s velmi malými šancemi Petra Porošenka v blížících se prezidentských volbách. Ruský prezident prohlásil, že pohraničníci plnili své povinnosti, pokud jde o ochranu státní hranice.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kMbS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVladimir Putin zveřejnil v ruském parlamentu svou patnáctou roční vizi rozvoje Ruské federa   
Pridal tk Pátek 22 únor 2019 - 04:56:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin zveřejnil ve středu v ruském parlamentu roční vizi rozvoje Ruské federace. Během dvou hodin představil Vladimir Putin komplexní situaci ruské ekonomiky, živobytí, vnitřních záležitostí, národní bezpečnosti a dalších témat na příštích několik let.

Je to Putinova 15. roční vize od roku 2000. Putin v projevu formuloval rozvojové cíle pro hospodářství, obživu lidí, vědu, kulturu, obranu státu a diplomacii v nadcházejících letech. Vladimir Putin uvedl, že blaho lidí je důležitým a rozhodujícím faktorem pro rozvoj Ruska. Kromě toho slíbil i zlepšení podmínek bydlení, snížení daní, pomoc chudým, zvyšování důchodů a zlepšování podmínek zdravotní péče v roce 2019.

Co se týče vztahů s Čínou, ruský prezident uvedl, že čínsko-ruské vztahy založené na zásadě rovnosti a společných výhod se staly důležitým faktorem pro zachovávání světové stability a zajištění bezpečnosti evropského kontinentu, a spolupráce mezi oběma zeměmi v oblasti ekonomiky dosáhla plodných výsledků.
Když mluví o vztazích mezi Ruskem a USA, Putin poukázal na to, že Rusko je ochotno s USA navázat přátelské vztahy vzájemného respektu a rovnosti. Rusko nepředstavuje hrozbu pro žádnou zemi a ruské činnosti v oblasti bezpečnosti jsou defenzivní. Rusko se nechce zapojit do konfliktů a nechce mít konflikt s žádnou globální velmocí.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé šesti evropských zemí vyzvali k podpoře multilateralismu   
Pridal tk Pátek 22 únor 2019 - 04:54:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedoucí představitelé Finska, Belgie, Nizozemska, Dánska, Estonska a Slovinska se dne 19. února setkali v Helsinkách ve Finsku a vyzvali k podpoře multilateralismu v globálních otázkách.

Podle Společného prohlášení, které bylo vydáno po setkání, vedoucí šesti zúčastněných vlád věří, že primárním úkolem současné globální otázky je podpora "mezinárodního řádu založeného na pravidlech a efektivním multilateralismu". Šest zemí znovu potvrdilo svůj závazek o zachování účinnosti pravidel Světové obchodní organizace.

Vedoucí představitelé šesti zemí vyzvali k zavedení "všestranné a strategické politiky pro Čínu", ke zlepšení transatlantických obchodních a investičních vztahů a k rozvoji vyváženějších vztahů s Afrikou. Toto prohlášení také zdůraznilo, že EU by se měla stát globálním lídrem v řešení klimatických změn.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1775 sec,0.0692 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,497kB