Středa 06 březen 2019
Terorismus Bruselu proti České republice a Maďarsku zesiluje: zákaz kontroly dovozu potravin, nyní screening zahraničních investic   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 06:08:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco Babiš odletěl vzdát poklonu pánovi do Bílého domu, Poláci dělají v Evropě orgie, ale zločinec je Orbán a Česká republika, protože se občané už proti Bruselu bouří. Ukažme si fakta, co se zde děje.

Nejdříve Maďaři

Orbán podle kritiků překročil hranici, Evropská lidová strana bude hlasovat o vyloučení jeho Fideszu

Proč Poláci nikomu skoro nevadí, když kradou v Německu, převážejí ukradená auta, na silnicích se chovají jako sběř, vyvážejí závadné potraviny a zamořují životní prostředí? Jsou oddaní provokatéři k Rusku. A výsledky jsou znát. Polské ministerstvo obrany (MO) schválilo desetiletý vyzbrojovací program pro roky 2017 až 2026. Během tohoto období polské ozbrojené síly získají zbraně za 185 miliard zlotých, tedy za více než 1,1 bilionu korun. Nejvíce pozorností budí program Harypje. Podle polského ministra obrany Mariusze Blaszczaka Polsko „co nejrychleji“ nakoupí 32 stíhaček páté generace, tedy F-35A Lightning II. Dále integrace systému Patriot PAC-3+ (Patriot Configuration 3+) do polské PVO. Podle americké Agentury pro obrannou spolupráci (DSCA), která je zodpovědná za prodej amerických zbraní do zahraničí, úřad také schválil prodej 20 raketových systémů HIMARS. Jde o vysoce mobilní systém, který má doletovou vzdálenost až 300 kilometrů.

Co na tom, že se Poláci po Evropě chovají jak zvířata? Nakoupí zbraně a to se počítá. A zda se vyváží do České republiky kafilérka, potraviny s pesticidy nemá prý cenu řešit.

Nyní přichází další útok proti nám

Brusel v rámci prvního společného mechanismu začne od dubna prověřovat přímé zahraniční investice do 28 členských zemí, aby zajistila bezpečnost, veřejný pořádek a strategické zájmy Evropy.. Uvedla to dnes Evropská komise. Opatření, které komise představila v roce 2017, dnes byla schválena na ministerské úrovni. "S novým systémem screeningu jsme nyní schopni mnohem lépe zajistit, aby investice pocházející ze zemí mimo EU skutečně prospěly našim zájmům," uvedl předseda EK Jean-Claude Juncker.

Evropská komise bude moci na základě nového mechanismu požádat o informace a sdělit názor konkrétnímu členskému státu, ve kterém je zahraniční plánována. Konečné rozhodnutí, zda investici povolit, bude prý zatím na dotyčné zemi. Do budoucna ale bude mít Brusel rozhodující slovo, abychom si náhodou nevyskakovali.

Pointa je v tom, že od nás jde minimálně 600 miliard ročně západu, zatímco polská žebrota natahuje dlaně. Ale půjdou vyhrožovat Rusku, a tak se jim toleruje vše.

A propaganda se rozbíhá: zatímco proti Bruselu a Evropské unii je stále u nás mezi 70 - 80% občanů, výzkum CVVM už zjistil, že prý Brusel milujeme. Pouze se neví, jak k záhadným číslům došel. Že by mezi studenty Člověka v tísni?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2322-terorismus-bruselu-proti-ceske-republice-a-madarsku-zesiluje-zakaz-kontroly-dovozu-potravin-nyni-screening-zahranicnich-investic


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické síly ukradly tuny zlata z území ovládaných ISIS   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:59:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké vojenské síly dopravují tuny zlata zabavené ISIS ze Sýrie do Spojených států.

Podle kurdské zpravodajské agentury dopravili Američané zhruba 50 tun zlata zabavených ISIS v provincii Deir Ezzor do Spojených států. Část zlata skončila u kurdské YPG, která tvoří základ Američany podporované Syrské demokratické armády.

Syrská státem řízená tisková agentura SANA hlásí, že Američané převážejí velké bedny se zlatem zabaveným ISIS z oblasti al-Dashisheh v jižním Hasakah.
________
Takže se opakuje situace z Libye a Iráku, kde Američané loupili zlato svržených diktátorů jako smyslu zbavení.

Existuje něco, co by americké hordy ještě nestačily ukrást?

Zdroj: http://thesaker.is/u-s-forces-steal-tons-of-gold-captured-by...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků z USA!   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:54:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko před několika dny zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků na své IP adresy ze Spojených států, řekl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.

„Nikdo o tom neví, ale je to realita. Mám dnes říct, že Spojené státy zasahují do vnitřních záležitostí Ruské federace?" uvedl při svém vystoupení v Simpsonově centru.

Antonov dodal, že hodlá diskutovat o této otázce s americkými kolegy.

Minulý týden tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov učinil podobné prohlášení, které popisovalo „obrovský počet počítačových útoků" ze Spojených států. Také komentoval zveřejnění amerických sdělovacích prostředků o blokování petrohradské Agentury internetového šetření k internetu.

Předtím Washington Post a NBC uvedly, že kybernetické velení amerických ozbrojených sil během střednědobých voleb v roce 2018 „odřízlo" ruskou firmu od sítě. Podle novinových zdrojů to bylo součástí první ofenzivní kybernetické kampaně proti Rusku, jehož cílem bylo zabránit údajným pokusům zasahovat do volebního procesu.

FAZ: Je nesmysl vinit Rusko ze všech kybernetických útoků světa!

Podle kanálu Donald Trump „osobně schválil" tento kybernetický útok, který se stal „nejagresivnějším ze současně známých kroků administrativy v boji proti ruskému vměšování". Je přitom pozoruhodné, že v NATO se vyhnuli americký útok komentovat.

O jak vážnou věc se jedná si stačí představit, co by se stalo, kdyby ruský tisk zveřejnil analogickou zprávu o kybernetickém útoku na nějakou americkou zdrojinstituci, kterou by „osobně schválil“ prezident Vladimir Putin. Následný řev by slyšeli i lední medvědi v Arktidě.

V USA je Rusko opakovaně obviňováno z toho, že zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Vyšetřování tohoto případu je vedeno zvláštním prokurátorem Robertem Muellerem, stejně jako oběma kongresovými komorami.

Obvinění z vměšování jakož i vazby Donalda Trumpa s Moskvou popřeli jak v Bílém domě, tak i v Kremlu. Ruská strana je označuje za „neprokazatelné“ a Trump "honem načarodějnice".

Zdroj: Ria

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkutečné důvody, proč byl český premiér pozván do Bílého domu a proč zrovna na březen 2019   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:49:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 20. února 2019, kdy americký velvyslanec Stephen B. King oznámil na sociální síti Twitter pozvání premiéra Andreje Babiše do Bílého domu, se vedou v médiích diskuse o obsahu této návštěvy. Všeobecně se uvádějí oblasti jako vzájemný obchod, energetická bezpečnost včetně té jaderné, kybernetická bezpečnost, mezinárodní situace, věda a výzkum apod. Konkrétněji se pak objevila témata jako dostavba jaderné elektrárny v ČR a obchod s výzbrojí a vojenskou technikou – přirozeně ve směru z USA do ČR.

Všechny zmíněné oblasti a témata jsou možnými diskusními náměty, přičemž některé věci se budou týkat jen zdvořilostní výměny názorů. Avšak jsou zde ještě mnohem závažnější důvody, proč byl český předseda vlády pozván do Bílého domu a proč byla návštěva naplánována zrovna na počátek března 2019. Určitou nápovědou je předpověď nastíněná v následujících zpravodajských produktech z října 2017:

◾Produkt 11057 „Povrchní fenomén Andrej Babiš a příchod usvědčujícího období“
◾Produkt 13031 „Mylné hodnocení politiky A. Babiše aneb Babiš jedná v naprostém souladu s politikou NATO a EU“

Pozvání není vztaženo na osobu Andreje Babiše, nýbrž na českého premiéra, kterým je v době plánované návštěvy v Bílém domě na den 7. března 2019 zrovna Andrej Babiš. Schůzka s americkým prezidentem Donaldem Trumpem nesouvisí s rovnocenným dvoustranným jednáním (i když to tak bude prezentováno), ale především s prosazováním zahraniční politiky USA a udržení českého ostrůvku uprostřed Evropy v americké hře, což má svoji důležitost v rámci požadovaného ovládnutí střední a východní Evropy.

Pozvání do Bílého domu je podle slov premiéra Babiše důkazem silných bilaterálních vztahů, k čemuž někteří doplňují, že Babiš už v roce 2018 jednal v Praze s tehdejším předsedou Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Paulem Ryanem (v lednu 2019 ho ve funkci vystřídala demokratka Nancy Pelosi). Jenže Paul Ryan přijel v březnu 2018 do Prahy velmi nečekaně a hlavně neoficiálně, tedy jako americký turista. Ale i přesto se Babiš před ním sklonil a oficiálně přijal tohoto neoficiálního návštěvníka (blíže viz produkt 11065 „Paul Ryan odhalil pravou podobu spojenectví mezi USA a ČR, přesto mu čeští politici vstoje tleskali“). Rychlá neoficiální návštěva v Praze se ukázala být vměšováním do vydání ruského občana Jevgenije Nikulina do USA, což později potvrdil i sám Ryan (podrobněji viz produkt 11072 „Komplot výkonné a soudní moci v českém státě“).

Z pohledu americké administrativy bylo vydání Nikulina do USA plusovými body pro Andreje Babiše. Dalšími kladnými body bylo vyslání českých vojáků do Pobaltí (Litva a Lotyšsko) ve prospěch soupeření USA s Ruskem, schvalování amerických úderů proti Sýrii (duben 2018) a samozřejmě přizpůsobení se americké politice proti čínské společnosti Huawei. Pozvání českého premiéra do Washingtonu tak někteří kromě údajných silných vztahů s USA hodnotí jako vyjádření vděčnosti české vládě.

Avšak jakési vyjádření vděčnosti není tím hlavním důvodem, proč byl Andrej Babiš pozván na návštěvu do Bílého domu a proč má být návštěva uskutečněna zrovna na počátku března 2019. Hlavním důvodem nejsou ani domnělé silné vztahy s USA, což hodnotíme jako bláhové řečnění předsedy vlády. Spojené státy uznávají bilaterální vztahy jen pokud z toho mají nějaký prospěch, přičemž je až tolik nezajímá, zda je tento prospěch stejný i pro druhou stranu. Pro předložení hlavních důvodů zde chybí reálný pohled z americké strany.

Zdroj: http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/489-skutecne-duvody-proc-byl-cesky-premier-pozvan-do-bileho-domu-a-proc-zrovna-na-brezen-2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDemonstrace před Velvyslanectvím USA v Praze - Ruce pryč od Venezuely!   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:46:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demonstraci Ruce pryč od Venezuely! organizuje České mírové hnutí ve čtvrtek 7. března 2019 od 17 hodin před budovou Velvyslanectví Spojených států amerických, Tržiště 15, Praha 1 - Malá Strana.

Cílem protestu je vyjádřit rozhodný nesouhlas s politickou, ekonomickou a vojenskou agresí Spojených států amerických proti Bolívarovské republice Venezuela. V příloze vám k možnému využití zasíláme pozvánku ve formátech JPG a PDF.

Kontakt: Milan Krajča, předseda Českého mírové hnutí, 721/985447, milan.krajca©email.cz

České mírové hnutí

http://www.mirovehnuti.cz


mirovehnuti©email.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrněnské divadlo statečně uráží Čechy, ale troufne si zahrát i hru urážející islám?   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:36:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Nesmíme být naivní. Cíle islámských fundamentalistů nejsou náboženské, ale politické. Když se snaží něco nebo někoho umlčet, nedělají to z neznalosti nebo nevzdělanosti, ale s plným vědomím. Smyslem jejich virválů je vymezit si teritorium, označkovat ho a ovládnout."

Věděli jste, že v roce 1993 se v Ženevě k třísetletému výročí Voltairova narození mělo hrát jeho drama "Fanatismus aneb Prorok Mohamed" a že představení bylo zrušené na nátlak islámských fundamentalistů?

Kdo z nás to tehdy zaznamenal a kdo by tomu tenkrát přikládal větší význam?

Další pokus proběhl v roce 2005 ve francouzském městečku Saint-Genis-Pouilly. Tamější starosta ale tlaku a výhrůžkám neustoupil a scénické čtení proběhlo. Před budovou stál ovšem silný policejní kordon.

Myslím, že jsem našel kousek, kterým by brněnské divadlo mohlo prokázat svou nestrannou odvahu ke společenské kritice.

Autor: Martin Gust / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTommy Robinson proti cenzuře, desinformacím a manipulacím BBC aneb jde o víc než si myslíte ...   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:30:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je velmi poučné sledovat situaci ve Velké Británii, protože se nehroutí pouze jeden konkrétní stát, ale také politický a společenský režim, se kterým byly spojovány nesmírné naděje. Parlamentní demokracie, privilegované postavení vzdělané elity, ekonomika s minimem státních zásahů a nezávislá média – tenhle koktejl měl být zárukou úspěchu a podstatná část světa se ho snažila napodobovat.

Jenže místo národní prosperity vidíme pád do despocie, organizovanou národní sebevraždu a nahrazení lidu vystrašenou masou neschopnou odporu. Velká Británie a její Westminsterský systém jsou odstrašujícím příkladem, nikoliv vzorem hodným následování.

Show před BBC

V uplynulých dnes jsme mohli sledovat další aféru. Státní televizní stanice BBC připravovala na zakázku neziskové organizace Hope Not Hate (to je takové tamní Hate Free Culture) pořad, který měl pošpinit Tommyho Robinsona. Jeho sympatizanti se dostali do štábu a skrytou kamerou natočili důkazy o praktikách, jaké BBC používá. Tommy z toho udělal velkou show přímo před budovou BBC v Manchesteru. Za účasti tisíců lidí, přestože tamní policie udělala všechno možné, aby se na místo nedostali – přiměla dokonce městský dopravní podnik, aby přerušil provoz metra. O tom už je napsáno dost, třeba hezký komentář Martina Konvičky.

Zaměřím se na jiný zajímavý aspekt celé kauzy, a sice na reakci britských novin. Nemám na mysli komentátory, ale klasické zpravodajství. Člověk nemusí být expert, aby věděl, že zpravodajský článek by měl obsahovat následující:

Shrnutí, z čeho Tommy Robinson viní BBC,

Reakce BBC (dát hlas i druhé straně),
Názor nezávislého experta nebo vlastní zjištění redaktora,
Jiný text, třeba i na téže stránce, může obsahovat komentář a stanovisko, které dá za pravdu jedné nebo druhé straně. Kdyby chtěly být nějaké noviny dokonalé, mohou přinést více komentářů s různými stanovisky.

Nedělejme si iluze, že to znamená nestrannost. Šikovní novináři dokážou vše zmanipulovat tak, aby naklonili sympatie čtenářů k té straně, se kterou sympatizují oni.

Slabost mozku

Přečetl jsem tedy se zájmem články britských deníků napříč politickým spektrem, od marxistického Guardianu až po neokonzervativní Telegraph, jak si poradili. První, čeho si všimnete, že všechny články se navzájem podobají jako vejce vejci. Až na drobné stylistické změny se fakticky jedná o tentýž článek.

Všude tedy najdete stejné vyjádření o tom, že Tommy Robinson je extrémista a že má údajně velmi temnou minulost. V žádném ale nenajdete informaci, o co vlastně veden spor! Co Tommy Robinson a jeho přátelé vlastně vytýkají BBC? To čtenář článku o sporu Tommyho Robinsona a BBC nepotřebuje vědět.

To už není jen otázka mizerné novinářské práce. To je především výpověď o čtenáři, který si přečte článek, nenajde v něm ani ty nejzákladnější informace a přesto si druhý den koupí stejné noviny znovu.

Jedno možné vysvětlení říká, že četba mainstreamových novin vede ke zhloupnutí, podobně jako sledování telenovel. Tedy pokud čtenář nesleduje také alternativní média, aby byl nucen porovnávat naprosto rozdílné pohledy a procvičoval mozek. Když si někdo plní mozek pouze pitomostmi, pitomostmi a zase pitomostmi, pak to podle toho vypadá.

Vedle toho nám ale hodně řekne srovnání s filmovými týdeníky v předlistopadových časech. Většina diváků si je odseděla z donucení, ale ta menšina, která je vidět chtěla, ta nepřicházela kvůli konkrétním informacím. Ani ten nejoddanější komunista nežil v napětí, o kolik procent překročily plán dojičky v jihočeských Holašovicích. Nebylo to tak, že by kvůli tomu nespal, a nedočkavě běžel do kina. Prostě si jen chtěl potvrdit celkový obrázek.

Ke zhroucení

A to je přesně naše situace. Čtenář otevře Guardian nebo Hospodářské noviny, případně si pustí Českou televizi. Dostane se mu uspokojivé informace o tom, že strana a vláda má vše pevně v rukou, a že i když američtí imperialisté nespí (pardon, Trump, Klaus a brexitéři), statečné politbyro si nakonec poradí. Na faktech přestalo záležet, zůstaly jen postoje. Existuje už jen vyjádření loajality s režimem nebo odpor proti němu. Pochopitelně také zmizely problémy, o kterých by bylo možné diskutovat.

To není normální situace. To je situace režimu před zhroucením. Komunisté si v takové situaci poradili tak, že otevřeli prostor pro masivní šedý trh a umožnili lidem, aby se zařídili po svém. Proto jejich režim vydržel ještě desítky let. Jenže se nezdá, že by toho byly dnešní elity schopny. Směřujeme tedy ke zhroucení. Což by nebyla žádná škoda, kdyby byla šance, že po kolapsu přijde regenerace, a nikoliv převzetí moci džihádisty.

Ale tím si nemusíte lámat hlavu. Stačí přečíst pár článků o tom, proč je Hampl špatný člověk a o kolik procent překročili plán úderníci z Milionu chvilek pro demokracii.

Petr Hampl
je bývalý místopředseda Bloku proti islámu, autor knihy Prolomeni hradeb a nezávislý publicista

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedení mešity v Bruselu to vidí jasně. Do 50 let bude Evropa muslimská!   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:27:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nového vedení Islámského kulturního centra v Bruselu se my na Západě oblékáme jako psi, ženy by neměly vycházet z domu bez dobrého důvodu a muslimové by měli mít co nejvíce dětí, protože do padesáti let bude. inšallah, Evropa muslimská.

Já jen, abyste doma dobře připravili děti na to, co je čeká.

Zdroj: fdesouche.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAstronomové odhalili původ tajemných signálů z vesmíru   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:19:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropští astronomové vysvětlili původ záhadného vesmírového jevu, který je znám jako FIRST J141918.9. Vědci předpokládají, že zdrojem může být obrovský objekt, který se nachází ve vzdálenosti několik stovek milionů let od Země. Informuje o tom Phys.org.

Astronomové prozkoumali FIRST J141918.9 pomocí skupiny radioteleskopů a dospěli k názoru, že zdroj neobvyklého jevu se může nacházet ve vzdálenosti 283 milionů světelných let od Země a jeho rozměr může dosahovat až 5,2 světelných let v šířce.

Podle tvrzení vědců, objekt, který vysílá radiové záření, učinil gama záblesk – rychlý a intenzivní záblesk energie. Podle jedné z hypotéz tento objekt může být plerionem – mlhovinou, která vznikla ze zbytků supernovy. Přičemž má spolupůsobit s magnetarem – neutronovou hvězdou se silným magnetickým polem.

Ovšem výsledky výzkumu ukázaly, že FIRST J141918.9 podle svých charakteristik odpovídá proudu energie, který pochází z neobvykle dlouhodobého gama záblesku. Svědčí o tom, že jeho zdrojem měla být nějaká katastrofa: rozpad obrovské hvězdy nebo srážka několika neutronových hvězd.

Zdroj: Phys.org


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump prodloužil sankce proti Venezuele   
Pridal tk Středa 06 březen 2019 - 05:17:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump prodloužil sankce proti Venezuele, uvádí se to v prohlášení, které zveřejnil Bílý dům.

„Situace ve Venezuele nadále představuje extrémní hrozbu pro národní bezpečnost a zahraniční politiku Spojených států. Z tohoto důvodu považuji za nezbytné prodloužit… nouzový režim v souvislosti se situací ve Venezuele," uvádí se ve zprávě prezidenta USA.

Tento dokument prodlužuje výnos o uložení sankcí vůči Venezuele, který byl přijat v březnu roku 2015 administrativou bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. Podle stávajícího postupu lídr Spojených států každoročně podepisuje dokument o prodloužení sankčního režimu.

Dne 21. ledna začaly ve Venezuele masové protesty proti úřadujícímu prezidentovi Nicolasovi Madurovi, tedy krátce poté, co složil přísahu. Po zahájení nepokojů se šéf opozice Juan Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta země. Řada západních zemí v čele s USA krok Guaida uznala. Maduro však svého konkurenta označil za „loutku USA". Rusko, Čína a mnoho dalších států podpořily Madura jakožto legitimního prezidenta Venezuely. V Moskvě označili Guaidův „status prezidenta" za neexistující.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kSpr


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2196 sec,0.0551 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,784kB