Sobota 23 únor 2019
Střípky paradoxů (3)   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 16:12:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes (23.2.) se slaví v Ruské federaci Den obránce vlasti. Historie svátku, který se slaví od začátku minulého století, je plná paradoxů a nejasností, které ani čas nevyřešil. Stačí se pokusit najít odpověď, proč se slaví právě v únoru, prakticky v den Rudé armády a mořského flotu. Zjistíme, že určitou a konkrétní roli hraje v definici svátku i nesprávné hodnocení historie státní byrokracií. Zjistíme, že oficiálně se slaví od roku 1922. Různá vysvětlení, poslední se datují z roku 1995 a 2002, skončily výsledkem: 23. únor se stal státním svátkem obhájců, včetně žen. Připomínám paradox a svátek z nutnosti nezapomínat na tradice, oběti válek a historii v době, kdy se jenom málo západních států věnuje patriotické výchově mládeže a nikdo neví, zda ten, kdo přežije, nebude závidět těm, kteří umřou.

Zcela určitě ale nebudou závidět zdravým ti, kteří přežijí rakovinu plic s pomocí nové diagnostické metody. Jednu takovou vyvinuli, vyzkoušeli a nabízí vědci z univerzity s St. Petersburgu od konce roku 2018. Diagnostický systém Doctor AIzimov (AI, tj. umělá inteligence) je výsledkem spolupráce univerzity a onkologického centra v Pesočném (nponkcentr@zdrav.spb.ru). Systém s pomocí rychlé analýzy komputerové tomografie plic umožní dnes diagnostikovat prakticky během několika vteřin. Kdo nevěří, během několika minut. Diagnostikují se malá ohniska, to jest menší než dva milimetry. Samoučící systém dovoluje očekávat diagnostikování ještě menších ohnisek nejenom v plicích.

Co se týče včasné diagnostiky ohnisek včetně nádorů, připomínám, že česká onkologie propásla možnost spolupráce s ruskými vědci v oblasti vývoje metodologie a diagnostikování rakoviny prsu a prostaty s pomocí elektrické impedanční tomografie (EIT). V současné době existuje EC certifikovaný přístroj na bázi EIT dovolující aplikaci formou doplňkové diagnostiky. Bohužel podmínky v ČR, jejichž historii znám osobně, nedovolují rozšíření a vývoj této metody ani v oblasti rakoviny prostaty nebo plicních onemocnění. Tomuto tématu se možná i dnes ještě věnuje katedra bioinženýrství ČVUT.

Včera jsem se zúčastnil setkání s čínskými představiteli. Během něho jeden z českých řečníků propagoval spolupráci v oblasti vysokých technologií, včetně ČVUT. Z důvodu objektivity a následků reklamních řečí v době sinofobie si dovoluji poukázat na laboratoř Safe City Lab. Huawei předala Fakultě elektrotechnické ČVUT laboratoř (svět aplikací, 14.10.2018), ve které si studenti mohou vyzkoušet práci s moderními komunikačními technologiemi pro zajišťování bezpečnosti ve městech. Osud laboratoře, je podle mých informací zpečetěn, a je příkladem paradoxu, který tvoří sinofobie a nesprávně hodnocené riziko (byrokracií).

Paradox představuje i nesprávné hodnocení části poslání prezidenta Putina ze strany NATO a EU. Nemám na mysli skutečnost, že Rusko musí být suverénní, jinak přestane existovat. Proto nemá jinou volbu, než vsadit na chytré lidi, chytré zbraně a chytrou Eurasii. Nemám na mysli ani skutečnosti vztahující se na to, o čem v poslání nebylo řeči. Na příklad o jasné a dávno potřebné formulaci ideologie RF. O Ukrajině. Nedává smysl mluvit s někým, kdo není suverénní a není odpovědný za svá slova a rozhodnutí. Nebo jak ČLR vyhrává nad USA v různých, ne však širší veřejnosti známých bojích. Nebo že není v ruském zájmu přímý boj mezi USA a ČLR. Nebo o očekáváních z případného dialogu s USA a výsledcích současného dialogu vojenských velitelství RF a USA v Sýrii. Ty nám mimo jiné umožňují se hádat o tzv. sirotcích a současně si užívat slunečného počasí.

Mám na mysli reakce NATO a EU týkající se staronového vzkazu prezidenta Putina: Jestliže vaše rakety nejsou namířeny proti nám, to naše nejsou namířeny proti vám. Na všechny případy nechal ale svět vědět, že (ruské) rakety poletí nejenom tam, odkud vyletěly rakety vaše, ale i tam, kde se rozhodlo o jejich vypuštění. Nikdo ve Washingtonu, Londýně nebo Bruselu by proto neměl opakovat chybu v hodnocení představených ruských vojenských novinek z minulého roku: Označili je tenkrát jako filmy. Dnes doporučuji všem počítat s tím, že ve vojenském vedení RF nikdo nevěří na obranné vyzbrojování NATO a USA.

Mám na mysli i sdělení prezidenta o státních rezervách, Ty kryjí více než je celkový státní dluh RF. To není maličkost, ale potvrzení, že z vojensko strategického hlediska se RF cítí zabezpečena a může se proto věnovat sociálním a hospodářským problémům. Jejich řešení vyžaduje mír. To je špatná zpráva pro vládu premiéra Medveděva, jeho liberální podporovatele a v ne poslední řadě i pro plánovače strategie USA, založené na principu trojského koně. Trojští koně rostou v RF již od dob Gorbačova a Jelcina, jsou známí a mnozí z nich již nejsou schopní soutěžit. Na milénium – koně, závislé na internetových aplikacích bych osobně nesázel. Vsadil bych ale rád na následky jejich chování, kdyby test plánovaného odpojení veřejného internetu v RF trval alespoň tři až sedm dní.

V takovém případě by se možná potvrdila zpráva tzv. kompetentních zdrojů o nové taktice ke zvýšení počtu mrtvých, nejenom vojáků. Podstata zprávy spočívá v tom, že se na ulici a na dobře viditelném místě položí krabice s velkým nápisem Pizza. V ní se nachází bomba. Zcela určitě by Západ hodnotil takovou taktiku jako ne humánní, protiprávní, NATO jako zbabělou.

Nehumánní, protiprávní a zbabělá je politika sankcí. Paradox této politiky představuje politické rozpolcení asymetrických spojenců (SRN, Francie, Japonsko, Indie, Turecko) v jejich vztahu k USA. Paradox představuje i ne-řešení sestřelení MH 17 nad Ukrajinou, nekonečné hledání důkazů viny RF v archivech USA a UK. Představení černého divadla Skripal & Co bez konce, a ignorování přání novičokem otrávené a (podle TV záběrů) vyléčené, ale od té doby nikde neshlédnuté dcery Julie, patří do této kategorie. Možná, že se Julie z novičoku zbláznila, když chce se vrátit tam, odkud přišla objednávka na smrt. Proč takové působení novičoku po převozu do UK nepatentují, věděl již dávno Sidney Sheldon.

Tento americký spisovatel, dramatik a scenárista, vlastním jménem Sidney Schechtel (1917 – 2007) vytvořil tzv. seznam Sheldrona. V něm se nachází více než britských 20 vědců, kteří zmizeli ze světa beze stopy podle pravidla: Mocní se chovají pořád stejně: co se jim nehodí, zatají a svědky likvidují. Jeho triller, The Doomsday Conspiracy (1991), v češtině Akce Soudný den, Talpress, 1994, ISBN 80-85-609-58-4 zapadá do kontextu Skripal & Co podobně jako starý vtip spojený se svátkem Den obhájce vlasti. Chlapík chytil zlatou rybku. Ta se k němu obrací s prosbou: Pusť mně prosím, splním ti tvé přání. Chlapík jí odpovídá: Chci se stát Hrdinou SSSR…za vteřinu zůstal sám s dvěma granáty před pěticí tanků. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
23.02.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpinavá stoka se odhaluje: kdo sponzoruje Deník N, a jak zneužívá k propagandě Wikipedii? Budete zírat: zde jsou důkazy!   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 07:06:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako zdroj České televize nepřekonatelné

Špína řve, že všichni jsou špína. Nádherná ukázka, jak stoka zneužívá nevědomosti vysokoškolských studentů k propagandě. Proto je nutné, aby na vysokých školách byli tupí studenti nemající inteligenci na studia, a které snadno zmanipuluje propaganda k obrazu svému.

(Mimochodem se podržte: v redakční radě je Robert Čásenský a bolševik, voják, co bojoval proti západním imperialistům, aby za dolary přešel k imperialistům soudruh generál Petr Pavel. To nemá chybu)

Všimli jste si, jak zneužívají ti lepšolidé, hlásící se k bruselské inteligenci Wikipedii k propagandě, aby se povýšila na "ověřeno z dalších zdrojů"?

17.února 2019 vychází zpráva na Wikipedii, že 18. února Deník M vydal (v minulém čase) zprávu o údajném odklánění Soukupa peněz přes Kypr!

Takže každý vysokoškolský (dnešní) inteligent si na Wikipedii 18. února 2019 ověří, že zpráva o Soukupovi je pravdivá.

Onen inteligentní vysokoškolák si už ale neověří, že to tam bylo vloženo Deníkem N, že to tam bylo vloženo dokonce dřív, než to Deník N oficiálně vydal.

Ten dnešní vysokoškolský inteligent věří guru "Člověk v tísni" a "International Amnesty" a je to ložené. Druhý zdroj je na světě. (A mysleli si, že si nikdo nevšimne)

Pro dnešní vysokoškoláky:

my jako děti jsme nepoužívaly IQ, ale testy inteligence. Tam byla otázka: našla se mince, vyražena 50 let před Kristem. Je pravá? ( A pro inteligenci Člověka v tísni odpověď: není, protože stejně jako Wikipedie nikdo nemohl vědět, že se za padesát let narodí Kristus)

(Podle zjištění, která v únoru 2019 publikoval Deník N, měl Soukup přinejmenším v letech 2013 a 2014 ovládat skořápkovou firmu Generra Limited se sídlem v kyperském hlavním městě Nikósie. Přes ni měly protéct stamiliony korun, téměř deset milionů právě k Soukupovi)

Všimněte si dataZde je screenshot zachycený pár hodin po vydání jako důkaz - rychlost úžasná!
Denník N a Deník N což je dvojvaječný zvrácený idiotismus poslední zvrácené extáze Evropské unie

Deník N si sám sobě vyrobí na Wikipedii další zdroj a ten používá s Nezávislou žurnalistikou přes granty (propagandou) jako ověřovací zdroj. Zde máte důkaz, že současně s článkem a TV Barrandov o Soukupovi už byla propaganada vytvořena. A dnešní mladá hloupá vysokoškolská generace používá Wikipedii jako potvrzovací médium důvěryhodnosti. Přitom si alibi jako důkaz vytváří propaganda sama sobě.

A další

Z čeho je placena matka čečenského dítěte Petra Procházková z prapodivného média Deník M a Denník M: zdroj údajné neprolhané České televize?

Zdroje jsou tak křišťálově průzračné, že i stoka kafilérky by žasla: nedohledatelno. Marťani? Plutoňani?

O co jde? Třeba Denník N (komedie propojení s Deníkem N s jedním N.)

Redaktoři pobírají měsíčně kolem 100 000 hrubého. Je jich čtyřicet. Takže měsíčně pouze na platy jde 4 000 000 Kč. Ale z inzerce při čtenosti 700 000 jak se chlubí, měsíčně dostanou maximálně 100 000, takže jsou ve ztrátě každý měsíc 3900 000 Kč. Úžasná ekonomická výtěžnost. I bolševici by žasli. A i kdyby měli poloviční platy, tak kde je cena za médium, náklady na tisk, na weby, elektřinu atd., atd.. (Samozřejmě přepočteno na eura)

Nehledě na to, že matka čečenského dítěte s jakýmsi Čečencem Petra Procházková píše 99,9% textů o nemocném Putinovi, o nemocném Rusku, o těžce se hroutícím Rusku, o hladomoru v Rusku, o zabírání celého světa Ruskem, o tupých Rusech, co žijí pod náckem nemocným Putinem...

Proto je to ideální zdroj pro Českou televizi zaručeně ověřených důkazů. A ona Procházková pracuje pro "Denník N. Ještě vnímáte souvislosti?

Těžko, ty nejsou, ale můžeme pokračovat.

Tak ten Denník N, co nemá zisk, založil za "vydělané peníze" Deník N. A protože to údajně nestačilo, vypomohl mu Nadační fond nezávislé žurnalistiky, jenž už tři roky pomáhá menším nezávislým mediálním projektům. Důkazem kvality má být to, že onen Nadační fond nezávislé žurnalistiky nemá žádné peníže a žebrá o dotace na nezávislou propagandu EU. A vše zaštiťuje soudruh generál Petr Pavel, co opustil rublovou zónu a přešel na dolarovou a už si neříká soudruh generál Petr Pavel, ale hrdina NATO Petr Pavel generál.
A nejvtipnější na tom je, že tato parta si dává novinářské ceny mezi sebou a Česká televize pak hlásá, že cenu Nezávislé žurnalistiky dostává člen nezávislé žurnalistiky, která je závislá na dotacích nezávislé žurnalistiky, takže žádné peníze nemá.

Idiotismus, nebo kafilérní stoka evropské žurnalistiky - propaganda jak za bolševika, ale zde v eurech. Nebo korunách. Rublů nět...

A tato stoka nám říká, co si máme myslet a jak jiné posuzovat! Tak sakra, kde jsou ty otevřené zdroje hlásající čistotu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky při EU?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2292-spinava-stoka-se-odhaluje-kdo-sponzoruje-denik-n-a-jak-zneuziva-k-propagande-wikipedii-budete-zirat-zde-jsou-dukazy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHolá fakta o situaci ve Venezuele   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:49:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzhledem k politováníhodné situaci, jaká byla kolem Venezuely rozpoutána, a nedostatečným-nepravdivým-lživým informacím prezentovaným jak drtivou převahou hromadných sdělovacích prostředků, tak vládou ČR a bohužel i prezidentem Zemanem, s cílem zamlžit jak faktickou tak právní podstavu věci v zájmu USA, publikuji přesný překlad těch zásadních článků venezuelské ústavy s komentářem. Je nanejvýš žádoucí, aby v poslanecké sněmovně byl prezentován tento skutečný překlad ústavy, a kéž by bylo dosaženo změny pozice představitelů ČR ohledně respektování státní svrchovanosti této země, její ústavě a v souladu s ní zvolenému prezidentu, stejně jako k tomu a těm, kdo ústavu nepochybně porušují a snaží se o protiprávní puč. Bez ohledu na to, kdo je levičák, pravičák, nebo osobní sympatie.

Ministr zahraničí Petříček je tragedie pro naši republiku a měl by být co nejdříve odvolán – za Ukrajinu, Venezuelu a další kroky, které podniká proti zájmům České republiky ve prospěch zájmů zahraničních, ať už USA, Bruselu či jiných. Je pro mě nepochopitelným a velkým zklamáním postoj prezidenta Zemana a jeho veřejné prohlášení k Venezuele, a to, že svůj postoj zdůvodňoval nepravdivým překladem venezuelské ústavy. Nevím, zda má tak neschopné překladatele ze španělštiny, nebo zda tak jednal z donucení nebo úmyslně.

Dle venezuelské ústavy je naprosto nezpochybnitelné, že prezident Maduro jednal ve všem v souladu s jejími ustanoveními, stejně jako to, že Juan Guaidó a Národní shromáždění jednají protiústavně.

Fakta - to podstatné ze současné venezuelské ústavy ohledně prezidenta, Národního shromáždění (Asamblea Nacional) a Tribunálu nejvyššího soudu (Tribunal Supremo de Justicia):

Článek 231 venezuelské ústavy: „Zvolený kandidát se ujme funkce prezidenta republiky 10. ledna prvního roku svého ústavního období přísahou před Národním shromážděním. Jestliže z jakéhokoliv důvodu prezident se nemůže ujmout funkce před Národním shromážděním, udělá to před Tribunálem nejvyššího soudu.“

Jelikož současné Národní shromáždění ovládané opozicí odmítlo opětovně zvolenému Madurovi umožnit jeho přísahu na této půdě, Maduro postupoval podle Ústavy a přísahu složil před Tribunálem nejvyššího soudu. Rovněž složil přísahu před Ústavním Národním shromážděním, které je hierarchicky nad starším Národním shromážděním.

Ústava neumožňuje, aby Juan Guaidó se prohlásil prezidentem. Článek ústavy 233: „Případy absolutní nepřítomnosti prezidenta republiky jsou: jeho smrt, jeho rezignace nebo jeho odvolání rozhodnutím Tribunálu nejvyššího soudu, jeho trvalá fyzická nebo psychická neschopnost potvrzená lékařským konciliem jmenovaným Tribunálem nejvyššího soudu a se schválením Národního shromáždění, opuštění úřadu potvrzené Národním shromážděním, nebo obecným referendem. Pokud by došlo k takové absolutní nepřítomnosti prezidenta před ujmutím se úřadu, budou nové všeobecné, přímé a tajné volby během následujících 30 dní. Do doby, než se nový prezident ujmu úřadu, ujme se prezidentství republiky prezident Národního shromáždění.”

Guaidó tedy jednal nepochybně protiústavně, protože nedošlo v žádnému případu výslovně uvedenému v článku 233, naopak Maduro byl řádně zvolen (výraznou většinou voličů), dle Ústavy řádně složil přísahu před Tribunálem nejvyššího soudu, ujal se funkce a nenastal žádný případ jeho absolutní nepřítomnosti. Tedy jasný protiústavní puč, ze strany Guaidó a opozicí ovládaného Národního shromáždění opětovné pohrdání Ústavou.

Co tomuto stavu předcházelo:

40 let nepřetržité vlády pravice, která uzavřela pro Venezuelu krajně nevýhodnou a pro USA krajně výhodnou smlouvu o těžbě a prodeji venezuelské ropy, kdy Venezuela dostávala od Rockefellerovy a dalších USA těžařských firem za svou ropu několikanásobně menší cenu, za což si mohla venezuelská šlechta sloužící zájmům USA držet své účty na Miami, vedla ke stále většímu zbídačování země, která se nerozvíjela a její ekonomiky postupně upadala. Nutným důsledkem takového vývoje byl příchod Huga Cháveze nebo někoho jemu podobného.

Pokud se týká kritiky prezidenta Madura ohledně řízení ekonomiky země, vzhledem k ekonomickým, finančním sankcím a pokusům o další barevnou revoluci a protiústavní násilnosti měl Maduro jen velmi malý manévrovací prostor, a jeho prioritou bylo stejně jako u Cháveze zlepšit životní podmínky největší-nejchudší části obyvatelstva, odstraňovat negramotnost, umožnit dosáhnout na základní lékařskou péči. Tam byly směřovány příjmy státu.

Od nástupu vlády Cháveze v roce 1998 do roku 2013 došlo ke snížení chudoby v zemi z 54% na 24%.

Úmrtnost dětí se snížila o 50%.

Zdravotní a sociální péče státu teď představují 21% výdajů státního rozpočtu.

Počet studentů zapsaných na vysokých školách se zvýšil z 800.000 na 2.600.000, a Venezuela má nyní 75 veřejných univerzit.

V podstatě byl zlikvidován analfabetismus.

To všechno v podmínkách restrikcí a embarg ze strany USA.

Tento pronárodní program, zaměřený především na zlepšení životních podmínek chudších vrstev společnosti, bylo nesmírně těžké uplatňovat v epoše překážek stavěnými USA, a milionářské vrstvy, které tím přicházely o svá zděděná privilegia, jsou proti, stejně jako část střední třídy, které se nedařilo přibližovat se té vyšší vrstvě, ale v této obtížné době stagnovala nebo její životní úroveň klesala.

Venezuela se chtěla osamostatnit i ohledně obchodování se svou nejcennější surovinou – ropou, a jako řešení na ekonomická a finanční sankce se rozhodla ji prodávat nikoliv v USD, ale v nové měně Petro. To by vedlo k dalšímu oslabení USD v celosvětovém měřítku, čemuž chce vláda USA zabránit za jakoukoliv cenu.

Opozice, podporovaná ve všech směrech ze zahraničí, se snažila všemi způsoby znemožnit efektivní vládu jak Cháveze, včetně puče v r. 2002, tak jeho nástupce Madura. Včetně pouličního násilí a mrtvých v roce 2014 a dalších letech.

1) Ve volbách v prosinci 2015 opozice složená ze 4 různých stran získala od r. 1998 poprvé většinu v Asamblea Nacional (65%), strany podporující Madura získaly 33% . 4 členové opozice byli usvědčeni z volebních podvodů a Tribunál nejvyššího soudu jim z toho důvodu zakázal zaujmout místa poslanců, a tedy 5. ledna 2016 jen 163 poslanců z 167 složilo přísahu. Ale následujícího dne přes protesty menšiny v Asamblea Nacional tento orgán umožnil přísahu 3 z těchto 4 podvodníků. To bylo považováno ze strany Tribuálu nejvyššího soudu a prezidenta za pohrdání soudem ze strany Asamblea Nacional.

2) Nejvyšší soudní tribunál při řešení této situace v rámci svých kompetencí vydal 10.4.2017 rozhodnutí č. 156, jehož prostřednictvím byly pravomoci Asamblea Nacional svěřeny tomuto soudu a byly rozšířeny pravomoci prezidenta, až do té doby, než skončí pohrdání Ústavou ze strany Asamblea Nacional.

3) Prezident Maduro při řešení této situace jednal podle článku 323 ústavy a svolal Consejo de Seguridad (Bezpečnostní radu), kam byl rovněž pozván tehdejší prezident Asamblea Nacional - Julio Borges-, který však na jednání nepřišel.

4) Prezident, aby vyřešil tento politický pat, navrhl volby za účelem zvolení Ústavního národního shromáždění, jako vrcholného orgánu pro řešení těchto sporů a eventuálních úprav ústavy...

5) Dle platné ústavy proběhly volby a vznik Asamblea Nacional Constituyente (Ústavní národní shromáždění) – všeobecné přímé tajné volby proběhly 30.7.2017 za účasti více než 8 milionů voličů, tj. 41,5 % z celkového počtu oprávněných volit. To znamená, že od tohoto data jsou ve Venezuele 2 národní shromáždění, to původní Asamblea nacional (momentálně ovládané opozicí, pohrdající ústavou, prezidentem, Nejvyšším soudním tribunálem, jemuž bylo dle ústavy odňato právo vykonávat řadu funkcí, kterými byl pověřen Nejvyšší soudní tribunál a prezident), a nové Ústavní národní shromáždění, které je tomu původnímu Národnímu shromáždění hierarchicky nadřazeno.

6) Ve všeobecných přímých tajných prezidentských volbách 20. května 2018 vyhrál Maduro s 68% hlasů (o takovém procentu si mohou prezidenti v USA, Evropě i u nás nechat pouze zdát), druhý z kandidátů dostal 21 %, třetí z kandidátů 11 %. Podle mezinárodních organizací jako latinskoamerické CELAH a Carter Institute bývalého prezidenta USA Jimmyho Cartera, podle něhož je způsob voleb ve Venezuele jeden z nejlepších a nejbezpečnějších na světě, kde je v podstatě nemožné podvádět, volby byla zcela regulerní.

To, že se voleb nezúčastnila část opozice, je zcela její rozhodnutí – které bylo zřejmě motivováno tím, že věděli, že nemají šanci uspět, tak se ani nezúčastnili a místo toho se rozhodli zpochybňovat volby jako takové jako přípravu budoucího puče a dosazení již dříve v USA připravovaných a schválených kádrů.

Je tedy nezpochybnitelné, že volby ve Venezuele proběhly regulérně, veřejně, objektivně, a se značnou převahou vyhrál Maduro jako pokračovatel chavismu. Stejně jako byl organizován ze strany USA puč proti Chávezovi v roce 2002, stejně tak probíhá celou dobu vlády Madura pokus o destabilizaci a změnu politických poměrů ve Venezuele, jak politickými, tak ekonomickými prostředky, i pouličními násilnostmi organizovanými ze zahraničí.

Podle přiloženého článku proti Madurovi byly organizovány již nejméně 3 atentáty, viz v příloze.

Nejvyšší soudní tribunál prohlásil za protiústavní jednání Juana Guaidó, kdy se sám prohlásil prezidentem, stejně jako kroky Asamblea nacional, které toto jednání podporují.

Armáda stojí za Madurem, stejně jako převážná většina obyvatel. Ve větším počtu vznikají milice, domobrana, na fotce je vidět, že je složena z normálních těžce pracujících lidí, žádní žoldáci... Bohužel je přítomen i rasový kontext, nadřazenost bílých Evropanů a jejich potomků, v jednom z přiložených článků je vidět složení bílé opozice v Asamblea nacional, a složení členů Asamblea nacional constituyente.....

Bývalý velvyslanec USA ve Venezuele William Brownfield, nyní zaměstnanec ministerstva zahraničí USA, ve svém vystoupení pro televizi velmi špatnou španělštinou říká (viz příloha):

“PVDSA (státní petrolejářská společnost) je teď jediným podnikem, který přináší devizy pro Venezuelu, příjmy pro venezuelské lidi. Pokud budeme sankcionovat PVDSA tak, abychom ještě více snížili už tak malou možnost prodávat ropu, bude to mít dopad na celou společnost, na obyčejné lidi ve městech a vesnicích Venezuely. Protiargumentem je, že oni již trpí tak moc nedostatkem jídla, nedostatkem bezpečnosti, nedostatkem léků, nedostatečným veřejným zdravotnictvím, že v tomto okamžiku bude zřejmě nejlepším řešením zrychlit kolaps, i když to způsobí ještě většího utrpení po dobu měsíců a možná let. To je argument, proč neděláme nic dnes, proč jsme čekali tak dlouho, proč to neuděláme zítra”.

Neuvěřitelný cynismus – otevřeně říká, že USA plánují naprosto zbídačit venezuelské obyvatelstvo v průběhu budoucích měsíců a let za účelem dosažení převratu...

O to víc je drzost mluvit o humanitární pomoci....

... představitelka Červeného kříže v Kolumbii odmítla označování situace ve Venezuele jako “humanitární krize”. Podle jejího vyjádření se o humanitární krizi nejedná a vyzvala k úctě v používání adjektiva “humanitární”.

Krizi a nedostatek léků a potravin ve Venezuele způsobily především USA svým embargem. Maduro a další venezuelští představitelé odmítli tzv. “humanitární pomoc” jako urážku národa, kdy USA chtějí poslat z území Kolumbie 2 poloprázdné kamiony a pár náklaďáků naložených převážně hygienickými potřebami, zatímco svévolně neoprávněně zadržují zlato a finanční prostředky Venezuely ve výši 23 miliard dolarů, které by pokryly veškeré potřeby dovozu potravin, léků a zdravotních potřeb Venezuely na 20 let.

14.2. konstituční dvůr Tribunálu nejvyššího soudu prohlásil na neplatná veškerá jmenování ohledně národní petrolejářské společnosti, která provedlo Národní shromáždění (Asamblea nacional), stejně jako předchozí jmenování Juana Guidó.

Podrobněji k Juanu Guaidó:

Juan Guaidó je pěšák ve hře USA a jejich přisluhovačů. Patří k bílé elitě, která byla po generace zvyklá vládnout ve Venezuele, a která se brání vší silou, aby moc postupně přecházela do rukou většiny společnosti, kterou tvoří míšenci a původní obyvatelé. Je produktem více než desetiletého programu vlády USA na výrobu kádrů pro změny jim nepohodlných režimů. Byl členem studentských ultrapravicových skupin, aktivních v násilných demonstracích, kterých se aktivně účastnil. USA od něj neočekávají vést Venezuelu k demokracii, ale aby ji přivedl ke kolapsu a totálnímu podřízení USA včetně přírodního bohatství.

Více než 10 let před současnými událostmi byla vládou USA jmenovitě vybrána skupina pravicově orientovaných studentů pro jejich výcvik ke změně venezuelské vlády a znovunastolení neoliberalismu. Když v roce 2007 Guaidó skončil univerzitu, odjel do Washingtonu, aby se účastnil programu Management vládnutí a politiky na George Washington Univerzity pod dohledem neoliberálních ekonomů. Od roku 2007 se aktivně podílel na organizování veřejných nepokojů. V 2009 patřil k ultrapravicovým guerrilovým aktivistům v ulicích. V r. 2010 se zúčastnil v Mexiku tajného 5denního tréninku zaměřeného na svrhávání režimů organizovaného vládou USA.

V únoru 2014 se s helmou a plynovou maskou aktivně účastnil pouličních násilných akcí proti vládě a úřadu nejvyšší prokurátorky zemi Luisa Ortega Díaz, který se pokusili do základů vypálit, kde jednou z používaných taktik také bylo natažení drátu přes ulici a uřiznutí hlavy motocyklistům. Výsledek těchto akcí bylo 43 mrtvých..

Většinu svého 9letého působení v Asamblea Nacional byl jen alternativou zvoleného poslance. Je prezentován jako prezident Asamblea Nacional, ale ve skutečnosti nikdy nebyl zvolen ani do této funkce. 4 opoziční strany, které od posledních voleb tvoří většinu v Asamblea Nacional, se rozhodly zřídit rotující předsednictví. Teď přišla řada na Voluntad Popular (Veřejná vůle), ale její zakladatel Lopez je v domácím vězení za klíčovou roli na 13 usmrcených v pouličních nepokojích v 2014, druhý v pořadí Guevara se skrývá na chilském velvyslanectví, aby se vyhnul odsouzení za jeho roli v pouličních násilnostech v 2017. Juan Andrés Mejía by byl další na řadě, ale byl vybrán Juan Guaidó jako vhodnější kandidát, protože Mejíu jako typického příslušníka vysoké aristokratické třídy, který studoval na nejdražších univerzitách, by nebylo tak snadné propagovat veřejnosti jako Guaidó, který má více fyzických rysů společných většině Venezuelců, a který nebyl tolik na očích médiím, a jeho mediální obraz tedy může být snadno uzpůsoben potřebám. Díky těmto okolnostem, bez jakýchkoliv voleb v národním shromáždění či jinde, se Guaidó stal dočasným předsedou Asamblea Nacional.

V prosinci 2018 Guidó tajně odjel ze země a zkoordinoval s Washingtonem, Kolumbií a Brazílií plán masových demonstrací během inaugurace prezidenta Madura. Noc před prezidentskou přísahou Madura viceprezident USA Pence a kanadská ministryně zahraničních věcí Chrystia Freeland telefonovali Guaidovi jejich podporu. O týden později senátoři Rubio, Scott a Díaz, všichni právníci z pravicové kubánské lobby na Floridě, se spojili s Trumpem v Bílém domě a na jejich žádost Trump souhlasil s podporou Guaida jako prezidenta. V rámci informační války 11. ledna Wikipedia změnila svou stránku o Guaidó 37x.

Guaidó sám o sobě může být obskurní postava, ale jeho kombinace radikalismu a oportunismu vyhovovala Washingtonským potřebám, byl to ten kousek, který potřebovali pro svoji strategii.

To jsou fakta k Venezuele, její ústavě, prezidentu a pučistům. Ústavu v originále a další materiály s podrobnějšími informacemi v angličtině posílám v příloze. Ve prospěch ústavy a Madura a proti pučistům vystupuje jak levicový Chomský, tak i poradce Reagana pravicový P.C.Roberts, viz jeho web.

Byl bych rád, kdyby tato fakta mohla v našem parlamentu a veřejném prostoru zaznít, a kéž by ve smyslu úcty k pravdě a respektu k suverenitě Venezuely vedla k pozitivní změně postojů představitelů České republiky, a vyhnula se její další kompromitaci nebo co hůř vojenské účasti na případné okupaci této země. Pokud chceme, aby ostatní země respektovaly naši ústavu, naši suverenitu, musíme i my respektovat ty jejich.

Jan Kubeša

Autor pracoval v letech 1986-1993 jako ředitel pobočky Koospolu se sídlem v Bogotě (s působností i pro Venezuelu)

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč je podporován islám   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:36:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Současné elity, tj. především majitelé globálních bank a korporací, usilují o absolutní moc nad světem. Jednotlivé státy s demokraticky volenými představiteli znamenají překážku v realizaci této snahy po světovládě.

Zvláště v Evropě, kde jsou demokratické principy hluboce zakořeněny. Proto elity usilují o rozbití a zrušení národních států. A islám se jeví jako nejlepší prostředek k dosažení tohoto cíle. Islám, na rozdíl od jiných náboženství, není jen náboženstvím, neboť se důkladně zabývá sociální problematikou a organizací celé společnosti.

A islámská společnost je neslučitelná s jinými společnostmi. Muslim nemůže být integrován do jiné společnosti, pokud chce zůstat muslimem. Muslimové požadují své modlitebny. To je právo každého náboženství. Ale muslimové se musí lišit svým oblečením, úpravou zevnějšku, stravováním, uspořádáním rodiny, hygienickými zvyklostmi a mnoha dalšími věcmi. Potom potřebují své školy, školky, obchody, restaurace, bazény,uspořádání volného času a další.

Perspektivně pak svoji policii, zákony i vládu. Nemůže tomu být jinak, to by bylo v rozporu s Koránem. Takto lze rozbít stát zevnitř postupným rozbíjením jeho jednoty. A o to jde elitám, neboť mizející stát už nebude schopen konkurovat jejich moci.

Slávek Popelka,Jan Sedláček

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie chce náš národ vyhladit a vyhubit!   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:32:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O dvojí, trojí, kvalitě potravin ze zahraničí, která likviduje náš národ...

Evropská unie nám dává sprostě a arogantně najevo, že občané ČR jsou třetí (čtvrté) kategorie, proto dochází k hnusným praktikám ohledně dovozů zkažených potravin ze zahraničí. Někdo chce otrávit naše občany, děti, nemohoucí, někdo chce fašisticky vymazat náš národ z mapy.

Náš národ je rozložený, okradený, ožebračený, veřejnoprávní a západní média se podílejí na jeho destrukci. Je třeba se zamyslet, komu asi slouží tohle hnusné obchodování.

Současná vláda mafiánským a nacistickým způsobem postupuje proti vlastním občanům, měla by ihned padnout, podat demisi, dále nastoupit do kriminálu za ta zvěrstva vůči nevinným lidem.

Moc mě mrzí, že z nás má zahraničí - západní státy - legraci, že jsme skládka odpadu, pokusní králíci a zdroj levné pracovní síly v montovnách pro nacistické Německo.

Kdo bude trestat zločiny Evropské unie na Českém národě? Bohužel se mnohokrát opakuje pro-západní vítězství ve volbách v České republice. Je to hrozné, kam klesla morálka vnitrostátní i mezinárodní.

Někdo chce náš národ vyhladit a vyhubit, někdo chce odstranit občany ČR - bývalého Československa - definitivně ze střední Evropy, někdo chce zlikvidovat zdejší životy.

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPasáci s pirátskou vlajkou? Ne, jen nepřátelé svobody   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:29:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká pirátská strana, která se velmi dlouho tvářila jako zastánci decentralizace, sdílené ekonomiky, si po snahách o regulaci sdílených taxislužeb či ubytování vzala na paškál nejstarší řemeslo.

Piráti tedy znovu zvedli ožehavé téma legalizace prostituce, které se víceméně pravidelně vrací do veřejné politické debaty jako pikantérie, která rozvíří nudné vody a vyplaší prudérní moralisty na levici i na pravici, aby po nějaké době zase bylo zapomenuto. Bude to tak nepochybně i tentokrát.

Jde tady někomu o legalizaci prostituce, která byla v podstatě politickým uznáním přijatelnosti takové výdělečné činnosti? Nepochybně ne. Jde zde o regulace a daně - neboli o uplatňování moci nad lidmi.

Legalizace znamená zavedení zákona a tedy regulace. Navíc prostituce v této zemi regulována samozřejmě je - o co jde Pirátům, jsou peníze pro stále nenasytnou státní pokladnu. Prostituce je v tuto chvíli, protože stát se jaksi zdráhá stavět se do role pasáka, jednou z mála činností, na nichž stát víceméně neparazituje. Jestliže nám jde o to, aby co nejvíce peněz zůstalo v kapsách lidí, je pro nás primární práva to, že peníze jsou toho, kdo si je vydělal - bez ohledu na to, zda je to prostitutka, zahradník nebo manažer podniku.

Stejně jako v případě marihuany a dalších drog, legalizace není tou cestou, kterou by měl sledovat někdo, komu jde o svobodu. Tou cestou je dekriminalizace.

Stejně jako není žádné ospravedlnění pro regulaci jakéhokoliv druhu podnikání nebo práce, nelze ospravedlnit ani regulaci prostituce. Trh, a platí to i o této oblasti, se reguluje dokonale sám. Excesy v podobě násilí a omezování svobody prostitutek jsou řešitelné standardními prostředky - a stát je má řešit, třeba i za pomoci příslušných neziskových organizací, které se tímto druhem výdělečné činnosti, který tady byl, je a vždy bude, zabývají.

Samozřejmě mnoho politiků bude Pirátům oponovat otřepaným heslem, že "stát v žádném případě nesmí být pasákem, a vybírat od prostitutek peníze". Tento argument je naprosto falešný a legrační. Stát je zloděj, lupič, vyděrač, násilník, podvodník - proč by mělo z morálního hlediska vadit, když bude stát navíc i pasákem? Veškerá nemravnost, kterou stát provádí dnes a denně, politikům, kteří se štítí naplňovat státní pokladnu přiživováním se na prostituci, vůbec nevadí, naopak, děje se s jejich souhlasem a jejich přičiněním. Na jaké bázi by tedy chtěli zrovna oni pohlížet na prostituci skrze prsty? Argument proti zavádění jakékoliv další regulace a dalšího zdanění musí být jen jediný: svoboda.

Autor: Luboš Zálom / eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump: severokorejské uskutečnění ekonomického růstu je velmi důležité pro americko-severokorejské vztahy   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:22:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
KLDR (Korejská lidová demokratická republika) uskuteční silný ekonomický růst, což je velmi důležité pro rozvoj vztahů mezi Spojenými státy americkými a KLDR. Výše uvedená slova jednadvacátého února místního času řekl americký prezident Donald Trump.

27. a 28. února se bude konat druhé setkání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a nejvyšším vedoucím představitelem KLDR Kim Jong-unem ve vietnamském hlavním městě Hanoji. Bílý dům 21. února zveřejnil prohlášení, ve kterém vyjádřil jednak důvěru Trumpa ohledně uskutečnění míru na Korejském poloostrově, ale také očekávání v rámci tohoto setkání.

V samotném prohlášení se uvádí, že kdyby Kim Jong-un mohl splnit zřeknutí se jaderných zbraní úplně, Spojené státy by zajistily severokorejské příležitosti a zdroje k ekonomickému rozvoji. Současně Spojené státy a spojenci poskytnou KLDR podporu v oblastech infrastruktury, bezpečnosti potravin a investic. Severokorejský ekonomický růst může přinést rozvoji bilaterálních vztahů skvělou perspektivu.

Vysoký úředník Bílého domu řekl, že toto setkání bude podobné jako setkání mezi Trumpem a Kim Jong-unem v loňském červnu v Singapuru, zahrnuje individuální setkání obou lídrů, společný oběd a setkání delegací obou stran.

Trump se dvacátého února v interview vyslovil v tom smyslu, že setkání s Kim Jong-unem ve Vietnamu nebude poslední schůzka, poté bude následovat další.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy vyzvaly mnoho zemí k založení Strategické aliance na Blízkém východě   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:21:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo zahraničí 21. února v prohlášení uvedlo, že americká strana svolala téhož dne schůzi ve Washingtonu se zástupci Bahrajnu, Egypta, Jordánska, Kuvajtu, Ománu, Kataru, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Rady pro spolupráci arabských států v Zálivu, aby projednali založení Strategické aliance na Blízkém východě.

V prohlášení se uvádí, že jde o obrannou alianci zaměřenou na podporu členů při realizaci společných cílů a na boj proti regionálním hrozbám pro bezpečnost a prosperitu. Do aliance se široce zapojí různá ministerstva s cílem podporovat regionální stabilitu, bezpečnost a prosperitu prostřednictvím multilaterální spolupráce v politice, ekonomice, energetice a bezpečnosti.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Rusko je ochotno rozvíjet další spolupráci s EU   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:20:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se 21. února setkal se zástupci Evropské obchodní asociace a uvedl, že Rusko již otevřelo EU své dveře a je ochotno rozvíjet další spolupráci s EU. Doufá, že se EU vzdá svého nepřátelství vůči Rusku a stane se ruským blízkým partnerem.

„Rusko je ochotno s EU rozvíjet další spolupráci a přeje si, aby se různé země unie staly blízkým a nezávislým partnerem Ruska na základě svých vlastních zájmů," uvedl Lavrov. Podle jeho názoru by příslušné strany měly přispívat k obnovení vzájemné důvěry mezi Ruskem a EU.

Ruský ministr zahraničí také přivítal rozvoj zahraničních firem v Rusku. "Doufáme, že zahraniční společnosti včetně evropských společností získají nové možnosti v Rusku," dodal Lavrov.

Ruský prezident Vladimír Putin 20. února zveřejnil v ruském parlamentu roční vizi rozvoje Ruské federace, ve které se uvádí, že Rusko si přeje, aby EU přijala skutečné kroky pro obnovení normálních politických a ekonomických vztahů s Ruskem. Lidé z mnoha evropských zemí mají zájem obchodovat s Ruskem. Taková spolupráce odpovídá společným zájmům obou stran.

Od roku 2014 uvalily Spojené státy a EU řadu sankcí vůči Rusku kvůli ukrajinské otázky. Rusko přijalo i odvetná opatření, což vedlo k zhoršování vztahů mezi Ruskem a západními zeměmi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts:M.Blumenthal dokazuje: západní média jsou propagandisty válečných zločinců   
Pridal tk Sobota 23 únor 2019 - 06:17:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ani unci mravní integrity nenaleznete dnes v západním tisku a v západních médiích.

„Obchody s potravinami zejí prázdnotou a jídlo se stává stále vzácnější záležitostí“, lamentuje britský deník the Guardian. „Dokonce i předměty nejzákladnější potřeby, jako jsou zubní kartáčky dnes ve Venezuele neseženete“, naříká americká CNN. „Hladoví Venezuelané si mohou vybrat už jen mezi tím být buď umučen, nebo vyhladověn“ zasmušile pronáší americká televize Bloomberg.

A tak všechna americká mainstreamová média, píšící o Venezuele, vyvolávají dojem, že prezident Maduro se prostě rozhodl zlikvidovat svůj vlastní lid vyhladověním. Což je vyprávěnka, kterou po návštěvě velkého supermarketu v Caracasu vyvrátil M. Blumenthal jako lež a podvrh.

Přečtěte si Blumenthalův článek a koukněte se na video z caracaského obchodního domu přeplněného všemi domněle nedostatkovými potravinami i jiným zbožím.

Důvodem, pro který se Washington chystá zbavit Američany možnosti sledovat zpravodajství ruských médií píšících či vysílajících v angličtině je ten, že na rozdíl od médií amerických, britských a evropských referují média ruská pravdivě. Čímž podkopávají úsílí Washingtonu kontrolovat a řídit všechna vysvětlení.

Ubozí občané Západu, spoléhající se na západní presstitutky, mají pak mozky vymydlené až tak, že jsou pro věc svobody a demokracie nepoužitelní.

Zdroj: https:/www.rt.com/news/452158-blumenthal-venezuela-supermarket-shelves/

překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2878 sec,0.0996 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,685kB