Pátek 01 březen 2019
Evropská komise na ČR: Přestaňte kontrolovat polské maso, nebo přijdou sankce!   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:56:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise na ČR: Přestaňte kontrolovat polské maso, nebo přijdou sankce! Česká veterinární inspekce přitom dnes objevila další dodávku kuřecího masa z Polska, které je napadeno salmonelou! Česko je potravinovou popelnicí Evropy už nejen obrazně, ale dokonce už i ve skutečnosti! A když Češi namítají, že polské maso je otrávené, tak Brusel hrozí sankcemi za to, že české úřady nechtějí maso pustit Čechům na talíře!

Dnešní neuvěřitelná reakce Bruselu na důkladné veterinární kontroly polského masa v Česku opět odhaluje, o čem tady píšu a hovořím už delší dobu. Cílem je genocida českého národa, který už nemá dokonce ani právo se bránit dodávkám otráveného a infikovaného masa. Evropská komise dnes totiž vyzvala českou vládu, aby ukončila kontroly polského masa, protože se prý jedná o nedovolené ochranářské praktiky v rozporu s evropskými pravidly volného trhu. Přitom česká veterinární inspekce dnes odhalila další dodávku závadného polského masa, tentokrát kuřecího masa napadeného salmonelou [2]. Zásilka byla objevena ve skladu v Lounech a jedná se o necelých 5 tun kuřecího masa z Polska.

Česká vláda už na to reagovala tím, že příkaz Evropské komise k ukončení kontrol polského masa nebude respektovat a kontroly budou dále pokračovat. Jenže Brusel už oznámil, že příští týden se bude v Evropské komisi hlasovat o tzv. bezpečnosti masa v EU, a pokud toto hlasování projde, potom všechno maso v EU bude označené za bezpečné a mimořádné kontroly masa nebudou smět být prováděny bez souhlasu Evropské komise a Evropského úřadu pro bezpečnosti potravin. Jinými slovy, členské státy by tím ztratily právo na vlastní ochranu trhu před nebezpečným masem. Pokud by Brusel neodsouhlasil mimořádné kontroly, potom by nebylo možné je provádět, a to ani v případě, že by veterinární správa prokazatelně zadržela zásilky kontaminovaného masa.

Brusel: Češi nám nechtějí jíst zkažené maso z Polska. Co s tím uděláme?

Tohle už připomíná doslova absurdní scény z Cimrmana, protože všichni vědí, že v Polsku se na hygienické předpisy a přísné veterinární kontroly nikdy nehrálo a hrát nebude, každou chvíli jsou hlášeny problémy s polským hovězím masem, vepřovým masem, kuřecím mase, vejci, posypovou solí atd. To nejsou izolované případy. Celé to přitom má úplně bizarní nádech black noir příběhu, protože všechny země EU na západě si své trhy důkladně chrání a veškeré maso si řetězce na západě kontrolují samy, ale v případě Česka je to úplně jinak. Polské maso chodí do Česka způsobem, že se naveze do nějakého skladu ve Středních Čechách a z něho si toto maso přebírají obchodní řetězce, které sledují cenu. A protože cena rozhoduje, většina z masa v ČR tak pochází z Polska, což je doslova unikát.

Např. v Německu tvoří polské maso jen 15% celkového objemu na trhu, jak bylo uvedeno minulý týden v pořadu na ARD, nejvíce masa je z domácí produkce, téměř 40%, dále velké zastoupení má Francie a také Argentina. Česko je někde úplně jinde, pokud jde o hovězí a kuřecí maso, více jak 80% produkce pochází z Polska, u vepřového masa je to méně, zhruba 55% a podobně je to i s vejci. Proč je polské maso v ČR tak silně zastoupeno na trhu? No ano, tušíte správně, je to kvůli nízké kupní síle českého obyvatelstva a nízkým mzdám. Spotřebitel v ČR tak preferuje cenu nad kvalitou do takové míry, že řetězce se tomu musí přizpůsobit. Možná jste si všimli, že v českých řetězcích pomalu mizí kvalitní šunky, salámy z Maďarska se dováží pouze v menších a menších baleních, ve třetinových nebo čtvrtinových baleních, tzv. malé štangle, protože velké dlouhé štangle kvalitního salámu by nikdo nekoupil, protože na to lidé nemají peníze.

Nemáte peníze a chcete ochutnávku něčeho lepšího? Kupte si kakabus!

Nový fenomén se jmenuje “krájený kvalitní balený salám” pod operativní položkovou zkratkou KKBS (slangově mezi manažery v supermarketech přezdívaný “kakabus”). Jsou to nakrájená kolečka kvalitních salámů ve fóliovém balení a vaničce, kde jsou kolečka tak zhruba na 2 chleby a tím to hasne. Lidé totiž nejsou ochotni už kupovat ani ty čtvrtinové štangle, a tak výrobci přišli s nakrájenými kolečky, protože nenakrájená štangle by měla tloušťku asi 1,8 cm a lidem by se to doma blbě krájelo a hlavně opticky pro zákazníka by to nebylo moc přitažlivé a měl by pocit, že za takové silnější kolečko odkrojené ze štangle platí moc peněz.

Takže se to strojně nakrájí a úhledně poskládá na plato a zataví do fólie. A pozor, už zdaleka nejde jen o nejkvalitnější salámy, ale i o obyčejné salámy všeho druhu, protože lidé jedou na cenu a kakabus má ještě jednu výhodu, nakrájená kolečka jsou konzervována solným roztokem pro prodloužení trvanlivosti, takže kakabus v neporušeném obalu vydrží i měsíc. S normálním salámem nakrájeným v pultovém prodeji to nikdy nezkoušejte takto dlouho skladovat, otrávíte se.

Toto je pouze příklad toho, jak se řetězce přizpůsobují nízké kupní síle obyvatelstva. Lidé mají omezený objem prostředků a o zákazníka se vede válka v záplavě nekonečných akcí a slev, jenže ty slevy se musí někde generovat, a to pouze tak, že vstupní zdroje jsou tak extrémně levné, že jde generovat nejen zisk, ale i nabízet slevy. Sami to dobře znáte. Koupíte v Německu nějaký potravinový výrobek, který má stejný obal jako v Česku, ale ten německý chutná úplně jinak než ten český. Párky, čokolády, paštiky, salámy, sušenky, džusy, to všechno má jiné složení v Německu a jiné v Česku. Dávat do kvalitních párků drůbeží strojně oddělený separát, to v Německu neexistuje. V Česku a podle informací i na Slovensku je to ale zcela běžná praxe.

Jako slepice na smeťáku 30 let po sametu

Pamatuji si na jednu příhodu, kterou mi vyprávěl kolega. Bydlel v malé obci a za obcí byla skládka. Strašila tam široko daleko a byla upřímná snaha ji odstranit. Jenže místní lidé se postavili proti. Důvodem bylo to, že na tuto skládku chodily slepice z blízkých chalup a zobaly tam červy a žížaly, kterých na skládce, kam se vyvážel komunální a potravinový odpad, bylo požehnaně. Chodili tam dokonce při dešti rybáři sbírat dešťovky, dlouhé žížaly. Pro slepice existovaly už za komunistů krmné směsi, ale to nikdo nekupoval. Slepicím se házelo zrní, ale to samo o sobě nestačí. Slepice potřebuje hrabat a zobat červy a žížaly. Prostě MNV tehdy tu skládku nechal na místě, protože to bylo laciné hrabiště pro slepice místních chovatelů.

A kolega mi tehdy říkal, jak byl z toho zděšen a povídá mi: “Jestli dojde k zdražování jídla, jak teď zvolili Havla prezidentem, tak mám strach, abychom jednou neskončili jako ty slepice a jejich chovatelé, co si chrochtají nad levnou nabídkou smetiště…” A to bylo hned zkraje roku 1990, ale dodnes si na to pamatuji jako na kuriozitu, která mi utkvěla v hlavě, no a vidíte, uběhlo 30 roků a z Česka se stala oficiálně potravinová popelnice Evropy. Jenže ty slepice z těch žížal na smetišti alespoň profitovaly a prosperovaly, ale to se o nákupech laciného, nízkokvalitního, ošizeného a dokonce už jedovatého a zkaženého masa v českých obchodech říct nedá. Nízké mzdy však více kvality nemohou zajistit, pouze předražené odpadky nebo pod fólií schovaný kakabus.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/evropska-komise-na-cr-prestante-kontrolovat-polske-maso-nebo-prijdou-sankce-ceska-veterinarni-inspekce-pritom-dnes-objevila-dalsi-dodavku-kureciho-masa-z-polska-ktere-je-napadeno-salmonelou/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutinovo varování ohledně sebeobrany bylo překrouceno jako „nepřijatelná hrozba“ pro USA   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:43:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S úžasným dvojitým myšlením západní zpravodajská média tento týden tvrdila, že ruský prezident Vladimír Putin „ohrožuje“ Spojené státy a jejich spojence z NATO jadernými raketami.
New York Times obvinil ruského lídra z „řinčení jadernými zbraněmi“, zatímco Rádio Svobodná Evropa hlásalo: „Putin hrozí, že rakety budou mířit na USA.“ Mnoho dalších zpravodajských médií vykreslilo Rusko stejným způsobem - že nějakým způsobem stupňuje agresivní napětí, založené na výroční zprávě o stavu národa, kterou Putin přednesl v tomto týdnu.

Za senzačními titulky byl skryt trochu širší kontext, což naznačuje, že západní média propagují hrubé zkreslení.
Deník New York Times pohrdavě tvrdil, že Putin mluvil „agresivním tónem“, a že „zdvojnásobil výhrůžky proti Spojeným státům“.

Times poté pokračoval: „Prezident Vladimir Putin využil svou výroční zprávu o stavu národa, a učinil jednu ze svých nejpřímějších hrozeb vůbec, aby tak zahájil závody v jaderném zbrojení s USA poté, co [sic] Trumpova administrativa tento měsíc oznámila, že Amerika odstupuje od význačné smlouvy o kontrole zbrojení.“

Nepřímo, ale zásadním způsobem, západní média ostýchavě připouští, že Putinovy ​​poznámky z tohoto týdne o nasazení nových systémů raket jsou reakcí na rozhodnutí Washingtonu jednostranně odstoupit od Smlouvy o jaderných zbraních středního doletu (INF).

Jinými slovy, každé rozhodnutí má své důsledky. Ale pokud jde o západní média, zdá se, že se zajímají pouze o následky.
Navíc Washington Post přidal někam do útrob článku: „Putin zdůraznil, že Rusko bude reagovat pouze tehdy, když Spojené státy udělají první krok.“

To znamená, že pokud USA rozmístí rakety krátkého a středního dosahu v Evropě, Rusko přijme symetrické opatření a zaměří se na území Ameriky a území jejich spojenců v NATO.
Rádio Svobodná Evropa dokonce bezstarostně oznámilo, že Putin prohlásil „nechceme konfrontaci“, a vzápětí moderátor dodal: „Putin řekl, že Rusko chce přátelské vztahy se Spojenými státy a je připraveno jednat s Washingtonem o kontrole zbraní.“

Takže západní sdělovací prostředky správně poznamenávají - ačkoli zdrženlivě - že ruský lídr jedná v reakci na opatření, přijatá Washingtonem, a že otevřeně požaduje přátelské vztahy namísto konfrontace. A přesto titulky hlavních zpráv upoutávají pozornost tvrzením, že Putin „vyhrožuje USA“.

Toto úmyslné zkreslení odsouzeníhodným způsobem zvyšuje již tak nebezpečné mezinárodní napětí. Je také strašlivým selháním, že média přesně určují, která strana je vlastně zodpovědná za tísnivé konfrontační klima. Rusko je obviňováno z toho, že „ohrožuje“ USA a jejich spojence, přičemž realita je opačná: Ten, kdo rozpoutává nebezpečí jaderného konfliktu, jsou Spojené státy, jak dokonce i západní média nepřímo přiznávají.

Rozhodnutí Trumpovy administrativy odstoupit - jednostranně - od smlouvy INF z roku 1987 je zde klíčové. Americká strana tvrdí, že Rusko porušuje smlouvu tím, že vyvíjí ze země odpalované střely s plochou dráhou letu v rámci zakázaného rozsahu 500 - 5 500 kilometrů. Moskva odpověděla, že raketa 9M729 (také známá jako SSC-8) má operační rozsah pod dolním limitem, který zakazuje smlouva INF. Minulý měsíc Rusko učinilo bezprecedentní krok, neboť ruské ministerstvo obrany veřejně oznámilo na tiskové konferenci letové parametry střely. Moskva poukázala na to, že USA neposkytly dostatečné detaily, kterými by podpořily tvrzení, že Rusko porušuje smlouvu.

Rusko naopak obvinilo americkou stranu z porušení smlouvy INF, neboť USA již rozmístily v Rumunsku a Polsku raketové systémy, které mohou použít bojové hlavice a zároveň mohou fungovat jako protiraketové systémy. USA však tvrdí, že systém Aegis Ashore je výhradně obranného charakteru.

Nicméně spíše než aby došlo k vyjednávání prostřednictvím tvrzení a protitvrzení, byla to právě americká strana, která se rozhodla ukončit svou účast na smlouvě INF - stejně jako tomu bylo v případě Smlouvy o omezení protibalistických střel (ABM) v roce 2002 za prezidenta G. W. Bushe.

Za odstoupení od druhé hlavní dohody o kontrole zbrojení nesou zodpovědnost výhradně USA. Třetí zbývající smlouva, která nese název New START, je také v ohrožení ze strany Washingtonu kvůli nadbytečnosti.

Likvidací smlouvy INF se Spojené státy osvobodily, takže nyní mohou potenciálně rozmístit další raketové systémy v Evropě, a to přímo na hranicích Ruska. Rozšiřování NATO směrem na východ během posledních tří desetiletí znamená, že USA by mohly rozmístit jaderné zbraně, které by byly schopné zasadit úder na Moskvu v rozmezí 10-12 minut, nikoli hodin, jako v případě strategických bojových hlavic.

Prezident Putin tento týden poznamenal, že Washington dosud nenaznačil, zda upustí od rozmístění jaderných raket středního dosahu v Evropě.

Ruský lídr však důrazně upřesnil podmínky, že „pokud“ Spojené státy skutečně začnou s tak výhrůžným rozmístěním, Rusko přijme „symetrické opatření“. Varoval, že budou nasazeny nové hypersonické a z ponorek odpalované střely, jejichž čas letu bude odpovídat 10-12 minutám, aby USA byly drženy v rovnováze vůči Moskvě. Ruské zbraně budou mířit na místa pro odpalování amerických raket v Evropě, a také na „rozhodovací centra“ na americkém území.

Samozřejmě, že takováto dramatická blízkost jaderného potenciálu je naprosto alarmující a trestuhodná. Riziko chyby je v takovém scénáři mnohonásobně větší, dalece přesahuje desetiletí studené války. Putin poznamenal, že takovýto scénář připomíná Kubánskou raketovou krizi v roce 1962, kdy svět byl téměř svědkem jaderné války. Referenční bod je trefný pro dnešní složitou situaci. Sovětský svaz rozmístil v roce 1962 na Kubě jaderné rakety poté, co USA v roce 1961 rozmístily balistické střely v Turecku. Opět tedy platí, stejně jako dnes, že to jsou Američané, kdo iniciuje dynamiku provokace.

Jakýkoli objektivní pozorovatel může vidět, že to jsou USA, kdo si neustále přisazuje na jadernou válku. Poté, co se USA zbavily smlouvy ABM, nyní odstupují od smlouvy INF na základě pochybných a neověřených tvrzení. Rusko ve skutečnosti považuje odůvodnění Spojených států za jejich skrytou touhu osvobodit se od omezování kontroly zbraní, aby mohly vyvíjet hrozivý tlak na Moskvu kvůli geopolitickým cílům: Tyto cíle mohou zahrnovat přinucení Ruska, aby bylo v souladu se zájmy americké zahraniční politiky, nebo zpřístupnění ruských přírodních zdrojů americkému vykořisťování, a tak dále.

Putinovy ​​poznámky, které pronesl tento týden, jednoznačně odpovídají ruské defenzivní doktríně pro použití jaderných sil. Moskva zcela jasně prohlašuje, že učiní „reciproční kroky“, pokud bude Washington pokračovat ve své útočné trajektorii. Přesto západní média překrucují situaci a uvádějí, že Rusko „ohrožuje“ USA.

To je analogické tomu, když nějaký gang pustoší okolí domu. Poté vůdce gangu oznámí, ať připraví vrhací kotvy a hodí je přes zahradní zeď. Majitel domu poté zakřičí: Jen to zkuste, a zastřelíme vaše kumpány. Nikdo, kdo správně uvažuje, nemůže za to majitele domu vinit. Říká se tomu sebeobrana.

Avšak v případě Ruska západní zpravodajská média, která jsou poslušná a mají vymyté mozky, překrucují tuto sebeobranu a hovoří o „nepřijatelné hrozbě“.

Finian Cunnigham

Putin’s Self-Defense Warning Twisted as ‘Unacceptable Threat’ to US vyšel 22. února 2019 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7842-putinovo-varovani-ohledne-sebeobrany-bylo-prekrouceno-jako-neprijatelna-hrozba-pro-usa.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKim dal Trumpovi pěkný hák…   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:38:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo by si před rokem pomyslel, že onen vysmívaný severokorejský diktátůrek řekne prezidentu USA: A dost. Buď zrušení všech sankcí a nebo nic…

Trump je v poslední době porážen na celé čáře v každé jednotlivé kauze, kde by se měla jinak logicky ukazovat síla a „ vedení USA“ ve světě.

Je nucen odejít z Afganistánu, odchází ze Sýrie, kromě části slabošských zemí, kam patří i Česko, jiné země jako Německo, Británie po rozvaze dál hodlají spolupracovat i na strategické úrovni s dnes nejsofistikovanější telekomunikační firmou světa Huawei, a stejně tak – a bohudík- totálním fiaskem skončil převrat ve Venezuele, ač před měsícem Trump a jeho jestřábi jako hotovku brali, že poté, co se Guido prohlásí prezidentem a během minuty ho uzná Trump, venezuelský prezident Maduro se zhroutí a odstoupí…Tak evidentně neodstoupil a hlavně neodstoupí.

No a teď dal Kim Trumpovi košem…a odejel z Vietnamu…
Co to znamená? I Kim se samozřejmě radí a i on má informace, jak jednat.

Ví, že Trump překročil hranice a dal příliš najevo, jak se se chce s ním dohodnout a těžko už může na něho útočit.

A tak si dovolil něco, co upřímně řečeno nikdo předtím…

Dal Trumpovi a bez jakékoliv omluvy či vysvětlení odjel. Ukázal, že Trumpa v podstatě není nutno brát tak vážně.

Co bych za to dal, kdyby se takhle za 14 dní zachoval Babiš…

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTisková zpráva k jednání ,,Bukurešťské devítky“ dne 28.2.2019   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:34:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Žádáme českého prezidenta, aby bez znalosti názoru veřejnosti nepřistoupil k podepsání jakékoliv deklarace v rámci NATO, o jejímž obsahu není veřejnost informována.

Původní Bruselský pakt (Belgie, Francie, Lucembursko, Nizozemsko a Velká Británie) byl změněn vlivem Spojených států a Kanady s pozváním Dánska, Islandu, Itálie, Norska a Portugalska na Severoatlantickou alianci, která vznikla 4. dubna 1949 na základě ustanovující Washingtonské smlouvy. Řecko a Turecko se staly členy NATO 18. února 1952.

10 let po nejstrašnější válce světa vyvolané nacistickým Německem, po níž zůstaly desítky milionů zabitých a další milióny povražděných v německých koncentračních táborech, vstoupila 6.května 1955 do NATO Spolková republika Německo.

Reakcí na tuto provokaci vznikla dne 14. května 1955 Smlouva o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci (Varšavská smlouva) států Polska, Maďarska, Albánské republiky, Bulharska, Rumunska, Československa a Svazu sovětských socialistických republik. Německá demokratická republika přistupuje k smlouvě v roce 1956.

Polsko, Maďarsko a Česká republika k NATO přistoupily 12.března 1999 a Bulharsko, Rumunsko, Lotyšsko, Litva a Estonsko 29. března 2004.

Oslava 70. let vzniku NATO je z pohledu přistoupení jednotlivých členů ,,Bukurešťské devítky“ do NATO nepochopitelná, nelogická a v rozporu s historickými a morálními hodnotami.

Lze možná slavit 20 let od přistoupení České republiky, Polska a Maďarska do NATO, avšak spolu s připomenutím vybombardováním Jugoslávie 24.března 1999.

Lze slavit 15 let od přistoupení Slovenska, Rumunska, Bulharska, Estonska, Lotyšska a Litvy do NATO, avšak spolu s připomenutím vzniku vojenských základen U.S. Army na těchto suveréních územích.

Co nelze slavit a pochopit, že opět za zády obyvatel ,,Bukurešťské devítky“ bude podepsána v Košicích prezidenty společná deklarace, týkající se aktuálních bezpečnostních témat.

Když si občané své politické představitele platí, tak mají samozřejmě právo dopředu vědět, jaká budou projednávána témata, o jakou obranu proti kybernetickým hrozbám, šíření dezinformací a propagandy se jedná.

Za Iniciativu NE základnám ČR, z.s.
Eva Novotná, mluvčí

Vladimíra Vítová, České mírové fórum, předsedkyně


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřestaňte hazardovat se zdravotnictvím, varují Piráti vládu   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:30:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle Pirátů si Ministerstvo financí ČR neví rady s předvolebními sliby a žongluje s daňovou zátěží mezi daní z příjmu a zdravotním pojištěním. Reforma zdravotního pojištění z pera ANO totiž zapříčiní, že daňoví poplatníci nebudou moci uplatnit slevy na dani. Stát se reformou také zřekne odpovědnosti za státní pojištěnce, tedy sociálně nejzranitelnější vrstvy obyvatel, které nechá napospas ekonomickému cyklu. Pokud se stát možnosti doplňovat prostředky do zdravotnictví prostřednictvím plateb za pojištěnce vzdá a nechá celý resort závislý na ekonomickém cyklu a výběru zdravotního pojištění od pracujících, může případná reforma ohrozit fungování celého zdravotnictví.

Místopředseda Výboru pro zdravotnictví Petr Třešňák záměr vlády kritizuje: „I když financování resortu zdravotnictví není dle představ Pirátů, je to v tuto chvíli stabilní systém, v němž má stát možnost doplnit případný výpadek zdrojů. Uvedenou novelou se stát vzdává nepřímého vlivu na financování péče, který působí jako stabilizační prvek. Jde jednoznačně o zbytečný hazard s českými pacienty.“

Snižování daní se nekoná, jen výpadek odvodu za státní pojištěnce by znamenal zvýšení daňové sazby o více než 5 procentních bodů. „Přestože neznáme přesné detaily navrhované reformy, už nyní je jasné, že toto zvýšení zdravotního pojištění negativně dopadne na zaměstnance i zaměstnavatele a Česko stále zůstane v první desítce zemí OECD s nejvyšším zdaněním práce,“ doplňuje ekonomický analytik České pirátské strany a spoluautor pirátské daňové reformy Marek Paris.

Podle Olgy Richterové, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku, doplartí na navrhované změny pracující s nejnižšími mzdami: „ANO zdaní ty nejchudší pracující, kteří si nebudou moci uplatnit slevu na dani oproti zdravotnímu pojištění, a zároveň se zříká odpovědnosti za téměř 6 milionů státních pojištěnců. Pokud vím, není tento postup ani projednán s ostatními ministry. Paní ministryni Schillerovou naprosto nezajímá dopad na celkovou zdravotní a sociální politiku státu.“

Poslanec Mikuláš Ferjenčík připomíná, že Piráti představili návrh daňové reformy, který měl zásadně zjednodušit administrativu jak na straně státu, tak občana, již v květnu 2017: „Stát potřebuje reformu daní, to víme od našeho vstupu do politiky. Jako Piráti jsme představili návrh jedné daňové sazby, která se nesnaží nikoho obelhat. Na rozdíl od návrhu ANO, který zjednodušuje daně pro stát, je chceme zjednodušit pro poplatníka. Byli bychom rádi, kdyby ministři za ANO přestali vymýšlet nesmysly a jak je jejich dobrým zvykem v jiných případech převzali i zde část našeho programu. Tyto výkřiky do tmy nejsou kvalitní daňová reforma, kterou nám tu Andrej Babiš slibuje.“

Jakub Dušánek
Mediální odbor Pirátské strany


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVÝZVA NESPOKOJENÝM ČLENŮM A PŘÍZNIVCŮM SPD   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:26:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracie pozorně a se znepokojením sleduje situaci uvnitř hnutí SPD, zejména pak rozpuštění buňky v Moravskoslezském kraji, které se odehrálo těsně poté, co poslanec Lubomír Volný ohlásil kandidaturu na předsedu SPD proti Tomiu Okamurovi.

Tato skutečnost bohužel potvrzuje náš názor, že se Okamura nechová jako národovecký lídr, nýbrž jako solitérní hráč, kterému více než o ideje jde o jeho stranické postavení a který vedle sebe nestrpí nikoho, kdo by mu mohl „přerůst přes hlavu“. Tato vlastnost se bohužel projevuje i v Okamurově neochotě spojit síly s dalšími vlasteneckými stranami, což opakovaně vede ke štěpení národovecké scény.

Neméně znepokojeni jsme i z toho, jak SPD ustupuje ze svého původního programu. Začalo to již krátce po volbách, kdy Radim Fiala prohlásil, že SPD odmítá byť i referendum o vystoupení z NATO. Poté přišlo několik vyjádření Tomia Okamury o tom, že namísto Czexitu by raději EU pouze zreformoval. Dají se jmenovat i další příklady zrady národních zájmů představiteli SPD a podlézání silám ovládajícím USA, např. přihlášení se předsedy Výboru pro bezpečnost Radka Kotena k obchodní válce proti Huawei. Pomyslnou třešničkou na dortu byla konference, na níž se Okamura postavil po bok podpindosníků z Demagogického bloku, kteří se snažili o majdan proti české vládě.

Národní demokraté považují tyto kroky za plivnutí do tváře jak všem slušným členům SPD, tak především 539 tisícům voličů, kteří dali v minulých parlamentních volbách svoji důvěru právě Tomiu Okamurovi. Dotýká se nás to o to více, že SPD v těchto volbách vykradla náš program založený na vystoupení z EU a NATO, který jsme my prosazovali již v době obnovení naší strany před 5 lety, tedy dávno před vznikem SPD. Tento program si držíme stále a na rozdíl od Tomia Okamury a Radima Fialy z něj nikdy neslevíme.

Oproti vedení SPD se také nebráníme spolupráci s dalšími vlasteneckými stranami a hnutími; důkazem toho byly právě parlamentní volby 2017, do nichž jsme šli spolu se šesti dalšími uskupeními pod společnou hlavičkou ROZUMNÍ. Stali jsme se díky tomu 12. nejsilnější stranou v ČR (třetí nejsilnější neparlamentní stranou) a získali 4 x více hlasů než ostatní strany s vlasteneckým programem (mimo SPD). Na této spolupráci stavíme i nadále; spolu s Rozumnými jsme postavili společnou vlasteneckou kandidátku do Evropského parlamentu.

Vyzýváme proto všechny nespokojené členy, čekatele a příznivce SPD (jak z Moravskoslezského kraje, tak i z dalších oblastí), aby zvážili vstup do našich řad. Národní demokracie si na rozdíl od SPD hledí svých členů a naslouchá jejich názorům a slušným připomínkám. Ostatně, v minulých měsících jsme již přijali řadu bývalých členů a příznivců SPD a hlásí se nám stále další. Každý slušný vlastenec, který to myslí vážně, je u nás vítán.

Předsednictvo Národní demokracie

zdroj: http://narodnidemokracie.cz/vyzva-nespokojenym-clenum-a-priznivcum-spd/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDedolarizace pokračuje: Indie a Japonsko spustily měnový swap v hodnotě 75 miliard dolarů   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:21:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od minulého roku řada zemí přijala opatření, aby omezily svou závislost na americkém dolaru. Příčinou takového kroku jsou sankce a obchodní konflikty, které vyvolal Washington. Jedním z posledních příkladů je dohoda mezi Indií a Japonskem.

Ve čtvrtek Indie a Japonsko spustily mechanismus měnového swapu v hodnotě 75 miliard amerických dolarů. Dne 29. října 2018 podepsala příslušnou dohodu Indická rezervní banka a Japonská banka. Swapový mechanismus mezi oběma zeměmi platil již dříve a dosahoval hodnoty 50 miliard dolarů.

„Jedná se o projev pevného partnerství, který posouvá strategické partnerství o krok dál. Tato finanční spolupráce posílí ekonomické vztahy mezi Indií a Japonskem," stojí v prohlášení indického ministerstva financí.

Již dříve, konkrétně dne 4. prosince loňského roku, Indie podepsala dohodu o měnovém swapu v hodnotě 496 miliard dolarů se Spojenými arabskými emiráty.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kQkg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela se naučila žít pod sankcemi USA   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:18:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuela našla náhradu za americké kupce své ropy. Informoval o tom deník The Wall Street Journal s odkazem na údaje výzkumné společnosti Kpler a prohlášení ministerstva ropy dané latinskoamerické země.

Venezuela podle Kpleru po uložení sankcí na konci ledna prudce snížila dodávky do USA, a to ze 484 na 149 tisíc barelů denně. Pokles vývozu do USA však započal už v 90. letech. Podle hodnocení americké agentury EIA se k roku 2017 jednalo o pokles z 1,5-1,9 milionů na 749 tisíc barelů denně.

Od ledna přitom celkový objem vývozu klesl přibližně o 10 %. V ropných nádržích se tak hromadilo přebytečné palivo.

Dne 27. února venezuelský ministr ropy Manuel Quevedo oznámil, že embargo, které uložily USA, neovlivnilo venezuelský ropný průmysl. Podle jeho slov se celkový celosvětový vývoz ze země v únoru držel na úrovni 1,2 milionu barelů denně. To zhruba odpovídá i verzi Kpleru.

Quevedo také oznámil, že Caracas našel náhradu za dodávky do USA a nyní prodává ropu Indii. Dodávky do této země v únoru vzrostly o 400 tisíc barelů za den.

Kromě toho země, které podpořily samozvaného prezidenta Juana Guaida, nezavedly vlastní sankce, ale pokračovaly v nákupu venezuelského paliva. Jedná se o země jako je Velká Británie, Norsko, Švédsko a Španělsko.

Krize ve Venezuele vyvrcholila koncem ledna, když se šéf opozice Juan Guaidó prohlásil se za dočasného prezidenta země. Spojené státy následně uvalily sankce proti současnému prezidentovi Nicolasovi Madurovi, a také státnímu ropnému podniku PDVSA. Účty společnosti ve Spojených státech byly zmrazeny a možnost využívat finanční prostředky na nich je povolena pouze za předpokladu, že nebudou poskytnuty současné vládě.

Zdroj: The Wall Street Journal

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump: Na setkání s Kim Čong-unem v Hanoji nepodepsaly obě strany dokument   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:10:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump dnes odpoledne na tiskové konferenci v Hanoji řekl, že na druhém setkání s Kim Čong-unem nepodepsaly obě strany dokument.

Trump uvedl, že setkání v uplynulých dvou dnech bylo „efektivní", ale „nebyl podepsán žádný dokument". Obě strany mají mnoho možností, ale v současné době se rozhodly je neuplatňovat.

Trump se vyslovil v tom smyslu, že na setkání se podařilo odstranit neshody mezi oběma stranami ohledně zrušení sankcí vůči KLDR.

Mluvčí Bílého domu zveřejnil před tiskovou konferencí prohlášení, ve kterém řekl, že americký a severokorejský vedoucí představitel vedli „velmi dobré a konstruktivní" jednání, prodiskutovali mnoho opatření na podporu odstranění jaderných zbraní na Korejském poloostrově a příslušné ekonomické záležitosti. Na setkání se ale nepodařilo dosáhnout dohody. Obě strany se těší na další setkání v budoucnosti.

Téhož dne dopoledne proběhlo podle plánu jednání mezi nejvyšším vedoucím KLDR Kim Čong-unem a Donaldem Trumpem a také konzultace v rámci delegace. V 13:30 místního času opustily severokorejská a americká delegace místo setkání bez plánovaného slavnostního podepsání dokumentu.

Bílý dům ve zprávě uvedl, že tisková konference proběhla dvě hodiny před plánovaným termínem.

KLDR se zatím k jednání nevyjádřila.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský ministr ekonomiky a financí apeloval na obranu proti obchodní válce   
Pridal tk Pátek 01 březen 2019 - 03:09:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský ministr ekonomiky a financí Bruno Le Maire dne 27. února v Paříži při jednání s americkým ministrem financí Stevenem Mnuchinem prohlásil, že je třeba se ze všech sil bránit proti obchodní válce, která by vyvolala ztráty pro všechny strany.

Le Maire prohlásil, že Francie se ve svém funkčním období předsednické země G7 bude věnovat ochraně multilateralismu.
Úředníci Francie a USA si téhož dne také vyměnili názory na daně pro internetové giganty a finanční spolupráci mezi oběma zeměmi. Le Maire prohlásil, že bychom měli vybírat daně z digitální ekonomiky tak, jako z ostatních ekonomických aktivit, Francie by měla vybírat daně v rámci svého území. Mnuchin ale opakoval nepodporu francouzskému plánu vybírání daní a doufá, že v rámci organizací ohledně obchodní spolupráce se najdou metody k řešení.

Ke konci loňského roku Francie oznámila nová opatření, že od 1. ledna roku 2019 začne vybírat daně pro internetové giganty včetně Google, Apple, Fackbooku a Amazonu, aby zajistila spravedlivé daně pro nadnárodní a místní podniky. Podle předpovědi hodnota nových daní bude činit pět set miliónů eur v roce 2019.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2215 sec,0.0662 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,648kB